Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iOS 9.3.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 28/05/2016 - 05:07




Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: midkin, 28/05/2016 - 05:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/05/2016 - 07:53

Πάντως εγώ που πρώτη φορά από βαρεμάρα δεν πήγα με restore + set up as new αλλά με ΟΤΑ στην 9.3.2 καμία αλλαγή στην εμπειρία χρήσης.

Τόσο κωλόφαρδος?


Ε κοιτα δε μπορει να βγαζει προβληματα απλα επειδη κανεις update, τοτε δε θα υπηρχε ως επιλογη. Απλα φανταζομαι ΑΝ σου βγαλει καποιο θεμα καταφευγεις εκει

#258   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/05/2016 - 09:56

Εμένα με ΟΤΑ και σε ip5 κιόλας πάει σφαίρα δεν ξερω γιατι

#259   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2016 - 10:02




Sent from my iPhone using Tapatalk

fake. Εαν διαβάσεις τα σχόλια. http://www.techworm....-ios-9-3-3.html θα μάθουμε 30 Μαιου λοιπόν



#260   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/05/2016 - 12:31

Καλησπερα! Πριν μια εβδομαδα το iPhone 6s 64GB που εχω, παρουσιασε προβλημα στην μπαταρια. Συγκεκριμενα, εχω βασιμες υποψιες οτι το προβλημα δημιουργηθηκε αμεσως μετα την αναβαθμιση στο 9.3.2. Το κινητο το ειχα αγορασει μεσα Νοεμβριου και ενω ηταν ολα φυσιολογικα, ξαφνικα αρχησε να καταναλωνει παρα πολυ γρηγορα την μπαταρια, χωρις κανενα λογο. Κατεβαινε με μεγαλη ταχυτητα ακομα και σε λειτουργια πτησης, το βραδυ την ωρα του υπνου, με τα παντα κλειστα, και χωρις background refresh ,ακομα και 30%!!! γεγονος παραλογο. Του εκανα απανωτα restore και set up as new, και εκανα και downgrade στο 9.3.1. Το προβλημα συνεχισε το ιδιο και τις υπολοιπες μερες, μεχρι που αγανακτησα και το πηγα στο iStorm στο Κολωνακι. Το κινητο ειναι προφανως εντος εγγυησης και ο υπαλληλος μ ενεφερε οτι εχει ακουσει παρομοια περιστατικα. Μιλησε για 5-8 εργασιμες αν καταφερουν να εντοπισουν το προβλημα και να το επισκευασουν, αλλιως θα το στειλουν στην Ολλανδια (10-15 εργασιμες) και μιλησε και για πιθανοτητα αντικαταστασης με καινουργιο!  Εχετε παρομοια προβληματα η εχετε ακουσει κατι?

 

Ευχαριστω πολυ!



#261   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/05/2016 - 12:42

Αν στο εμφανισε μετα απο αναβαθμιση λογισμικου, σιγουρα δεν ειναι θεμα hardware. Κανε restore και set up as new και δες αν συνεχιζει το προβλημα

#262   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/05/2016 - 12:48

Καλησπερα! Πριν μια εβδομαδα το iPhone 6s 64GB που εχω, παρουσιασε προβλημα στην μπαταρια. Συγκεκριμενα, εχω βασιμες υποψιες οτι το προβλημα δημιουργηθηκε αμεσως μετα την αναβαθμιση στο 9.3.2. Το κινητο το ειχα αγορασει μεσα Νοεμβριου και ενω ηταν ολα φυσιολογικα, ξαφνικα αρχησε να καταναλωνει παρα πολυ γρηγορα την μπαταρια, χωρις κανενα λογο. Κατεβαινε με μεγαλη ταχυτητα ακομα και σε λειτουργια πτησης, το βραδυ την ωρα του υπνου, με τα παντα κλειστα, και χωρις background refresh ,ακομα και 30%!!! γεγονος παραλογο. Του εκανα απανωτα restore και set up as new, και εκανα και downgrade στο 9.3.1. Το προβλημα συνεχισε το ιδιο και τις υπολοιπες μερες, μεχρι που αγανακτησα και το πηγα στο iStorm στο Κολωνακι. Το κινητο ειναι προφανως εντος εγγυησης και ο υπαλληλος μ ενεφερε οτι εχει ακουσει παρομοια περιστατικα. Μιλησε για 5-8 εργασιμες αν καταφερουν να εντοπισουν το προβλημα και να το επισκευασουν, αλλιως θα το στειλουν στην Ολλανδια (10-15 εργασιμες) και μιλησε και για πιθανοτητα αντικαταστασης με καινουργιο!  Εχετε παρομοια προβληματα η εχετε ακουσει κατι?

 

Ευχαριστω πολυ!

Οι αναβαθμίσεις μόνο Software πρόβλημα μπορούν να σου δημιουργήσουν.

 

Ειδικά όταν μιλάμε για το "εκπληκτικό" iOS 9 που είναι μια κατηγορία απο μόνο του.

 

Στη δική σου περίπτωση απλά έπεσες όπως φαίνεται σε προβληματική μπαταρία. Εκτός και αν επανέφερες Backup που ίσως σου δημιούργησε Phantom Usage.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/05/2016 - 12:49

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#263   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 30/05/2016 - 18:28

Ευχαριστημένος μπορώ να πω για τη χρήση που έκανα και λογικά βγάζω 1.5 με 2 ώρες χρήση ακομα.

800591d224b184c36bb2de201057bdcc.jpg2dd6a196b6e7d8c198d5eeadc8614334.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#264   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/05/2016 - 18:53

Απο μπαταρια καλα ειναι, αλλα θεματα φαινεται να εχει.



#265   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 30/05/2016 - 19:03

δεν εχω προσεξει κατι περιεργο μεχρι τωρα



#266   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2016 - 19:26

Σε 6S Plus, αν εξαιρέσω τα frame drops και το σκαλωμα που τρώει καμία φορά η κάμερα όταν την ανοίγω και δεν είναι έτοιμη να πάρει φωτογραφία, μπορώ να πω ότι τα πάει καλά.
Once You Go Mac You Never Go Back

#267   Fasolia

Fasolia

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2016 - 17:29

Έχω παραπονεθεί ξανά για το 9.3.2. Τώρα έγινε το εξής. Ξαφνικά η μπαταρία έπεσε κάτω από 30% . Νόμιζα θα είχα 60% -70% μπαταρία κοιτάω το τηλέφωνο κ είχε 30. Βρήκα ένα φίλο με 6s κ έβαλα δίπλα δίπλα τα κινητά. Παρατήρησα το εξής. Το δικό του ήταν περισσότερο smooth κ χωρίς frame drops ( πχ όταν μπαίνεις σε φάκελο με εφαρμογές ή στο 3D Touch ) κ η δόνηση του ήταν πολύ πιο αισθητή σε σχέση με την δίκη μου. Το ξανά δοκίμασα κ με άλλο 6s ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. Μήπως η συσκευή μου είχε κάποιο θέμα στο hardware από την αρχή, κ μετά την αναβάθμιση ( που ίσως να ζορίζει περισσότερο το hardware ) έγιναν πιο αισθητά τα προβλήματα ; Να προσθέσω κ το εξής. Στα Benchmarks από την αρχή που το πήρα είχα μεγάλες αποκλίσεις. Το single core στο GeekBench 3 την μια ήταν πχ 2555 κ στο επόμενο τεστ ήταν -100. Αντίστοιχα στο multi core η διαφορά ήταν -200.
Τι μπορώ να κάνω για ελέγξω αν όντως υπάρχει κάποιο θέμα με το κινητό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#268   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 31/05/2016 - 20:30

Καλησπερα! Πριν μια εβδομαδα το iPhone 6s 64GB που εχω, παρουσιασε προβλημα στην μπαταρια. Συγκεκριμενα, εχω βασιμες υποψιες οτι το προβλημα δημιουργηθηκε αμεσως μετα την αναβαθμιση στο 9.3.2. Το κινητο το ειχα αγορασει μεσα Νοεμβριου και ενω ηταν ολα φυσιολογικα, ξαφνικα αρχησε να καταναλωνει παρα πολυ γρηγορα την μπαταρια, χωρις κανενα λογο. Κατεβαινε με μεγαλη ταχυτητα ακομα και σε λειτουργια πτησης, το βραδυ την ωρα του υπνου, με τα παντα κλειστα, και χωρις background refresh ,ακομα και 30%!!! γεγονος παραλογο. Του εκανα απανωτα restore και set up as new, και εκανα και downgrade στο 9.3.1. Το προβλημα συνεχισε το ιδιο και τις υπολοιπες μερες, μεχρι που αγανακτησα και το πηγα στο iStorm στο Κολωνακι. Το κινητο ειναι προφανως εντος εγγυησης και ο υπαλληλος μ ενεφερε οτι εχει ακουσει παρομοια περιστατικα. Μιλησε για 5-8 εργασιμες αν καταφερουν να εντοπισουν το προβλημα και να το επισκευασουν, αλλιως θα το στειλουν στην Ολλανδια (10-15 εργασιμες) και μιλησε και για πιθανοτητα αντικαταστασης με καινουργιο!  Εχετε παρομοια προβληματα η εχετε ακουσει κατι?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

UPDATE!! Τελικα με ειδοποιησαν σημερα και μου εκαναν αντικατασταση με καινουργια συσκευη! Αλλα ποτε δεν εμαθα τι προβλημα ειχε το προηγουμενο.



#269   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/05/2016 - 22:19

Φανταζομαι για μειωμενη αποδοση μπαταριας αλλαχθηκε

#270   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/06/2016 - 14:51

Εγω με 6s 64αρι εχω πολυ μεγαλη καθυστερηση οταν απο την home screen παω να πατησω να παρω τηλεφωνο ή να μπω σε καποια εφαρμογη.παταω και δεν ανταποκρινεται.αν πατησω μια φορα το home button τοτε λειτουργει κανονικα.
Με το που εβαλα την 9.3.2 παρουσιαστηκε το προβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες