Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα - Δυσλειτουργίες Apple Watch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 12/07/2016 - 14:41

Καλησπέρα. Έχεις κανείς ios10 και watchOS 3 στο ρολόι να μου πει αν αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις κλήσεις; Όταν παίρνω με ακούνε και ακούω κανονικά στο ρολόι αλλά σε εισερχόμενη κλήση μόνο με ακούνε, εγώ τίποτα ...δεν βγάζει ήχο το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Και σε μενα το ίδιο κανει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 12/07/2016 - 14:56

Και σε μενα το ίδιο κανει.


Άρα είναι θέμα γενικό.. οκ θα ζήσουμε και έτσι για λίγο. Δυστυχώς δεν γίνεται downgrade το ρολόι..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 20/07/2016 - 16:34

Για όποιον έχει ανησυχίες, έχει κάποιες οδηγίες.

https://support.appl...05000?cid=tw_sc


Sent from my iPhone using Tapatalk

#34   siswhs

siswhs

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2019 - 23:14

Έχω πρόβλημα με το Digital Crown το βάζω κάτω από το νερό αλλά δεν λειτουργεί .Υπαρχει κάποιος άλλος τρόπος ή να το στείλω στο σέρβις

#35   Gi4nnis

Gi4nnis

    iPH User

  • 159 μηνύματα

Δημοσίευση 26/11/2019 - 11:20

Γεια σας παιδιά, έχω το Apple Watch 4 και όταν άνοιγω την κάμερα από το ρολόι δε μου δείχνει τι τραβάει το κινητό! Μπορώ να τραβήξω φωτό αλλά δε βλέπω τι τραβάω στην οθόνη του ρολογιού !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#36   Gi4nnis

Gi4nnis

    iPH User

  • 159 μηνύματα

Δημοσίευση 26/11/2019 - 11:23

Γεια σας παιδιά, έχω το Apple Watch 4 και όταν άνοιγω την κάμερα από το ρολόι δε μου δείχνει τι τραβάει το κινητό! Μπορώ να τραβήξω φωτό αλλά δε βλέπω τι τραβάω στην οθόνη του ρολογιού !!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Να σημειώσω ότι έχω ήδη κάνει unpair/pair και τίποτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2019 - 11:59

Άνοιξε και τη κάμερα στο τηλ. πρώτα.

 

Αν παραμένει και μετά Reboot και στις 2 συσκευές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/11/2019 - 18:02

Την καλησπέρα μου. Εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του ρολογιού τελικά. Έχω S4 στο 6.1 και έχω πάρει κατά καιρούς δυο αφτερ μάρκετ φορτιστές οι οποίοι μου παρουσιάζουν το ίδιο ακριβώς πράγμα. Με το που το βάλω για φόρτιση δείχνει να φορτίζει κανονικά για 2-3 λεπτά και μετά αρχίζει να ανοιγοκλείνει η φόρτιση ασταμάτητα. Είναι θέμα watchOS αυτό και θέλει πχ μόνο το γνήσιο φορτιστή ή πήρα μάπα καλώδια; Δεν ήταν και τίποτα εντελώς φτηνιάρικα, γύρω στα 15€ έδωσα για τον καθένα. Έχει κάποιος κάποια άλλη πρόταση σε φορτιστή απλ ουοτς που να μην κάνει 39€ που θέλει ο γνήσιος; Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#39   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/11/2019 - 18:59

Την καλησπέρα μου. Εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του ρολογιού τελικά. Έχω S4 στο 6.1 και έχω πάρει κατά καιρούς δυο αφτερ μάρκετ φορτιστές οι οποίοι μου παρουσιάζουν το ίδιο ακριβώς πράγμα. Με το που το βάλω για φόρτιση δείχνει να φορτίζει κανονικά για 2-3 λεπτά και μετά αρχίζει να ανοιγοκλείνει η φόρτιση ασταμάτητα. Είναι θέμα watchOS αυτό και θέλει πχ μόνο το γνήσιο φορτιστή ή πήρα μάπα καλώδια; Δεν ήταν και τίποτα εντελώς φτηνιάρικα, γύρω στα 15€ έδωσα για τον καθένα. Έχει κάποιος κάποια άλλη πρόταση σε φορτιστή απλ ουοτς που να μην κάνει 39€ που θέλει ο γνήσιος; Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλύτερα για το ρολόι να παίρνεις πάντα τους γνήσιους φορτιστές , λίγοι είναι αυτοί που κάνουν,απο ότι έχω διαβάσει!(δεν θυμάμαι όμως εταιρία ) !!



#40   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/11/2019 - 19:59

Καλύτερα για το ρολόι να παίρνεις πάντα τους γνήσιους φορτιστές , λίγοι είναι αυτοί που κάνουν,απο ότι έχω διαβάσει!(δεν θυμάμαι όμως εταιρία ) !!


Ναι τελικά με όσα έδωσα για μη γνήσιους θα έπαιρνα έναν γνήσιο και θα ξεμπέρδευα. Απλώς απόρησα διότι στα σχόλια στο αμαζον όλοι είναι ευχαριστημένοι με αυτόν που πήρα και εγώ και φοβήθηκα μην έχει κάτι το ρολόι μου. Θενξ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 01/12/2019 - 10:50

Επειδή σε λίγο καιρό το iPhone xs θα κάνει παρέα στο iPhone se μου ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να συνδέσω το Apple Watch και με τα δύο κινητά. Ή τουλάχιστον να κάνω unpair από το ένα κινητό και pair στο άλλο;

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2019 - 10:53

Και στα 2 ταυτόχρονα όχι.

 

Θα κάνεις Unpair και Pair στο XS.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   am1983

am1983

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 07/12/2019 - 00:48

καλησπερα πριν μια εβδομαδα αγορασα το 5(και το 11pro max)η μπαρια δεν κραταει ουτε 15 ωρες...η ζευωοποιηση χαλια  τα μηνυματα πρωτα στο κινητο και επειτα στο ρολοι καθως και οι κλησεις...εκανα τα γωστα reboot unpair κλπ κλπ και στο κινητο και το ρολοι ...εχει καποιοσ αναλογη εμπειρια 

ειμαι στην 6,1 ολα τα Updates εχουν γινει κ σε κινητο κ ρολοι

ευχαριστω



#44   nicknn

nicknn

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2019 - 01:14

καλησπερα πριν μια εβδομαδα αγορασα το 5(και το 11pro max)η μπαρια δεν κραταει ουτε 15 ωρες...


Το ιδιο έκανε και σε εμενα τις πρωτες μέρες. Κανε ενα καλιμπραρισμα στην μπαταρια. Αστη να αδειάσει εντελώς και μετα αστη να φορτισει 2-3 ώρες και μετα το 100%. Κανε ενα hard reboot πατωντας crown και το άλλο κουμπι για μερικά δευτερόλεπτα. Κλεισε το wifi. Στις υπηρεσίες τοποθέσιας για τον καιρό επέλεξε να δείχνει μονο την πόλη σου, δηλαδή να μην κάνει χρήση του GPS για να βρει την τοποθεσία σου.Απενεργοποιησε οτι εφαρμογές δεν χρειάζεσε. Background app refresh ασε μονο οτι χρειάζεται πραγματικά. Siri μόνο με το πάτημα του crown. Με αυτές τις ρυθμίσεις μου τρώει 30 με 40% μπαταρία στο 24ωρο.
Επίσης, έχω κλείσει και το always on.

#45   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2019 - 05:56

Στις υπηρεσίες τοποθέσιας για τον καιρό επέλεξε να δείχνει μονο την πόλη σου, δηλαδή να μην κάνει χρήση του GPS για να βρει την τοποθεσία σου..


Αυτο πως γινεται ;
Εννοεις την επιλογη «κατα την χρηση της εφαρμογης» ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες