Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch 2: Ταχύτερο και με δυνατότητες σύνδεσης σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/04/2016 - 16:13

Apple_Watch_2.jpg

 

Πρόσφατο δημοσίευμα της The Wall Street Journal κάνει λόγο για αναβάθμιση του επεξεργαστή του επερχόμενου Apple Watch 2 παράλληλα με την προσθήκη ενός χαρακτηριστικού που θα χαροποιήσει τους χρήστες: Δυνατότητα σύνδεσης σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. 
 

Apple is working on adding cell-network connectivity and a faster processor to its next-generation Watch, according to people familiar with the matter.

 

Η αναβάθμιση των επιλογών δικτύου στο Apple Watch 2 θα αποδεσμεύσει ακόμη περισσότερο το smartwatch της Apple από την απαίτηση συνεχούς σύνδεσης με το iPhone για την αποστολή/λήψη δεδομένων, μηνυμάτων ακόμη και κλήσεων και θα βελτιώσει την εμπειρία χρήσης των χρηστών.

 

Η αναφορά της WSJ παρουσιάζει επίσης ένα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο, το γεγονός πως το Apple Watch ξεπέρασε σε πωλήσεις το iPhone 1ης γενιάς και μάλιστα σε υπερδιπλάσιο αριθμό, σε χρονική περίοδο ενός έτους από την ημερομηνία κυκλοφορίας τους.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/04/2016 - 19:11

Ελπίζω να μην βγάλουν 2 apple watch, ένα με cellular+wifi και ένα μόνο wifi (βλέπε ipad).

Αν προσθέσουν πάντως cellular έχω περιέργεια να δω πως θα κρατήσουν την απόδοση της μπαταρίας στα ίδια επίπεδα, όταν λένε κιόλας οι φήμες ότι θα είναι 40% πιο λεπτό...


Τελευταία επεξεργασία από: st3ve, 28/04/2016 - 19:14


#3   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/04/2016 - 19:16

Ελπίζω να μην βγάλουν 2 apple watch, ένα με cellular+wifi και ένα μόνο wifi (βλέπε ipad).

Αν προσθέσουν πάντως cellular έχω περιέργεια να δω πως θα κρατήσουν την απόδοση της μπαταρίας στα ίδια επίπεδα, όταν λένε κιόλας οι φήμες ότι θα είναι 40% πιο λεπτό...

Πιστευω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζει η Apple

 

Ελπίζω να δούμε κάποια βελτίωση στην απόδοση στα επόμενα μοντέλα



#4   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 28/04/2016 - 20:28

Η υποστήριξη τηλεπικοινωνιακών δικτύων είναι άχρηστη αν δεν εξαφανιστεί επιτέλους αυτή η κάρτα SIM.
Σε τόσους μικρούς χώρους δεν έχει θέση.

Από την άλλη, δεν με ενοχλεί καθόλου αν δεν έχει την υποστήριξη αυτή. Το θεωρώ άχρηστο προς το παρόν να θες να αντικαταστήσεις τα πάντα και να τα βάλεις στον καρπό σου. Για άλλες δουλειές έχει συλληφθεί η ιδέα του Smartwatch πρωταρχικά.

Επίσης στην Αμερική μιλάνε πλέον όλα τα δίκτυα για WiFi-Calling. Καιρός να ξεκολλήσουμε και εμείς εδώ στην Ευρώπη

Για την απόδοση θα συμφωνήσω όμως. Ας είναι τόσο γρήγορο όσο είναι το νέο iPhone κάθε χρόνο.

Και εννοώ στις εφαρμογές τρίτων γιατί στις μαμίσιες τα πάει αρκετά καλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 28/04/2016 - 20:29


#5   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 28/04/2016 - 22:36

Εγώ θα ήθελα έναν δέκτη GPS.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   pitgrapher

pitgrapher

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@pitgrapher
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 29/04/2016 - 16:22

Κατά την άποψη μου είναι καλύτερο να βελτιώσουν την απόδοση της μπαταρίας, να βάλουν καμία λειτουργία κάμερας, να μπορούμε να αλλάξουμε κανένα ήχο ξυπνητηριού, να είναι παραπάνω αδιάβροχο (και όχι απλός splash proof), και να τα αφήσουν τα WiFi και τα 4G γιατί μας βλέπω με μπαλαντέζα!!!



#7   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/04/2016 - 18:42

Κατά την άποψη μου είναι καλύτερο να βελτιώσουν την απόδοση της μπαταρίας, να βάλουν καμία λειτουργία κάμερας, να μπορούμε να αλλάξουμε κανένα ήχο ξυπνητηριού, να είναι παραπάνω αδιάβροχο (και όχι απλός splash proof), και να τα αφήσουν τα WiFi και τα 4G γιατί μας βλέπω με μπαλαντέζα!!!

η μπαταρία δεν θα με πείραζε να είναι μεγαλύτερη. Η κάμερα τι χρειάζεται σε ένα ρολόι δεν καταλαβαίνω όμως. Αδιάβροχο έχει αποδειχτεί ότι είναι. Εμένα έχει γίνει μούσκεμα αρκετές φορές. Και όταν λέω μούσκεμα εννοώ έχει βυθιστεί στο νερό.

#8   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/04/2016 - 18:48

η μπαταρία δεν θα με πείραζε να είναι μεγαλύτερη. Η κάμερα τι χρειάζεται σε ένα ρολόι δεν καταλαβαίνω όμως. Αδιάβροχο έχει αποδειχτεί ότι είναι. Εμένα έχει γίνει μούσκεμα αρκετές φορές. Και όταν λέω μούσκεμα εννοώ έχει βυθιστεί στο νερό.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η κάμερα δεν χρειάζεται, η μπαταρία καλό είναι να μεγαλώσει, αδιάβροχο πρέπει να γίνει έτσι ώστε να κάνουνε στην θάλασσα μπανάκι άφοβα.

#9   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 29/04/2016 - 19:01

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η κάμερα δεν χρειάζεται, η μπαταρία καλό είναι να μεγαλώσει, αδιάβροχο πρέπει να γίνει έτσι ώστε να κάνουνε στην θάλασσα μπανάκι άφοβα.


Λίγο δύσκολο αυτό να το επιχειρήσω. Το αλάτι διαβρώνει σε μεγαλύτερο βαθμό από το απλό νερό. Όποτε και πάλι δεν θα βουτούσα με αυτό. Υπάρχουν θήκες για αυτή τη δουλειά, και αν χαλάσουνε, δεν θα τις λυπηθείς κιόλας.

Επίσης, μην νομίζεις ότι όσοι έχουν αδιάβροχες συσκευές τολμούν και να τις βρέξουν σε θαλασσινό νερό.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε

#10   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/04/2016 - 22:33

Λίγο δύσκολο αυτό να το επιχειρήσω. Το αλάτι διαβρώνει σε μεγαλύτερο βαθμό από το απλό νερό. Όποτε και πάλι δεν θα βουτούσα με αυτό. Υπάρχουν θήκες για αυτή τη δουλειά, και αν χαλάσουνε, δεν θα τις λυπηθείς κιόλας.

Επίσης, μην νομίζεις ότι όσοι έχουν αδιάβροχες συσκευές τολμούν και να τις βρέξουν σε θαλασσινό νερό.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε

σε θάλασσα δεν θα το έβαζα και εγώ ποτέ. Και δυο φορές που το έβαλα στο νερό η μια ήταν στο μπάνιο ξέχασα να το βγάλουν και το πήρα χαμπάρι όταν σκουπιζομουν και η δεύτερη πριν λίγες μέρες στην πισίνα του γραφείου πήγα για μια βουτιά στα γρήγορα και πάλι ξέχασα να το βγάλω. Ουτε και εγω θέλω να το βρέχω..:)

#11   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 29/04/2016 - 22:43

....στην πισίνα του γραφείου....
Μααααλιστα!! :)

#12   pitgrapher

pitgrapher

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@pitgrapher
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 30/04/2016 - 01:07

Η χρήση της κάμερας είναι για να κάνεις video κλήσεις (Skype / Viber / Messeger / FaceTime) ... δόξα το Θεό υπάρχουν αυτές οι υπηρεσίες εκτός αν δεν χρησιμοποιούνται από όσους αναφέρθηκαν αρνητικά.

Όσο για το proofing έχω κάνει πολλές φορές και μπάνιο και το έχω ελαφρά βουτήξει στο νερό, δεν είναι το θέμα μου αυτό (δουλεύει κανονικά),... το θέμα είναι για την θάλασσα (όπως αναφέρθηκε από κάποιους). Δεν λέω να κάνουμε scuba diving αλλά τα βασικά που κάνουν όλα τα ρολόγια...

 

Το να έχω GPS ή 4G δεν καταλαβαίνω που θα με βοηθήσει αυτό, εκτός αν κάποιοι θεωρούν ότι η απεξάρτηση τους από το  iPhone σημαίνει να μετατραπούν από ρολόι σε τηλέφωνο καρπού. Η μπαταρία είναι ένα βασικό πρόβλημα αυτήν την στιγμή, γιατί να γίνει μεγαλύτερο χωρίς λόγο;

 

Επίσης πρέπει να βελτιωθεί και το ηχείο που δεν είναι πολύ δυνατό και να φτιάξου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτό το Siri που η Ελληνική κοντεύει να γίνει άπιαστο όνειρο.



#13   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2016 - 01:22

....στην πισίνα του γραφείου....
Μααααλιστα!! :)

να πάμε και εμείς σε αυτό το γραφείο? :P ζηλεύω!!!! :)

 

 

Εμένα τι με χάλασε στο ρολόι:

1. Είναι αργό

2. Οι εφαρμογές είναι μέτριες όσες κυκλοφορούν

3. Τρώει μικροκολλήματα

4. Δεν είναι ανεξάρτητο από το iphone απλώς συμπληρώνει λειτουργίες του όχι κρίσιμες

 

 

 

Στα θετικά

1. Υπέροχο ταπ ταπ 

2. Φανταστικές ειδοποιήσεις

3. Μπορείς να τσεκάρεις αρκετά πράγματα από αυτό.

 

 

 

Τι δεν θέλω να αλλάξει? Η αυτονομία του είναι καταπληκτική δεν με ενδιαφέρει να παρει 4g και δεν συμμαζεύεται γιατί η αυτονομία του θα περιοριστεί στις ώρες που κρατάει το iphone. Αδιάβροχο να μπαίνει στη θάλασσα δεν νομίζω να δώσουν ποτέ και προσωπικά με αφήνει αδιάφορο, μα έναν ταχύτερο επεξεργαστή θα τον ήθελα.



#14   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/04/2016 - 09:02

Οοοο και να ξαφνικά τα παραπονακια τον κατόχων ,όταν μίλησα για μπιχλιμπίδι όρμηξαν κάποιοι τσιχαν ,όταν μίλησα για το 2 ως ιδιαίτερο διότι στα watch η Apple ειναι πισω απο τα σύννεφα παλι κάποια τσιχανακια όρμηξαν ,εεεε αν το μωρό δεν κλάψει γιόκ φαγητό ,ναι αδιάβροχο μπαίνεις δεν μπαίνεις στην θάλασσα ,ναι gps (τι να το κανεις το gps λέει ο άλλος λες και ειχε στο κινητό του gps πριν απο δέκα χρόνια η browser για να σερφάρει ) ναι και σε πολλά αλλα διότι όταν έχεις συσκευή Apple απλα δεν θελεις να κανεις συμβιβασμούς και σαφώς να μην λυμπιζεσαι αλλα ρολογακια

Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 30/04/2016 - 09:04


#15   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 30/04/2016 - 09:30

Οοοο και να ξαφνικά τα παραπονακια τον κατόχων ,όταν μίλησα για μπιχλιμπίδι όρμηξαν κάποιοι τσιχαν ,όταν μίλησα για το 2 ως ιδιαίτερο διότι στα watch η Apple ειναι πισω απο τα σύννεφα παλι κάποια τσιχανακια όρμηξαν ,εεεε αν το μωρό δεν κλάψει γιόκ φαγητό ,ναι αδιάβροχο μπαίνεις δεν μπαίνεις στην θάλασσα ,ναι gps (τι να το κανεις το gps λέει ο άλλος λες και ειχε στο κινητό του gps πριν απο δέκα χρόνια η browser για να σερφάρει ) ναι και σε πολλά αλλα διότι όταν έχεις συσκευή Apple απλα δεν θελεις να κανεις συμβιβασμούς και σαφώς να μην λυμπιζεσαι αλλα ρολογακια


Είμαι ευχαριστημένος με αυτά που κάνει? είμαι.
Δεν θέλω να βελτιωθεί? θέλω.
Το ότι οι χρήσιμες εφαρμογές είναι λίγες ισχύει? ισχύει.
Αφού είναι άχρηστοι οι developers που ασχολήθηκαν με το αντικείμενο.

Κάποιος άλλος όμως φαίνεται να τριγυρνά παραπονιάρικα και να ασχολείται με τα μπιχλιμπίδια άλλων. Και μάλλον θα βγει και το 2ο, και τα ίδια θα λες και θα κάνεις. Κοίταξέ το λίγο.

Και εμείς δεν εθελοτυφλούμε. Ξέρουμε που χωλαίνει και αν χωλαίνει. Αλλά είναι το καλύτερο SmartWatch για iPhone, ακόμα και στην πρώτη του έκδοση.
Έχεις καλύτερη λύση? αν έχεις, φώτισέ μας με την γνώση και την κρίση σου.

Εγώ θέλω SmartWatch και δεν μπορώ να περιμένω. Δίνω 10000€ τώρα να μου βρεις καλύτερο. Μπορείς?

Και μη μου πεις για το Fenix. Καλό χρυσό είναι. Αλλά όχι για αυτά που θέλω εγώ. Επίσης, πάρε αυτό το Fenix, να ανοίξουμε ένα VS, να βγάζουμε παρέα τη χολή μας. Και αν το έχεις ήδη, άνοιξε το θέμα, και θα σε βρω να κάνουμε παρέα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες