Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Θήκη - SwitchEasy Capsule Neo


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/02/2010 - 02:38

Γιατί δεν πήγες ρε συ κατευθείαν στο Fnac (π.χ.) να το πάρεις κατευθείαν και χωρίς αναμονή/έξοδα αποστολής? :)

Υ.γ. καλή επιλογή πάντως , δεν θα το μετανιώσεις καθόλου , πολύ ποιοτικές οι θήκες αυτές!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/02/2010 - 13:17

Πήρα και εγώ την CapsuleRebel σε rose και είναι τέλεια! http://www.switcheas...hp?color=cherry

Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι το κάλυμα του dock connector. Έχω διαβάσει/ακούσει πολλά τρελά για άτομα που πήγαν το κινητό για service και τους το έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγο υγρασίας χωρίς να έχει βραχεί και επειδή ο αισθητήρας υγρασίας είναι στον dock connector σου παρέχει και προστασία ενάντια στην "συνομωσία" των ελληνικών εταιριών service για iphone :lol:

Ήλπιζα να είναι rose και ο dock adapter + video dock stand αλλά ήταν άσπρα :( Δεν πειράζει και σε άσπρο δεν είναι άσχημα...

Τα screen protector δεν τα χρησιμοποίησα γιατί έχω βάλει ένα με mirror effect γιατί είμαι και κοπελίτσα :P

#18   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 09/02/2010 - 11:23

Ενδιαφερομαι για την θηκη αυτη My link

Καταρχας θελω ν μαθω αν την εχει καποιος συμforumιτης :rolleyes: και να μου πει εντυπωσεις κ διαφορα,ωστε ν εχω μια εικονα :D
Επισης,υπαρχει καποιο ελληνικο μαγαζι που μπορω ν την βρω ?

Τhanx...

πολυ καλη η θηκη,ειδικα για τα νερα,αλλα εχω μια απορια μεσα εχει ενα ασπρο πλαστικο λεει οτι ειναι για dock αλλα δεν μπορω να το βαλω καπου,εχει κανεις βρει για που ειναι?

#19   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2010 - 11:54

Εγώ πάντως παρήγγειλα χτες την καινούργια Capsule Rebel M Black...

+1 γιατί πριν μερικά λεπτά... την παρέλαβα

Σόρρυ αν είμαι υποκειμενικός αλλά δεν υπάρχει τέτοια θήκη, από την αισθητική μέχρι το grip.

Αναρτημένη εικόνα

Την πήρα από ebay.co.uk γιατί 1.Δεν πάω fnac και Mall 2.Προτιμάω να πληρώνω με PayPal 3.Ήρθε σφαίρα σε μία εβδομάδα και ελαφρώς φτηνότερα από την ίδια την SwitchEasy

Την βλέπω και δεν την χορταίνω πάντως... :D

#20   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 09/02/2010 - 12:46

αυτα τα εξωγκοματα δεν ενοχλουν?

#21   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2010 - 13:12

πολυ καλη η θηκη,ειδικα για τα νερα,αλλα εχω μια απορια μεσα εχει ενα ασπρο πλαστικο λεει οτι ειναι για dock αλλα δεν μπορω να το βαλω καπου,εχει κανεις βρει για που ειναι?


Ρίξε μια ματιά εδώ φίλε , βασικά το χρησιμοποιείς για να συνδέσεις το iPhone με το iPod dock αλλά και με όποια άλλη συσκευή χρησιμοποιεί το πρότυπο αυτό (Universal Dock system)! :)

#22   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 09/02/2010 - 21:22

nai το καταλαβα αλλα δεν κανει δεν χωραει να μπει στο ντοκ.

#23   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 00:01

αυτα τα εξωγκοματα δεν ενοχλουν?

Να απαντήσω για τα εξογκώματα - γιατί δεν έχω Dock οπότε δεν έψαξα καν να δω την χρήση του αντάπτερ.

Αν σου αρέσει το στιβαρό grip και είσαι λίγο extreme στην χρήση του iPhone είναι απλά τέλειο - ο έξτρα όγκος για μένα ούτε καν φαίνεται...

Βέβαια να ομολογήσω πως ποτέ δεν ήμουνα φαν των κινητών - αναγκάστηκα λόγω δουλειάς να πάρω κινητό εν έτει 2000 - 29 χρονών (!) - εκτός από την μεγάλη μου αγάπη το Ericsson - και δεν έσπασον - R310S

Αναρτημένη εικόνα

Το έχω ρίξει σε πισίνα με αλατόνερο στην Πάρο (Punda Beach) και δεν κατάλαβε μία... (ωραίες ανέμελες εποχές)

Πέρα από τις δικές μου extreme απόψεις όμως πιστεύω πως σε πιό ντελικάτη θήκη όλα τα λεφτά είναι στο SwitchEasy Nude

Αναρτημένη εικόνα

Είναι και οικονομικότερη αλλά και πανέμορφη - για όποιον δεν θέλει (και καλά κάνει) έξτρα όγκο στο iPhone.

Κλείνοντας να πω πως το slogan της SwitchEasy (πέρα από την ποιότητα των θηκών της), το "everything but the kitchen sink" με καλύπτει απόλυτα πως είναι από τις καλύτερες κατασκευάστριες εταιρείες θηκών για iPhone με όλα τα έξτρα που προσφέρει, και τελικά χαίρεσαι να αγοράζεις προϊόντα τους...

Προσωπικές απόψεις πάντα....

Υ.Γ. @marian δέχομαι την ροζέ θήκη αλλά και ροζέ αντάπτορα; Είπαμε είσαι κοπελίτσα αλλά βάλε και λίγο μαύρο (ή άσπρο) στη ζωή σου - φιλικά και με χιούμορ πάντα - και τουλάχιστον κάνεις σωστές επιλογές 8)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 10/02/2010 - 00:05


#24   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/02/2010 - 00:37

Θα συμφωνήσω 100% με τον φίλο adenadoume σε όσα είπε για την θήκη , έχω και γω μια παρόμοια της ίδιας εταιρείας και όντως είναι φοβερά στιβαρή , πολύ extreme και γενικά σου δίνει την αίσθηση ότι και από τον 10o όροφο να σου πέσει , δεν θα πάθει τίποτα το iPhone!!! :D

Όσο για την SwitchEasy Nude , ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά εδώ στην Ελλάδα? (σε Fnac, Public που έχουν αντίστοιχες, δεν την έχουν)
Όντως είναι πανέμορφη, αν και δεν παρέχει την ίδια προστασία με την παραπάνω...

#25   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/02/2010 - 13:41

Υ.Γ. @marian δέχομαι την ροζέ θήκη αλλά και ροζέ αντάπτορα; Είπαμε είσαι κοπελίτσα αλλά βάλε και λίγο μαύρο (ή άσπρο) στη ζωή σου - φιλικά και με χιούμορ πάντα - και τουλάχιστον κάνεις σωστές επιλογές 8)


Το rose είναι το νέο μαύρο! :D

Επρεπε να είναι rose και τα παρελκόμενα για να είναι ασορτί... :P

#26   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 10/02/2010 - 14:03

Την παρέλαβα και εγώ εχτές (την Rebel M), μιλάμε για τρελό κομμάτι, δεν χορταίνω να την βλέπω. Όσο για τα εξογκώματα που λέει ο φίλος πιο πάνω, και εγώ είχα την εντύπωση πως θα ενοχλούν όταν είδα την θήκη για πρώτη φορά σε φωτογραφία (μου φαινόταν μάλιστα κακάσχημη). Όταν όμως την είδα ζωντανά πάνω στη συσκευή φίλου που την πήρε, την παρείγγειλα επι τόπου. Και τα εξογκώματα φυσικά είναι όλα τα λεφτά...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 10/02/2010 - 14:05


#27   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 10/02/2010 - 14:06

Ως πρώην κάτοχος capsule rebel, μπορώ να πώ πως δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος απο την θήκη. Το σακούλιασμα κοντά στον connector καθώς και το υπερβολικό μέγεθος με αποθάρρυναν και την χρησιμοποιούσα μόνο σε "ειδικές αποστολές". Πλέον με την metallic engraved της more όμως έχουν αλλάξει τα πράγματα :P

#28   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/02/2010 - 14:29

Το σακούλιασμα κοντά στον connector υπήρχε μόνο στις μαύρες θήκες. Και ήταν γνωστό στην εταιρία, κατασκευαστικό λάθος, και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα στην γραμμή παραγωγής. Η λευκές θήκες δεν είχαν κανένα πρόβλημα.
Τώρα δεν ξέρω αν οι νέες μαύρες εμφανίζουν το ίδιο σακούλιασμα...

#29   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 10/02/2010 - 15:05

Τη διαφανή είχα.

#30   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/02/2010 - 15:30

Φίλε για να καταλάβουμε τι εννοείς ... μιλάς για την SwitchEasy Nude που είναι στην φώτο παραπάνω? (αν εννοείς άλλη βάλε κάποιο link για να ξέρουμε ποια είναι και μην την πατήσουμε και μεις!)

Αλήθεια , όταν λες "σακούλιασμα" , εννοείς ότι στο σημείο που είναι η υποδοχή για τον φορτιστή από κάτω με τον καιρό αλλοιώνεται από την πίεση του connector και χαλάει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες