Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Movies application


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   skrikman

skrikman

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:skrikman

Δημοσίευση 29/03/2016 - 22:01

Γενικά για ταινίες-σειρές θεωρώ ότι είναι κορυφαίο και εύχρηστο σε σχέση με kodi όπου γίνεται ένας ψιλό χαμός σ αυτό το θέμα

 Αν το ξερεις το  Kodi  μπορεις να κανεις παπαδες. Υποτιτλους και απο το opensubtitles χωρις να κανεις login και απο subtitles. gr kai greeksubtitles κλπ

Δε χρειαζεται ψαξιμο για σειρες ταινιες κλπ το μονο που κανεις εινα να βαλεις το Εxodus addon απο το fusion repo (τα πάντα απο ταινιες σειρες με ενημερωση την ιδια μερα που βγαινουνε) και το hellenic tv απο το SuperRepo (φοβερο addon  για την ελληνικη τηλεοραση με live streaming (ακομα και των ταινιων, που αν πας στο web των καναλιων δεν δειχνει κανονικα προγραμμα λογω δικαιωματων) και εχει μη σου πω ολες τις σειρες που παιξαν στην ελληνικη τηλεοραση...Φοβερη δουλεια)

 

Επισης δε χρειαζεσαι jbk για να βαλεις το kodi, μονο ενα mac χρειαζεσαι

Μπορω να δώδω και αναλυτικα οδηγιες ωστε σε 15-20 λεπτα βλεπεις τανιες στο κινητο σου με υποτιτλους, ΗD και ολα!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   UrBaN

UrBaN

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2016 - 22:13

Επισης δε χρειαζεσαι jbk για να βαλεις το kodi, μονο ενα mac χρειαζεσαι
Μπορω να δώδω και αναλυτικα οδηγιες ωστε σε 15-20 λεπτα βλεπεις τανιες στο κινητο σου με υποτιτλους, ΗD και ολα!!


Πολυ ενδιαφερον!! Μπορεις να δωσεις τις οδηγιες; Ευχαριστω.

#33   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 29/03/2016 - 22:30

Αν το ξερεις το Kodi μπορεις να κανεις παπαδες. Υποτιτλους και απο το opensubtitles χωρις να κανεις login και απο subtitles. gr kai greeksubtitles κλπ
Δε χρειαζεται ψαξιμο για σειρες ταινιες κλπ το μονο που κανεις εινα να βαλεις το Εxodus addon απο το fusion repo (τα πάντα απο ταινιες σειρες με ενημερωση την ιδια μερα που βγαινουνε) και το hellenic tv απο το SuperRepo (φοβερο addon για την ελληνικη τηλεοραση με live streaming (ακομα και των ταινιων, που αν πας στο web των καναλιων δεν δειχνει κανονικα προγραμμα λογω δικαιωματων) και εχει μη σου πω ολες τις σειρες που παιξαν στην ελληνικη τηλεοραση...Φοβερη δουλεια)

Επισης δε χρειαζεσαι jbk για να βαλεις το kodi, μονο ενα mac χρειαζεσαι
Μπορω να δώδω και αναλυτικα οδηγιες ωστε σε 15-20 λεπτα βλεπεις τανιες στο κινητο σου με υποτιτλους, ΗD και ολα!!

δεν αντιλέγει κανεις ότι το Kodi ειναι ανώτερο με περισσότερες επιλογές ,ουτε ειπε κανεις ότι το moviebox παραμερίζει το Kodi...Καλώς ή κακώς όμως εχει διαδικασία στο στήσιμο και κάθε φορά που κανεις αναβάθμιση αντε παλι ξαναστησε...επισης μπορεις να μου πεις πως θα το κανω να βρίσκει αστραπιαια υπότιτλους σε σειρές που κανει 5-10 λεπτά στο ψάξιμο;;

#34   skrikman

skrikman

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:skrikman

Δημοσίευση 29/03/2016 - 22:32

Πολυ ενδιαφερον!! Μπορεις να δωσεις τις οδηγιες; Ευχαριστω.

πρωτα ξεκινα απο εδω. Μετα πες μου να σου πω για τα addons του kodi

 

http://www.idownload...9-no-jailbreak/

Πρεπει να ειχεις mac ομως

Αν κολλησεις με το Provisioning Profile πες μου να σου πω τη σειρα που πατας για να το βαλεις



#35   UrBaN

UrBaN

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2016 - 23:23

Τελειο! Το δοκιμαζω αυριο, ευχαριστω!!

#36   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/03/2016 - 08:58

πρωτα ξεκινα απο εδω. Μετα πες μου να σου πω για τα addons του kodi

 

http://www.idownload...9-no-jailbreak/

Πρεπει να ειχεις mac ομως

Αν κολλησεις με το Provisioning Profile πες μου να σου πω τη σειρα που πατας για να το βαλεις

Το είχα εγκαταστήσει σε Aplle tv 4 με xcode αλλά μετά από αναβάθμιση δε μπορώ να το κάνω με τίποτα, έχω πρόβλημα με τα certificate, δοκίμασα να το λύσω με αυτό τον οδηγό αλλά δεν γίνεται τίποτα. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις?



#37   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:04

Υπάρχει τρόπος να συγχρονιζω υπότιτλους ;;


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#38   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:09

Υπάρχει τρόπος να συγχρονιζω υπότιτλους ;;


You'll Never Walk Alone **JFT96**

Αν εννοείς το moviebox, όχι. Αν παρατηρήσεις, σε όλες τις ταινίες οι υπότιτλοι είναι ελαφρώς ασυγχρόνιστοι. Γενικά να ξέρεις ότι, εκτός από φουλ σκριν, δε μπορείς να κάνεις καμία άλλη παραμετροποίηση



#39   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:14

Αν εννοείς το moviebox, όχι. Αν παρατηρήσεις, σε όλες τις ταινίες οι υπότιτλοι είναι ελαφρώς ασυγχρόνιστοι. Γενικά να ξέρεις ότι, εκτός από φουλ σκριν, δε μπορείς να κάνεις καμία άλλη παραμετροποίηση

Εγώ πάντως με το movie box δεν είχα θέμα να μην είναι συγχρονισμενοι οι υπότιτλοι,ούτως ή άλλως για κάθε μία έχει 4-5 version υποτίτλων.
Κάποιοι κάθονται ακριβως

#40   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:22

Εγώ πάντως με το movie box δεν είχα θέμα να μην είναι συγχρονισμενοι οι υπότιτλοι,ούτως ή άλλως για κάθε μία έχει 4-5 version υποτίτλων.
Κάποιοι κάθονται ακριβως


Αν εννοείς το moviebox, όχι. Αν παρατηρήσεις, σε όλες τις ταινίες οι υπότιτλοι είναι ελαφρώς ασυγχρόνιστοι. Γενικά να ξέρεις ότι, εκτός από φουλ σκριν, δε μπορείς να κάνεις καμία άλλη παραμετροποίηση

συγκεκριμενα στο homeland πρώτη σεζόν δεύτερο κ τρίτο επεισόδιο ολοι ειναι ασυγχρονιστοι...και μου κανει εντύπωση γιατι ειναι σειρά πολυ εμπορική ...εκτός απο kodi και moviebox εχει αλλο με υπότιτλους;;κυρίως σειρές με ενδιαφέρουν οχι ταινίες

#41   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:27

συγκεκριμενα στο homeland πρώτη σεζόν δεύτερο κ τρίτο επεισόδιο ολοι ειναι ασυγχρονιστοι...και μου κανει εντύπωση γιατι ειναι σειρά πολυ εμπορική ...εκτός απο kodi και moviebox εχει αλλο με υπότιτλους;;κυρίως σειρές με ενδιαφέρουν οχι ταινίες

Μάλλον έτυχε, εγώ μιλάω για ελάχιστα πράγματα που δε σε ενοχλούν στην παρακολούθηση.

Υπάρχει και το PlayBox HD, εγώ το χρησιμοποιώ σαν έχατη λύση



#42   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:37

Μάλλον έτυχε, εγώ μιλάω για ελάχιστα πράγματα που δε σε ενοχλούν στην παρακολούθηση.
Υπάρχει και το PlayBox HD, εγώ το χρησιμοποιώ σαν έχατη λύση

υπαρχει περίπτωση ενω σημερα μου δινει πχ 5 υποτιτλους μεθαύριο να μου δώσει περισσότερους ή διαφορετικούς ;;;

#43   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:45

υπαρχει περίπτωση ενω σημερα μου δινει πχ 5 υποτιτλους μεθαύριο να μου δώσει περισσότερους ή διαφορετικούς ;;;

Μάλλον όχι, δε νομίζω ν ακάτσι κάποιος να υποτιτλίσει τόσο παλιά επεισόδια. Στο kodi δοκίμασες να βρεις το homeland?



#44   skrikman

skrikman

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:skrikman

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:46

Υπάρχει τρόπος να συγχρονιζω υπότιτλους ;;
You'll Never Walk Alone **JFT96**

Στο Kodi μπορείς ναι , μέχρι και 60 sec μπρος η πίσω. Πας στα options, audio settings οταν παίζει το βίντεο

#45   skrikman

skrikman

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:skrikman

Δημοσίευση 30/03/2016 - 13:49

Το είχα εγκαταστήσει σε Aplle tv 4 με xcode αλλά μετά από αναβάθμιση δε μπορώ να το κάνω με τίποτα, έχω πρόβλημα με τα certificate, δοκίμασα να το λύσω με αυτό τον οδηγό αλλά δεν γίνεται τίποτα. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις?


Σε ποιο σημείο κολλάς ακριβώς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες