Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Watch 2: Πλήρως αδιάβροχο και με δικό του GPS module;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/06/2016 - 18:29

apple-watch-2-gps-waterproof-e1467044682

 

Νέες ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες σχετικά με το Apple Watch 2 έρχονται στο φως της δημοσιότητας και σας τις μεταφέρουμε με κάθε επιφύλαξη.

 

Σύμφωνα λοιπόν με το 9to5mac, η 2η γενιά Apple Watch αναμένεται να διαθέτει αυτόνομο σύστημα GPS που θα βοηθήσει τους χρήστες να παρακολουθήσουν την πορεία της άσκησης τους αφήνοντας το iPhone σπίτι τους.

 

Παράλληλα, το Workout.app θα αναβαθμιστεί με τη δυνατότητα καταμέτρησης/παρακολούθησης κολυμβητικής προπόνησης γεγονός που οδηγεί στο συμπέρασμα πως το Apple Watch 2 θα διαθέτει αυξημένα επίπεδα αδιαβροχοποίησης, που θα επιτρέπουν τη μακροχρόνια χρήη του μέσα στο υδάτινο στοιχείο.

 


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/06/2016 - 20:26

Καλοδεχούμενα.
Αν και δεν ξέρω ποσό πολύ θα κρατάει η μπαταρία για trekking outdoor running etc με την καταγραφή της διαδρομής.

Η εμπειρία μου, μου λέει ότι δεν είναι απαραίτητο αν τρέχεις μόνιμα την ίδια διαδρομή.

Και στις ειδικές περιστάσεις όπου πιάνεις τα βουνά, πιστεύω πως καλό είναι να υπάρχει και ένα κινητό.
Βέβαια δεν έχω ανάλογες εμπειρίες επί αυτού.

Η επίσημη αδιαβροχοποίηση θα καθησυχάσει και όλους τους υπόλοιπους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/06/2016 - 20:30

Κρατάω μία πισινή για την μπαταρία.



#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:24

Οδεύουμε στο μοντέλο που θα έχει και κάρτα sim



#5   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:30

Ας κανουν τη μεγαλη μαγκια να ταιριαζουν τουλαχιστον τα λουρακια του ενος στο αλλο...

#6   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:32

Οδεύουμε στο μοντέλο που θα έχει και κάρτα sim

Δεν την καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή.
Αν είναι έτσι, οτιδήποτε wearable βγαίνει από εδώ και πέρα, θα πρέπει να έχει κάρτα SIM. Γιατί μπορεί να θες να βγεις με τα MP3/ακουστικά και μόνο έξω, χωρίς το ρολόι, αλλά θα θες τα συγκεκριμένα αξεσουάρ, να έχουν σύνδεση στο διαδίκτυο, στο τηλεφωνικό δίκτυο και φυσικά να έχει και gps. Πέρα από όλες τις άλλες λειτουργίες του fitness tracking, music listening κτλ.

 

Επιπλέον, καλύτερα να είναι πιο μικρό και πιο λεπτό, από το να έχει εξτρά χώρο για μια τεράστια nano-card. 

Ήθελε από το 2012 η Apple να την ξεπαστρέψει, αλλά οι ευρωπαίοι πάροχοι δεν την αφήσανε.

Τότε, ναι, να είχε το ακόμα πιο μικρό τσιπάκι για συνδεσιμότητα μέσω 3G/4G.



#7   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:34

Ας κανουν τη μεγαλη μαγκια να ταιριαζουν τουλαχιστον τα λουρακια του ενος στο αλλο...

Αναπόφευκτο.
Το τεράστιο περιθώριο κέρδους που έχει από τα λουράκια, θα την ωθήσουν να βγάλει ακριβώς το ίδιο κούμπωμα, αλλά θα δώσει περισσότερα χρώματα, υλικά και νέες συνεργασίες με μεγάλους οίκους που καθορίζουν την μόδα.

 

Οπότε να είσαι σίγουρος, ότι λουράκι πάρεις τώρα, θα το έχεις και για το επόμενο. 1000%



#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:38

Δεν την καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή.
Αν είναι έτσι, οτιδήποτε wearable βγαίνει από εδώ και πέρα, θα πρέπει να έχει κάρτα SIM. Γιατί μπορεί να θες να βγεις με τα MP3/ακουστικά και μόνο έξω, χωρίς το ρολόι, αλλά θα θες τα συγκεκριμένα αξεσουάρ, να έχουν σύνδεση στο διαδίκτυο, στο τηλεφωνικό δίκτυο και φυσικά να έχει και gps. Πέρα από όλες τις άλλες λειτουργίες του fitness tracking, music listening κτλ.

 

Επιπλέον, καλύτερα να είναι πιο μικρό και πιο λεπτό, από το να έχει εξτρά χώρο για μια τεράστια nano-card. 

Ήθελε από το 2012 η Apple να την ξεπαστρέψει, αλλά οι ευρωπαίοι πάροχοι δεν την αφήσανε.

Τότε, ναι, να είχε το ακόμα πιο μικρό τσιπάκι για συνδεσιμότητα μέσω 3G/4G.

Αρχικά είχε ανεβεί στο φόρουμ οτι θα έβγαινε με sim. Οπότε δεν είναι από το κεφάλι μου. Εγώ έκανα μια υπόθεση. Θεωρώντας οτι το ipad για τον δέκτη gps έχει δέκτη σήματος, θεωρώ πως εαν το φέρει gps κατ εμέ το πιο πιθανόν είναι να παίρνει και sim.



#9   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:46

Αναπόφευκτο.
Το τεράστιο περιθώριο κέρδους που έχει από τα λουράκια, θα την ωθήσουν να βγάλει ακριβώς το ίδιο κούμπωμα, αλλά θα δώσει περισσότερα χρώματα, υλικά και νέες συνεργασίες με μεγάλους οίκους που καθορίζουν την μόδα.

Οπότε να είσαι σίγουρος, ότι λουράκι πάρεις τώρα, θα το έχεις και για το επόμενο. 1000%


Το ευχομαι, αλλα μας ειχαν κανει κατι κουλα με θηκες που εμπαιναν στο 4 και οχι στο 4s για λεπτομεριες και το φοβαμαι!

#10   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/06/2016 - 22:47

Αρχικά είχε ανεβεί στο φόρουμ οτι θα έβγαινε με sim. Οπότε δεν είναι από το κεφάλι μου. Εγώ έκανα μια υπόθεση. Θεωρώντας οτι το ipad για τον δέκτη gps έχει δέκτη σήματος, θεωρώ πως εαν το φέρει gps κατ εμέ το πιο πιθανόν είναι να παίρνει και sim.


Πολλές φορές βγαίνουν φήμες για να βγουν.

Το θέμα του χώρου είναι απόλυτο. Όπως και αυτό της κατανάλωσης ενέργειας.
Αν δεν υπάρξουν δραματικά νέες καινοτομίες σε αυτά τα δυο, δεν θα το δούμε σύντομα.

Λίγη κριτική σκέψη θέλει.

Αν βγει με κάρτα SIM, υπενθύμισέ μου να ζητήσω συγγνώμη μέσα από εδώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#11   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/06/2016 - 23:00

Επισης διαφορες φημες λενε οτι αν φτιαξουν και την μπαταρια να κραταει τουλαχιστον 5 μερες και αν θα ειναι πληρως αδιαβροχο και ενσωματωμενο gps τοτε μπορει με ανεση να μπει στην συλλογη μου.αλλιως το fenix θα μεινει για καιρο ακομα.

#12   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2016 - 23:28

η εποχή πλέον είναι των modules, ελπίζω σε ένα apple watch με λουριά modules



#13   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/06/2016 - 23:39

Έλα ρε ,αλήθεια ?

#14   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/07/2016 - 20:28

Το modem (όσον αφορά το GSM) δεν έχει καμία σχέση με το GPS module. Κοινώς, μπορεί να έχει δέκτη (και μόνο δέκτη) GPS χωρίς να έχει GSM. Εδώ ολόκληρη Samsung δεν την κράτησε αυτή την λειτουργία στο S2 το επόμενο δηλαδή μοντέλο του S (Μιλάω για τα Gear).

Πρέπει να παραδεχτούμε ένα πράγμα.Φέτος έγινε χαμός με τις φήμες! Δεν ξέρουμε τι να πρωτοπιστέψουμε...!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες