Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

''Παιζουν'' τα ματια μου ή οντως υπαρχει θεμα με την οθονη?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 13:56

Ρε παδια για δειτε εδω.Εχουμε θεμα με το iphone 6s plus?

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/03/2016 - 14:54

Αρκετά 6 παρουσίαζαν Light Bleeding στις γωνίες όπως το παραπάνω.
 

Αν σε ενοχλεί, μπορείς να κάνεις μια βόλτα στα εξουσιοδοτημένα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 14:58

Αρκετά 6 παρουσίαζαν Light Bleeding στις γωνίες όπως το παραπάνω.
 

Αν σε ενοχλεί, μπορείς να κάνεις μια βόλτα στα εξουσιοδοτημένα.

Νικο στο πλάι φενεται μονο.

Βλεπεις μηπως κατι σαν σκια μαυρη στο επανω μερος?Κι θελω να μου πεις DOA μπορω να χρησιμοποιήσω για αυτο?Το πηρα παρασκευη.


Τελευταία επεξεργασία από: arxontas77, 06/03/2016 - 14:59


#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:00

Και η σκιά όντως. Δε πολυφαίνεται βέβαια αλλά υπάρχει.

 

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται? Θα σε καλύψει το DOA.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:02

Και η σκιά όντως. Δε πολυφαίνεται βέβαια αλλά υπάρχει.

 

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται? Θα σε καλύψει το DOA.

Το πηρα απο σκρουτζομαγαζο αλλα μεσα στο σαιτ τους λεει οτι το DOA το καλυπτουν μονο αν το στειλουν στο εξουσιοδοτημενο service της apple εδω στην ελλαδα και πουν το οκ.Ισχυει αυτο?


Τελευταία επεξεργασία από: arxontas77, 06/03/2016 - 15:10


#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:18

Είναι τακτική των Skrout-oμαγάζων αυτό πλέον.

 

Πήγαινε το απο εκεί αύριο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:20

Οκ σε ευχαριστω Νικο.Αν μου πουν δηλ πρεπει να το στειλουν για να γινει η αλλαγη να τους πω οκ ή να απετησω αντικατασταση χωρις να παει service?



#8   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:27

Έξι συσκευές 6s plus περάσαν από τα χέρια μου με τις αντικαταστάσεις. Οι περισσότερες είχαν θεματάκια με σκιές στο πάνω μέρος. Light bleed είχαν όλες στις δύο αριστερές γωνίες. (Πάνω-κάτω). Επειδή κάθε φορά έσκαγα, έβγαινα στη γύρα για να δώ και δείγματα. Η μοναδική τέλεια οθόνη που είδα, ήταν σε ένα mediamarkt. Τα χειρότερα με διαφορά είναι τα δείγματα στο istorm στην Τσιμισκή. Είναι απλά απαράδεκτα. Από dark spots μέχρι και yellow tint.
Η apple πρέπει επιτέλους να πάει σε αλλη τεχνολογία οθόνης!! Το 95% των προβλημάτων στα τελευταία iphone, είναι στην οθόνη. Οχι φταίνε οι κόλλες, όχι έτσι είναι η retina, οχι φταίει το backlight. Δηλαδή οι συσκευές άλλων κατασκευαστών με τεχνολογία ips, γιατί δεν έχουν κανένα θέμα;;;


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#9   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:31

Α ναι... Sorry παρασύρθηκα από το παράπονο! Αν τους το πας και περιμένεις να το στείλουν στην infoquest... το πιθανότερο είναι να πάς για ανακατασκευασμένο. Και πίστεψέ με η οθόνη σου είναι καλύτερη από τα s plus που περάσαν από τα χέρια μου και από τα δείγματα που έχω δει...


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#10   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:32

Έξι συσκευές 6s plus περάσαν από τα χέρια μου με τις αντικαταστάσεις. Οι περισσότερες είχαν θεματάκια με σκιές στο πάνω μέρος. Light bleed είχαν όλες στις δύο αριστερές γωνίες. (Πάνω-κάτω). Επειδή κάθε φορά έσκαγα, έβγαινα στη γύρα για να δώ και δείγματα. Η μοναδική τέλεια οθόνη που είδα, ήταν σε ένα mediamarkt. Τα χειρότερα με διαφορά είναι τα δείγματα στο istorm στην Τσιμισκή. Είναι απλά απαράδεκτα. Από dark spots μέχρι και yellow tint.
Η apple πρέπει επιτέλους να πάει σε αλλη τεχνολογία οθόνης!! Το 95% των προβλημάτων στα τελευταία iphone, είναι στην οθόνη. Οχι φταίνε οι κόλλες, όχι έτσι είναι η retina, οχι φταίει το backlight. Δηλαδή οι συσκευές άλλων κατασκευαστών με τεχνολογία ips, γιατί δεν έχουν κανένα θέμα;;;
Εχεις τραβηξει ζορι. Κοιτα με iphone 5 5σ 6 + δεν ειχα τετοιο προβλημα. Πρωτη φορα σε κινητο γενικα μου εκατσε αυτο. Αυτο εδω φενεται μονο οταν το πλαγιασω πολυ. Σε κανονικη χρηση δεν φενεται τιποτα αλλα επειδη ειμαι ψηρας μονο που το ειδα το εχω στο μυαλο μου συνεχεια.

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



#11   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:37

Με το 5 το 6 (αυτό μετά από μια αντικατάσταση με σφραγισμένο) και με το 6s που έχω τώρα, δεν έχω κάποιο θέμα. Με τα 6s plus έχασα πάσα ιδέα. Ακόμα και από τα δείγματα όπως σου είπα.
Η γνώμη μου είναι να το πας πίσω μεν αφου σε τρώει, αλλά να μη δεχτείς με τίποτα, ανακατασκευασμένο.


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#12   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:39

Α ναι... Sorry παρασύρθηκα από το παράπονο! Αν τους το πας και περιμένεις να το στείλουν στην infoquest... το πιθανότερο είναι να πάς για ανακατασκευασμένο. Και πίστεψέ με η οθόνη σου είναι καλύτερη από τα s plus που περάσαν από τα χέρια μου και από τα δείγματα που έχω δει...


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

 

 

 

Έξι συσκευές 6s plus περάσαν από τα χέρια μου με τις αντικαταστάσεις. Οι περισσότερες είχαν θεματάκια με σκιές στο πάνω μέρος. Light bleed είχαν όλες στις δύο αριστερές γωνίες. (Πάνω-κάτω). Επειδή κάθε φορά έσκαγα, έβγαινα στη γύρα για να δώ και δείγματα. Η μοναδική τέλεια οθόνη που είδα, ήταν σε ένα mediamarkt. Τα χειρότερα με διαφορά είναι τα δείγματα στο istorm στην Τσιμισκή. Είναι απλά απαράδεκτα. Από dark spots μέχρι και yellow tint.
Η apple πρέπει επιτέλους να πάει σε αλλη τεχνολογία οθόνης!! Το 95% των προβλημάτων στα τελευταία iphone, είναι στην οθόνη. Οχι φταίνε οι κόλλες, όχι έτσι είναι η retina, οχι φταίει το backlight. Δηλαδή οι συσκευές άλλων κατασκευαστών με τεχνολογία ips, γιατί δεν έχουν κανένα θέμα;;;
Εχεις τραβηξει ζορι. Κοιτα με iphone 5 5σ 6 + δεν ειχα τετοιο προβλημα. Πρωτη φορα σε κινητο γενικα μου εκατσε αυτο. Αυτο εδω φενεται μονο οταν το πλαγιασω πολυ. Σε κανονικη χρηση δεν φενεται τιποτα αλλα επειδη ειμαι ψηρας μονο που το ειδα το εχω στο μυαλο μου συνεχεια.

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

 

Εχεις τραβηξει γολγοθα εσυ ,ελπιζω να μην παθω τα ιδια.Εχουν περασει απο τα χερια το 5αρι το 5σ και το 6αρι τετοιο προβλημα δεν ειχα.Η ολη ιστορια φενεται λιγο,μονο οταν το φερω στην ιδια ευθειια με τα ματια μου.Σε φυσιολογικο κρατημα δεν φενεται τιποτα εντελως.Απλα ειδα τυχαια σε ενα φορουμ το προβλημα αυτο και λεω κατσε να το τσεκαρω και το ειδα και σε εμενα.



#13   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:41

Ανακατασκευασμενο δεν μπορουν να μου δωσουν αφου ειναι μεσα στο 7ημερο του DOA.Παρασκευη το πηρα.



#14   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:46

Αυτο αν το αφησω ετσι παιζει να μεγαλωσει το προβλημα;

#15   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:49

Από σκρουτζομάγαζο (seven spots) είχα θέμα με το 6άρι. Την δεύτερη μέρα τους το έστειλα πίσω για να προλάβω το DOA. Η ιστορία τους ήταν η ίδια. Θα το στειλουμε λέει στην infoquest και αυτή θα κάνει την αντικατάσταση. Η info δε δίνει σφραγισμένα φυσικά! Αν δεν τους έστελνα κοινοποίηση το ερώτημα που έκανα στην γενική γραμματεία καταναλωτή, ανακασκευασμένο θα έπερνα... Αυτό ήταν το DOA τους.
Βασικά δε νομίζω οτι είναι πρόβλημα αυτό που βλέπεις. Οπως και να έχει, αν δε σου βεβαιώσουν το "σφραγισμένο" κάνε υπαναχώρηση. Ακόμα καλύτερα.


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες