Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/06/2016 - 10:41

και η τιμη στα 1001 ευρω το 16 ή 32 που θα ειναι πρωτο :P...

Αισιόδοξο σε βλέπω.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2016 - 11:26

Λογικά, θέλω να πιστεύω δηλαδή, θα έχει δυο ηχεία για να ειναι πιο κομψό με μια θήκη φορεμένο γιατί όπως δείχνουν οι φωτογραφίες από πάνω δεν "λέει"!


Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk

#318   alex336

alex336

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 08/06/2016 - 22:56

Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Δλδ ρε παιδιά το να μειώσει λίγο τα μπέζελ μπροστά στην οθόνη και να σουλουπωθεί λίγο δεν γίνεται? Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια. Αν κάνει το λάθος και βγάλει 16αρι για μένα τελειώνει η Apple. Θα είναι ξεκάθαρο ότι μας δουλεύει πια. Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει αυτό που βλέπω οπότε και δεν θα ξαναπάω σε iPhone

#319   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/06/2016 - 09:17

Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Δλδ ρε παιδιά το να μειώσει λίγο τα μπέζελ μπροστά στην οθόνη και να σουλουπωθεί λίγο δεν γίνεται? Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια. Αν κάνει το λάθος και βγάλει 16αρι για μένα τελειώνει η Apple. Θα είναι ξεκάθαρο ότι μας δουλεύει πια. Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει αυτό που βλέπω οπότε και δεν θα ξαναπάω σε iPhone

γιατι σε δουλεύει αν βγάλει 16αρι; Δεν σε υποχρεώνει να το αγοράσεις. Καταναλωτής εισαι και σου δίνει κάποιες επιλογές. Οι εταιρίες ανέκαθεν σκεφτόντουσαν τα κέρδη τους και οχι τον πελάτη. Όσοι γκρινιαζεται για τα 16 γιατι απλα δεν αγοράζετε το 64; Κάνετε λες και δεν υπάρχουν επιλογές. Εγω ξέρω αρκετούς ανθρώπους που μπορούν να λειτουργήσουν μια χαρά με τα 16. Εμένα δεν μου αρκούν όποτε πάω στο επόμενο. Απλό.

#320   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2016 - 10:05

Δυστυχώς όντως η Apple μας δουλεύει στο κομμάτι των specs...

 

Δεν σε υποχρεώνει να αγοράσεις το 16GB, αλλά σε αναγκάζει να αγοράσεις το 64GB αν θέλεις να τραβάς 4k videos...

Δουλεύει το κινητό σου με 1GB αλλά σε υποχρεώνει να παρακολουθείς τα tabs στο safari να κάνουν reload όταν εναλλάσεσαι μεταξύ τους...

 

Όλα θέμα επιλογών είναι, αλλά όταν έχεις μάθει και επενδύσει σε ένα οικοσύστημα και σε υποχρεώνουν να δώσεις παραπάνω χρήματα για να κάνεις πιο εύκολα τη δουλειά σου, ναι ειναι κοροϊδία!



#321   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2016 - 10:17

Θεωρώ οτι πλέον τα 16gb βασική εκδοσή δεν πρέπει να υπάρχει και ειδικά σε συσκευές χωρίς επεκτάσιμη μνήμη ,καλό και το cloud αλλά όχι στην Ελλάδα οπού οι χρεώσεις data  είναι ακόμα υψηλές .


Τελευταία επεξεργασία από: krete, 09/06/2016 - 10:17


#322   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 09/06/2016 - 11:22

Όποιος έχει παράπονα για τις πολιτικές της Apple, ας μαζέψει από αλλού πορτοκάλια. Οι υπόλοιποι, ας ευχαριστηθούμε αυτά που έχουμε, αλλά και αυτά που ξέρουμε ότι θα μας δώσει η Apple με το αντίστοιχο αντίτιμο.

 

Κοροϊδία δεν υπάρχει πουθενά. Ανοιχτά μυαλά έχουμε όλοι εδώ μέσα, και μπορούμε να επιλέξουμε στην πορεία αν θα κάτσουμε ή θα φύγουμε, γνωρίζοντας και τις συνέπειες των επιλογών μας.

 

Αλλά βέβαια, η Apple μας καλοέμαθε, και τώρα πρέπει να βρούμε κάτι για να γκρινιάξουμε.

 

Ότι αφορά την απώλεια της θύρας των ακουστικών, τελευταίες πηγές μου λένε ότι η ποιότητα ακρόασης μουσικής θα εκτοξευθεί στην κατηγορία των φθηνών ακουστικών που θα είναι συμβατά με lightning.

Αλλά ξέχασα. Κάποιοι προτιμούν youtube και ραδιόφωνο ακόμα. Πατήστε και άλλο φρένο στην εξέλιξη.



#323   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2016 - 11:56

Δόξα το θεό υπάρχουν αρκετές επιλογείς στην αγορά  ο καθένας διαλέγει και παίρνει ,το να κάθεστε και να κράζετε  δεν βγάζει κάπου .



#324   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2016 - 22:50

Όποιος έχει παράπονα για τις πολιτικές της Apple, ας μαζέψει από αλλού πορτοκάλια. Οι υπόλοιποι, ας ευχαριστηθούμε αυτά που έχουμε, αλλά και αυτά που ξέρουμε ότι θα μας δώσει η Apple με το αντίστοιχο αντίτιμο.

Κοροϊδία δεν υπάρχει πουθενά. Ανοιχτά μυαλά έχουμε όλοι εδώ μέσα, και μπορούμε να επιλέξουμε στην πορεία αν θα κάτσουμε ή θα φύγουμε, γνωρίζοντας και τις συνέπειες των επιλογών μας.

Αλλά βέβαια, η Apple μας καλοέμαθε, και τώρα πρέπει να βρούμε κάτι για να γκρινιάξουμε.

Ότι αφορά την απώλεια της θύρας των ακουστικών, τελευταίες πηγές μου λένε ότι η ποιότητα ακρόασης μουσικής θα εκτοξευθεί στην κατηγορία των φθηνών ακουστικών που θα είναι συμβατά με lightning.
Αλλά ξέχασα. Κάποιοι προτιμούν youtube και ραδιόφωνο ακόμα. Πατήστε και άλλο φρένο στην εξέλιξη.

θα σταθω λιγο στο τελευταιο που γραφεις Αθανασιε"πατηστε φρενο στην εξελιξη" και εχω να σου κανω μια ερωτησουλα....εξελιξη ειναι οταν ολες οι εφαρμογες εχουν αναβαθμιστει και ζητανε παραπανω χωρο και εχεις και δυνατοτητα να τραβηξεις 4κ βιντεο αλλα σου πουλανε ακομα μια συσκευη 16gb απο τα οποια μονο για να ανοιξεις την συσκευη χαλας τα 5 και μενουν 11;;
Αλλα ξεχασα αφου το λεει η apple ξερει αυτη..

Αν βγαλει συσκευες με 16gb στο 7 θα γελανε και τα διοδια..

#325   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:12

Θα μας καλομαθαινε η Apple αν μας τα χάριζε ,όχι όταν σκάμε 1500 +τον χρονο για iPhone iPad και όσοι δεν γουστάρετε αντίλογο τα μπογαλάκια σας και καντε δικό σας φόρουμ όπου μπορείτε ανενόχλητοι να προσεύχεστε στην Apple

#326   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:22

θα σταθω λιγο στο τελευταιο που γραφεις Αθανασιε"πατηστε φρενο στην εξελιξη" και εχω να σου κανω μια ερωτησουλα....εξελιξη ειναι οταν ολες οι εφαρμογες εχουν αναβαθμιστει και ζητανε παραπανω χωρο και εχεις και δυνατοτητα να τραβηξεις 4κ βιντεο αλλα σου πουλανε ακομα μια συσκευη 16gb απο τα οποια μονο για να ανοιξεις την συσκευη χαλας τα 5 και μενουν 11;;
Αλλα ξεχασα αφου το λεει η apple ξερει αυτη..

Αν βγαλει συσκευες με 16gb στο 7 θα γελανε και τα διοδια..


Η default επιλογή για καταγραφή βίντεο είναι η 1080p30fps, όταν ανοίγεις το νέο κινητό.

Άρα προστατεύει τον αμαθή.

Αλλά δεν σου απαγορεύει κανείς να πας στο 32/64άρι.

Αν δεν μπορείς να δώσεις τα λεφτά, μην το παίρνεις.

Αλλά όπως έχει πει και ο Reaver αρκετές φορές, υπάρχουν πολλοί που θέλουν iPhone χωρίς τις media δυνατότητες.

Όσο για τον λογισμό μου περί φρενών, δεν νομίζω να ισχύει από τη στιγμή που δίνεται η επιλογή για περισσότερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#327   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:29

Η default επιλογή για καταγραφή βίντεο είναι η 1080p30fps, όταν ανοίγεις το νέο κινητό.

Άρα προστατεύει τον αμαθή.

Αλλά δεν σου απαγορεύει κανείς να πας στο 32/64άρι.

Αν δεν μπορείς να δώσεις τα λεφτά, μην το παίρνεις.

Αλλά όπως έχει πει και ο Reaver αρκετές φορές, υπάρχουν πολλοί που θέλουν iPhone χωρίς τις media δυνατότητες.

Όσο για τον λογισμό μου περί φρενών, δεν νομίζω να ισχύει από τη στιγμή που δίνεται η επιλογή για περισσότερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

βασικα 6s plus 64gb ειναι η συσκευη μου.αλλα ξαναλεω οτι ειναι τουλαχιστον αστειο να βγαζει 16αρια με τοση εξελιξη παντου.

#328   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:39

βασικα 6s plus 64gb ειναι η συσκευη μου.αλλα ξαναλεω οτι ειναι τουλαχιστον αστειο να βγαζει 16αρια με τοση εξελιξη παντου.


Δεν το είπα προσωπικά. Και εγώ 64άρα έχω εδώ και μια εβδομάδα. Έπαιζα στα 12 από τα 13 gb εδώ και 1 χρόνο με το iPhone 5.

Με τόση εξέλιξη, το αν φτάνει ή όχι πλέον, είναι και θέμα εξέλιξης του αγοραστικού κοινού.

Αν θες iPhone φθηνό και μετά απογοητεύεσαι για το ότι δεν επαρκεί για την χρήση σου, τίνος είναι το λάθος;!

Δεν μπορώ να ζητάω να έχω 5000 τραγούδια και να μπορώ να καταγράφω βίντεο 4K.

Μάλλον εγώ παραμένω ανεξέλικτος.

Ξαναλέω ότι η προεπιλεγμένη ποιότητα καταγραφής είναι 1080p/30fps.

Για τα δεδομένα της Apple και τους πελάτες της πρέπει να είσαι ξεφτέρι πληροφορικάριος για να μπεις στις ρυθμίσεις και να αλλάξεις την ποιότητα. Πολλοί δεν θα το έχουν καταλάβει ακόμα ότι τραβάνε σε Full HD.

Ερωτήσεις:
Ευχαριστιέσαι τώρα τα 64GB?
Θα ήθελες να δώσεις λιγότερα χρήματα;! (Τι χαζή ερώτηση.)

Έκανες την υπέρβαση να δώσεις παραπάνω λεφτά γιατί ήξερες τι ήθελες;

Αυτό έχει, αυτό πουλάει.
Κακό για εμάς, αλλά αν μπορούσε το Galaxy και το κάθε Galaxy να χρέωνε 1000άρικα ως την κατώτερη ναυαρχίδα, θα το έκανε.

Η Apple το κάνει, και εμείς ξανά γυρίζουμε σε αυτήν.
(Εγώ δεν έχω φύγει, ούτε το έχω σκεφτεί σοβαρά)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#329   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:53

Δεν το είπα προσωπικά. Και εγώ 64άρα έχω εδώ και μια εβδομάδα. Έπαιζα στα 12 από τα 13 gb εδώ και 1 χρόνο με το iPhone 5.

Με τόση εξέλιξη, το αν φτάνει ή όχι πλέον, είναι και θέμα εξέλιξης του αγοραστικού κοινού.

Αν θες iPhone φθηνό και μετά απογοητεύεσαι για το ότι δεν επαρκεί για την χρήση σου, τίνος είναι το λάθος;!

Δεν μπορώ να ζητάω να έχω 5000 τραγούδια και να μπορώ να καταγράφω βίντεο 4K.

Μάλλον εγώ παραμένω ανεξέλικτος.

Ξαναλέω ότι η προεπιλεγμένη ποιότητα καταγραφής είναι 1080p/30fps.

Για τα δεδομένα της Apple και τους πελάτες της πρέπει να είσαι ξεφτέρι πληροφορικάριος για να μπεις στις ρυθμίσεις και να αλλάξεις την ποιότητα. Πολλοί δεν θα το έχουν καταλάβει ακόμα ότι τραβάνε σε Full HD.

Ερωτήσεις:
Ευχαριστιέσαι τώρα τα 64GB?
Θα ήθελες να δώσεις λιγότερα χρήματα;! (Τι χαζή ερώτηση.)

Έκανες την υπέρβαση να δώσεις παραπάνω λεφτά γιατί ήξερες τι ήθελες;

Αυτό έχει, αυτό πουλάει.
Κακό για εμάς, αλλά αν μπορούσε το Galaxy και το κάθε Galaxy να χρέωνε 1000άρικα ως την κατώτερη ναυαρχίδα, θα το έκανε.

Η Apple το κάνει, και εμείς ξανά γυρίζουμε σε αυτήν.
(Εγώ δεν έχω φύγει, ούτε το έχω σκεφτεί σοβαρά)


Sent from my iPhone using Tapatalk

τα εχεις κανει ψιλοαχταρμα στο μυαλο σου και δεν βγαζουμε ακρη.(καλοπροαιρετα και χωρις ειρωνια)
Οποτε για να το κανω και πιο ευκολο θα σου εξηγησω αν και ειναι περασμενη η ωρα και πρεπει να σηκωθω νωρις.
Καλο ειναι με τοσα καλουδια και τοοοοση εξελιξη (ξαναλεω παλι) να ξεκιναει απο 32 τουλαχιστον και ας αφησει την τιμη του "πρωην" 16...τουλαχιστον εδω ελλαδα η πωλησεις θα αυξηθουν.
Γιατι για αμερικη κτλ κτλ κανεις δεν κοιταει τα 16 που τα θεωρουν για γελια.
Καληνυχτα και τα λεμε αυριο με το καλο!

#330   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:53

Πρέπει να να επιστρέψουν παρά πολλοί ποια


Έχοντας πουλήσει 81.186 εκατομμύρια smartphones μέσα στο πρώτο τρίμηνο, η Samsung έχει στην κατοχή της το 23% της παγκόσμιας αγοράς, σύμφωνα με τα στοιχεία της εταιρείας ερευνών Gartner, και διευρύνει τη διαφορά από την Apple.

Μέσα στο ίδιο τρίμηνο του 2015, οι Κορεάτες είχαν πουλήσει 81.122 εκατ. Από την άλλη, η Apple έπεσε στο 14.8% της αγοράς πουλώντας 51.629 εκατ. (από τα 60.177 το 2015). Να θυμίσουμε ότι η ίδια η Apple είχε ανακοινώσει την πρώτη πτώση του iPhone από το 2007.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)