Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 19/06/2016 - 19:11

Το θεωρώ τελείως άχρηστο να τοποθετηθεί ένας τέτοιος μετρητής. Δεν θέλει και πολύ μυαλό να σκεφτεί κανείς οτι αν κάτσει κάτω από τον ήλιο 4,5 ώρες άνευ προστασίας πως μπορεί να πάθει μελάνωμα. Εμένα περισσότερο θα μου άρεσε και το θεωρώ πολύ πιο εύκολο να είχε πάνω του ένα οξύμετρο και να το συνδυάζουν με την εφαρμογή breath. Νομίζω το πιο σημαντικό είναι να το κάνουν πιο μικρό και γρήγορο.

Επισης δε θέλει πολυ μυαλό να καταλάβεις ότι πρέπει να περπατάς που και που χωρίς να στο υπενθυμίζει το ρολόι σου ή να σου λέει ότι πρέπει να αναπνέεις σε περίπτωση που το ξέχασες! Πιο χρήσιμο θεωρώ προσωπικά να σου προτείνει τον τύπο του αντηλιακού που πρέπει να βάλεις με βάση τον τύπο του δέρματος και το δείκτη ακτινοβολίας.. Μια υπόθεση κάνω τώρα δεν είμαι ειδικός!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2016 - 19:24

Επισης δε θέλει πολυ μυαλό να καταλάβεις ότι πρέπει να περπατάς που και που χωρίς να στο υπενθυμίζει το ρολόι σου ή να σου λέει ότι πρέπει να αναπνέεις σε περίπτωση που το ξέχασες! Πιο χρήσιμο θεωρώ προσωπικά να σου προτείνει τον τύπο του αντηλιακού που πρέπει να βάλεις με βάση τον τύπο του δέρματος και το δείκτη ακτινοβολίας.. Μια υπόθεση κάνω τώρα δεν είμαι ειδικός!


Γιατί μπορούμε και να μην αναπνέουμε; Εκτός αν το κυανό χρώμα γίνει με τη σειρά του της μόδας! Κρατώ τις επιφυλάξεις μου ως προς το αντιηλιακό γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο να ξέρει το apple watch τον τύπο δέρματος. Πολύ πιθανόν να κάνω και λάθος :)

#423   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2016 - 19:26

Το θεωρώ τελείως άχρηστο να τοποθετηθεί ένας τέτοιος μετρητής. Δεν θέλει και πολύ μυαλό να σκεφτεί κανείς οτι αν κάτσει κάτω από τον ήλιο 4,5 ώρες άνευ προστασίας πως μπορεί να πάθει μελάνωμα. Εμένα περισσότερο θα μου άρεσε και το θεωρώ πολύ πιο εύκολο να είχε πάνω του ένα οξύμετρο και να το συνδυάζουν με την εφαρμογή breath. Νομίζω το πιο σημαντικό είναι να το κάνουν πιο μικρό και γρήγορο.

και ομως billy εχει πολλους χαζους που δεν το καταλαβαινουν



#424   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2016 - 19:35

και ομως billy εχει πολλους χαζους που δεν το καταλαβαινουν

Επισης εχει πολλους χαζους που οταν καιγονται βαζουν αντι για γιαουρτι που τελειωσε τζατζικι. Και τσουζει το ατιμο το σκορδο πολυ! Ονοματα δεν λεω οικογενειες δεν χαλαω! :P

Ελπιζω να το κανουν ταχυτερο το 2 νομιζω αυτο λειπει απο το apple watch. Η ταχυτητα. Γιατι στο notification κομματι ειναι θεικο

#425   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2016 - 19:55

Επισης εχει πολλους χαζους που οταν καιγονται βαζουν αντι για γιαουρτι που τελειωσε τζατζικι. Και τσουζει το ατιμο το σκορδο πολυ! Ονοματα δεν λεω οικογενειες δεν χαλαω! :P

Ελπιζω να το κανουν ταχυτερο το 2 νομιζω αυτο λειπει απο το apple watch. Η ταχυτητα. Γιατι στο notification κομματι ειναι θεικο

εχει και πολλους χαζους επισης που βαζουν μπυρα και  τρελαινομαιιιιιι 


Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 19/06/2016 - 19:57


#426   Fasolia

Fasolia

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2016 - 20:02

Δοκίμασα κ εγώ για λίγο καιρό το IOS 10 beta 1. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εντυπωσιασμένος θα έλεγα σε σχέση με το τραγικό IOS 9. Τα animation είναι πολύ όμορφα κ με λιγότερα frame drops σε σχέση με την 9.3.2 σε iPhone 6s.
Επίσης παρατήρησα πως τα extension apps λειτουργούν καλύτερα. Πχ swiftkey keyboard. Στο iOS 9 έχει ένα μικρό lag μέχρι να βγει το πληκτρολόγιο κ μπορεί πχ στο Spotlight να έχεις το swiftkey ενώ μετά να ανοίξεις εφαρμογή κ να σου βγάλει της Apple. Στην Beta 1 του iOS 10 δεν είδα αυτό το lag κ για όσο το χρησιμοποίησα δεν είδα να ανοίγει μια το ένα πληκτρολόγιο κ μια το άλλο.
Οι αλλαγές στην εμφάνιση της μουσικής είναι σημαντικές. Μπορεί να φαίνεται ασήμαντο αλλά για όποιον το χρησιμοποιεί συχνά είναι καλύτερα με μεγάλα κουμπιά κ ευανάγνωστα γράμματα. Βελτιωμένες λειτουργίες του 3D Touch ( αν κ ελπίζω να δω ακόμη περισσότερες ) . Τα widget είναι πιο όμορφα έτσι κ πιστεύω κ πιο λειτουργικά ( πχ προτάσεις Siri ) .
Η Lock Screen είναι πιο εντυπωσιακή. Με βόλεψε ο τρόπος που ανοίγεις την κάμερα. Είναι αρκετά πιο γρήγορος. Όσο για το Press Home Button to unlock έχω να πω το εξής. Παρόλο που μέχρι τώρα με το 6s στο 80%-85% των περιπτώσεων πατούσα το κουμπί έτσι κ αλλιώς για να ανοίξει η συσκευή, μου φαίνεται λίγο ξένο ( η δύναμη της συνήθειας ). Μετά από μισή μέρα στο iOS 10. Στο 50% των περιπτώσεων χρησιμοποιούσα το widget των προτάσεων Siri στην lock screen για να μπω στην συσκευη. Πατούσα την εφαρμογή κ απλά ακουμπούσα το Home Button για να πάρει το αποτύπωμα. Αυτό με βόλεψε αρκετά μπορώ να πω.
Το μόνο που δεν μου άρεσε τόσο είναι η νέα μπάρα με τα notifications. Είναι άσπρη , λίγο μεγαλύτερη κ τραβάει πολύ την προσοχή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#427   Geoxras1

Geoxras1

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@geoxras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/06/2016 - 20:58

Η οθόνη πλέον μπορεί να σας υποδέχεται απλώς με το σήκωμα του iPhone!!

Αυτό σας δουλεύει;; Εμένα δεν κάνει κάτι.

Αυτό πως γίνεται σε ios 9.3.2?



#428   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 19/06/2016 - 21:00

Αυτό πως γίνεται σε ios 9.3.2?

δεν γινεται. ειναι feature του iOS 10


For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#429   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2016 - 22:29

Το θεωρώ τελείως άχρηστο να τοποθετηθεί ένας τέτοιος μετρητής. Δεν θέλει και πολύ μυαλό να σκεφτεί κανείς οτι αν κάτσει κάτω από τον ήλιο 4,5 ώρες άνευ προστασίας πως μπορεί να πάθει μελάνωμα. Εμένα περισσότερο θα μου άρεσε και το θεωρώ πολύ πιο εύκολο να είχε πάνω του ένα οξύμετρο και να το συνδυάζουν με την εφαρμογή breath. Νομίζω το πιο σημαντικό είναι να το κάνουν πιο μικρό και γρήγορο.

Το Apple Watch περιλαμβάνει οξύμετρο, ωστόσο επειδή το τελευταίο στις ΗΠΑ αλλά και παγκοσμίως θεωρείται ως class 4 medical device, περιμένει FDA clearance για να λειτουργήσει.
Big things have small beginnings

#430   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 19/06/2016 - 23:19

υπαρχει τροπος να περασω iOS 10 σε ενα 5s που εχω και καθετε χωρις να ειμαι dev?



#431   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/06/2016 - 23:26

Ναι πλεον δεν ειναι απαραιτητο

#432   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 19/06/2016 - 23:28

Ναι πλεον δεν ειναι απαραιτητο

θες να μου στειλεις pm με περισσοτερες πληροφοριες. Σε ευχαριστω



#433   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/06/2016 - 23:35

Επειδη ειμαι εκτος απο κινητο, διαβασε το αντιστοιχο τοπικ για το ios 10 στις πρωτες σελιδες.

#434   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 20/06/2016 - 00:01

Επειδη ειμαι εκτος απο κινητο, διαβασε το αντιστοιχο τοπικ για το ios 10 στις πρωτες σελιδες.

σε ευχαριστω :)



#435   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/06/2016 - 01:17

Καμία ένδειξη ότι θα επιτρέψει σε άλλες εφαρμογές πέραν της native στην πλοήγηση του CarPlay έχουμε;
Περιμένουμε πως και πως το Navigon και αυτοί λένε ότι δεν τους επιτρέπει η Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες