Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   PsTuning

PsTuning

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 02/07/2016 - 10:58

την φαγαμε πανηγυρικα μια φορα την σφολιατα το 2012 με το μαυρο 5αρι,μην την ξαναφαμε και τωρα.
με χτυπηματα ξεβαματα κ ιστοριες.μην πειραματιζονται ωραιο το space gray.λιγο πιο σκουρο και ειναι φοβερο.
ενταξει σταθερα πραγματα.


space gray ALL THE WAY!!!


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 02/07/2016 - 11:06
MERGE


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 11:01

την φαγαμε πανηγυρικα μια φορα την σφολιατα το 2012 με το μαυρο 5αρι,μην την ξαναφαμε και τωρα.
με χτυπηματα ξεβαματα κ ιστοριες.μην πειραματιζονται ωραιο το space gray.λιγο πιο σκουρο και ειναι φοβερο.
ενταξει σταθερα πραγματα.

Θέλω να πιστεύω ότι έμαθαν από τα λάθη τους, θα το δούμε βέβαια αυτό στην πορεία.

Sent form my iPhone

#633   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/07/2016 - 11:18

Μωρέ ξέρει που πατάει η Apple, στο οικοσύστημα της και το iOS, διότι με τα χρήματα που δίνουμε κάθε φορά για να το αγοράσουμε το iPhone θα έπρεπε πέραν από θέμα software, αλλά και από hardware (camera, οθόνη etc) να είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά. 

 

Λίγο εγωιστικό έτσι όπως θα το θέσω, αλλά από την στιγμή που δίνω 1 χιλιάρικο για κινητό, θέλω να έχει την καλύτερη κάμερα στην αγορά, την καλύτερη οθόνη, τον καλύτερο ήχο στα ακουστικά και πάει λέγοντας. 

 

Πάλι στο τσακ είμαι να κάνω καμιά μετάβαση στην άλλη πλευρά, αλλά ξέρω ότι θα το μετανιώσω λόγω Android...


Once You Go Mac You Never Go Back

#634   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/07/2016 - 11:22

Μωρέ ξέρει που πατάει η Apple, στο οικοσύστημα της και το iOS, διότι με τα χρήματα που δίνουμε κάθε φορά για να το αγοράσουμε το iPhone θα έπρεπε πέραν από θέμα software, αλλά και από hardware (camera, οθόνη etc) να είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά.

Λίγο εγωιστικό έτσι όπως θα το θέσω, αλλά από την στιγμή που δίνω 1 χιλιάρικο για κινητό, θέλω να έχει την καλύτερη κάμερα στην αγορά, την καλύτερη οθόνη, τον καλύτερο ήχο στα ακουστικά και πάει λέγοντας.

Πάλι στο τσακ είμαι να κάνω καμιά μετάβαση στην άλλη πλευρά, αλλά ξέρω ότι θα το μετανιώσω λόγω Android...


Χωρίς παρεξήγηση , πολλά θέλεις !
Όταν παίρνεις iPhone απλά συμβιβάζεσαι. Ξέρεις οτι πλέον δεν εχει ούτε την καλύτερη κάμερα, ούτε την καλύτερη οθόνη, ούτε τον καλύτερο ήχο αλλά ούτε και την καλύτερη μπαταρία.....
Δυστυχώς......


Sent from my iPhone using Tapatalk

#635   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/07/2016 - 11:25

Χωρίς παρεξήγηση , πολλά θέλεις !
Όταν παίρνεις iPhone απλά συμβιβάζεσαι. Ξέρεις οτι πλέον δεν εχει ούτε την καλύτερη κάμερα, ούτε την καλύτερη οθόνη, ούτε τον καλύτερο ήχο αλλά ούτε και την καλύτερη μπαταρία.....
Δυστυχώς......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στα άλλα προϊόντα της δεν έχω κανένα παράπονο, εξού και ότι δεν πρόκειται να αλλάξω σταθερό, δεν πρόκειται να αλλάξω lap top, αλλά σε συνδυασμό με αυτά σε δεσμεύει κατά κάποιο τρόπο και με το iPhone και το iOS. Τέλος πάντων, μεγάλη κουβέντα η συγκεκριμένη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#636   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2016 - 11:31

Μωρέ ξέρει που πατάει η Apple, στο οικοσύστημα της και το iOS, διότι με τα χρήματα που δίνουμε κάθε φορά για να το αγοράσουμε το iPhone θα έπρεπε πέραν από θέμα software, αλλά και από hardware (camera, οθόνη etc) να είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά. 

 

Λίγο εγωιστικό έτσι όπως θα το θέσω, αλλά από την στιγμή που δίνω 1 χιλιάρικο για κινητό, θέλω να έχει την καλύτερη κάμερα στην αγορά, την καλύτερη οθόνη, τον καλύτερο ήχο στα ακουστικά και πάει λέγοντας. 

 

Πάλι στο τσακ είμαι να κάνω καμιά μετάβαση στην άλλη πλευρά, αλλά ξέρω ότι θα το μετανιώσω λόγω Android...

Και εγώ θέλω να φύγω. Εάν υπήρχε facetime και imessage σε android την είχα κάνει για το 7 edge



#637   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/07/2016 - 13:18

Μωρέ ξέρει που πατάει η Apple, στο οικοσύστημα της και το iOS, διότι με τα χρήματα που δίνουμε κάθε φορά για να το αγοράσουμε το iPhone θα έπρεπε πέραν από θέμα software, αλλά και από hardware (camera, οθόνη etc) να είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά. 

 

Λίγο εγωιστικό έτσι όπως θα το θέσω, αλλά από την στιγμή που δίνω 1 χιλιάρικο για κινητό, θέλω να έχει την καλύτερη κάμερα στην αγορά, την καλύτερη οθόνη, τον καλύτερο ήχο στα ακουστικά και πάει λέγοντας. 

 

Πάλι στο τσακ είμαι να κάνω καμιά μετάβαση στην άλλη πλευρά, αλλά ξέρω ότι θα το μετανιώσω λόγω Android...

Έγραψες!!!

 

Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι το Android και το continuity + imessage + facetime.



#638   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2016 - 13:42

Δηλ οσοι κανετε σκεψεις για να πατε σε αλλη μαρκα το κανετε μονο λογω καλυτερης καμερας και καλυτερης οθονης αλλα σας κραταει το λειτουργικο? :wacko: Σκεφτειτε αλλη μια φορα τι λετε και θα δειτε οτι μαλλον χαιδευεστε :P



#639   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2016 - 13:45

Δηλ οσοι κανετε σκεψεις για να πατε σε αλλη μαρκα το κανετε μονο λογω καλυτερης καμερας και καλυτερης οθονης αλλα σας κραταει το λειτουργικο? :wacko: Σκεφτειτε αλλη μια φορα τι λετε και θα δειτε οτι μαλλον χαιδευεστε :P

Εγώ δεν χαιδεύομαι άλλο :P Όλα μια ιδέα είναι. Δεν είδα και την τρελή διαφορά σε 6s από s7 σε φωτογραφίες. Από οθόνη δεν μπορώ την amoled. Σε φυσικές συνθήκες είναι μέτρια. Στον ήλιο δεν βλέπεις τίποτα. Τουλάχιστον έτσι ήταν σε samsung s4. Ωστόσο θα ήθελα μια αλλαγή. Μου αρέσει αδιαβροχοποιήση που έχει.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 02/07/2016 - 13:46


#640   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/07/2016 - 13:47

Δηλ οσοι κανετε σκεψεις για να πατε σε αλλη μαρκα το κανετε μονο λογω καλυτερης καμερας και καλυτερης οθονης αλλα σας κραταει το λειτουργικο? :wacko: Σκεφτειτε αλλη μια φορα τι λετε και θα δειτε οτι μαλλον χαιδευεστε :P

εννοειτε οτι το λειτουργικο ειναι που σε κραταει Δημητρη...η απλοτητα(οπως εχω πει πολλακις) και η αψογη συνεργασια με τα υπολοιπα εργαλεια μου στο σπιτι(μακμπουκ-ipad-apple tv).

#641   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 13:53

Μα πρέπει να είσαι πολύ έμπειρος για να δεις τις διάφορες στην κάμερα  μεταξύ του 6s+ και s7 edge ή κάποιας άλλης ναυαρχίδας .Για μένα η συνολική εμπειρία χρήσης ειναι που μετράει και όχι μόνο μια οθόνη που ναι η αλήθεια είναι θα πω ουαου !! αλλά μέχρι εκεί .

Το θέμα είναι τι ζητάει ο καθένας , όπως και να το κάνουμε είναι δύσκολο να φύγεις από ένα οικοσύστημα που είσαι πολλά χρόνια για να πας σε ένα άλλο .



#642   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2016 - 14:00

εννοειτε οτι το λειτουργικο ειναι που σε κραταει Δημητρη...η απλοτητα(οπως εχω πει πολλακις) και η αψογη συνεργασια με τα υπολοιπα εργαλεια μου στο σπιτι(μακμπουκ-ipad-apple tv).

σας πειραζω ....δεν ειμαι κατα των αλλαγων εξαλλου. Ανετα θα επαιρνα ενα οποιοδηποτε αλλο smartphone,οχι γιατι θα περιμενα να μου προσφερει τιποτα παραπανω αλλα ετσι για να εχω κατι να σκαλιζω για κανα τριμηνο μεχρι να το συνηθισω.Η αληθεια ειναι οτι το iOS ειναι πιο απλο και σταθερο αλλα και το android αν το συνηθισεις και παραμεινεις απλος χρηστης και οχι "ψαγμενος" μια χαρα ειναι.



#643   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/07/2016 - 14:02

σας πειραζω ....δεν ειμαι κατα των αλλαγων εξαλλου. Ανετα θα επαιρνα ενα οποιοδηποτε αλλο smartphone,οχι γιατι θα περιμενα να μου προσφερει τιποτα παραπανω αλλα ετσι για να εχω κατι να σκαλιζω για κανα τριμηνο μεχρι να το συνηθισω.Η αληθεια ειναι οτι το iOS ειναι πιο απλο και σταθερο αλλα και το android αν το συνηθισεις και παραμεινεις απλος χρηστης και οχι "ψαγμενος" μια χαρα ειναι.

αυτο το "σκαλισμα" που λες για το τριμηνο στις 2 φορες που το εκανα μπηκα μεσα 400 ευρω στο συνολο!!οποτε να μου λειπουν παλι τα σκαλισματα!!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 02/07/2016 - 14:05


#644   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:23

Εντυπωσιακό το edge αλλά μεταξύ μας τα γραφικά του 6s είναι ανώτερα από του s7  ή είναι ιδέα μου?



#645   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:34

Εντυπωσιακό το edge αλλά μεταξύ μας τα γραφικά του 6s είναι ανώτερα από του s7 ή είναι ιδέα μου?


Βρε Billy συγκρίνεις ένα παιχνίδι που δεν ειναι καν "φτιαγμένο" για την οθόνη του S7 δλδ 2Κ. Οτι και να νομίζεις(επειδή έχω το 6s plus αλλά και το Nexus 6p και πριν το Note 5 ) η οθόνη των σαμμυ ειναι μέρα με νύχτα. Πραγματικά αν δουλέψεις κινητό με 2κ οθόνη και μετα πιάσεις το iPhone νομίζεις οτι εχει crt οθόνη . Όχι οτι δεν εχει καλή οθόνη το iPhone αλλά δεν συγκρίνεται με αυτές της σαμμυ και το μαύρο ειναι μαύρο · δεν ειναι τυχαίο οτι τα επόμενα iPhone θα έχουν oled display made by Samsung.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)