Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple: Ανακοινώνει ριζικές αλλαγές στο App Store που βελτιώνουν συνολικά την εμπειρία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 00:04

Πόσο είχε πριν;


Sent from my iPad using Tapatalk


Νομίζω ότι τζάμπα ήταν. Αλλά με όχι τόσες πολλές δυνατότητες και με διαφημίσεις. Δεν είμαι σίγουρος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/06/2016 - 14:14

Ήδη το iTranslate έκανε την μετάβαση σε συνδρομητικό πακέτο για τα καλύτερα χαρακτηριστικά. 20€/χρόνο ή 2,99€/μήνα.

http://itranslateapp.com

Sent from my iPhone using Tapatalk


Αμα ειναι τετοιες οι τιμες παει χαθηκα....
Θα μπει σε συνδρομη το medscape,εφαρμογες ανατομιας,qx calculate,inkling χαιρετισματα....
Και αν ακολουθησουν τιποτα camscanner,sygic κλπ θα γινει του κουτρουλη ο γαμος.
Νομιζω το μοντελο του tweetbot (απαξ αγορα και μεγαλη αναβαθμιση επι πληρωμη=νεα εφαρμογη) ισως μου ακουγεται πιο εφικτο.
Ετσι και οι καταναλωτες δε θα ξεπαραδιαζονται και οι developers θαχουν ενα εισοδημα.
Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...
discord.gg/ajkUM8J

#18   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 14:15

Μου φαίνεται εμένα ή η Google άλλαξε ήδη το χρώμα του εικονιδίου "Ads" στα αποτελέσματα αναζήτησης για να είναι πιο ευανάγνωστο? Από κιτρινοπράσινο έγινε καφετοκάτι?

(Sorry, αλλά τα χρώματα είναι αδυναμία μου. Λείπουν κάτι πρωτεΐνες από τους φωτουποδοχείς στα μάτια μου.)

Σίγουρα έγινε πιο σκούρο το χρώμα.

 

 

Πόσο σχετικό είναι με το θέμα?

Μάλλον έδωσε την γραμμή η Apple, για το πως να ξεχωρίζουν και να είναι πιο εμφανείς οι διαφημίσεις. Για άλλη μια φορά μπροστά η Apple.

Αν κάνω λάθος, διαφωνείστε μαζί μου. 



#19   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 14:22

Αμα ειναι τετοιες οι τιμες παει χαθηκα....
Θα μπει σε συνδρομη το medscape,εφαρμογες ανατομιας,qx calculate,inkling χαιρετισματα....
Και αν ακολουθησουν τιποτα camscanner,sygic κλπ θα γινει του κουτρουλη ο γαμος.
Νομιζω το μοντελο του tweetbot (απαξ αγορα και μεγαλη αναβαθμιση επι πληρωμη=νεα εφαρμογη) ισως μου ακουγεται πιο εφικτο.
Ετσι και οι καταναλωτες δε θα ξεπαραδιαζονται και οι developers θαχουν ενα εισοδημα.
Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Παρεούλα θα είμαστε και στις ιατρικές εφαρμογές. Τουλάχιστον αυτές θα μας είναι και χρήσιμες.

Φαντάζομαι ότι το κόστος της συνδρομής θα μεταβληθεί ώστε να δίνουμε, για παράδειγμα, 12€/έτος για το Tweetbot.

Μην ξεχνάμε όμως ότι ίσως πέσουν οι τιμές, επειδή ακριβώς δίνει κίνητρο την καλύτερη αμοιβή προς τους developers. Θα τα πάρουν με λίγα λόγια από την Apple.

Στις 10.000/έτος τζίρο, τα 7.000 ανήκουν στον προγραμματιστή και στον 2ο χρόνο, θα παίρνει άλλα 1.500, σύνολο 8.500 (για να ξεχρεώνει μετά την ελληνική εφορία LOL)

 

Με αυτόν τον τρόπο, ίσως και το Tweetbot, να παραμείνει στα 10€/έτος



#20   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 11/06/2016 - 14:46

Αμερικανια και εδώ! Να ζήσει το appcake και οι παραπλήσιες εφαρμογές! Όσο για το πακέτο πιο πάνω δεν καπνίζω


Sent from my Nokia 3310

#21   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/06/2016 - 14:47

Παρεούλα θα είμαστε και στις ιατρικές εφαρμογές. Τουλάχιστον αυτές θα μας είναι και χρήσιμες.
Φαντάζομαι ότι το κόστος της συνδρομής θα μεταβληθεί ώστε να δίνουμε, για παράδειγμα, 12€/έτος για το Tweetbot.
Μην ξεχνάμε όμως ότι ίσως πέσουν οι τιμές, επειδή ακριβώς δίνει κίνητρο την καλύτερη αμοιβή προς τους developers. Θα τα πάρουν με λίγα λόγια από την Apple.
Στις 10.000/έτος τζίρο, τα 7.000 ανήκουν στον προγραμματιστή και στον 2ο χρόνο, θα παίρνει άλλα 1.500, σύνολο 8.500 (για να ξεχρεώνει μετά την ελληνική εφορία LOL)

Με αυτόν τον τρόπο, ίσως και το Tweetbot, να παραμείνει στα 10€/έτος


Να σημειωσω πως το tweetbot δεν τοχω...
Πολυ hype για αυτο που κανει. Νομιζω.
Και το twiterrific καλο μου ειναι.
Οφ τοπικ οφ...
discord.gg/ajkUM8J

#22   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2016 - 14:52

αυτες που εχουμε αγορασει θα τις ξανα αγορασουμε?...πως θα ενημερωνομαστε οτι θα χρεωθουμε?...απο ποτε θα αρχησουν να χρεωνουν ?



#23   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 15:26

αυτες που εχουμε αγορασει θα τις ξανα αγορασουμε?...πως θα ενημερωνομαστε οτι θα χρεωθουμε?...απο ποτε θα αρχησουν να χρεωνουν ?

Δικαίως ρωτάς. 
Σε αυτό όμως θα απαντήσει με μία πρόταση η Apple την Δευτέρα, αν δεν το έχει κάνει ήδη μέσα από το AppStore, κατά την σύναψη νέας σύμβασης συνδρομής. Να είσαι σίγουρος ότι θα σου ζητήσει κωδικό ή δάχτυλο για επιβεβαίωση.

Δεν πρόκειται να κάνει τέτοια λάθη και να δυσαρεστήσει τους πελάτες της (εμάς) σε βάρος των συνεργατών της (προγραμματιστές).

 

Θα ξεκαραρίσει σύντομα.

 

Πρόταση - Σημαντικό

Όταν από εδώ και πέρα γίνονται νέες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές, διαβάστε προσεκτικά τις αλλαγές τους (changelog).

Καλό είναι να απενεργοποιήσετε και τις αυτόματες ανανεώσεις στο AppStore, για να αποφύγετε την μετάβαση σε νέα έκδοση της εφαρμογής που να ζητάει συνδρομή για τα ήδη υπάρχοντα χαρακτηριστικά. Αν και νομίζω ότι θα φάνε Χ οι συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

 

Η μετάβαση από δική μας πλευρά, είναι να δώσουμε σουτ σε όλες τις άχρηστες εφαρμογές που μπορεί να αλλάξουν το μοντέλο εσόδων τους, και να μείνουμε με τις πιο σημαντικές και αυτές που χρειαζόμαστε.

 

@venos

Εκτός θέματος

μαμά Twitter, μιας και έχει το χαρακτηριστικό της ειδοποίησης ανά τιτίβισμα ενός οποιουδήποτε χρήστη.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 11/06/2016 - 15:27


#24   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2016 - 15:54

Δικαίως ρωτάς. 
Σε αυτό όμως θα απαντήσει με μία πρόταση η Apple την Δευτέρα, αν δεν το έχει κάνει ήδη μέσα από το AppStore, κατά την σύναψη νέας σύμβασης συνδρομής. Να είσαι σίγουρος ότι θα σου ζητήσει κωδικό ή δάχτυλο για επιβεβαίωση.

Δεν πρόκειται να κάνει τέτοια λάθη και να δυσαρεστήσει τους πελάτες της (εμάς) σε βάρος των συνεργατών της (προγραμματιστές).

 

Θα ξεκαραρίσει σύντομα.

 

Πρόταση - Σημαντικό

Όταν από εδώ και πέρα γίνονται νέες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές, διαβάστε προσεκτικά τις αλλαγές τους (changelog).

Καλό είναι να απενεργοποιήσετε και τις αυτόματες ανανεώσεις στο AppStore, για να αποφύγετε την μετάβαση σε νέα έκδοση της εφαρμογής που να ζητάει συνδρομή για τα ήδη υπάρχοντα χαρακτηριστικά. Αν και νομίζω ότι θα φάνε Χ οι συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

 

Η μετάβαση από δική μας πλευρά, είναι να δώσουμε σουτ σε όλες τις άχρηστες εφαρμογές που μπορεί να αλλάξουν το μοντέλο εσόδων τους, και να μείνουμε με τις πιο σημαντικές και αυτές που χρειαζόμαστε.

 

@venos

Εκτός θέματος

μαμά Twitter, μιας και έχει το χαρακτηριστικό της ειδοποίησης ανά τιτίβισμα ενός οποιουδήποτε χρήστη.

απο που ρυθμιζω να μην γινονται αυτοματα οι αναβαθμισεις?



#25   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 15:57

απο που ρυθμιζω να μην γινονται αυτοματα οι αναβαθμισεις?

Ρυθμίσεις --> iTunes και AppStore --> (στην υποενότητα "Αυτόματες λήψεις") απενεργοποίησε τις "Ενημερώσεις"



#26   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2016 - 15:59

Ρυθμίσεις --> iTunes και AppStore --> (στην υποενότητα "Αυτόματες λήψεις") απενεργοποίησε τις "Ενημερώσεις"

σευχαριστω!



#27   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2016 - 15:33

Ανέφεραν τίποτα για το πως θα γίνονται οι συνδρομές ?


Sent from my iPad using Tapatalk HD




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες