Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple @ WWDC 2016


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
608 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/06/2016 - 09:06

Καλα και οι αλλαγες στο imessage δεν μας ειναι και τοσο χρησιμες ζητημα να εχω 5 φιλους με iphone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/06/2016 - 10:52

Διαβάζω, διαβάζω, διαβάζω:

 

- Η Apple είναι πίσω από τον ανταγωνισμό

- Γιατί δεν βάζει αυτό όπως και οι άλλοι;

- Σταμάτησε το innovation και απλά ακολουθεί

- Η Apple πάει για εξαφάνιση - κλείσιμο κλπ

- Οι άλλοι βγάζουν καλύτερα πράγματα και η Apple κοιτάει μονο να βελτιώσει τα Messages.

 

(προφανώς όλα τα σχόλια έχουν να κάνουν με το iOS 10 , λόγω και της φύσης του forum)

 

Έστω ότι είναι έτσι. Έστω ότι αυτή η εταιρεία τα κάνει όλα λάθος. Έστω ότι το iOS 10 είναι ότι χειρότερο και "θα τρίζουν τα κόκαλα του συγχωρεμένου".

 

Εμένα ας μου απαντήσει κάποιος στο ερώτημα:

Γιατί από όσους έχουν σχολιάσει αρνητικά είναι ζήτημα αν 1 ή 2 θα αλλάξουν στρατόπεδο;

 

Γιατί αφού δεν ικανοποιούνται, οι πιο πολλοί, συνεχίζουν να μένουν στο Apple Ecosystem; Και στο τέλος, έχετε σκεφθεί κατά πόσο όλα αυτά που προσφέρει ο ανταγωνισμός είναι χρήσιμα στην καθημερινή σας ζωή;

 

Ας πάρουμε για παράδειγμα το "Real Multitasking" (κοινώς θέλετε split view /dual window αλλά ας το πούμε Real/True Multitasking για να νιώσετε ωραία). Σε μια οθόνη όπως του iPad/iPad Pro έχει λογική να τρέχεις 2 παράθυρα π.χ. browser & notes ώστε να κάνεις παράλληλα τη δουλειά σου. Σε μια μικρή οθονούλα όπως αυτή του Plus τι θα κάνετε; Τι θα πρωτοβλέπετε;

 

Θέλω μια απάντηση με επιχειρήματα και όχι απαντήσεις του στυλ "Εγώ το θέλω, τι σε νοιάζει" ή "Ας το έβαζε και ας ήταν άχρηστο".

 

μια που ημουν εγω που γρινιαζα και ο ενας απο τουσ 1-2 που αλαξαν στρατοπεδο (εδω και 3 εβδομαδες )να πω την αποψη  οχι κυριως για αυτους που εχουν apple και τους αρεσει - βολευει αλλα κυριως  για αυτους που γκρινιαζουν .

αρχικα  να να απαντησω σε αυτα που εγραψες

 

- Η Apple είναι πίσω από τον ανταγωνισμό       ισχυει το λεω πια με βεβαιοτητα ,εξαλλου φαινεται και απο τις πωλησεις των τελευταιων 2 ετων

- Γιατί δεν βάζει αυτό όπως και οι άλλοι;          το μωρο αν δεν κλαψει γαλα δεν θα παρει (οι χρηστες περσυ γρινιαξαν γιατι αφαιρεθηκε η sdκαρτα απο τα 6αρια και φετος παλι μπηκε,εισακουστηκαν και οχι στον κουφο την πορτα αλλα τιμες στον θεο)

Η Apple πάει για εξαφάνιση - κλείσιμο κλπ      δεν το ακουσα-διαβασα απο κανεναν αυτο (ισως να μην επεσα πανω  )παντως δεν κλεινουν ετσι οι μεγαλες εταιρειες ,πτωση τσιρου ναι ισχυει και στην apple οχι τυχαια

προφανώς όλα τα σχόλια έχουν να κάνουν με το iOS 10 , λόγω και της φύσης του forum)  λογικο τιποτα πρωτοποριακο ,παλια ξυνα σταφυλια

 

Γιατί αφού δεν ικανοποιούνται, οι πιο πολλοί, συνεχίζουν να μένουν στο Apple Ecosystem; εδω μπορω να δωσω αρκετες  προσωπικες εμπειριες ,γιατι η γκρινια που με επιασε δεν με επιασε πριν 3 εβδομαδες οπου και μεταπηξα αλλου αλλα πριν απο ενα χρονο,2 τα μεγαλα διηλιμματα 1)ενα οι απαντησεις φανατικων χρηστων οτι κολλαει,τρωει την μνημη,τρωει την μπαταρια,κιτρινιζει η οθωνη (αυτην που περιμενου το 2017)  δεν θα το σχολιασω αλλα προς το πραων ειναι ολα μπουρδες απο την μικρη εμπειρια και δεν συγκρινω βεβαια με μοντελλα τον 100-150 ε ,δεν ξερω αν αυτα θα συμβουν μετα απο χρονια αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας συσκευες αλλαζα και μεχρι τωρα καθε χρονο 2 ειχα ολο το apple ecosystem με προβληματιζε πολυ το icloud που ενημερωνε αυτοματα ολες τις συσκευες ,μαγικο οταν πρωτοπαρουσιαστηκε μαγικο και σημερα ομως πριν απο λιγο ανακαλυψα οτι υπαρχουν αντιστοιχες λυσεις και καποιες ισως και καλυτερες,το macmini που το ειχα μονο για ψυχαγωγεια κατεβασματα κτλ εφυγε πριν 2 χρονια γιατι με ειχε πρηξει τα @@ μετ τα πειρατικα και αντικατασταθηκε με ενα Pc στα ιδια λεφτα που πεταει,τα imac τα κραταω καθαρα για δουλεια και καμια σκεψη για αντικατασταη ,ειναι σκυλια,το apple tv το ειχα μονο για το airplay και θα μπει στις αγγελιες καθοτι τωρα παιζω τα βιντεο κατευθειαν και δεν χρειαζετε τιποτα ,το airportxtreme θa mpei kai ayto στις αγγελιες γιατι απο την πρωτη μερα καταλαβα οτι για την χρηση που το ηθελα ηταν πεταμενα χρηματα ,με μισα λεφτα κανεις καλυτερη δουλεια και οσο για το ipad air 2 περιμενω τον αλλον μηνα την καινουρια παρουσιαση σε ταμπλετ  και αν εκπληρωσει τις προσδοκιες μου θα το αντικαταστησω (ειμαι σιγουρος οτι θα τις εκπληρωσει για οπως προανεφερα ειναι εταιρεια που ακουει τους καταναλωτες ) και αν οχι θα μεινω σε αυτο που εχω παντως 900+ για το 9,7 προ δεν δινω επειδη κατηργησε το 64αρι και μου εβαλε 128 αρι 

αυτα 



#573   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/06/2016 - 11:13

μια που ημουν εγω που γρινιαζα και ο ενας απο τουσ 1-2 που αλαξαν στρατοπεδο (εδω και 3 εβδομαδες )να πω την αποψη οχι κυριως για αυτους που εχουν apple και τους αρεσει - βολευει αλλα κυριως για αυτους που γκρινιαζουν .
αρχικα να να απαντησω σε αυτα που εγραψες

- Η Apple είναι πίσω από τον ανταγωνισμό ισχυει το λεω πια με βεβαιοτητα ,εξαλλου φαινεται και απο τις πωλησεις των τελευταιων 2 ετων
- Γιατί δεν βάζει αυτό όπως και οι άλλοι; το μωρο αν δεν κλαψει γαλα δεν θα παρει (οι χρηστες περσυ γρινιαξαν γιατι αφαιρεθηκε η sdκαρτα απο τα 6αρια και φετος παλι μπηκε,εισακουστηκαν και οχι στον κουφο την πορτα αλλα τιμες στον θεο)
Η Apple πάει για εξαφάνιση - κλείσιμο κλπ δεν το ακουσα-διαβασα απο κανεναν αυτο (ισως να μην επεσα πανω )παντως δεν κλεινουν ετσι οι μεγαλες εταιρειες ,πτωση τσιρου ναι ισχυει και στην apple οχι τυχαια
προφανώς όλα τα σχόλια έχουν να κάνουν με το iOS 10 , λόγω και της φύσης του forum) λογικο τιποτα πρωτοποριακο ,παλια ξυνα σταφυλια

Γιατί αφού δεν ικανοποιούνται, οι πιο πολλοί, συνεχίζουν να μένουν στο Apple Ecosystem; εδω μπορω να δωσω αρκετες προσωπικες εμπειριες ,γιατι η γκρινια που με επιασε δεν με επιασε πριν 3 εβδομαδες οπου και μεταπηξα αλλου αλλα πριν απο ενα χρονο,2 τα μεγαλα διηλιμματα 1)ενα οι απαντησεις φανατικων χρηστων οτι κολλαει,τρωει την μνημη,τρωει την μπαταρια,κιτρινιζει η οθωνη (αυτην που περιμενου το 2017) δεν θα το σχολιασω αλλα προς το πραων ειναι ολα μπουρδες απο την μικρη εμπειρια και δεν συγκρινω βεβαια με μοντελλα τον 100-150 ε ,δεν ξερω αν αυτα θα συμβουν μετα απο χρονια αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας συσκευες αλλαζα και μεχρι τωρα καθε χρονο 2 ειχα ολο το apple ecosystem με προβληματιζε πολυ το icloud που ενημερωνε αυτοματα ολες τις συσκευες ,μαγικο οταν πρωτοπαρουσιαστηκε μαγικο και σημερα ομως πριν απο λιγο ανακαλυψα οτι υπαρχουν αντιστοιχες λυσεις και καποιες ισως και καλυτερες,το macmini που το ειχα μονο για ψυχαγωγεια κατεβασματα κτλ εφυγε πριν 2 χρονια γιατι με ειχε πρηξει τα @@ μετ τα πειρατικα και αντικατασταθηκε με ενα Pc στα ιδια λεφτα που πεταει,τα imac τα κραταω καθαρα για δουλεια και καμια σκεψη για αντικατασταη ,ειναι σκυλια,το apple tv το ειχα μονο για το airplay και θα μπει στις αγγελιες καθοτι τωρα παιζω τα βιντεο κατευθειαν και δεν χρειαζετε τιποτα ,το airportxtreme θa mpei kai ayto στις αγγελιες γιατι απο την πρωτη μερα καταλαβα οτι για την χρηση που το ηθελα ηταν πεταμενα χρηματα ,με μισα λεφτα κανεις καλυτερη δουλεια και οσο για το ipad air 2 περιμενω τον αλλον μηνα την καινουρια παρουσιαση σε ταμπλετ και αν εκπληρωσει τις προσδοκιες μου θα το αντικαταστησω (ειμαι σιγουρος οτι θα τις εκπληρωσει για οπως προανεφερα ειναι εταιρεια που ακουει τους καταναλωτες ) και αν οχι θα μεινω σε αυτο που εχω παντως 900+ για το 9,7 προ δεν δινω επειδη κατηργησε το 64αρι και μου εβαλε 128 αρι
αυτα

το καλό με τον τομέα της τεχνολογίας πλέον ειναι ότι ο ανταγωνισμός μεταξύ των εταιριών μας έχει δώσει μια πληθώρα επιλογών γύρω απο τις αγορές μας. Ευτυχώς πλέον υπάρχουν συσκευές για όλους ανάλογα με τις ανάγκες και την χρήση που κάνει ο καθένας. Δεν υπάρχει κατι για όλους, αυτο ειναι δεδομένο και για αυτο πάντα επιβιώνουν παραπάνω εταιρίες απο μια. Η apple δεν θα κλείσει φυσικα και ενα τρίμηνο μειωμένων πωλήσεων στο iPhone ειναι απόλυτο φυσιολογικό. Τα ίδια είχε και η Samsung πριν απο μερικά χρόνια με το ενα τρίμηνο χειρότερο απο το προηγούμενο και αυτο την οδήγησε στο s7 το ποιο για μένα αποτελεί το καλύτερο τηλέφωνο των τελευταίων αρκετών χρόνων που έχει βγάλει. Αναγκάστηκε να βάλει καλύτερα features, καλύτερη ποιότητα, πολυ καλή κάμερα, οθόνη κτλ. Οι εταιρίες όταν βλέπουν απλα τα κέρδη τους να αυξάνονται ησυχάζουν. Όταν όμως έρθει η καμπή όπου οι πωλήσεις έπιασαν το pick και μετά υποχωρούν τότε αρχίζουν παλι οι ανησυχίες. Η apple όπως έκανε και η Samsung θα πρεπει να γυρίσει το παιχνίδι προς το μέρος της αν θέλει να κρατήσει τις πωλήσεις σε έναν άκρως ανταγωνιστικό περιβαλλον πλέον, που εκτός των μεγάλων ήδη εταιριών ειναι και οι καινούργιες μικρές κινεζικές εταιρίες που εμφανίζονται απο το πουθενά και βγάζουν ελκυστικά προϊόντα σε καταπληκτικές τιμές. Αυτο ειναι ενα καινουργιο είδος ανταγωνισμού πλέον που ολες οι εταιρίες θα πρεπει να προσαρμοστούν με κάποιο τροπο. Αυτο μόνο καλό μπορει να ειναι για εμάς τους καταναλωτές μ μιας και πιθανότατα να δούμε όμορφα και αναβαθμισμένα προϊόντα και πιθανότατα και σε καλύτερες τιμές μελλοντικά. Δεν ειναι κινήσεις που γίνονται απο την μια μέρα στην άλλη, αλλα γίνονται και θα γίνουν. Αν οχι, τότε κάθε εταιρία θα είχε πρόβλημα και οχι μόνο η apple. Slk το κόκκινο ειναι λιγο κουραστικό σαν χρώμα..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 15/06/2016 - 11:14


#574   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/06/2016 - 11:40

το ξερω,συγνωμη,απλα για να ξεχωρισω ποιος ειπε τι απλα επρεπε να το κανω αναποδα :blush:



#575   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2016 - 11:57

το ξερω,συγνωμη,απλα για να ξεχωρισω ποιος ειπε τι απλα επρεπε να το κανω αναποδα :blush:

συμφωνω μαζι σου στο θεμα του iPad....το ξεφτιλισαν επιεικως. Στα υπολοιπα διαφωνω σχεδον απολυτα αλλα δεν εχει νοημα να λεμε τα ιδια και τα ιδια. Πολλες φορες εχουμε αναγκη να πιστευουμε καποια πραγματα, ολοι μας.



#576   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/06/2016 - 11:58

το ξερω,συγνωμη,απλα για να ξεχωρισω ποιος ειπε τι απλα επρεπε να το κανω αναποδα :blush:

το ξέρω, δεν πειράζει..:)

#577   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:10

Καλα και οι αλλαγες στο imessage δεν μας ειναι και τοσο χρησιμες ζητημα να εχω 5 φιλους με iphone

να ξερεις οτι δεν εισαι μονος,επειδη εχεις πεντε φιλους στο iphone για να μιλας με imessenger δεν ειμαστε ολοι ετσι!!!
Rafael Nadal

#578   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:14

να ξερεις οτι δεν εισαι μονος,επειδη εχεις πεντε φιλους στο iphone για να μιλας με imessenger δεν ειμαστε ολοι ετσι!!!

στην ελλαδα τουλαχιστον το 70% εχει android τωρα αν ολοι οι φιλοι σου εχουν iphone τι να πω... ετσι και αλλιως προσωπικα μιλησα οτι για μενα δεν ειναι χρησιμες ο καθενας εχει την αποψη του.



#579   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:20

στην ελλαδα τουλαχιστον το 70% εχει android τωρα αν ολοι οι φιλοι σου εχουν iphone τι να πω... ετσι και αλλιως προσωπικα μιλησα οτι για μενα δεν ειναι χρησιμες ο καθενας εχει την αποψη του.

οχι απλα σου λεω οτι αν κατι για σενα μπορει να μην ειναι χρησιμο μπορει για καποιον αλλων να ειναι!!!!να βρεις φιλους με iphone χαχαχσχαχαχαχς
Rafael Nadal

#580   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:24

οχι απλα σου λεω οτι αν κατι για σενα μπορει να μην ειναι χρησιμο μπορει για καποιον αλλων να ειναι!!!!να βρεις φιλους με iphone χαχαχσχαχαχαχς

χαχαχα και νομιζω πως εδω ειναι το καταλληλο μερος :P



#581   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:29

παίδες πως σας φανηκε το background που δείχνει θάλλασα? 

 

λέτε να μας ετοιμάζουν για αδιάβροχο iphone? 



#582   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:32

και τα live που βαλανε περσι ειχαν ψαρια ... αλλα δεν μας πηγαν για ψαρεμα . :(



#583   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/06/2016 - 12:51

παίδες πως σας φανηκε το background που δείχνει θάλλασα? 

 

λέτε να μας ετοιμάζουν για αδιάβροχο iphone? 

Χλωμό το βλέπω .



#584   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/06/2016 - 13:17

παίδες πως σας φανηκε το background που δείχνει θάλλασα? 

 

λέτε να μας ετοιμάζουν για αδιάβροχο iphone? 

Αν και δεν έχει να κάνει με το Wall, ναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#585   marios7985

marios7985

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2016 - 17:42

Το ios10 θα φέρει και 3D Touch και στο iphone 6 plus ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες