Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Tweak ή εφαρμογη για υπενθυμησεις στη lock screen


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2016 - 14:46

Ψαχνω κατι που να γραφεις κατι που θες να θυμηθεις κ να μπορεις να το βαζεις να στο εχει στη lockscreen πριν ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο ωστε να μπορεις να το θυμηθεις. Λιγο περιεργο να υπαρχει κατι αλλα ειπα να ρωτησω μπας και υπαρχει κατι αντιστοιχο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2016 - 15:05

Ψαχνω κατι που να γραφεις κατι που θες να θυμηθεις κ να μπορεις να το βαζεις να στο εχει στη lockscreen πριν ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο ωστε να μπορεις να το θυμηθεις. Λιγο περιεργο να υπαρχει κατι αλλα ειπα να ρωτησω μπας και υπαρχει κατι αντιστοιχο

....και γιατί όχι ένα απλό Reminder; 


Big things have small beginnings

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/04/2016 - 15:23

Ψαχνω κατι που να γραφεις κατι που θες να θυμηθεις κ να μπορεις να το βαζεις να στο εχει στη lockscreen πριν ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο ωστε να μπορεις να το θυμηθεις. Λιγο περιεργο να υπαρχει κατι αλλα ειπα να ρωτησω μπας και υπαρχει κατι αντιστοιχο

Sticky.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2016 - 16:13

....και γιατί όχι ένα απλό Reminder;

δεν ξερω καν πως λειτουργει η εφαρμογη να σου πω την αληθεια χαχα. Ποτε δεν την καταλαβα!!

#5   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2016 - 16:25

δεν ξερω καν πως λειτουργει η εφαρμογη να σου πω την αληθεια χαχα. Ποτε δεν την καταλαβα!!

Έλα βρε... piece of cake. Ανοίγεις την εφαρμογή, πατά το +, γράφεις τίτλο (πχ: Να πάρω γάλα), ανοίγεις τον διακόπτη "Remind me on a day" και θέτεις ηνμ/νια & ώρα ειδοποίησης με δυνατότητα repeat ή & snooze.

 

Τώρα... όταν σου "σκάσει" η ειδοποίηση στην οθόνη και εσύ την αγνοήσεις και μετά ξεκλειδώσεις το τηλ σου, όταν το ξανακλειδώσεις η ειδοποίηση θα ΄χει εξαφανιστεί από την Lockscreen. Δεν είναι δηλαδή "sticky"

 

Για να την κάνεις sticky, και να μην εξαφανίζεται όσες φορές και να ξεκλειδώσεις- επανακλειδώσεις την συσκευή σου (και μέχρι να την αποδεσμεύσεις με swipe left), θα βάλεις το Perpetual9 (free) από το repo του tateu. 

Μέσα από το tweak, θα δηλώσεις ποια-ποιες εφαρμογές θα έχουν sticky notifications στην LS ή στο NC με επιπλέον επιλογές.


Big things have small beginnings

#6   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2016 - 16:54

Έλα βρε... piece of cake. Ανοίγεις την εφαρμογή, πατά το +, γράφεις τίτλο (πχ: Να πάρω γάλα), ανοίγεις τον διακόπτη "Remind me on a day" και θέτεις ηνμ/νια & ώρα ειδοποίησης με δυνατότητα repeat ή & snooze.

Τώρα... όταν σου "σκάσει" η ειδοποίηση στην οθόνη και εσύ την αγνοήσεις και μετά ξεκλειδώσεις το τηλ σου, όταν το ξανακλειδώσεις η ειδοποίηση θα ΄χει εξαφανιστεί από την Lockscreen. Δεν είναι δηλαδή "sticky"

Για να την κάνεις sticky, και να μην εξαφανίζεται όσες φορές και να ξεκλειδώσεις- επανακλειδώσεις την συσκευή σου (και μέχρι να την αποδεσμεύσεις με swipe left), θα βάλεις το Perpetual9 (free) από το repo του tateu.
Μέσα από το tweak, θα δηλώσεις ποια-ποιες εφαρμογές θα έχουν sticky notifications στην LS ή στο NC με επιπλέον επιλογές.

με το tweak που μου ειπες θα εχω γενικα ολες τις ειδοποιησεις μονιμα μεχρι να τις απενεργοποιησω εγω χειροκινητα ή να τις δω; Αυτο εννοεις 'ποιες εφαρμογες θα εχουν sticky notifications' ? και ποιο ειναι το ρεπο του tateu?

#7   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2016 - 17:14

με το tweak που μου ειπες θα εχω γενικα ολες τις ειδοποιησεις μονιμα μεχρι να τις απενεργοποιησω εγω χειροκινητα ή να τις δω; Αυτο εννοεις 'ποιες εφαρμογες θα εχουν sticky notifications' ? και ποιο ειναι το ρεπο του tateu?

Θα ορίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του tweak σε ποιες εφαρμογές θα ισχύει το παραπάνω  (εν προκειμένω, μόνο για το Reminders.app).

Βεβαίως μπορείς και για περισσότερες.

 

Επίσης όλο αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει με εκατοντάδες "To Do" Αpps που υπάρχουν εκεί έξω και έχουν βασικό σκοπό να σου υπενθυμίζουν υποχρεώσεις σου.

Ακόμα και με τα events του ημερολογίου.

 

Μπορείς λοιπόν να έχεις παραπάνω από μια υπενθυμίσεις ταυτόχρονα "καρφωμένες" στην LS, κατά προτίμηση από την ίδια ή από διαφορετικές εφαρμογές.

tateu.net/repo/

Big things have small beginnings

#8   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/04/2016 - 22:36

Καλησπερα ως reminder το αναζητουμε απο cydia?

#9   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/04/2016 - 23:06

Καλησπερα ως reminder το αναζητουμε απο cydia?


Το reminder το έχεις ως default εφαρμογή στο κινητό σου.

Από τις πιο χρήσιμες για εμένα, ειδικά στη δουλειά που πρέπει να σημειώνω να πάρω τον τάδε πελάτη κτλ με έχει σώσει.
Once You Go Mac You Never Go Back

#10   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/04/2016 - 23:32

Ευχαριστω μαλλον εχεις ιος9 ε) εμενα στο ιος8 που εχω δεν εχει να ορισεις ημερομηνια υπαρχει καμια εφαρμογη ή tweak για υπενθιμισεις που να ναι καλο;

Τελευταία επεξεργασία από: laniel, 13/04/2016 - 23:32


#11   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/04/2016 - 11:34


Θα ορίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του tweak σε ποιες εφαρμογές θα ισχύει το παραπάνω (εν προκειμένω, μόνο για το Reminders.app).
Βεβαίως μπορείς και για περισσότερες.

Επίσης όλο αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει με εκατοντάδες "To Do" Αpps που υπάρχουν εκεί έξω και έχουν βασικό σκοπό να σου υπενθυμίζουν υποχρεώσεις σου.
Ακόμα και με τα events του ημερολογίου.

Μπορείς λοιπόν να έχεις παραπάνω από μια υπενθυμίσεις ταυτόχρονα "καρφωμένες" στην LS, κατά προτίμηση από την ίδια ή από διαφορετικές εφαρμογές.

tateu.net/repo/
το κατεβασα το perpetual9 αλλα δεν μου δουλευει παρολο που το εχω enabled

#12   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/04/2016 - 12:15

Ευχαριστω μαλλον εχεις ιος9 ε) εμενα στο ιος8 που εχω δεν εχει να ορισεις ημερομηνια υπαρχει καμια εφαρμογη ή tweak για υπενθιμισεις που να ναι καλο;

τι εννοείς δεν έχει να ορίσεις ημερομηνία; Αποκλείεται να μην έχει. Έχει πολλές επιλογές απο τότε που βγήκε η εφαρμογή οχι λόγω iOS 9

#13   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2016 - 18:21

τι εννοείς δεν έχει να ορίσεις ημερομηνία; Αποκλείεται να μην έχει. Έχει πολλές επιλογές απο τότε που βγήκε η εφαρμογή οχι λόγω iOS 9

καλησπερα, απλα δεν καταλαβαινω ετσι οπως το λεει στο ποστ 5 ο vrachamis βημα βημα
Ανοίγεις την εφαρμογή, πατά το +, γράφεις τίτλο (πχ: Να πάρω γάλα), ανοίγεις τον διακόπτη "Remind me on a day" και θέτεις ηνμ/νια & ώρα ειδοποίησης με δυνατότητα repeat ή & snooze.....

#14   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2016 - 19:35

καλησπερα, απλα δεν καταλαβαινω ετσι οπως το λεει στο ποστ 5 ο vrachamis βημα βημα
Ανοίγεις την εφαρμογή, πατά το +, γράφεις τίτλο (πχ: Να πάρω γάλα), ανοίγεις τον διακόπτη "Remind me on a day" και θέτεις ηνμ/νια & ώρα ειδοποίησης με δυνατότητα repeat ή & snooze.....

Καλησπέρα.
Που ακριβώς σε δυσκολεύει ;
Big things have small beginnings

#15   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2016 - 23:44

Καλησπέρα.
Που ακριβώς σε δυσκολεύει ;

καλησπερα δεν καταλαβαινω, απλα ακολουθω αυτα ακριβως οπως τα γραφεις στο ποστ 5 και δεν ειναι ετσι σε μενα τα βηματα και δεν μου χτυπαει καποια ειδοποιηση σε δοκιμες που κανω εγω εχω ιος 8.4 jb iphone 6 και επισης το tweak που λες απο cydia ειναι για ιος9
σ ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες