Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2016 - 11:43

θα θησαυρίσουν από τα χαμένα ασύρματα ακουστικά, το έχω εύκολα ένα σετάκι το εξάμηνο. B)

Ελπίζω μόνο να φορτίζουν από την lighting αλλιώς θα είναι άχρηστα δεδομένου ότι θα ξεχνάμε όλοι να τα φορτίζουμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/05/2016 - 12:22

εμενα εχει αρχισει και μου την δινει λιγο οι διαφοροποιησεις υπερ του Plus... δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια η apple... ειδικα οταν τους σκας 1000€



#198   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 12/05/2016 - 12:51

3 GB Ram... εδώ κάναμε αμάν να δούμε τα 2GB Ram σε 6S/6S Plus και τώρα 3GB... too good to be true!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#199   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/05/2016 - 13:21

Ε ναι με το μαλακο!! δεν ειναι για χορταση  η RAM!! :D



#200   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/05/2016 - 18:53


Behind the Scenes...

#201   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/05/2016 - 19:02

όσο μεγαλώνει το χάσμα δυνατοτήτων 7- 7 plus, το 7 plus είναι μονόδρομος.

Δυστυχώς αυτό βλέπω και εγώ αν και προτιμώ να μην ξεπεράσω τις 5". Άλλωστε για αυτό επέλεξα το 6αρι αντί για το 6+. Τώρα όμως βλέπω, πέρα απο την μπαταρία που αποδεδειγμένα είναι πολύ καλή στο +, να έχουμε και άλλους λόγους για να προτιμήσουμε το "μεγάλο" μοντέλο. Αραγε η οθόνη στο μικρό θα γίνει και αυτή επιτέλους Full HD ανάλυσης;

 

 

Στο μυαλο μου εισαι. Ή θα παει για 3ο χρονο το 6 plus jb ή ηρθε η ωρα για ζαμζουνγκ.

έχουν knox = χάνεις εγγύηση...


Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 12/05/2016 - 19:04


#202   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 12/05/2016 - 20:55

Είμαι ο μόνος που θεωρεί μεγάλο fail τη διατήρηση του ίδιου σχεδιασμού; Μετά απο το 6+ και το 6s + θέλω κάτι διαφορετικό. Καλό το design του και απολαυστική η αίσθηση της συσκευής (χωρίς θήκη) αλλα το να γίνει απλα λεπτότερο δε μου αρκεί. Δεν ξέρω μέχρι τότε αν αλλάξει κάτι, αλλα δε μου δίνει κίνητρο για αλλαγή, εκτός αν συμβεί κάτι συνταρακτικό στην πρόσοψη (μεγαλύτερη οθόνη;) που μάλλον δεν προβλέπεται. Ειδωμεν...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#203   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/05/2016 - 21:02

Το ίδιο είχε γίνει και με τα 4/5. Αναμενόμενα η βάση του σχεδιασμού παρέμεινε ίδια.

 

Οι μεγάλες αλλαγές πάνε για το 8 που το γυαλί μάλλον επιστρέφει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#204   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 12/05/2016 - 21:03

εμένα με χαλάει το εξόγκωμα της κάμερας. Και να πω την αλήθεια μου φαίνετε ποιο κομψό στο 6/6s & 6 Plus /6s Plus αυτό το μεταλλικό δαχτυλίδι που έχει.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#205   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/05/2016 - 09:31

Το ίδιο είχε γίνει και με τα 4/5. Αναμενόμενα η βάση του σχεδιασμού παρέμεινε ίδια.

 

Οι μεγάλες αλλαγές πάνε για το 8 που το γυαλί μάλλον επιστρέφει.

οσο ναναι ειχε διαφορες ομως 4 γυαλι - 5 αλουμινιο ολο...η γραμμη ναι μεν ηταν ιδια αλλα ειχε μια διαφοροποιηση μεταξυ τους!! Εκτος και αν μας δωσει τα ηδη υπαρχον σχεδια και μειωσει τα bezel !! + με τις ελαχιστες βελτιωσεις... νομιζω παντως οτι εχουν κλεισει λιγο την κανουλα και τα δινουν ακομα ποιο λιγο τα updates ωστε να σε αναγκασει να αλλαξεις συσκευη!



#206   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2016 - 11:54

Τα 5/S είχαν και αυτά γυαλί στη πλάτη για τις κεραίες της συσκευής. Αυτή ήταν ας πούμε μια απο τις μεγάλες αλλαγές.

 

Όπως θα γίνει και με το 7 που οι άσχημες γραμμές στη πλάτη θα πάρουν πόδι.

 

Τα Bezels καλώς ή κακώς πάνε στο 8.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#207   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/05/2016 - 13:56

Τα 5/S είχαν και αυτά γυαλί στη πλάτη για τις κεραίες της συσκευής. Αυτή ήταν ας πούμε μια απο τις μεγάλες αλλαγές.

 

Όπως θα γίνει και με το 7 που οι άσχημες γραμμές στη πλάτη θα πάρουν πόδι.

 

Τα Bezels καλώς ή κακώς πάνε στο 8.

 το 5/s που εχει γυαλι στη πλατη?? εκτος και αν εννοεις το κομματι πλαστικου που εχει στην καμερα και απο την κατω πλευρα... εμενα δεν μου κανουν την αισθηση για γυαλι αυτα τα 2...


Τελευταία επεξεργασία από: PariS21, 13/05/2016 - 13:57


#208   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2016 - 14:08

Δεν είναι πλαστικό.. Γυαλί είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#209   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 13/05/2016 - 14:22

Πάντως η πλάτη κάπως μου φαίνεται άδεια χωρίς τις γραμμές, και με ξενίζει πάρα πολύ αυτό το εξόγκωμα με τις κάμερες!


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 13/05/2016 - 14:24

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#210   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2016 - 14:58

Δεν είναι πλαστικό.. Γυαλί είναι.

Σίγουρα έχεις δει leaks και έχεις γνώσεις πολύ περισσότερες από εμένα. Κρατώ τις ενστάσεις ως προς την σχεδίαση. Αντικειμενικά οι πωλήσεις έχουν πέσει και κάποια εργοστάσια που εφοδιάζουν την apple σημειώνουν μείωση κατα 37% . Προσωπικά πιστεύω οτι το iphone και θα είναι λεπτότερο και θα έχει λεπτότερα bezels. Πιστεύω όχι στην καρδία των καρτών που έλεγε και ο yugioh  :P  αλλά στην δύναμη του ανταγωνισμού. Το s7 με μια ταλαίπωρη samsung στον τομέα αναβαθμίσεων και launcher διέπρεψε αν παρατηρήσεις σε πωλήσεις και έφτασε τις δεκαπλάσιες του s6. Δεν πιστεύω οτι η apple κοιμάται ή πως επαναπαύτηκε. Που στηρίζομαι? Στην οθόνη φυσικά. Η apple από το 4 στο 5 αύξησε την οθόνη και διατυμπάνιζε πόσο άχρηστη είναι η μεγάλη οθόνη. Και που φτάσαμε στο 6 και στο 6 plus με σαφώς μεγαλύτερη οθόνη. Πιστεύω στην αλλαγή. Μέχρι το 5 άντε το 6 δεν υπήρχε ανταγωνισμός η apple κρατούσε τα σκήπτρα. Τώρα άκου να δεις τι έχουμε samsung,lg,xiaomi,htc(αυτοί πάνε υπό του μηδέν),ms,nexus ο ανταγωνισμός έχει φτάσει στο ζενίθ και η apple κατ εμέ ή θα πιάσει το τρένο τώρα ή θα το χάσει. Κλείνοντας θα σου πω πως φέτος το χαίρομαι με τα leaks ο καθένας δημοσιεύει τα δικά του και γίνεται πανικός μα κανένας όμως δεν συμφωνεί με κάποιο άλλο leak. Είναι η πρώτη φορά μια που μπαίνουμε κούτσα κούτσα στο wwdc που δεν υπάρχει κάποιο πλαίσιο κάποια οθόνη που να έχει βγει πέρα από την θύρα των ακουστικών. Όλα κρατούνται σαν επτασφράγιστο μυστικό. Πριν βγει το 6 ξέραμε πως ακριβώς θα είναι. Πριν βγει το iphone 5 ξέραμε πως θα είναι....Τώρα τι ξέρουμε? Τίποτα.  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες