Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

[Οδηγός] Pangu JailBreak iOS 9.2 - 9.3.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2171 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:15

Aν και για την ώρα δεν υπάρχει τίποτα επιβεβαιωμένο, μέσω Cydia Impactor και το τροποιημένο .IPA.

Την αγγλικη εκδοση ηθελα να πω με συγχωρεις! Παιδια ενταξει τοσο καιρο δεν ειχαμε τιποτα! Ας εχουμε τουλαχιστον και ας θελει καθε 7 μερες πσ! Ουτως η αλλως λιγο πολυ ολοι το χρησιμοποιουμε μεσα στην εβδομαδα! Εγω θελω να ρωτησω! Εστω οτι κανω jb μεσω impactor, το χρησιμοποιησω μια εβδομαδα και το πιστοποιητικο ληξει! Λογικα το jb δεν θα λειτουργει κανονικα εως οτου υποστει ριμπουτ? Δηλαδη θεωρητικα το cydia θα λειτουργει κανονικα ακομα και αν το πιστοποιητικο εχει ληξει 1 χρονο πριν, με μονη προυποθεση το κινητο να μην εχει υποστει reboot μετα την ληξη του πιστοποιητικου του!Εχω καταλαβει σωστα? Αν ειναι ετσι, μικρο το κακο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:22

Μετά τις 7 μέρες που δε θα μπορεί να πιστοποιήσει το Certificate, το Cydia π.χ. θα κρασάρει.

 

Τότε θα πρέπει να ξανακάνεις τη διαδικασία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#633   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:27

κριμα και λυπαμαι πολυ ετσι που καταντησε το jailbreak που πιο πολυ μοιαζει με τσιρκο παρα κατι σοβαρο..μολις εκανα restore γιατι με τοσους λογαριασμους και καρτες περασμενες εχω καλυτερα μια καθαρη συσκευη παρα τσαρλατανους με πιστοποιησεις και ιστοριες και αν θα ληξει και καθε 7 μερες και καθε 1 χρονο και αν σου σβυσει και αν δεν εχεις υπολογιστη και δεν δουλευουν και οι εφαρμογες των τραπεζων κτλ κτλ..νομιζω για ενα bio protect και ενα caller id δεν ειναι αναγκη να μπαινω σε περιπετειες.το IOS 10 εχει δειξει οτι ειναι πολλα υποσχομενο και με διορθωμενο το "ς" (και απο οτι φαινεται μιας και το δοκιμασα στην beta πολυ ομορφο στημενο)

 

χαιρετω λοιπον αυτο το failbreak(του κουτρουλη ο γαμος) ΑΥΤΑ!!



#634   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:30

Μετά τις 7 μέρες που δε θα μπορεί να πιστοποιήσει το Certificate, το Cydia π.χ. θα κρασάρει.

 

Τότε θα πρέπει να ξανακάνεις τη διαδικασία.

Κακό αυτό τότε! Είναι απίθανο να βγει κάποιο tweak ή κάτι τέτοιο το οποίο να κάνει μόνο certificate? Για πάράδειγμα να του δώσουμε μια φορά το προφίλ που θέλουμε να κάνουμε πιστοποιήση και από εκει και περα να το κανει μονο του!



#635   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:33

κριμα και λυπαμαι πολυ ετσι που καταντησε το jailbreak που πιο πολυ μοιαζει με τσιρκο παρα κατι σοβαρο..μολις εκανα restore γιατι με τοσους λογαριασμους και καρτες περασμενες εχω καλυτερα μια καθαρη συσκευη παρα τσαρλατανους με πιστοποιησεις και ιστοριες και αν θα ληξει και καθε 7 μερες και καθε 1 χρονο και αν σου σβυσει και αν δεν εχεις υπολογιστη και δεν δουλευουν και οι εφαρμογες των τραπεζων κτλ κτλ..νομιζω για ενα bio protect και ενα caller id δεν ειναι αναγκη να μπαινω σε περιπετειες.το IOS 10 εχει δειξει οτι ειναι πολλα υποσχομενο και με διορθωμενο το "ς" (και απο οτι φαινεται μιας και το δοκιμασα στην beta πολυ ομορφο στημενο)

 

χαιρετω λοιπον αυτο το failbreak(του κουτρουλη ο γαμος) ΑΥΤΑ!!

Εγω παντως θα πλωρωνα ενα (αξιοπρεπες και μεσα στο ορια της σημερινης εποχης) ποσο για ενα εχω jb! Γιατι ενταξει κακα τα ψεμματα, εχουμε 9 κατοσταρικα να δωσουμε για κινητο και δεν εχουμε 10-15 ευρω για jb???!!!



#636   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.841 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:33

Όποτε ανεξάρτητα από τις 7ημερες που θα θέλει πιστοποίηση το αγγλικό ειναι ποιο ασφαλές ;

#637   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:47

Λοιπόν.. Για να είμαστε προσεχτικοί. Επειδή έχει γίνει ένας μικρός χαμός τις τελευταίες ώρες απο διάφορους χρήστες, που έκαναν JB με το κινέζικο PP Helper και είδαν χακαρίσματα σε FB απο Πεκίνο, αλλά κυρίως και χρεώσεις(!) στο PayPal τους, τσεκάρετε και εσείς και δώστε Feedback εδώ. Η επίσημη θέση του Saurik για το όλο θέμα παρακάτω. Ξαναλέμε, για όσους έχουν ή είχαν κάνει JB μέσω του PP Helper.

ποιο από οκά είναι το jb μέσω pp helper βρε παιδιά. Τα έχω μπερδέψει; Το πρώτο πρώτο που είχε βγει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#638   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:53

Κακό αυτό τότε! Είναι απίθανο να βγει κάποιο tweak ή κάτι τέτοιο το οποίο να κάνει μόνο certificate? Για πάράδειγμα να του δώσουμε μια φορά το προφίλ που θέλουμε να κάνουμε πιστοποιήση και από εκει και περα να το κανει μονο του!

Όχι.. Αυτό δε πρόκειατι να αλλάξει, δε μπορεί να αλλάξει.

 

Είναι θέμα της Apple η πιστοποίηση.

 

Όποτε ανεξάρτητα από τις 7ημερες που θα θέλει πιστοποίηση το αγγλικό ειναι ποιο ασφαλές ;

Το .IPA είναι τροποιημένο απο τον ίδιο τον Saurik μαζί με την ομάδα της Pangu.

 

Με αυτό δεν υπάρχει θέμα.

 

ποιο από οκά είναι το jb μέσω pp helper βρε παιδιά. Τα έχω μπερδέψει; Το πρώτο πρώτο που είχε βγει;

Το κινέζικό της 25PP, το PP Helper. Εκεί η ζημιά που ακόμα δεν έχει επιβεβαιωθεί τι το προκάλεσε.

 

Ίσως και το Windows Tool. Να έγινε απο εκεί η υποκλοπή σε όσους την πάτησαν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#639   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:55

εχω κάνει 5 restore και αυτο το Beijin δεν λεει να υπογραφτει με τιποτα...ζηταει λεει ιντερνετ..ναι λες και δεν εχω....το κοψανε? 

 

αμα ειναι καθε 7 μερες να κανω καγκουριες να μου λειπει



#640   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.841 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:56

Κάτι τελευταίο αν δεν κλείσει η συσκευή μετά τις 7 ημέρες το cydia θα δουλεύει ;

#641   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:57

εχω κάνει 5 restore και αυτο το Beijin δεν λεει να υπογραφτει με τιποτα...ζηταει λεει ιντερνετ..ναι λες και δεν εχω....το κοψανε? 

 

αμα ειναι καθε 7 μερες να κανω καγκουριες να μου λειπει

διαβασε πιο πανω τι εχω γραψει και ερχεσαι στα λογια μου.



#642   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 30/07/2016 - 16:57

Νίκο να κάνω μία ερώτηση σχετικά τις άδειες που απαιτεί το tool.
Αυτές οι 7 μέρες του αγγλικού μας επηρεάζουν εάν και εφόσον κάνουμε restart. Αν δεν κάνουμε restart μας επηρεάζει πάλι; Δλδ θέλει οπωσδήποτε pc ανά 7 μέρες ή όχι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#643   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 17:01

διαβασε πιο πανω τι εχω γραψει και ερχεσαι στα λογια μου.

το διαβασα και συμφωνω απολυτα... λες και οι κινεζοι δεν μπορουσαν να το κανουν untethered...τι ηθελα και τραβαγα restore...

 

αν και λεει με Developer Account το κανει enterprise...

 

κοψανε και το online..

 

Αααα ρε Apple μαχήμι...



#644   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 17:03

Ρε παιδιά έκλεισα την συσκευή και τώρα που πατάω pp για jb δεν μου κάνει με τίποτα. Λέτε να τελείωσε. Το έχω κάνω 100 φορές;; Τι να κάνω τώρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#645   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2016 - 17:05

Ρε παιδιά έκλεισα την συσκευή και τώρα που πατάω pp για jb δεν μου κάνει με τίποτα. Λέτε να τελείωσε. Το έχω κάνω 100 φορές;; Τι να κάνω τώρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Restore!  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες