Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

iOS 10 concept (by Federico Viticci & Sam Beckett)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/04/2016 - 10:34

iOS-10-concept-by-Federico-Viticci-Sam-B

 

Ένα καλοδουλεμένο iOS 10 concept από τον Federico Viticci και τον Sam Beckett, που περιλαμβάνει όλα όσα θα ήθελαν να δουν στην επερχόμενη μεγάλη αναβάθμιση του λειτουργικού της Apple.
 

iOS 10 concept highlights:

 

● Control Center: Ability to Re-order Toggles
● Control Center: 3D Touch Quick Actions for Toggles
● Control Center: 3rd Party Integration
● Dark Mode
● Messages: Rich Previews
● Messages: Faster Emoji Input
● Messages: Granular Read Receipts
● Document Picker: Tag Files
● Document Picker: Version History
● Multitasking: Drag & Drop
● App Picker
● Proactive Improvements
● Textual Siri
● Siri API

 

 

Πως σας φαίνεται το iOS 10 concept των Federico Viticci & Sam Beckett;

 

Θα θέλατε να δείτε κάτι παραπάνω στο iOS 10 ή σας καλύπτει η φαντασία των 2 δημιουργών του συγκεκριμένου concept; 


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/04/2016 - 10:38

προσωπικά το ios 10 θα ήθελα να έχει τα βασικά και το cydia προεγκατεσημενο να βάζω εγώ ότι θέλω ζητάω πολλά ?   :D



#3   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/04/2016 - 10:53

Να εχει επιτελους ελληνικα και δυνατοτητα να ανοιγουμε τα δεδομενα πιο γρηγορα απο τον πινακα ελεγχου, , ειναι κουραστικο να πηγαινεις ρυθμισεις και .....



#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/04/2016 - 10:56

ξέχασα και το βασικό να έχει διορθωθεί και το ς ,αν το φτιάξουν θα άφηνα και το jb :P  



#5   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/04/2016 - 11:15

Κάνω την εκτίμισή μου για το τι θα ήθελα και το τι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να δούμε...

 

Control Center: Ability to Re-order Toggles

Control Center: 3D Touch Quick Actions for Toggles
Control Center: 3rd Party Integration
Dark Mode
Messages: Rich Previews
Messages: Faster Emoji Input
Messages: Granular Read Receipts
Document Picker: Tag Files
Document Picker: Version History
Multitasking: Drag & Drop
App Picker
Proactive Improvements
● Textual Siri
● Siri API

 

Για τα διεγραμμένα, απλά να πω ότι είναι too confusing για τον απλό χρήστη που δεν θέλει και έχει όρεξη να ασχοληθεί με το jailbreak.

Για το Dark Mode, από τη στιγμή που μπήκαν τα NightShift και TrueTone, είναι περιττά. Πόσο μάλλον ότι ανήκει στο Customization, στο οποίο και είναι πολύ φιδωλή η Apple.

 

 

προσωπικά το ios 10 θα ήθελα να έχει τα βασικά και το cydia προεγκατεσημενο να βάζω εγώ ότι θέλω ζητάω πολλά ?   :D

 

Με την κατάλληλη υπομονή, μένεις μια γενιά πίσω και βάζεις το Cydia. Υπάρχουν εναλλακτικές. Και βάζω στοίχημα ότι όλα τα νέα χαρακτηριστικά του iOS10, πιθανόν να έχουν δημιουργηθεί ήδη στο JB, αλλά πολλά θα επανασχεδιαστούν μετά την έλευση του νέου λογισμικού, ώστε να λειτουργούν και στις παλιότερες συσκευές. Το έχουμε δει σε επανάληψη πολλές φορές το έργο.

 

 

Να εχει επιτελους ελληνικα και δυνατοτητα να ανοιγουμε τα δεδομενα πιο γρηγορα απο τον πινακα ελεγχου, , ειναι κουραστικο να πηγαινεις ρυθμισεις και .....

 

Ελληνικά έχει. Τι δεν έχει σε ελληνικά? Siri? Ναι θα συμφωνίσω. Αυτό το θέλουμε πολλοί.
Όσο για τις ρυθμίσεις των δεδομένων, καλύτερα να πρήξουμε τις εταιρίες παροχής τηλεπικοινωνιών να βελτιώσουν το σήμα τους, παρά να ασχολούμαστε με επιπλέον διακόπτες.

Όταν ταξιδεύω εξωτερικό είναι η περίσταση στην οποία κλείνω χειροκίνητα τα δεδομένα. Μέχρι τον Ιούλιο του 2017. Bye bye Roaming.

 

 

ξέχασα και το βασικό να έχει διορθωθεί και το ς ,αν το φτιάξουν θα άφηνα και το jb :P  

 

χαχαχα.
Ναι θέλει διόρθωση. Το εντόπισα και εγώ ο ίδιος κάποια στιμγή, αν και λίγο αργά σε σχέση με την παρατηρητικότητα που μου προσάπτουν οι γύρω μου. Μάλλον δεν στέλνω πολλά μηνύματα.

 

Σε προσωπικό επίπεδο, δεν ξέρω τι θα ήθελα επιπλέον. Είναι πολλά τα περιθώρια βελτίωσης και εισαγωγής νέων λειτυουργιών, και βλέπω ότι παίρνει τον χρόνο της. 

Όντας σε Apple οικοσύστημα με 4 συσκευές και σχεδόν όλες τις υπηρεσίες που προσφέρει, θα ήθελα να δω ακόμα καλύτερη συνεργασία, απ'όση ήδη υπάρχει.



#6   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 21/04/2016 - 11:53

Κατα την γνωμη μου 3d touch στο control center ειναι αχρηστο.. Ειναι πιο ευχρηστο χωρις αυτο. Και θα βοηθουσε πολυ αν εβαζαν την δυνατοτητα να ενεργοποιουμε το 3G - 4G μεσω control center. Μαλλον θα μας το παρουσιασουν σε κανα δυο χρονια σαν κατι πολυ σουπερ ουαου..  :lol:

 

Το dark mode θα ηταν πολυ ξεκουραστο για τα ματια πραγματικα αλλα νομιζω πως το nightshift κανει καλη δουλεια οποτε δεν νομιζω να το δουμε...

 

Αναφορα για τα sms δυσκολο να την δουμε. Απαιτει πολυετη ερευνα και ατελειωτες γραμμες κωδικα καθως επισης και ενα team περιπου 500 ανθρωπων ωστε να στηρίξουν αυτο το project. :lol:  :lol:  :lol:  



#7   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 21/04/2016 - 13:09

Dark theme ΑΝ δουμε θα είναι μετά την έλευση oled πανελ.


Τελευταία επεξεργασία από: st3ve, 21/04/2016 - 13:10


#8   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/04/2016 - 15:08

 

Αναφορα για τα sms δυσκολο να την δουμε. Απαιτει πολυετη ερευνα και ατελειωτες γραμμες κωδικα καθως επισης και ενα team περιπου 500 ανθρωπων ωστε να στηρίξουν αυτο το project. :lol:  :lol:  :lol:  

 

Απορώ ακόμα γιατί συζητιέται το θέμα με τις αναφορές των SMS, όταν η δουλειά του παρόχου είναι να παίρνει μία εντολή και να την εκτελεί (αποστολή μηνύματος και λήψη). Και αν δεν το κάνει, τιμωρήστε τον με την μη συνεργασία σας.

Από την άλλη, στο 2016 έχουμε πλέον What's App, Viber, Hangouts (που παίζει 2 στους 10 Έλληνες Android χρήστες να ξέρουν τι είναι) και το υπέροχο iMessage, όπου δεν υπάρχει μόνο η αναφορά παράδοσης, αλλά και η αναφορά ανάγνωσης, φωνητικά μηνύματα, εικόνες, βίντεο, emojis, και κρυτπογράφιση, και κάποιοι ακόμα ζητάνε να γυρίσουν στο 2008.

 

Ποτέ μου δεν απόρησα αν έφτασε ένα μήνυμα. Απλά το στέλνω. Και αν ο άλλος δεν απαντήσει, είναι δικαίωμά του να μην θέλει να απαντήσει εκείνη τη στιγμή. Αν θα έχει συνέπειες η πράξη του αυτή, αυτό εναπόκειται στη σχέση που υπάρχει μεταξύ μας. Βελτιώστε την επικοινωνία σας ουσιαστικά. Μην περιμένετε μια αναφορά παράδοσης να σας λύσει καθημερινά μικρά προβλήματα, από τη στιγμή που έχει ξεμείνει πίσω το καρτέλ των παρόχων στην γραπτή επικοινωνία.

 

Το τελευταίο δεν είναι προσωπικό εναντίον εσένα συμφουρίτη Jimmisardo. Αν και κατάλαβα το ειρωνικό της πρότασης. (λίγο αργά)


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 21/04/2016 - 15:09





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες