Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2311   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:16

Καλησπέρα, μια ερώτηση. ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη έκδοση? γιατί μόνο προβλήματα διαβάζω και δε θέλω να μπώ στον κόπο να την εγκαταστήσω τωρα

εχει κυκλοφορισει η επισημη εκδοση.αυτη που σου δειχνει τωρα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2312   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:19

κανε και εσυ ενα hard reset και θα στρωσει!

εχω κανει αρκετα. Και με τα ακουστικά καρφωμενα και χωρίς...!!!

 

Ειναι εκνευριστικό παντως.... και περιεγο...



#2313   panagiotis4

panagiotis4

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:19

εχει κυκλοφορισει η επισημη εκδοση.αυτη που σου δειχνει τωρα.

9.3.5 μου δειχνει



#2314   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:20

9.3.5 μου δειχνει

περνα πρωτα αυτη για να σου δειξει και την επομενη.



#2315   panagiotis4

panagiotis4

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:22

περνα πρωτα αυτη για να σου δειξει και την επομενη.

σ ευχαριστω πολυ.



#2316   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:24

Φίλε στο χωριό μου το λένε "Get a life". Μην έχεις παράλογες απαιτήσεις απο τους πωλητές. Είτε να σου δώσουν τη συσκευή τους είτε να εχουν τις γνώσεις που μπορεί να έχεις εσύ επειδή μπορεί να ψάχνεις κάτι παραπάνω. Ελπίζω να εργάζεσαι. Αν εργάζεσαι ελπίζω να μην έχεις να κανεις καθημερινά με τον κάθε Καμμένο και εξυπνάκια. Όσοι εχουν δουλέψει σε κατάστημα θα καταλάβουν τι εννοώ. Αν δε δουλεύεις, σου εύχομαι να βρεις δουλειά, μόνο και μόνο για να καταλαβεις ότι "πωλητής πληκτρολογίου" μπορούμε να γίνουμε όλοι. Σεβαστείτε λίγο ότι όλοι (με ή χωρίς γνώσεις) προσπαθούν να βγάλουν το ψωμί τους. Θα μπορούσα να σου γράψω και το τι ρωτούν στις συνεντεύξεις.... αλλα ήδη είμαι πολύ εκτός θέματος. Τέσπα. Φιλικά πάντα ολα αυτά. Σεβασμός και τη μύτη μας λίγο κατω.....
 

Δουλεύω εδώ και αρκετά χρόνια. Όπως ο κόσμος περιμένει από εμένα το καλύτερο, έτσι και εγώ. Δε θα απαριθμήσω σπουδές, τίτλους και προυπηρεσία, αλλά πλέον έτσι όπως έχει γίνει η κοινωνία απαιτούμε όλοι το καλύτερο δυνατό γιατί με τόσες λίγες θέσεις εργασίας και με τόσο πολύ ανθρώπινο δυναμικό, το ψωμάκι σου πρέπει να το σέβεσαι και να μην επαναπαύεσαι. Δε ζήτησα το κινητό του, το ανέφερα. Ο παππούς μου πρόσφυγας από ΜΑ μου είχε πει τον πελάτη τον εξυπηρετείς όπως μπορείς. Αυτές οι νεοεισαχθήσες αντιλήψεις, όχι δε θα με ζαλίσει, όχι γιατί να έχει πολλές απαιτήσεις κλπ, μόνο πρόοδο δε φέρνουν και βελτίωση! Δε θα το κάνεις; Θα υπάρξει κάποιος που θα το κάνει αντί εσένα και έχεις χάσει. Σήμερα -ευτυχώς- μόνο οι καλύτεροι σε κάθε τομέα θα επιβιώσουν (γιατί τους αξίζει). Πλέον πρέπει να αλλάξει το σκηνικό, όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα. Μπορείς να απαντήσεις ό,τι θέλεις, πιστεύω πως αποτύπωσα ξεκάθαρα το σκεπτικό μου, και εν κατακλείδι δεν περιμένω όλοι να ενστερνιστούν τις απόψεις μου. Για άλλους θα είμαι μίζερος ή φασίστας, για άλλους θα είμαι αξιοκρατικός και δίκαιος.



#2317   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:27

Δουλεύω εδώ και αρκετά χρόνια. Όπως ο κόσμος περιμένει από εμένα το καλύτερο, έτσι και εγώ. Δε θα απαριθμήσω σπουδές, τίτλους και προυπηρεσία, αλλά πλέον έτσι όπως έχει γίνει η κοινωνία απαιτούμε όλοι το καλύτερο δυνατό γιατί με τόσες λίγες θέσεις εργασίας και με τόσο πολύ ανθρώπινο δυναμικό, το ψωμάκι σου πρέπει να το σέβεσαι και να μην επαναπαύεσαι. Δε ζήτησα το κινητό του, το ανέφερα. Ο παππούς μου πρόσφυγας από ΜΑ μου είχε πει τον πελάτη τον εξυπηρετείς όπως μπορείς. Αυτές οι νεοεισαχθήσες αντιλήψεις, όχι δε θα με ζαλίσει, όχι γιατί να έχει πολλές απαιτήσεις κλπ, μόνο πρόοδο δε φέρνουν και βελτίωση! Δε θα το κάνεις; Θα υπάρξει κάποιος που θα το κάνει αντί εσένα και έχεις χάσει. Σήμερα -ευτυχώς- μόνο οι καλύτεροι σε κάθε τομέα θα επιβιώσουν (γιατί τους αξίζει). Πλέον πρέπει να αλλάξει το σκηνικό, όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα. Μπορείς να απαντήσεις ό,τι θέλεις, πιστεύω πως αποτύπωσα ξεκάθαρα το σκεπτικό μου, και εν κατακλείδι δεν περιμένω όλοι να ενστερνιστούν τις απόψεις μου. Για άλλους θα είμαι μίζερος ή φασίστας, για άλλους θα είμαι αξιοκρατικός και δίκαιος.

θα συμφωνήσω μαζί σου. Καταρχήν ο πελάτης έχει πάντα δίκιο και όπως λες η καλή εξυπηρέτηση είναι αυτή που θα κρατήσει τον πελάτη και θα φέρει και νέους. Ο υπάλληλος έχει την υποχρέωση να ξέρει καλά το αντικείμενο εργασίας του. Τέτοια αντιμετώπιση που περιέγραψες προσωπικά εδώ στο Λονδίνο που βρίσκομαι δεν έχω συναντήσει.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 15/09/2016 - 14:28


#2318   Ksp

Ksp

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:30

Εμενα μετα το reser ειναι ενταξει! Ευχαριστω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2319   cayetano1

cayetano1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:32

ρυθμίσεις-γνωστοποιησεις sms -εμφάνιση προεπισκοπησεων

ευχαριστώ πολύ!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2320   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:35

Δουλεύω εδώ και αρκετά χρόνια. Όπως ο κόσμος περιμένει από εμένα το καλύτερο, έτσι και εγώ. Δε θα απαριθμήσω σπουδές, τίτλους και προυπηρεσία, αλλά πλέον έτσι όπως έχει γίνει η κοινωνία απαιτούμε όλοι το καλύτερο δυνατό γιατί με τόσες λίγες θέσεις εργασίας και με τόσο πολύ ανθρώπινο δυναμικό, το ψωμάκι σου πρέπει να το σέβεσαι και να μην επαναπαύεσαι. Δε ζήτησα το κινητό του, το ανέφερα. Ο παππούς μου πρόσφυγας από ΜΑ μου είχε πει τον πελάτη τον εξυπηρετείς όπως μπορείς. Αυτές οι νεοεισαχθήσες αντιλήψεις, όχι δε θα με ζαλίσει, όχι γιατί να έχει πολλές απαιτήσεις κλπ, μόνο πρόοδο δε φέρνουν και βελτίωση! Δε θα το κάνεις; Θα υπάρξει κάποιος που θα το κάνει αντί εσένα και έχεις χάσει. Σήμερα -ευτυχώς- μόνο οι καλύτεροι σε κάθε τομέα θα επιβιώσουν (γιατί τους αξίζει). Πλέον πρέπει να αλλάξει το σκηνικό, όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα. Μπορείς να απαντήσεις ό,τι θέλεις, πιστεύω πως αποτύπωσα ξεκάθαρα το σκεπτικό μου, και εν κατακλείδι δεν περιμένω όλοι να ενστερνιστούν τις απόψεις μου. Για άλλους θα είμαι μίζερος ή φασίστας, για άλλους θα είμαι αξιοκρατικός και δίκαιος.


Παντως ουτε εγω προσωπικα θα σου εδινα την συσκευη μου να δεις το οτιδηποτε αν ημουν εργαζομενος και εσυ πελατης. Ουτε μια στο εκατομμύριο..

#2321   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:35

Αυτό που λες παίζει μόνο με συνθηματικό.

Στο iOS 9 >> ρυθμίσεις >> συνθηματικό (διότι iPhone 5) >> έβαζα συνθηματικό και έκλεινα τις γνωστοποιήσεις στη συνέχεια έκλεινα τις ρυθμίσεις ξανά ρυθμίσεις >> συνθηματικό απενεργοποίηση συνθηματικόυ και συνέχιζε να μη βγάζει τις γνωστοποιήσεις σε οθόνη κλειδώματος χωρίς συνθηματικό. Με το που πέρασα τα 10 δοκίμασα αλλά δε παίζει.

 

Σωστά το αναφέρεις, απαραίτητη προϋπόθεση το συνθηματικό, δε γίνεται διαφορετικά. 

Θεωρώ όμως, πως ακόμα και σε παλιές συσκευές χωρίς TouchID, ένα τετραψήφιο συνθηματικό τουλάχιστον, ειναι απαραίτητο.



#2322   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:43

Δουλεύω εδώ και αρκετά χρόνια. Όπως ο κόσμος περιμένει από εμένα το καλύτερο, έτσι και εγώ. Δε θα απαριθμήσω σπουδές, τίτλους και προυπηρεσία, αλλά πλέον έτσι όπως έχει γίνει η κοινωνία απαιτούμε όλοι το καλύτερο δυνατό γιατί με τόσες λίγες θέσεις εργασίας και με τόσο πολύ ανθρώπινο δυναμικό, το ψωμάκι σου πρέπει να το σέβεσαι και να μην επαναπαύεσαι. Δε ζήτησα το κινητό του, το ανέφερα. Ο παππούς μου πρόσφυγας από ΜΑ μου είχε πει τον πελάτη τον εξυπηρετείς όπως μπορείς. Αυτές οι νεοεισαχθήσες αντιλήψεις, όχι δε θα με ζαλίσει, όχι γιατί να έχει πολλές απαιτήσεις κλπ, μόνο πρόοδο δε φέρνουν και βελτίωση! Δε θα το κάνεις; Θα υπάρξει κάποιος που θα το κάνει αντί εσένα και έχεις χάσει. Σήμερα -ευτυχώς- μόνο οι καλύτεροι σε κάθε τομέα θα επιβιώσουν (γιατί τους αξίζει). Πλέον πρέπει να αλλάξει το σκηνικό, όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα. Μπορείς να απαντήσεις ό,τι θέλεις, πιστεύω πως αποτύπωσα ξεκάθαρα το σκεπτικό μου, και εν κατακλείδι δεν περιμένω όλοι να ενστερνιστούν τις απόψεις μου. Για άλλους θα είμαι μίζερος ή φασίστας, για άλλους θα είμαι αξιοκρατικός και δίκαιος.

Η καραμέλα που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι σε τέτοια ζητήματα είναι ότι λόγο κρίσης,χρησιμοποιούν άτομα με χαμηλή η και καθόλου προϋπηρεσία.Εγώ αυτό που έχω να πω σε αυτά τα άτομα είναι πως όταν πληρώνεσαι(όσα και αν είναι αυτά που παίρνεις) για μια δουλειά,πρέπει να την κάνεις σωστά.Διαφορετικά δεν την κάνεις καθόλου.Δικαιολογίες του στυλ ''δεν πληρώνομαι για αυτό που κάνω οπότε στα μπαλάκια μου'' είναι απαράδεκτες.Από τη στιγμή που δέχεσαι να εργαστείς σημαίνει ότι αποδέχεσαι και τους όρους.Αν δεν σου αρέσουν οι όροι απλά φεύγεις.Τόσο απλά.



#2323   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 14:43

λοιπον εμαι εγω ο πωλητης στο istorm και στο καθε istorm...και ερχεται ο @Reaver ας πουμε και μου κανει τις ιδιες ερωτησεις.απο την στιγμη που δεν εχει γινει εγκατασταση σε καμια απο τις demo συσκευες του καταστηματος(γιατι απο οτι θυμαμαι δεν ειχε κυκλοφορισει ακομα επισημα) και εστω οτι εγω ειχα βαλει την gm ios10 τι ακριβως περιμενε οτι θα του δωσω την συσκευη μου για να ψαχουλεψει να δει τα νεα καλα της ios10??καλα σοβαρα μιλαμε τωρα?ουτε μια στο εκατομμυριο.

 

εβαλα εσενα reaver γιατι εσυ το ειχες κανει παραπονο.


Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 15/09/2016 - 14:52


#2324   Ksp

Ksp

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:03

Ναι το power μαζι με της εναρξης


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2325   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:05

λοιπον εμαι εγω ο πωλητης στο istorm και στο καθε istorm...και ερχεται ο @Reaver ας πουμε και μου κανει τις ιδιες ερωτησεις.απο την στιγμη που δεν εχει γινει εγκατασταση σε καμια απο τις demo συσκευες του καταστηματος(γιατι απο οτι θυμαμαι δεν ειχε κυκλοφορισει ακομα επισημα) και εστω οτι εγω ειχα βαλει την gm ios10 τι ακριβως περιμενε οτι θα του δωσω την συσκευη μου για να ψαχουλεψει να δει τα νεα καλα της ios10??καλα σοβαρα μιλαμε τωρα?ουτε μια στο εκατομμυριο.

 

εβαλα εσενα reaver γιατι εσυ το ειχες κανει παραπονο.

μπερδεψα τα ονοματα και ηθεμα να γραψω @Researcher...συγνωμη @Reaver



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες