Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iOS 9.3.3 Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/05/2016 - 13:36

φυσικα και μπορεις να ζησεις χωρις αυτο αλλα θα σου φερω ενα μικρο παραδειγμα 

 

Ειναι το ιδιο να εχεις ολες τις ειδοποιησεις συμμαζεμενες οπως σε ενα παλιο μου screenshot και το ιδιο να εχεις ενα κατεβατο απο 20+?

Μπορω να σε φερω κ αλλα παραδειγματα για το ποσο πιο λειτουργικη ειναι μια συσκευη με jb.

Tι μου θυμίζεις τώρα :(  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/05/2016 - 13:46

Έχει πολύ πλάκα να βλέπεις κόσμο να φωνάζει και να γκρινιάζει για κάτι (JB tool) που δεν έχουν δώσει ούτε Cent.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#18   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/05/2016 - 13:56

ας το έβαζαν επί πληρωμή και όποιος ήθελε να έκανε .



#19   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/05/2016 - 14:00

ας το έβαζαν επί πληρωμή και όποιος ήθελε να έκανε .

μετα θα παρακαλουσαν να βρεθει καποιος να το σπασει για να το κατεβασουν τζαμπα ρε συ  :lol:  :lol:



#20   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2016 - 14:56

Εαν δεν έχεις δει το Spotify να σου έχει κατεβάσει το τραγούδι στο background (playlist που άλλαξες από το PC), Dropbox να κάνει background upload sync, δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέμε.

 

Ο Jobs έλεγε δεν ξέρεις εαν το χρειάζεσαι εαν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει.

 

Όταν έχεις ζήσει με πράγματα που δεν σε ταλαιπωρούν (γιατί να ανοίγω το spotify ή το dropbox πχ να ξεκινήσει το sync) τότε αρχίζεις και εκτιμάς τις διαφορές.

 

Είναι πράγματα που η ίδια η Apple στα παρουσιάζει ότι εαν και καλά το ανοίξουμε το backgrounding θα διαλυθεί η μπαταρία (και το experience του χρήστη) αλλά για να γίνεται στο Apple Music και στο iCloud Photos δεν μας πειράζει... Προφανώς θέλει να σε κλειδώσει στα services της γιατί από εκεί βγάζει και επιπλέον κέρδος. Λογικό business...

 

Δεν είναι λογικό όμως για χρήστες που θέλουν και άλλες επιλογές. Εαν ήταν σωστοί θα μου είχαν επιλογή για "advanced users" ενεργοποίησε full backgrounding και ας διαχειριστώ εγώ τη μπαταρία.

 

Στο Android γίνεται και κρατάει το ίδιο και περισσότερο η μπαταρία σε συσκευες παρόμοιου price range....

 

Ένα από αυτά λέω να αλλάξουν π.χ. στο iOS 10....



#21   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2016 - 15:12

Εαν δεν έχεις δει το Spotify να σου έχει κατεβάσει το τραγούδι στο background (playlist που άλλαξες από το PC), Dropbox να κάνει background upload sync, δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέμε.

 

Ο Jobs έλεγε δεν ξέρεις εαν το χρειάζεσαι εαν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει.

 

Όταν έχεις ζήσει με πράγματα που δεν σε ταλαιπωρούν (γιατί να ανοίγω το spotify ή το dropbox πχ να ξεκινήσει το sync) τότε αρχίζεις και εκτιμάς τις διαφορές.

 

Είναι πράγματα που η ίδια η Apple στα παρουσιάζει ότι εαν και καλά το ανοίξουμε το backgrounding θα διαλυθεί η μπαταρία (και το experience του χρήστη) αλλά για να γίνεται στο Apple Music και στο iCloud Photos δεν μας πειράζει... Προφανώς θέλει να σε κλειδώσει στα services της γιατί από εκεί βγάζει και επιπλέον κέρδος. Λογικό business...

 

Δεν είναι λογικό όμως για χρήστες που θέλουν και άλλες επιλογές. Εαν ήταν σωστοί θα μου είχαν επιλογή για "advanced users" ενεργοποίησε full backgrounding και ας διαχειριστώ εγώ τη μπαταρία.

 

Στο Android γίνεται και κρατάει το ίδιο και περισσότερο η μπαταρία σε συσκευες παρόμοιου price range....

 

Ένα από αυτά λέω να αλλάξουν π.χ. στο iOS 10....

Full backgrounding τι εννοείς? Μια απλή απορία και πάει προς όλους. Το τοπίο του jb πλέον είναι θολό μετά από τους evanders. Πως το κάνατε και πήγατε σε ios και όχι android? Θέλω να πω δίχως να σε προσβάλω και σου ζητάω συγγνώμη πως το ρισκάρατε που αύριο μεθαύριο θα κλείσε το κεφάλαιο jb? Βλέπε musclenerd,planetbeing,geohot,comex. Εγώ για παράδειγμα το αγόρασα για το appstore. Εαν σε προσβάλω σου ζητάω πραγματικά συγγνώμη και δεν το λεω γιατί ήρθες απλώς μου σχηματίστηκε αυτή η απορία. Π.χ στα 3g/s/4 ήταν κάτι σχεδόν μόνιμο και υπήρχαν ομάδες.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 25/05/2016 - 15:16


#22   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 25/05/2016 - 15:41

Και γιατι δεν ανοιγεις το backgrounding μονο σε spotify και dropbox???

#23   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/05/2016 - 15:42

Αυτο που ανοιγουν topic για jb χωρις ναχει βγει jb έχει γίνει παράδοση ε;  :D


You'll Never Walk Alone


#24   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2016 - 15:44

billy εαν απευθύνεσαι σε εμένα εγώ ημούν χρήστης iPhone για πολλά χρόνια και γύρισα σε Android γιατί κάποια πράγματα όπως το backgrounding με ενοχλούσαν.

Αναγκαζόμουν να πάω σε jailbreak για να τα έχω αυτά - όταν τα πράγματα ήταν αυτονόητα ότι μετά από 1-2 μήνες από κάθε release θα είχαμε jailbreak.

Αυτό δεν γίνεται πλέον και γύρισα σε Android και με χαρά βρήκα ότι πράγματα που με ενοχλούσαν/έλειπαν σε αυτό - υπάρχουν και με καλύπτουν.

Θα σου έλεγε κι όλας ότι μετά την μετάβαση είμαι ενθουσιασμένος γιατί τα πράγματα δουλεύουν καλύτερα από ότι τα περίμενα.

 

Full Backgrounding τι εννοώ:

Dropbox - τραβάς μια φωτογραφία

iOS - για να σου κάνει camera upload πρέπει να πας να ανοίξεις την εφαρμογή Dropbox και για τα επόμενα 3 λεπτά δουλεύει στο background. Μετά μπαίνει idle από το σύστημα.

Android - απλά σου κάνει upload στο background... (ανάλογα εαν έχεις επιλέξει wifi only, 3G κλπ - όπως κάνεις ακριβώς και στο iCloud Photos για το iOS)

 

Spotify - πας στον υπολογιστή σου και προσθέτεις 4 τραγούδια σε μια λίστα που έχεις μαρκάρει στο κινητό σου να είναι offline. Φεύγεις από το σπίτι...

iOS - Δεν έχουν συγχρονιστεί στη συσκευή σου. Έπρεπε να είχες θυμηθεί να ανοίξεις την εφαρμογή πριν φύγεις και να περιμένεις να κατέβουν

Android - Με το που προσθέτεις το τραγούδι από τον υπολογιστή σου, αρχίζει και κάνει sync και στο τηλέφωνο σου άμεσα

 

Το ίδιο γίνεται με όλες τις εφαρμογές τρίτων στο iOS - δεν δουλεύουν στο background πραγματικά. Αυτό λέω πρέπει να αλλάξει στο iOS 10 και να με αφήνει εμένα να το επιλέγω - γιατί η Apple θεωρεί ότι εαν γίνει αυτό θα χαλάει το κινητό πολύ μπαταρία. Μούφα λέω εγώ - απλά πλασάρουν τα δικά τους services, αφού στο Android γίνεται μια χαρά και έχουν οι συσκευές ίδια ή και περισσότερη αυτονομια.



#25   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 25/05/2016 - 15:45

Εγω παντως στο χαος του android δεν νομιζω να γυρισω νομιζα οτι το android ειναι καλυτερο αλλα αλλαζα της custom rom να βρω την πιο γρηγορη αρρωστια γινεται στο τελος τωρα μια χαρα ειμαι με το iphone απλα θα ξερω οτι τα 16gb ειναι λιγα οταν ξαναπαρω (αν και ελπιζω να ανεβει το οριο σε 32)

#26   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2016 - 15:45

Και γιατι δεν ανοιγεις το backgrounding μονο σε spotify και dropbox???

Ανοιχτό το έχω με Jailbreak. Στο 9.3.3 πως το κάνεις;



#27   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 25/05/2016 - 16:37

Ανοιχτό το έχω με Jailbreak. Στο 9.3.3 πως το κάνεις;

εννοει απο την ενημερωση εφαρμογων στο υποβαθρο



#28   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/05/2016 - 17:20

Η πτώση στις πωλήσεις δεν σχετίζεται με την ελευθερία του λειτουργικού αλλά με το τι παρέχουν οι συσκευές. Τι να την κάνεις την ελευθερία όταν δίνεις 150 ευρώ να πάρεις κινητό και κολλάει το σύμπαν και η ms παραδίδει μαθήματα με κινητά των 150 ευρώ που δεν έχουν ελευθερία και δουλεύουν αψεγάδιαστα? Πάντα το παιχνίδι ήταν της γάτας και του ποντικού με το jailbreak. Απλώς μετά τις 64Bit συσκευές τα πράγματα παραζόρισαν. Σκέψου όμως και πόσα έδωσε η apple!!! Είχες ένα ρώσικο πληκρολόγιο που το μετέτρεπες σε ελληνικό με την βοήθεια του quickpwn ένα αθλιότατο σύστημα ειδοπποιήσεων, την μπάρα που την τραβάς δεν την είχες και έπαιζες με το bossprefs, βιντεάκια δεν μπορούσες να τραβήξεις και τώρα κάτσε και μέτρα πόσα σου έχουν δώσει. Ναι με το jb είναι πολύ πιο παραμετροποιήσιμο αλλά σίγουρα, μπορείς να ζήσεις και δίχως αυτό κατά την την ταπεινή μου άποψη.

Έχω μια ένσταση σε αυτό που λες...λες τι να κάνεις την ελευθερία όταν δίνεις 150€ και κολλάει το σύμπαν...μπορείς να μου πεις που μπορώ να πάρω ένα iPhone 5se η 6 τουλάχιστον με 150€ χωρίς να κολλάει το σύμπαν;Γιατί αν σκας τουλάχιστον 500€ για iPhone δωσε τα ίδια στο s6 να έχεις ελευθερία να μην κολλάει και το σύμπαν.Γιατί να συγκρίνω ένα iPhone με μια συσκευή τον 150€ android και όχι με μια τον 500€;

knowledge is power

Knowledge Is Power


#29   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2016 - 17:42

Έχω μια ένσταση σε αυτό που λες...λες τι να κάνεις την ελευθερία όταν δίνεις 150€ και κολλάει το σύμπαν...μπορείς να μου πεις που μπορώ να πάρω ένα iPhone 5se η 6 τουλάχιστον με 150€ χωρίς να κολλάει το σύμπαν;Γιατί αν σκας τουλάχιστον 500€ για iPhone δωσε τα ίδια στο s6 να έχεις ελευθερία να μην κολλάει και το σύμπαν.Γιατί να συγκρίνω ένα iPhone με μια συσκευή τον 150€ android και όχι με μια τον 500€;

knowledge is power

Δεν ανέφερα στα λεγόμενα μου για iphone γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι. Ανέφερα android κυρίως samsung και microsoft. Από κει και πέρα έχεις δίκαιο. Μπορούμε να το συγκρίνουμε με το iphone 6 με το s6 που αυτό όμως με τη σειρά του φαίνεται πως παρουσίασε αρκετά θέματα με lag και προβλήματα με το multitasking. Θέλω να πω πως δεν είναι τυχαίο καθόλου πως συσκευές με κλειστό λειτουργικό δεν παρουσίασαν κολλήματα εν αντιθέση με συσκευές με ανοιχτό λειτουργικό που παρουσίασαν. Δηλαδή κάτι Α3/j5 που τα δοκίμασα ήταν η χαρά του lag σε σημείο να το βγάζεις το κινητό για να το κοπανήσεις.



#30   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 25/05/2016 - 18:51

Έχω μια ένσταση σε αυτό που λες...λες τι να κάνεις την ελευθερία όταν δίνεις 150€ και κολλάει το σύμπαν...μπορείς να μου πεις που μπορώ να πάρω ένα iPhone 5se η 6 τουλάχιστον με 150€ χωρίς να κολλάει το σύμπαν;Γιατί αν σκας τουλάχιστον 500€ για iPhone δωσε τα ίδια στο s6 να έχεις ελευθερία να μην κολλάει και το σύμπαν.Γιατί να συγκρίνω ένα iPhone με μια συσκευή τον 150€ android και όχι με μια τον 500€;

knowledge is power

Πάρε το 5s, φτηνό και αξιόλογο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες