Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Geohot hacks the PS3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:03

Δε νομίζω να συμφέρει, ούτε το φίλο μας ούτε κανέναν άλλο... Με τα λεφτά που θα δώσει να βάλει blu ray drive στο PC(που να γράφει, κιόλας!) μπορεί να πάρει άλλο ένα PS3!... Χα χα χα! :lol:

xilaren


Τώρα όντως δε συμφέρει. Αλλά θα πέσουν οι τιμές!

Θυμάμαι που παρακάλαγα να μου πάρει ο πατέρας μου αντιγραφικό για dvd παλιά που κάναν μια περιουσία και τώρα κάνουν τα απλά 15€ με lightscribe!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:05

οκ... υπαρχουν και κλειδωματα... υπαρχει και το online κομματι... ειναι καλα σπασμενο?... ωχ, βγηκε καινουριο crack... υπαρχει και ο τεραστιος χρονος που πρεπει να περιμενεις να κατεβει ενα αρχειο 20-50Gb...

πραγματικα δεν πιστευω οτι αξιζει τον κοπο...


Εγώ πάντως περιμένω την οπτική ίνα που υποτίθεται πρέπει να έχει κάθε σπίτι (fiber to home) μέχρι το 2013 (ή 2015 δεν θυμάμαι καλά), σύμφωνα με οδηγία της Ευρωπαϊκής Ένωσης (βασικά με βλέπω να περιμένω πολύ ακόμα αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! :P )

Όταν έρθει όμως... Θα πάρουν φωτιά οι σκληροί δίσκοι! (αν και μέχρι τότε θα είναι όλοι ssd φαντάζομαι)

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 27/01/2010 - 00:06


#48   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:08

Όταν έρθει όμως... Θα πάρουν φωτιά οι σκληροί δίσκοι! (αν και μέχρι τότε θα είναι όλοι ssd φαντάζομαι)


οι ssd δεν μπορουν να παρουν φωτια... ;)

#49   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:11

:lol:

Σωστός!

Που λέει ο λόγος τότε :P

#50   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:12

:) :) :)
Eιλικρινά σου μιλάω, δε φαντάζεσαι πόσο σε χαίρομαι! (Στο έχω ξαναπεί και σε κάποια άλλη συζήτηση, αν θυμάσαι... Εγώ σε θυμάμαι, κι ας έχεις αλλάξει avatar!) Πόσο το απολαμβάνω να βλέπω κορίτσια να είναι μπασμένα στα videogames!
Εγώ σε κάποια φάση, είχα στη TV μου συνδεδεμένες 3 κονσόλες! (Playstation, Dreamcast kai N64). Eυτυχώς, δε λες, που είχε αρκετά scart!!! Βλέπεις, είχα τη καλύτερη δουλειά: Έγραφα reviews σε περιοδικό για videogames! Πληρωνόμουνα για να παίζω!!! Ίσως, η καλύτερη περίοδος της ζωής μου!

#51   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:19

ahahhahaha

ναι βρε σε θυμάμαι! Και εσύ αλλαξες avatar νομίζω!

Εγώ έβαλα τη μικρή ολλανδέζα να τιμήσω τους προγόνους!

Εμάς αν θυμάμαι καλά δεν χώραγαν (και εμείς είχαμε 3 ανα πάσα στιγμή τότε + filmnet που πλέον είναι nova) και έπαιρνε ο πατέρας μου hub για scart :lol:

Θυμάμαι ο πατέρας μου είχε γράψει guide σε περιοδικό για το tomb raider 1!!! Μέχρι τις 4 τα ξημερώματα μέναμε ξύπνιοι για να το τερματίσουμε

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 27/01/2010 - 00:21


#52   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:22

Ναι... Εγώ έβαλα την αφεντομουτσουνάρα μου!!! Τί κάνεις, βρε συ; Καλά είσαι; :)
Καιρό έχουμε να τα πόυμε -αλλά να που ξανανταμώσαμε! :)
Συγγνώμη, αλλά... τί σχέση έχουν, καλέ οι πρόγονοί σαου, με τη μικρή Ολλανδέζα; (Ελπίζω να μη γίνομαι αδιάκριτος...)

xilaren

#53   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:26

Από Ολλανδία έχω καταγωγή.

Τα σπάει το γυαλί!

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 27/01/2010 - 00:26


#54   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:31

Dank U!...
Ολλανδία;;; ::)
Πώωω! Τί μου θύμισες! Άμστερνταμ... Το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό! Απρίλιος του '93!
Συγγνώμμη, αλλά θα σου στείλω πριβέ μηνυματάκι -πάλι είμαστε off topic και θα μας "κράξουν" τα αφεντικά! Χα χα χα!
Αν θες, κάνε με και add στους φίλους σου! Εμένα, θα είναι μεγάλη μου χαρά και τιμή...

xilaren

#55   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:32

οκ ;)

#56   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 29/01/2010 - 00:02

PS3 is hacked - The urban legend continues
http://streetskaterf...-continues.html

http://forums.ps2dev...pic.php?t=12794

http://www.ibm.com/d...a-cellsecurity/

#57   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:24

Λοιπόν, εδώ είναι! Τελικά ο Geohot δημοσίευσε το PS3 exploit που ίσως μπορέσει να φανεί χρήσιμο για την PS3 homebrew κοινότητα.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τι δημοσίευσε στο blog του:

Για ευνόητους λόγους, αποφάσισα να δημοσιεύσω αυτό το exploit. Ενδεχομένως ίσως μπορέσει να φανεί χρήσιμο για την PS3 κοινότητα, και εσείς θα υπολογίσετε πώς να χρησιμοποιήσετε αυτό για να κάνετε πρακτικά πράγματα, όπως με το iPhone όταν είχαν δημοσιευθεί για πρώτη φορά τα jailbreaks. Έχω μια ζωή ακόμα για να επικοινωνήσω μαζί σας και δεν μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι πάνω σ' αυτό όλη την ημέρα και τη νύχτα.

Παρακαλώ να τεκμηριώστε τα συμπεράσματά σας στο psDevWiki. Είναι μια καταπληκτική πηγή πληροφόρησης ως τώρα και με τη δύναμη που δίνει αυτό το exploit, ανοίγει τον δρόμο για ένα νέο προσωπικό που μπορεί να ασχοληθεί με αυτό το έγγραφο. Θα ήθελα να δω τους υπέροχους χάρτες μνήμης, το boot chain να είναι καλύτερα τεκμηριωμένο και τη πρόοδο σε έναν 3D οδηγό GPU. Και φυσικά, την εύρεση ενός software exploit.

Αυτό είναι το πολυπόθητο PS3 exploit, το οποίο σας δίνει πλήρη πρόσβαση στη μνήμη και ως εκ τούτου ring 0 πρόσβαση στη λειτουργία OtherOS. Είναι γνωστό ότι δουλεύει μόνο με την 2.4.2 έκδοση, ωστόσο φαντάζομαι ότι θα είναι συμβατό με όλες τις τρέχουσες εκδόσεις.
exploit ps3 download




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες