Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iOS 9.3: Πρόβλημα με web links στο Safari (iPhone 6)


  • Please log in to reply
172 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   fusa

fusa

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/03/2016 - 23:17

Πόσες φορές θα χρειαστεί να το γράψουμε για να κατανοήσετε κάποιοι ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ του 9.3 :huh:?

 

Δεν έχει να κάνει με την έκδοση που φοράει το τηλέφωνό σας. Το παρουσιάζουν και παλιότερες εκδόσεις.

Το bug είναι του ios 9.3. και μάλιστα το πρόβλημα εμφανίστηκε και σε κάποιες beta ios 9.3 όπως στην beta 4, αλλά στην beta 5 το έφτιαξαν. Το πρόβλημα είναι ότι εμφανίστηκε πάλι στην beta 6 και τελικά δεν το έφτιαξαν στην επίσημη 9.3.
  Αυτό που λες εσύ για ios πριν 9.3, μάλλον οφείλεται σε άλλο bug το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα πάλι το ίδιο πρόβλημα και συνήθως είναι εξαιτίας του jailbreak που κρασάρει το "awcd" ( αν το κάνεις unload δουλεύει). Το λέω γιατί για το πρόβλημα στα ios πριν την 9.3, λύνεται διαφορετικά όπως είπα και πιο πάνω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2016 - 23:30

Προσεγγισεις του θεματος



#93   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2,011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/03/2016 - 23:42


μου αρέσει που τα γνωστά φιλαράκια εδώ στο forum (ξέρετε εσείς) δεν έχουνε κανένα πρόβλημα όλα καλά, όλα άψογα... το iphone είπαμε είναι iphone δεν έχει προβλήματα....!!!!

πραγματικά έχει καταντήσει γέλια η κατάσταση με το ιός πλέον τίποτα σωστά δεν μπορεί να κάνει η apple...!!!!!!

και να σας πω κάτι? καιρός να δει ο κόσμος την εξέλιξη του iphone από το κακό στο χειρότερο...!!!!

για άλλη μια φορα θέλω να πω συγχαρητήρια στην apple...! και φυσικά στα αγαπημένα μου φιλαράκια που δεν θα έχουνε ποτε πρόβλημα με το iphone τους...!!!!!!

δηλαδή αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα εσυ τι πεταγεσε; Δεν εχουν όλοι. Αλλα δεν πρέπει να το πούμε ε;

#94   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2016 - 23:43

εμένα σε iPhone 5s μου εμφάνιςτηκε το πρόβλημα μετά την αναβάθμιση ΟΤΑ σε 9.3 . την αναβάθμιση την έκανα μια μέρα αφού βγήκε .

το περίεργο ειναι οτι μόλις τώρα και αφού μπήκα να τςεκαρω μήπως έβγαλαν την 9.3.1 μου έβγαλε διαθεςιμη αναβάθμιση ....... την 9.3 !!!!!!!!!!!!
ένα είμαι ήδη στην 9.3 ......

Τελευταία επεξεργασία από: StavrosA, 28/03/2016 - 23:45.


#95   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1,647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/03/2016 - 23:46

δηλαδή αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα εσυ τι πεταγεσε; Δεν εχουν όλοι. Αλλα δεν πρέπει να το πούμε ε;

γιατι εχω προβλημα...

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#96   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9,378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/03/2016 - 00:16

Το bug είναι του ios 9.3. και μάλιστα το πρόβλημα εμφανίστηκε και σε κάποιες beta ios 9.3 όπως στην beta 4, αλλά στην beta 5 το έφτιαξαν. Το πρόβλημα είναι ότι εμφανίστηκε πάλι στην beta 6 και τελικά δεν το έφτιαξαν στην επίσημη 9.3.
  Αυτό που λες εσύ για ios πριν 9.3, μάλλον οφείλεται σε άλλο bug το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα πάλι το ίδιο πρόβλημα και συνήθως είναι εξαιτίας του jailbreak που κρασάρει το "awcd" ( αν το κάνεις unload δουλεύει). Το λέω γιατί για το πρόβλημα στα ios πριν την 9.3, λύνεται διαφορετικά όπως είπα και πιο πάνω.

Άντε για άλλη μια φορά...

 

To bug ΔΕΝ είναι του 9.3.

 

Όσα άλλα λες δεν ισχύουν περι jb κλπ.

 

Εγώ το έχω στην 9.2 χωρίς να έχω κάνει ποτέ jb. Και δεν είμαι ο μόνος.

 

ΤΟ θέμα είναι καθαρά κάποιο σκάλωμα που τρώει η Javascript και το οποίο αναμένουμε να λυθεί για όλες τις εκδόσεις.



#97   fusa

fusa

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/03/2016 - 00:33

Άντε για άλλη μια φορά...

 

To bug ΔΕΝ είναι του 9.3.

 

Όσα άλλα λες δεν ισχύουν περι jb κλπ.

 

Εγώ το έχω στην 9.2 χωρίς να έχω κάνει ποτέ jb. Και δεν είμαι ο μόνος.

 

ΤΟ θέμα είναι καθαρά κάποιο σκάλωμα που τρώει η Javascript και το οποίο αναμένουμε να λυθεί για όλες τις εκδόσεις.

Δεν θα καθίσω να στο εξηγήσω καθώς είσαι και αγενής, αλλά το πρόβλημα είναι στο ότι για κάποιο λόγο δημιουργούνται corrupted αρχεία στo swcd (shared web credentials daemon). Αυτό μπορεί να γίνει σε ΟΛΕΣ τις εκδόσεις ios 9 όπως σου έχει κολλήσει, αλλά το ότι στην 9.3 έγινε ΧΑΜΟΣ , σχεδόν σε όλους παρουσιάστηκε, ενώ στις άλλες ήταν σε μεμονωμένες συσκευές και όπως σου ξανά λέω στην beta 5 δούλευε σωστά και στην beta 6 όχι, δείχνει ότι  : 1ον το πρόβλημα δεν διορθώθηκε αλλά επιδεινώθηκε. 
​2ον ότι αυτό το πρόβλημα επιτρέπει σε εφαρμογές τρίτων να αποθηκεύσουν data στo swcd και στην ios 9.3 μάλλον προσπάθησαν να αλλάξουν κάτι και το έκαναν πολύ χειρότερο. 



#98   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2016 - 00:42

μεμονωμενες δεν θα το ελεγα....παρα πολλες αναφορες για προβλημα πριν αναβαθμισουν. Επισης τι ειναι αγενεια?



#99   kakalos2010

kakalos2010

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/03/2016 - 07:00

Εγώ παιδιά έχω 6S 128GB ! Από τότε που πήγα στο 9.3 είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα links από google results σε Safari. Προσωρινή λύση έδωσα με το να κάνω downgrade ξανά στο 9.2.1 .. Περιμένω το 9.3.1 και αυτή την φορά αφήνοντας το λίγο να "κυλίσει" και να δούμε αν θα παρουσιάζει αλλά προβλήματα.

#100   abito

abito

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Twitter:@abitolive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:abitolive

Δημοσίευση 29/03/2016 - 07:20

Παρουσιάστηκε και σε μένα το ίδιο πρόβλημα από τότε που έβαλα το iOS 9.3 στο iPhone 6 μου.



#101   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 29/03/2016 - 07:47

Παρουσιάστηκε και σε μένα το ίδιο πρόβλημα από τότε που έβαλα το iOS 9.3 στο iPhone 6 μου.


Παιδια εμενα μου το εκανε τωρα και στην 9.2.1
Τραγικο για την εταιρεια προβλημα κατα τη γνωμη μου.
Ισως να φταιει που ειχα περασει 9.3 κ μου το εκανε κ την κατεβασα παλι σε 9.2.1 αλλα και παλι ειναι σημαντικο προβλημα για εταιρεια βεληνεκους apple..

#102   Tomby

Tomby

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2016 - 11:34

Με 9.3 σε iPhone 6s Plus παρουσιάστηκε πριν 4-5 μέρες. Downgrade σε 9.2.1 και φαίνεται να λύνεται προσωρινά.



#103   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2016 - 11:41

υπογραφεται ακομα η 9,2,1 ?



#104   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12,841 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/03/2016 - 11:42

υπογραφεται ακομα η 9,2,1 ?

Ναι 



#105   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/03/2016 - 11:46

Οι άνθρωποι είναι πολύ άχρηστοι τελικά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες