Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPad Pro 9.7" - Aνακοινώθηκαν οι τιμές στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/04/2016 - 18:53

Κρίμα ρε γαμώτο και ήμουν σίγουρος ότι θα το πάρω!
Γιατί τόσο ψηλά η τιμή; Τι παραπάνω έχει από το Air 2 που να δικαιολογεί αυτή την αύξηση?
Sent from my iPad using Tapatalk


Οτι έχει καθε καινούριο μοντέλο ,κατι παραπάνω γιαυτο στο παλιό μοντέλο πέφτει η τιμη και το καινούριο παίρνει την τιμη του παλιού ,η συνεχόμενο απαράδεκτη πολιτική της Apple τα τελευταία χρόνια στο να ανεβάζει το κοστος με κουτοπονηριές ,το είπα και σε άλλη ενότητα εντελώς κουτοπονηριά να καταργήσει 64 g που ηταν στο air 2 το πιο δημοφιλή μοντέλο να το βάλει 128 ( καλό αλλα στους περισσότερους άχρηστο ) και μην μου πείτε οτι έχει διαφορά σε κοστος που και αν έχει ειναι ελάχιστα .η τιμη θα πέσει πολυ μετά απο 6 μήνες βάζω στοίχημα όπως και το pro το μεγάλο που δεν εκανε τις αναμενόμενες πωλήσεις ,το αστείο ειναι οτι το μεγάλο pro το βρίσκεις στα 128 στα 840 e.Το γνωρίζεται οτι η Apple πουλάει φορτιστή που φορτώνει τις συσκευές πολυ πιο γρήγορα και κανει 50 ε ?ελεος πια ,νταξ έχεις καλό πράγμα και παντα το πληρώναμε αυτο αλλα τώρα το έχεις πήραγαμ@@@@ ,εγω θα το έπαιρνα με το καλημερα το pro λογω της πένας μιας που μου αρέσει να σχεδιάσω ,τώρα δεν θα τους κάνω την χάρη τουλάχιστον μεχρι να πέσει στα 700 ε,ευστερογραφο στην Γερμανία το 128 θα κοστίσει 849 Ε και

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:02

Θα δικαιολογουσα την τιμη εαν ηταν ενα τελειως διαφορετικο ipad.Εαν για παραδειγμα ειχαν κανει μια σημαντικη προσπαθεια να μειωσουν το βαρος,η ειχε μια τελειως διαφορετικης χωριτικοτητας μπαταρια.
Οπως ομως εγραψε και ενας φιλος πιο πισω,επειδη πεφτουν οι πωλησεις των ταμπλεντς παγκοσμιως αυτοι βρηκαν τροπο να ισοφαρισουν τη χασουρα...
Ipad air & air 2 τα μηχανηματα για τα επομενα 3 χρονια.Η μεχρι τουλαχιστον η μαμα apple να με πεισει οτι μου πουλαει κατι τοσο "μπροστα"που αξιζει να δωσω το χιλιαρικο για παρτη του...



#18   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:06

Οτι έχει καθε καινούριο μοντέλο ,κατι παραπάνω γιαυτο στο παλιό μοντέλο πέφτει η τιμη και το καινούριο παίρνει την τιμη του παλιού ,η συνεχόμενο απαράδεκτη πολιτική της Apple τα τελευταία χρόνια στο να ανεβάζει το κοστος με κουτοπονηριές ,το είπα και σε άλλη ενότητα εντελώς κουτοπονηριά να καταργήσει 64 g που ηταν στο air 2 το πιο δημοφιλή μοντέλο να το βάλει 128 ( καλό αλλα στους περισσότερους άχρηστο ) και μην μου πείτε οτι έχει διαφορά σε κοστος που και αν έχει ειναι ελάχιστα .η τιμη θα πέσει πολυ μετά απο 6 μήνες βάζω στοίχημα όπως και το pro το μεγάλο που δεν εκανε τις αναμενόμενες πωλήσεις ,το αστείο ειναι οτι το μεγάλο pro το βρίσκεις στα 128 στα 840 e.Το γνωρίζεται οτι η Apple πουλάει φορτιστή που φορτώνει τις συσκευές πολυ πιο γρήγορα και κανει 50 ε ?ελεος πια ,νταξ έχεις καλό πράγμα και παντα το πληρώναμε αυτο αλλα τώρα το έχεις πήραγαμ@@@@ ,εγω θα το έπαιρνα με το καλημερα το pro λογω της πένας μιας που μου αρέσει να σχεδιάσω ,τώρα δεν θα τους κάνω την χάρη τουλάχιστον μεχρι να πέσει στα 700 ε,ευστερογραφο στην Γερμανία το 128 θα κοστίσει 849 Ε και

Τα γνωστα κολπακια....Σου πουλαω το 32αρι που δεν θα το παρεις γιατι για ipad pro (professional) ειναι λιγα,ετσι ωστε να σε αναγκασω να πας στο 128 και να μου τα σκασεις πολυ χονδρα...
Πονηρουλα μαμα apple...



#19   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:36

Και εγω πάντως ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω (ακόμα με iPad 2) αλλά δεν... Του χρόνου το air 3

#20   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:41

Και εγω πάντως ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω (ακόμα με iPad 2) αλλά δεν... Του χρόνου το air 3


Θεωρώ οτι δεν θα ξαναυπαρξει air ,το pro ηρθε για να μείνει

#21   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:45

Θεωρώ οτι δεν θα ξαναυπαρξει air ,το pro ηρθε για να μείνει

Εγω βλεπω ipad air 3 με 600 ευρω και τα 2 ipad pro γυρω στο χιλιαρικο...Δεν θα τους βγει το κολπο με τις τιμες.Δεν ειναι iphones  που πουλανε σαν ζεστα ψωμακια...



#22   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:45

Θεωρώ οτι δεν θα ξαναυπαρξει air ,το pro ηρθε για να μείνει

Δεν νομίζω να μην υπάρξει πάλι air, δεν μπορεί να έχει τέτοια entry τιμή για iPad. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#23   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:47

Κάποτε διάβαζα μια συνέντευξη του επίσημου εισαγωγέα της Applle στην Ελλάδα στα τέλη 80,s αρχές 90s (αν δεν κάνω λάθος) τότε που είχε φύγει ο Τζομπς και η Apple κατέρρεε. Έλεγε λοιπόν ότι όταν γύρισε ο Τζομπς, εν μια νυκτί, κατήργησε όλα τα προϊόντα που πουλούσε τότε η Apple (εκτυπωτές και χίλια δύο άλλα τσιριτζατζουλα) και είπε ότι θα επικεντρωθούμε σε αυτό που ξέρουμε να κάνουμε καλύτερα από όλους, υπολογιστές! Ο άνθρωπος αυτός τότε θορυβήθηκε και νόμιζε ότι θα καταστραφεί... είναι γνωστή η συνέχεια σε όλους!!!
Ε, λοιπόν η σημερινή Apple μου θυμίζει εν πολλοίς την Apple του Τζομπς χωρίς τον Τζομπς. Τηλέφωνα, τηλεφωνάκια, τάμπλετ, ταμπλετάκια, κομπιούτερ, κομπιουτεράκια... Κινείται στα τετριμμένα και διστάζει να οδηγήσει τις εξελίξεις, διστάζει να ενστερνιστεί το γνωμικό του Τζομπς "οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι θέλουν μέχρι να τους το δείξουμε". Με λίγα λόγια απλά πουλάει και σταμάτησε να δημιουργεί ανάγκες!


Sent from my iPad using Tapatalk

#24   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/04/2016 - 19:49

Apple: ένας έρωτας που πρόδωσε νωρίς....



#25   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/04/2016 - 20:44

Public εκπτώσεις στα iPad Air και air 2 έως την Κυριακή
http://www.public.gr...Tech_offers_48h


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#26   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/04/2016 - 20:44

Μόλις ήρθε mail απο public και εχει το air 2 128gb στα 589.

#27   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/04/2016 - 20:54

Πάρτε το με κλειστά μάτια....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   eliask

eliask

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/04/2016 - 21:54

Συγγνώμη να ρωτήσω το αair 2 δεν θα μέινει στην αγορά με χαμηλότερη τιμή? Με 749 το pro και 429 to air2 τοpro δεν θα πουλήσει τίποτα....(για apple...)

To ξεφτίλησαν..... 749 γιατί δεν το ονόμασαν macbook air killer???? Τόλμησαν να αναφέρουν για αντικαταστάτη των windows.....στα 749 χωρίς πληκτρολόγιο.......

#29   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/04/2016 - 22:35

Αυτό που λένε σχετικά με το Air 2 ότι τρέμει ολόκληρο όταν παίζει δυνατά το ηχείο ισχύει???



#30   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/04/2016 - 22:46

Αυτό που λένε σχετικά με το Air 2 ότι τρέμει ολόκληρο όταν παίζει δυνατά το ηχείο ισχύει???


Σε μένα όχι ,έχουν ακουστεί οτι κάποια είχαν ενα θέμα με τρέμουλο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες