Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2281   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/09/2016 - 11:56

Μιας και δεν έχεις εκεί κάποιο πρόβλημα, μη βιαστείς για την ώρα να πας σε iOS 10. Ειδικά αν είσαι εκεί με JB.

 

Απο την άλλη δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας σε ένα απο τα πιο προβληματικά iOS που έχουν δοθεί (a.k.a. iOS 9).

Νίκο απολύτως κανένα πρόβλημα με την 8.2 που τώρα έχω μέσα.

Για αυτό άλλωστε έμεινα και σε αυτή και δεν προχώρησα στην 9, που απο ότι είναι γνωστό, είναι και η πιο προβληματική έκδοση του iOS.

 

Δεν έχω κάνει ποτέ jb σε κανένα απο τα iPhone.

 

Οπότε που καταλήγω; Να περιμένω και μην κάνω ακόμα μια φορά αναβάθμιση!  :- D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2282   conceicao

conceicao

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2016 - 11:57

Στο iPad Air που εχω μέσω ΟΤΑ ολα οκ!!!αλλα στο κιν(se)μετα από αρκετά σφάλματα και τελικά μέσω iTunes(pic)ολα οκ!!

#2283   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/09/2016 - 11:58

iPhone-patent-one-touch-panic-mode.jpg

 

 

Ωραίο, καλό, χρυσό το iOS 10 αλλά ο νέος τρόπος ξεκλειδώματος της συσκευής -μετά από την αφαίρεση του "Slide to Unlock"- έχει σπάσει τα νεύρα σε πολλούς χρήστες. Αν είστε κάτοχος συσκευής με Touch ID το παρακάτω "κόλπο" θα βελτιώσει την εμπειρία χρήσης:
 

Πλοηγηθείτε στο Settings > General -> Accessibility > Home Button και ενεργοποιήστε το "Rest Finger to Open".

 

iOS-10-Rest-Finger-to-Open.png

 

Τώρα, το δακτυλικό σας αποτύπωμα αρκεί για να ξεκλειδώσετε την συσκευή σας χωρίς να χρειάζεται να πατήσετε το home button.  Αν είστε κάτοχος του iPhone 6s / Plus (ή αναμένετε το iPhone 7 / Plus) θα μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε παράλληλα και την λειτουργία "Raise to Wake" μέσω του Settings > Display & Brightness η οποία "ξυπνάει" αυτόματα την οθόνη όταν σηκώνετε την συσκευή.


Behind the Scenes...

#2284   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2016 - 11:58

Μαζί σου. Πίστεψε με ποτέ δεν έλαβα υπόψη μου γνώμες άλλων, για κανένα απο τα iPhone που είχα, μέχρι που πήρα το 6+ και απο κει και πέρα οι αναβαθμίσεις έβγαζαν προβλήματα.

Και το τελευταίο που θα ήθελα είναι errors, κολλήματα, ώρες στο νετ να ψάχνω για λύσεις κτλ κτλ.

 

Για αυτό και μοιράστηκα εδώ τον προβληματισμό μου.

 

Επίσης αυτά με τα κλάσματα των δευτερολέπτων για να ανοίξει πχ ο φάκελος φωτογραφίες ναι μεν τα δέχομαι, αλλά τα θεωρώ χαζά.

Σημαντικό θεωρώ να αργεί να ανοίξει το κινητό, να μη κάνει restart μόνο του και να μη κρασάρει σε εφαρμογές.

Τα errors που λές δεν έχουν να κάνουν με το λογισμικό αλλά με άλλους λόγους (συνδεσιμότητα, φορτωμένοι servers κ.λπ.) Περίμενε λίγες ημέρες να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και κάνε update στην 10 να το χαρείς.

Θέλω να σημειώσω εδώ ότι όποτε έχω κάνει update μέσω MAC ΔΕΝ εχω αντιμετωπίσει κανένα μα κανένα error. Κατά την ταπεινή μου άποψη το iTunes για PC είναι μια κακογραμμένη εφαρμογή.

Επίσης ποτέ μα ποτέ δεν έχω καταφέρει να κατεβάσω την ipsw μέσω iTunes, πάντα έβγαζε μήνυμα οτι η "σύνδεση έχει λήξει". Έτσι εδώ και χρόνια κατεβάζω την ipsw είτε από το iPhonehellas είται από εδώ και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!



#2285   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:03

Τα errors που λές δεν έχουν να κάνουν με το λογισμικό αλλά με άλλους λόγους (συνδεσιμότητα, φορτωμένοι servers κ.λπ.) Περίμενε λίγες ημέρες να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και κάνε update στην 10 να το χαρείς.

Θέλω να σημειώσω εδώ ότι όποτε έχω κάνει update μέσω MAC ΔΕΝ εχω αντιμετωπίσει κανένα μα κανένα error. Κατά την ταπεινή μου άποψη το iTunes για PC είναι μια κακογραμμένη εφαρμογή.

Επίσης ποτέ μα ποτέ δεν έχω καταφέρει να κατεβάσω την ipsw μέσω iTunes, πάντα έβγαζε μήνυμα οτι η "σύνδεση έχει λήξει". Έτσι εδώ και χρόνια κατεβάζω την ipsw είτε από το iPhonehellas είται από εδώ και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

 

Και εγώ όλα τα χρόνια μέσω Μac κάνω τα updates και κανένα πρόβλημα, όπως και κατεβάζω manual τα ipsw απο τα λινκ που δίνει ο Νίκος κάθε φορά ή από το λινκ που έδωσες.

 

Δεν έχω κάνει ΟΤΑ ποτέ και ούτε πρόκειται.



#2286   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:08

Δεν ξερω τι λετε εσεις παντως στο se ,  η μπαταρια φευγει σαν νερο... στο 6αρι δεν την περασα ακομα... 



#2287   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:09

 

iPhone-patent-one-touch-panic-mode.jpg

 

 

Ωραίο, καλό, χρυσό το iOS 10 αλλά ο νέος τρόπος ξεκλειδώματος της συσκευής -μετά από την αφαίρεση του "Slide to Unlock"- έχει σπάσει τα νεύρα σε πολλούς χρήστες. Αν είστε κάτοχος συσκευής με Touch ID το παρακάτω "κόλπο" θα βελτιώσει την εμπειρία χρήσης:
 

Πλοηγηθείτε στο Settings > General -> Accessibility > Home Button και ενεργοποιήστε το "Rest Finger to Open".

 

iOS-10-Rest-Finger-to-Open.png

 

Τώρα, το δακτυλικό σας αποτύπωμα αρκεί για να ξεκλειδώσετε την συσκευή σας χωρίς να χρειάζεται να πατήσετε το home button.  Αν είστε κάτοχος του iPhone 6s / Plus (ή αναμένετε το iPhone 7 / Plus) θα μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε παράλληλα και την λειτουργία "Raise to Wake" μέσω του Settings > Display & Brightness η οποία "ξυπνάει" αυτόματα την οθόνη όταν σηκώνετε την συσκευή.

 

Και για να βοηθήσω όπου "Home button" "Κουμπί Αφετηρίας" και όπου "Rest Finger to Open" "Άνοιγμα με άγγιγμα"!!

Καλά τα Αγγλικά ρε παιδιά αλλά υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε το κινητό μας στην πιο όμορφη γλώσσα του κόσμου..τα Ελληνικά!

Ευχαριστώ :rolleyes:



#2288   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:13

Νίκο απολύτως κανένα πρόβλημα με την 8.2 που τώρα έχω μέσα.

Για αυτό άλλωστε έμεινα και σε αυτή και δεν προχώρησα στην 9, που απο ότι είναι γνωστό, είναι και η πιο προβληματική έκδοση του iOS.

 

Δεν έχω κάνει ποτέ jb σε κανένα απο τα iPhone.

 

Οπότε που καταλήγω; Να περιμένω και μην κάνω ακόμα μια φορά αναβάθμιση!  :- D

Ιδιαίτερα προβλήματα δεν υπάρχουν όπως πέρυσι π.χ.

 

Πάρε ένα Backup και κάνε Restore τότε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2289   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:15

Εγώ πάντως γυρίζω σε 9.0.5
Απογοήτευση το 10 σε 6s+

#2290   collado2

collado2

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:21

έχω   το iphone  6 με  ios  10  που το έβαλα   από το  κινητό  μου  . και   απενεργοποίησα   το 

Press Home to Unlock” στο iOS 10  αλλά  μόνο  4  φορές  πέτυχε  μετά  την 5  φορά  το κινητό μου άνοιγε  όπως  ανοίγη  το  ios  10  τη  να  κάνω  να το  λύσω. 

#2291   collado2

collado2

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:30

μπορείτε  να  μου  απαντήσετε  στο  μήνυμα μου  



#2292   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:41

μπορείτε  να  μου  απαντήσετε  στο  μήνυμα μου  



#2293   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2016 - 12:42

 

έχω   το iphone  6 με  ios  10  που το έβαλα   από το  κινητό  μου  . και   απενεργοποίησα   το 

Press Home to Unlock” στο iOS 10  αλλά  μόνο  4  φορές  πέτυχε  μετά  την 5  φορά  το κινητό μου άνοιγε  όπως  ανοίγη  το  ios  10  τη  να  κάνω  να το  λύσω. 

 

 

 

μπορείτε  να  μου  απαντήσετε  στο  μήνυμα μου  

Είναι λίγο ακατάληπτο το ερώτημα σου



#2294   Ksp

Ksp

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 13:07

Εμενα ρε παιδια το 5s οταν μπαινω στις επαφες παγωνει κ μενει εκει! Το εχει καποιος αλλος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2295   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 13:12

Εμενα ρε παιδια το 5s οταν μπαινω στις επαφες παγωνει κ μενει εκει! Το εχει καποιος αλλος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

δοκιμασες reboot με πατημενα τα 2 πληκτρα μεχρι να εμφανιστει το μηλο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες