Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/02/2016 - 23:11

Καλησπερα κ πάλι!!!
Στο winbank δεν βλεπω καμία κίνηση...κ το λογιστικό υπόλοιπο αλλα κ τα διαθέσιμα χρήματα ειναι το ίδιο!!!
Λογικά δεν έγινε καμία μετακίνηση σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εαν εκανες σημερα την συναλλαγη ειναι αργια.
Η συναλλαγη θα εκτελεστει το πρωι της Δευτερας οπου και θα φανει στο λογαριασμο σου. Συμφωνα με ενημερωση της revolut εμβασματα απο Ελλαδα θελουν απο 2-5 εργασιμες για να πιστωθουν.

Σε εμενα παντως απο την προηγουμενη Παρασκευη δεν εχουν πιστωσει 20€ που εστειλα δοκιμαστικα, επειδη αμφισβητησαν το αν ειμαι δικαιουχος του λογαριασμου. Τους εστειλα τα απαραιτητα πιστοποιητικα την Τριτη, αλλα ακομη τιποτα.

Εμπειρικα πια νομιζω πως ο πιο εξυπηρετικος και γρηγορος συνδυασμος αναδεικνυεται αυτος που προτεινει πιο πανω ο nxsbass. Δηλαδη χρηματα στο λογαριασμο number 26 και οποτε χρειαζεται αμεση μεταφορα μεσω καρτας στην revolut.

Το μονο που με στεναχωρει στα παραπανω, ειναι πως παλι οι Γερμανοι βγαινουν ωφελημενοι απο αυτες τις ενεργειες και τις δοσοληψιες.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/02/2016 - 00:34

Εαν εκανες σημερα την συναλλαγη ειναι αργια.
Η συναλλαγη θα εκτελεστει το πρωι της Δευτερας οπου και θα φανει στο λογαριασμο σου. Συμφωνα με ενημερωση της revolut εμβασματα απο Ελλαδα θελουν απο 2-5 εργασιμες για να πιστωθουν.

Σε εμενα παντως απο την προηγουμενη Παρασκευη δεν εχουν πιστωσει 20€ που εστειλα δοκιμαστικα, επειδη αμφισβητησαν το αν ειμαι δικαιουχος του λογαριασμου. Τους εστειλα τα απαραιτητα πιστοποιητικα την Τριτη, αλλα ακομη τιποτα.

Εμπειρικα πια νομιζω πως ο πιο εξυπηρετικος και γρηγορος συνδυασμος αναδεικνυεται αυτος που προτεινει πιο πανω ο nxsbass. Δηλαδη χρηματα στο λογαριασμο number 26 και οποτε χρειαζεται αμεση μεταφορα μεσω καρτας στην revolut.

Το μονο που με στεναχωρει στα παραπανω, ειναι πως παλι οι Γερμανοι βγαινουν ωφελημενοι απο αυτες τις ενεργειες και τις δοσοληψιες.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

Δεν περιμένανε αυτά οι Γερμανοί, μη σκας...



#408   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2016 - 00:50

Ρε παιδιά έφτιαξα revolut και θελω να αγοράσω μέσω αυτής ενα MacBook Pro apo eBay...με 1000€..αλλα το έμβασμα λεει ειναι μέχρι 500€/μηνα...δλδ τσάμπα την έφτιαξα?πρεπει να περιμένω 1 μηνα και κάτι για να κάνω αγορά...(;;;)δεν υπάρχει και άλλος τρόπος...άντε μην τπτ για τα σκασμένα τα cc


Sent from my iPad using Tapatalk

#409   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/02/2016 - 00:55

Αν εχεις 2 λογαριασμούς στο ονομα σου, απο 2 διαφορετικές τράπεζες

#410   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/02/2016 - 01:24

Διαφορετικά άνοιξε Number 26 όπου μπορείς να στείλεις και από λογαριασμό άλλου.



#411   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/02/2016 - 08:13

παίδες ευχαριστώ για τις οδηγίες.

έφτιαξα την Πέμπτη λογαριασμό στη revolut, έστειλα έμβασμα από Eurobank  την ίδια μέρα, και Παρασκευή βράδυ μου ήρθε ειδοποίηση απ' την εφαρμογή ότι είχε πιστωθεί το ποσό στο λογαριασμό μου . :)



#412   gesamgr

gesamgr

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 01:09

παω να κανω register δινω αριθμο τηλεφωνου και Passcode και μου επιστρεφει μηνυμα η εφαρμογη 

the phone number is already registered...τι παιζει?



#413   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 01/03/2016 - 08:29

μηπως ειναι καινουργιο σχετικα το νουμερο σου και το ειχε κανει αλλος πριν... η Revolut νομιζω κλεινει χρονο σαν υπηρεσια... λεω εγω

επισης αν πατησεις να σου ξανα στειλει τον κωδικο θα το κανει η κλειδωνει με την συσκευη..? μπορει να εχεις καμια γεματη καρτα σε αυτο το νουμερο :P



#414   samvrh

samvrh

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 11:00

Παιδιά Καλημέρα. Έχω κανένα μήνα που πήρα στα χέρια μου την Revolut. Κανένα πρόβλημα με το έμβασμα. Μια εργάσιμη μέρα κάνει να φανούν τα λεφτά στην Revolut. Προς το παρόν έχω κάνει αγορές από Aliexpress. Κανένα πρόβλημα. Τώρα όμως που θέλω να κάνω αγορά από το ebay, ενώ έχω πρόσθεσει την κάρτα ato paypal, έχουν τραβήξει το πόσο και το έχουν επιστρέψει πίσω κάνοντας verification, μόλις πατάω το checkout και με βάζει στο περιβάλλον του paypal μου βγάζει μήνυμα ότι δεν δέχεται την κάρτα. Το revolut έχει λεφτά μέσα. Επικοινωνώ με το support του revolut και η απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν συνεργάζεται με το PayPal. Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει????

#415   gesamgr

gesamgr

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 11:42

μηπως ειναι καινουργιο σχετικα το νουμερο σου και το ειχε κανει αλλος πριν... η Revolut νομιζω κλεινει χρονο σαν υπηρεσια... λεω εγω

επισης αν πατησεις να σου ξανα στειλει τον κωδικο θα το κανει η κλειδωνει με την συσκευη..? μπορει να εχεις καμια γεματη καρτα σε αυτο το νουμερο :P

Εχω δοκιμασει και με αλλες 2 sim και εχω παλι το ιδιο αποτελεσμα! και επισης οπως τα λες κλειδωνει με τη συσκευη.

παιδια βοηθεια γιατι και αυτοι δεν απαντανε στα mail μου....



#416   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 01/03/2016 - 11:50

Εχω δοκιμασει και με αλλες 2 sim και εχω παλι το ιδιο αποτελεσμα! και επισης οπως τα λες κλειδωνει με τη συσκευη.

παιδια βοηθεια γιατι και αυτοι δεν απαντανε στα mail μου....

δεν νομιζω καποιος εδω μεσα να μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο απο το support τους



#417   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 12:27

Παιδιά Καλημέρα. Έχω κανένα μήνα που πήρα στα χέρια μου την Revolut. Κανένα πρόβλημα με το έμβασμα. Μια εργάσιμη μέρα κάνει να φανούν τα λεφτά στην Revolut. Προς το παρόν έχω κάνει αγορές από Aliexpress. Κανένα πρόβλημα. Τώρα όμως που θέλω να κάνω αγορά από το ebay, ενώ έχω πρόσθεσει την κάρτα ato paypal, έχουν τραβήξει το πόσο και το έχουν επιστρέψει πίσω κάνοντας verification, μόλις πατάω το checkout και με βάζει στο περιβάλλον του paypal μου βγάζει μήνυμα ότι δεν δέχεται την κάρτα. Το revolut έχει λεφτά μέσα. Επικοινωνώ με το support του revolut και η απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν συνεργάζεται με το PayPal. Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει :huh:?

1 αγορα που εκανα με paypal πριν 10 μερες λειτουργησε κανονικα η καρτα. Εχεις και αλλη καρτα δηλωσει στο paypal?


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 01/03/2016 - 12:28


#418   samvrh

samvrh

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 14:42

1 αγορα που εκανα με paypal πριν 10 μερες λειτουργησε κανονικα η καρτα. Εχεις και αλλη καρτα δηλωσει στο paypal?


Έχω μέσα και την πιστωτική που έκανα αγορές από πριν τα cc και εξακολουθώ να κάνω με το γνωστό κολπάκι ( από τον έναν λογαριασμό στον άλλο μέσω του balance)

Τελευταία επεξεργασία από: samvrh, 01/03/2016 - 14:51


#419   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 15:35

Έχω μέσα και την πιστωτική που έκανα αγορές από πριν τα cc και εξακολουθώ να κάνω με το γνωστό κολπάκι ( από τον έναν λογαριασμό στον άλλο μέσω του balance)

την εχεις ορισει σαν κυρια καρτα τη revolute?



#420   samvrh

samvrh

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 15:44

την εχεις ορισει σαν κυρια καρτα τη revolute?


Πρέπει??? Αφού με αφήνει να επιλέξω εγώ με ποια κάρτα θα πληρώσω. Θα δοκιμάσω παντως

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)