Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2086   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:26

Rise to wake up λογικά θα τρώει μπαταρία παραπάνω μιας και θα δουλεύει γιατί κάποιος σενσορας θα είναι πάντα στο on παρασκηνιακά σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2087   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:28

Rise to wake up λογικά θα τρώει μπαταρία παραπάνω μιας και θα δουλεύει γιατί κάποιος σενσορας θα είναι πάντα στο on παρασκηνιακά σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

ο Μ9 είναι υπεύθυνος γιαυτην την λειτουργία ο οποίος είναι πολύ χαμηλής κατανάλωσης όποτε δεν τρώει επιπλέον μπαταρία.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 14/09/2016 - 14:30


#2088   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:35

Παιδιά είμαι σε iOS 10 GM αξίζει να κάνω restore και να πάω στην επίσημη ή το αφήνω όπως είναι; Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στην επίσημη και στην GM;
Για να πάω στην επίσημη χρειάζεται κατέβασμα της χειροκίνητα διότι δεν μου εμφανίζει αναβάθμιση στο κινητό μιας και είμαι στην GM

#2089   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:35

Μπορεί η siri να μην υπάρχει στα ελληνικά αλλά ο φωνητικός έλεγχος στα ελληνικά μια χαρά δουλεύει και μάλιστα θα πηγαίνει γάντι με τα airpods. Για βασικές λειτουργίες είναι ότι πρέπει.



#2090   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:35


Κανεις δεν ειπε οτι ειναι τελεια. Ειπαμε οτι ειναι πολυ καλυτερη απο την 9 και με ωραια νεα feautures που θελουν ψαξιμο.

Είναι όντως καλύτερη απο την 9? Είναι πιο stable? Πάντως τα animation σε 5s που έχω φαίνονται πολύ πιο smooth και γρήγορα. δεν με ζαλίζουν πια. είχα ανοιχτό το reduce motion αλλά το απενεργοποίησα και ειναι οκ.



#2091   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:37

Είναι όντως καλύτερη απο την 9? Είναι πιο stable? Πάντως τα animation σε 5s που έχω φαίνονται πολύ πιο smooth και γρήγορα. δεν με ζαλίζουν πια. είχα ανοιχτό το reduce motion αλλά το απενεργοποίησα και ειναι οκ.


Ναι ειδικα τα animations ειναι πολυ πιο γρηγορα. Εγω προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο σοβαρο θεμα. Περιθωρια για βελτιωσεις σιγουρα υπαρχουν.
Απο την 9 ειναι σιγουρα καλυτερη.

#2092   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:38

Παιδιά είμαι σε iOS 10 GM αξίζει να κάνω restore και να πάω στην επίσημη ή το αφήνω όπως είναι; Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στην επίσημη και στην GM;
Για να πάω στην επίσημη χρειάζεται κατέβασμα της χειροκίνητα διότι δεν μου εμφανίζει αναβάθμιση στο κινητό μιας και είμαι στην GM


Σβησε το profile κανε ενα hard reset και εισαι κομπλε.

Εκτος αν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα.

#2093   geotcitci

geotcitci

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:39

To 5s mou ειναι μοντελο Α1457 πιο firmware βαζω? Global H GSM? Γιατι εχω μπερδευτει πολυ!



#2094   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:42

Ερώτηση κρίσεως σε όσους έχουν κάποιες ώρες εμπειρίας με το ios10.

Είμαι σε iPhone 6s με ios 9.0.2 jb. Οι βασικότεροι λόγοι που χρησιμοποιώ το jb είναι ότι με βολεύει πάρα πολύ να ανοιγωκλείνω τα δεδομένα από το CC το οποίο έχω παραμετοποιήσει, και ο δεύτερος λόγος είναι οτι μέσω του activator έχω ψηλοαπενεργοπιήσει την "φυσική" χρήση του Home Button κάνω τα ίδια απλά με tap.

Προφανώς όλα αυτά είναι υποκειμενικά, αλλά θα μπορούσατε να πείτε οτι αξίζει να αφήσω αυτα τα features ; Να αναφέρω ότι δεν είμαι πλήρως ενημερωμένος για όλες τις λειτουργίες του ios10.


Για το πως ανοιγοκλείνει δεδομένα ειναι ενα κλικ περιςςοτερο το ios10 : με το 3D touch πιέζεις τις ρυθμίσεις βγάζει μενού , επιλέγεις δεδομένα και τα κλείνεις η τα ανοίγεις.

Η φυσική χρήση του home button στο ios10 έχει μειωθεί μια και το κινητό ξυπνάει μόλις το σηκώσεις ακουμπάς το δάκτυλο και μπαίνεις στο κινητό , επιπλέον μπορείς να εχεις ενεργοποιημένο , όπως εγώ το "εικονικό κουμπί" το οποίο αγκουμπωντας το στην οθόνη εμφανίζει μενού λειτουργιών (πολύ διεργασίες , σιγαση κλπ) οι οποίες επίσης ειναι παραμετροποίησιμες .

Άρα με το iOS 10 ψιλοκανεις αυτά που θες ..... η επιλογή δίκη σου.


 Petervgr 

#2095   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:44

Την πέρασα από χτες το βράδυ ΟΤΑ χωρίς κανένα πρόβλημα, όπως διάβασα ότι είχαν κάποιοι.

Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Μου αρέσει πολύ το περιβάλλον, δεν έχω την εμπειρία να διακρίνω διάφορες σε ταχύτητες κ τέτοια βέβαια, και μου αρέσει παρά πολύ ο ήχος των γραμμάτων όταν τα πατάς να γράψεις κάτι. Πολύ ωραίος.

Θεωρώ παρά πολύ δύσκολη να συνηθιστεί η έλλειψη ξεκλειδώματος από την οθόνη. Τραγικό!

Γενικά ωραία πάντως


Sent from my iPad using Tapatalk

#2096   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:47

Παιδιά είμαι σε iOS 10 GM αξίζει να κάνω restore και να πάω στην επίσημη ή το αφήνω όπως είναι; Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στην επίσημη και στην GM;
Για να πάω στην επίσημη χρειάζεται κατέβασμα της χειροκίνητα διότι δεν μου εμφανίζει αναβάθμιση στο κινητό μιας και είμαι στην GM

Ίδια είναι ουσιαστικά.

 

Αν αποφασίσεις να κάνεις τη μετάβαση, με Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2097   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:51

Rise to wake up λογικά θα τρώει μπαταρία παραπάνω μιας και θα δουλεύει γιατί κάποιος σενσορας θα είναι πάντα στο on παρασκηνιακά σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το εχω ανοιχτο την τελευταια βδομαδα και δεν εχω παρατηρησει διαφορα στη μπαταρια.

#2098   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:01

Σε iPad Air 2 την εχει περάσει κάποιος και να μας πεί εντυπώσεις συγκριτικά με την 9.3.5;

#2099   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:03

Ρε παιδιά εσείς βλέπετε το 10 να χει καινούργια wallpapers; Γιατί εμένα μου φαίνεται ότι είναι τα ίδια με του 9


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2100   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:16

Σβησε το profile κανε ενα hard reset και εισαι κομπλε.
Εκτος αν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα.


Πως γίνεται το hard reset ;
Μετά το hard reset συνδέω το τηλέφωνο στο iTunes για να βρει το καινούριο iOS ; Με το hard reset θα χαθεί η iOS 10 GM ώστε να περάσω την official ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες