Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Αντικατάσταση οθόνης iPhone από την Apple και στην Ελλάδα! Χωρίς Refurbished συσκευή!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/04/2016 - 19:30

Δεν ισχυει αυτο. Εγω αντικατεστησα το 6αρι μου απλα επειδη αρχισε να κανει θορυβο. Δουλευε κανονικα.

Το καταλαβαινεις οτι εχει θεμα, αρχιζει να ακουγεται σαν να πηρε αμμο εσωτερικα και κανει κρατς σε καθε πατημα

εγω εννοουσα με το κλακ που κανει οταν το πατας,οταν ειναι λιγο πιο εντονο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2016 - 20:54

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Εχω ενα iPhone 5s 64gb με απόδειξη αγοράς 13-12-14 από Γερμανό. Το εχω μέσα Σ αυθεντική Θήβα της Apple. Σήμερα το έβγαλα για πρώτη φορά κ κατάλαβα ότι κάνει ενα μικρό θόρυβο πατώντας κάτω αριστερά μεταξύ του κουμπιού της αριστερής γωνίας. Ο θόρυβος αυτός ειναι σαν κουμπώνει η οθόνη. Δεν μου εχει πέσει ούτε μια φορά. Μπορώ να το παω σε κάποιο κατάστημα να το τσεκάρουν?εχει εγγύηση ακόμα?ειμαι από επαρχία κ δεν εχω θέμα να το παω εγω ο ίδιος στην Αθήνα. Απλα θα ήθελα να μου πείτε κάποιο service κ την διεύθυνση του.νιωθω σαν να ξεκούμπωτες κάτι κ να κουμπώνει ξανά.
Με εκτίμηση

#48   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/04/2016 - 21:09

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Εχω ενα iPhone 5s 64gb με απόδειξη αγοράς 13-12-14 από Γερμανό. Το εχω μέσα Σ αυθεντική Θήβα της Apple. Σήμερα το έβγαλα για πρώτη φορά κ κατάλαβα ότι κάνει ενα μικρό θόρυβο πατώντας κάτω αριστερά μεταξύ του κουμπιού της αριστερής γωνίας. Ο θόρυβος αυτός ειναι σαν κουμπώνει η οθόνη. Δεν μου εχει πέσει ούτε μια φορά. Μπορώ να το παω σε κάποιο κατάστημα να το τσεκάρουν?εχει εγγύηση ακόμα?ειμαι από επαρχία κ δεν εχω θέμα να το παω εγω ο ίδιος στην Αθήνα. Απλα θα ήθελα να μου πείτε κάποιο service κ την διεύθυνση του.νιωθω σαν να ξεκούμπωτες κάτι κ να κουμπώνει ξανά.
Με εκτίμηση

Σύνηθες θεμα για 5s...Tο πας με την απόδειξη αγοράς στην Infoquest και σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής..Εισαι εντός διετίας οποτε εντός εγγύησης...Απλως η διαδικασία δεν τελειώνει αυθημερόν..το αφήνεις το ελέγχουν και στο αλλάζουν σε 2-3 εργάσιμες.

#49   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2016 - 21:17

Εχει παρατηρηθεί κ σε αλλα 5s?εχεις την καλοσύνη να μου γράψεις κ την διευθυνση

#50   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2016 - 21:18

Υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν κάποια αντίρρηση?κ όταν λέμε αντικατάσταση συσκευής να υποθέσω οχι καινούργιο αλλα ανακατασκευασμένο

#51   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/04/2016 - 21:32

Υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν κάποια αντίρρηση?κ όταν λέμε αντικατάσταση συσκευής να υποθέσω οχι καινούργιο αλλα ανακατασκευασμένο

Γιαυτο είπα να πας Infoquest ώστε να μη σου φέρουν αντίρρηση...Δεν ξερω διεύθυνση γιατι είμαι θεσσαλονικη οποτε ψάξε στο Google να τους βρεις...καλού κακού κανε ενα τηλ πριν ξεκινήσεις για να σου πουν τι ισχύει...
Οσο για το ανακατασκευασμένο πίστεψε με ειναι καινούργιο και φυσικά καλύτερο απο το 1,5 έτους κινητο σου

#52   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2016 - 21:41

Σ ευχαριστω παρά πολυ για την ενημέρωση.
Καλη δύναμη
Με εκτίμηση
Νικος

#53   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2016 - 10:54

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.καλεσα στην info quest κ μίλησα με μια κοπέλα στην γραμματεία.η κοπέλα με ενημέρωσε ότι πρεπει να παω στον Γερμανό η στην κόσμοτε. Συγχρόνως άκουσα κ ενα κουλό ότι πρεπει να εχω απόδειξη λιανικής κ οχι τιμολόγιο αγοράς. Ακόμα μου είπαν ότι η εγγύηση ειναι μονο για ενα χρόνο κ με κάποιες προϋποθέσεις μπορεί να γίνει επέκταση χαριστικά για δυο.
Τι κανουμε Σ αυτήν την περίπτωση τι κανουμε?

#54   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2016 - 10:55

Αναφέρω το τιμολόγιο γιατι με ενημέρωσαν ότιη Apple δεν δέχεται το τιμολόγιο για να ισχύει η οποιαδήποτε εγγυηση

#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/04/2016 - 11:44

Το τιμολόγιο περνάει κανονικά, ο νόμος δε κάνει καμία διάκριση σε αυτό.

 

Έχεις κανονικότατα τη 2ετία. Κοινώς σου είπαν (ξανά) μακακίες. Κάποια στιγμή θα συνέλθουν κι' αυτοί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   karasarinis01

karasarinis01

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα

Δημοσίευση 22/04/2016 - 12:00

κανει ενα σαν "χρατς χρουτς" οταν το ακουμπας.σαν να εχει μεσα κομματια πετρας σπασμενο ενα πραγμα.


Καλημέρα. Ίδιο θέμα έχω κι εγω με 6s plus. Χωρίς να το πατήσω εμένα μου κάνει τον θόρυβο. Πχ όταν κανείς διπλό άγγιγμα για να ελαχιστοποιηθεί η οθόνη για τη λειτουργία ενός χεριού.

#57   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2016 - 12:09

Εχω εχω το θεματάκι μεταξύ του κουμπιού κ της αριστερής γωνίας. Σαν να εχει ξεκολλήσει η οθόνη κ όποτε το ακουμπά σαν να κουμπώνει. Τι λέτε να κανω?

#58   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2016 - 12:10

Το τιμολόγιο περνάει κανονικά, ο νόμος δε κάνει καμία διάκριση σε αυτό.
 
Έχεις κανονικότατα τη 2ετία. Κοινώς σου είπαν (ξανά) μακακίες. Κάποια στιγμή θα συνέλθουν κι' αυτοί.

Τι μου πρότεινετε να κανω?

#59   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/04/2016 - 12:17

Τι μου πρότεινετε να κανω?

Μπορείς για αρχή να μιλήσεις με το Support της Apple να ανοίξεις Case.

 

Διαφορετικά πας στον πωλητή, μιας και ο 2ος χρόνος της εγγύησης είναι δική του αρμοδιότητα.
 

Αν και εκεί σου πουν τα παραπάνω με τις ηλίθιες δικαιολογίες, ενημέρωσε τους πως θα κινηθείς νομικά.

 

Μη φανταστείς δικηγόρους κτλ. Απλά θα μιλήσεις με Συνήγορο του Καταναλωτή και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#60   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2016 - 12:25

Μπορείς για αρχή να μιλήσεις με το Support της Apple να ανοίξεις Case.
 
Διαφορετικά πας στον πωλητή, μιας και ο 2ος χρόνος της εγγύησης είναι δική του αρμοδιότητα.
 
Αν και εκεί σου πουν τα παραπάνω με τις ηλίθιες δικαιολογίες, ενημέρωσε τους πως θα κινηθείς νομικά.
 
Μη φανταστείς δικηγόρους κτλ. Απλά θα μιλήσεις με Συνήγορο του Καταναλωτή και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Μέσω τηλ πρεπει να μιλήσω με Apple για να ανοίξω την υπόθεση η μέσω email?
Όποτε δεύτερη λύση το παω στο Γερμανό κ προχωράμε. Το καλο σενάριο ειναι να μου το περάσουν εγγύηση κ να μου δώσουν κινητό καινούργιο. Εννοώ ανακατασκευασμένο
Με εκτίμηση
Σ ευχαριστω κ εσένα για την βοήθεια. Απλα δεν γνωρίζω κ εκτιμώ την βοήθεια όλων σας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες