Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/05/2016 - 14:20

Άπαξ και πας στο μεγάλο δε κοιτάς ξανά πίσω μετά ρε 'συ. Ειδικά στις 4". Πάνε αυτά..

Πιάνω στα χέρια μου 5S και νομίζω πως είναι απο τα Jumbo.

Για το 7 πάλι θα δείξει στο τέλος.. Προσωπικά το Leak με τη Dual κάμερα το θεωρώ άσχημο πολύ. Οι εποχές του 5S έχουν περάσει.

Spoiler
Όχι Νίκο δεν με κατάλαβες. Ούτε εγώ γυρνάω στις 4". Απλώς πιστεύω ότι δεν θα το πουν 7. Ίσως θα είναι μια αναβαθμισμένη έκδοση του 6s. Εξού και υποθέτω το 6 se.

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 09/05/2016 - 14:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 09/05/2016 - 14:24

απ'οτι βλέπω δηλαδή παμε για αναβάθμιση (6s)s και όχι 7... (πρακτικά γιατί θεωρητικά 7 θα το λένε οκ)



#168   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/05/2016 - 14:30

Όχι Νίκο δεν με κατάλαβες. Ούτε εγώ γυρνάω στις 4". Απλώς πιστεύω ότι δεν θα το πουν 7. Ίσως θα είναι μια αναβαθμισμένη έκδοση του 6s. Εξού και υποθέτω το 6 se.

Ο αριθμός δε πρόκειται να αλλάξει. Το μόνο σίγουρο σε όλα αυτά.

 

Η μόνη αλλαγή ίσως να 'ναι στο σPlus που θα γίνει Pro.

 

απ'οτι βλέπω δηλαδή παμε για αναβάθμιση (6s)s και όχι 7... (πρακτικά γιατί θεωρητικά 7 θα το λένε οκ)

Η βάση για το σχεδιασμό δεν έχει κάνει το κύκλο της ακόμα. Τα 6 και 7 είναι τα αντίστοιχα iPh 4/5.

 

Οι αλλαγές στο σχεδιασμό πάνε 8 με OLED(; ) και πιθανόν γυαλί ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#169   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/05/2016 - 14:37

Ο αριθμός δε πρόκειται να αλλάξει. Το μόνο σίγουρο σε όλα αυτά.

Η μόνη αλλαγή ίσως να 'ναι στο σPlus που θα γίνει Pro.

Η βάση για το σχεδιασμό δεν έχει κάνει το κύκλο της ακόμα. Τα 6 και 7 είναι τα αντίστοιχα iPh 4/5.

Οι αλλαγές στο σχεδιασμό πάνε 8 με OLED(; ) και πιθανόν γυαλί ξανά.

Με αυτά τα δεδομένα το 6s θα γίνει μια value for money επιλογή για όσους δεν ενδιαφέρει να έχουν το τελευταίο.

#170   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/05/2016 - 14:59

Συμφωνώ, αλλά σκέψου πως οι 8/10 "πρέπει" να έχουν το τελευταίο. Aπο τις λίγες φορές που η μετάβαση σε S θα 'ναι αρκετά καλη και εύκολη επιλογή.

 

Με τη χασούρα σε χαρακτηριστικά και δύναμη, να 'ναι μικρότερη σε σχέση με τα προηγούμενα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#171   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2016 - 19:32

πιστεύω οτι θα υπάρχουν οι κονέκτορες, τώρα θα είναι αισθητήρες ή κονέκτορες άλλο θέμα. και από την άλλη ούτε σχεδιασμό αλλάζει ούτε τίποτα, μόνο ένα home button λένε θα αλλάξουν.



#172   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2016 - 19:41

Καλά.... θα επιβεβαιωθεί όσα είπε ο Μαγειρευτός(οτι θα έχει όλα όσα χρειάζεται και μπορούσε να φανταστεί ο χρήστης)! Νομίζω οτι και φέτος θα εντυπωσιάσουν και οι περισσότεροι θα πέσουν έξω στις προβλέψεις τους. Είναι από τις λίγες χρονιές κατ εμέ που δεν υπάρχει κάποιο rumor που να συγκλίνει με κάποιο άλλο. Ο καθένας στα rumor αναφέρει οτι του κατεβεί στο κεφάλι. Πιθανόν επειδή είναι πολύ νωρίς. Κρίνοντας οτι κάθε 2 χρόνια αλλάζουν τελείως σουλούπι και συνεκτιμώντας τις πωλήσεις του s7 που ομολογουμένως διέπρεψε στην Αμερική και τις μικρές πωλήσεις του 6s φαντάζομαι πως το iphone 7 θα απέχει τελείως από το 6/6s τόσο στο hardware όσο και στην εξωτερική εμφάνιση και προσωπικά θεωρώ πως θα δώσουν αρκετά καλούδια ένεκα του ανταγωνισμού. Δεν νομίζω να έχει διπλή ή τριπλή κάμερα. Νομίζω οτι η συγκερκιμένη εταιρία είναι ερωτευμένη με κάθε τι μινιμαλιστικό και δεν θα κινηθούν σε άγνωστα ποτάμια που μπορεί και να τους βυθίσουν.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 09/05/2016 - 19:46


#173   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2016 - 21:43

και τωρα έρχεται το δίλημμα να παρει καποιος iphone 6s η να περιμενει το 7?θα εχει μεγαλες διαφορες απο τον προκάτοχό του??

#174   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2016 - 22:30

και τωρα έρχεται το δίλημμα να παρει καποιος iphone 6s η να περιμενει το 7?θα εχει μεγαλες διαφορες απο τον προκάτοχό του??


Εγω επειδη δεν μπορεσα να περιμενω 3 μηνες πηρα το 6. Γνωμη μου να περιμενεις. Θα απεχει πολυ απο το 6s και μονο που θα ειναι αδιαβροχο αυτο τα λεει ολα. Το ξαναλεω επειδη το s7 τα πηγε περιφημα το πιο πιθανον ειναι στο iphone 7 να δωσουν περισσοτερα πραγματα απο οσα γραφονται σε φορουμ.

#175   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/05/2016 - 22:45

Εγω επειδη δεν μπορεσα να περιμενω 3 μηνες πηρα το 6. Γνωμη μου να περιμενεις. Θα απεχει πολυ απο το 6s και μονο που θα ειναι αδιαβροχο αυτο τα λεει ολα. Το ξαναλεω επειδη το s7 τα πηγε περιφημα το πιο πιθανον ειναι στο iphone 7 να δωσουν περισσοτερα πραγματα απο οσα γραφονται σε φορουμ.

Με την διαφορά τιμής ανάμεσα σε 6 και 6S να είναι απο 56-90€ (16-64gb) η αγορά του 6 αυτή τη στιγμή ήταν οτι χειρότερο μπορούσες να κάνεις...



#176   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2016 - 22:54

Με την διαφορά τιμής ανάμεσα σε 6 και 6S να είναι απο 56-90€ (16-64gb) η αγορά του 6 αυτή τη στιγμή ήταν οτι χειρότερο μπορούσες να κάνεις...

Το έχω εδώ και 1 χρόνο. Ναι το γνωρίζω οτι η αγορά η συγκεκριμένη ήταν ότι χειρότερο μπορούσα να κάνω. Τα λάθη μου τα γνωρίζω και σε ευχαριστώ για την επισήμανση σου :)



#177   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 11/05/2016 - 17:01

iPhone-7-WATERMARKED.jpg

iPhone 7 CAD

 

Νέα leaked blueprints των iPhone 7 και iPhone 7 Plus επιβεβαιώνουν πως η Apple θα αφαιρέσει την κλασική έξοδο ακουστικών 3.5mm από το επερχόμενο μοντέλο iPhone. Τα νέα ακουστικά θα συνδέονται με τo iPhone 7 / Plus είτε μέσω της θύρας Lightning είτε μέσω Bluetooth.

 

Όσον αφορά την ύπαρξη dual-lens camera, παρατηρούμε πως αυτή θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά στο μεγάλο μοντέλο iPhone 7 Plus, ενώ το iPhone 7 θα παραμείνει με αναβαθμισμένη μεν, single-lens δε κάμερα. Αμφότερες οι κάμερες των 2 μοντέλων θα προεξέχουν από την πλάτη της συσκευής, ωστόσο αυτή τη φορά δεν θα υπάρχει το γνώριμο από τα iPhone 6/s μεταλλικό προστατευτικό δαχτυλίδι.

 

iPhone-7-Pro-WATERMARKED-e1462978527835.
iPhone 7 Plus CAD

 

Επιπλέον, το iPhone 7 Plus θα διαθέτει και Smart Connector, ενώ το iPhone 7 όχι. Η μεγαλύτερη διάσταση / οθόνη του iPhone 7 Plus φαίνεται πως εκλογικεύει τη χρήση εξωτερικών αξεσουάρ όπως π.χ η χρήση ενός Smart Keyboard.

 

Τι άλλο μας δείχνουν τα CAD σχηματικά;

  • Οι ενοχλητικές γραμμές κεραιών στην πίσω πλευρά της συσκευής απουσιάζουν και από τα 2 μοντέλα.
  • Οι διαστάσεις των 2 μοντέλων είναι πανομοιότυπες με τα περσινά iPhone 6s και iPhone 6s Plus. 

Behind the Scenes...

#178   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2016 - 17:04

Πωπω ομορφιά!!! Σαν τρανσφορμερ μοιάζουν!



#179   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/05/2016 - 17:19

Τωρα σοβαρα;τι πατατα ειναι αυτη;με βλεπω για καιρο με το 6s αν ειναι ετσι αυτο.

#180   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 11/05/2016 - 17:26

πω πω ....χαλια είναι ....

Θα το αγοράσω 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)