Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

[Οδηγός] Pangu JailBreak iOS 9.2 - 9.3.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2171 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1351   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2016 - 21:39

εγκατέστησα και αυτο απο το σαφάρι και κανει reboot δεν γίνατε ξανά το jailbreak! βασικά το πρόβλημα ξεκίνησε οταν έκανε reboot απο μονο του και πηγα να το ξανακάνω jailbreak με την γνωστή διαδικασία και απλα κανει reboot αντί για respring! όσες φορες και να το ειχα κανει παντα έπιανε πλεον δεν ξερω τι αλλο να κανω !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1352   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2016 - 19:08

Κανείς;;;;;

#1353   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2016 - 19:09

Κανείς;;;;;

#1354   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2016 - 22:16

Έχει ξαναειπωθεί το όλο θέμα 1-2 σελίδες πιο πίσω.

 

Αφαίρεσε το App, πέρνα το Certificate απο αλλού και δοκίμασε ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1355   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 09:19

Τα έχω κάνει ολα όσα γράφονται πιο πίσω έχω διαβάσει όλο το θέμα! Ότι και ν έκανα δε πιάνει!

#1356   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/09/2016 - 09:33

Τα έχω κάνει ολα όσα γράφονται πιο πίσω έχω διαβάσει όλο το θέμα! Ότι και ν έκανα δε πιάνει!

δοκιμασε καποια στιγμη θα γινει και σε εμενα τα ιδια εκανε μου χε σπασει τα νευρα ομως δεν τα παρατησα καποια στιγμη μου εκανε κανονικα!!!ψαξε βρες καποιο καινουργειο app να κατεβασεις που να μην θελει pc εχει πολλα λινκ αν ψαξεις!!!κλεισε το τηλεφωνο ανοιξε το δοκιμασε ξανα και πατα το volume up οταν κλεισεις την οθονη της συσκευης σου για να κανει jailbreak!!!κι οταν κανεις jailbreak κρατα μονο τα απαραιτητα tweaks σου,εγω οταν το εκανα αυτο και χρειαστηκε να κανω ξανα jailbreak εκανε κανονικα χωρις να χρειαζεται αυτο που γινεται σε εσενα τωρα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/09/2016 - 09:38

Rafael Nadal

#1357   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 09:45

Όσες φορές χρειάστηκε έκανε κατευθείαν jailbreak από το τότε που έγινε το reboot μοξο του ποτέ ξανά! Έχω κατεβάσει αυτό που έχει έσω από το Safari έχω βάλει το pangu την τελευταία έκδοση είχα το πρώτο πρώτο μέσα από το pp helper ! Έκανα reset all setting and content! Σε κάποια αλλά site πρότειναν αλλά πόσες λύσεις που τις δοκίμασα!

#1358   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/09/2016 - 09:56

Όσες φορές χρειάστηκε έκανε κατευθείαν jailbreak από το τότε που έγινε το reboot μοξο του ποτέ ξανά! Έχω κατεβάσει αυτό που έχει έσω από το Safari έχω βάλει το pangu την τελευταία έκδοση είχα το πρώτο πρώτο μέσα από το pp helper ! Έκανα reset all setting and content! Σε κάποια αλλά site πρότειναν αλλά πόσες λύσεις που τις δοκίμασα!

ωραια κλεισε εντελως touch id εντοπισμο θεσης και δοκιμασε ξανα αν δεν πιασει δοκιμασε να μπεις σε λειτουργεια πτησης!!!!ολα αυτα τα κανεις αφου εσυ κλεισεις κι ανοιξεις την συσκευη αν εχει φαει σκαλωμα οπως ειχε φαει κι εμενα δεν επιανε τιποτα οταν ξαναδοκιμαζα ηστερα απο το restart που μου εκανε και μου εκανε συνεχεια,φυσικο αφου ειχε φαει σκαλωμα!!!οταν ξαναεκανα jailbreak κι εχω σβησει τα πιο πολλα εχω κρατησει οσα χρειαζομαι εδω και τοσο καιρο να μην το ματιασω μου κανει jailbreak κανονικα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/09/2016 - 09:58

Rafael Nadal

#1359   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:03

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Μάλλον είναι θέμα τύχης..τα έχω δοκιμάσει ολα αυτά που μου λες και δεν έχει γίνει τίποτα! Μπορεί Να δουλέψει κάποια στιγμή τι να πω ! Αυτό που κατάλαβα πάντως ότι και να κανείς άμα δεν ξεσκαλωσει από μόνο του δύσκολα θα ξαναμπεί σε jailbreak!
Όταν έκανα erase all content and setting κανονικά δεν έπρεπε να φύγουν ολα;;; Έχει μείνει το Cydia , Icleaner , activator γενικά δεν έφυγε τίποτα από το jailbreak!

#1360   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:13

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια σου! Πραγματικά τα έχω κάνει ολα! Ακόμα και το erase που υποτίθεται θα ήταν ξανά stock έσβησε τα πάνα εκτός από αυτά του jailbreak!

#1361   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:14

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Μάλλον είναι θέμα τύχης..τα έχω δοκιμάσει ολα αυτά που μου λες και δεν έχει γίνει τίποτα! Μπορεί Να δουλέψει κάποια στιγμή τι να πω ! Αυτό που κατάλαβα πάντως ότι και να κανείς άμα δεν ξεσκαλωσει από μόνο του δύσκολα θα ξαναμπεί σε jailbreak!
Όταν έκανα erase all content and setting κανονικά δεν έπρεπε να φύγουν ολα;;; Έχει μείνει το Cydia , Icleaner , activator γενικά δεν έφυγε τίποτα από το jailbreak!

ποτε δεν κανεις επαναφορα ολων αν εισαι jailbreak!!!δεν γινεται ετσι μπορουσες να το χες κολλησει και να μενε στο μηλο!!!παντα το συνδεεις με το itunes περνας την εκδοση που θελεις που υπογραφεται κι οταν την περασεις πατας και setup as new για να ειναι καθαρη η συσκευη σου σαν καινουργεια και για να μην μεταφερεις σκουπιδακια απο προηγουμενα backup σου!!!!πρωτο σου jailbreak????ααααα και μην ακους η διαβαζεις ολους στο youtube κτλ και τι λυσεις σου δινουν σαν συμβουλη στο δινω εδω μεσα οσο κι ωρες ωρες να τρολαρουμε ο ενας με τον αλλον ξερουμε ο ενας το αλλων ξερουμε τι μπορει να κανει αν ξερει πραγματα η οχι και μπορουμε πραγματικα να βοηθησουμε

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/09/2016 - 10:18

Rafael Nadal

#1362   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:23

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια σου! Πραγματικά τα έχω κάνει ολα! Ακόμα και το erase που υποτίθεται θα ήταν ξανά stock έσβησε τα πάνα εκτός από αυτά του jailbreak!

δοκιμασε να στο παρει για να μπορεσεις να χρησιμοποιησεις το cydia erase αν και δεν το πιστευω με αυτο που εκανες!!!Αν δεν στο περνει το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε οποιο ios υπογραφεται ακομα 9.3.5 η ios 10 και να κανεις setup as new κι οταν με το καλο βγει jailbreak ξανακανεις πιστευω να δωσουν κατι συντομα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/09/2016 - 10:29

Rafael Nadal

#1363   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:23

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια σου! Πραγματικά τα έχω κάνει ολα! Ακόμα και το erase που υποτίθεται θα ήταν ξανά stock έσβησε τα πάνα εκτός από αυτά του jailbreak!

και να ξερεις εισαι πολυ τυχερος που ανοιξε η συσκευη σου μετα απο την επαναφορα που εκανες συνηθως κολλαει στο μηλο!!

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/09/2016 - 10:31

Rafael Nadal

#1364   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:45

Όχι πιο πρώτο από iPhone 3GS κάνω jailbreak! Απλά σκέφτηκα ότι αφού δεν είναι σε jailbreak κατάσταση λογικά θα γίνει και όπως και έγινε κανόνικα απλά δεν σβήστηκαν τα του jailbreak ! Είμαι έμπειρος χρήστης γενικά με τα jailbreak κτλ! Ούτε καν από YouTube από redit και από γνωστά forum έχω διαβάσει όλες τις λύσεις! Το pp και το pangu app το έχω βάλει από παντού κανένα δεν δούλεψε ! Απορώ τι σκαλώμα έφαγε τωρα!

#1365   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 10:47

Θα το δοκιμάσω άλλη μια βδομάδα και άμα δεν τα καταφέρω θα βάλω το 10 τι να κάνω! Απλά ξενέρωσα και πείσμωσα μόνο και μόνο επειδή περίμενα τόσο καιρό και δεν το χαρήκαμε ούτε ένα 6μηνο αυτό ! Και επειδή πρώτη φορά δεν μπορώ να το καταφέρω έχω εκνευριστεί άπειρα! Χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)