Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με mail.app...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2016 - 14:54

Το είχα ξανακάνει κάποτε ερώτηση σε ένα θέμα αλλά δεν μπορώ να το βρω με τπτ, ούτε μου το έχει στο ταπατολκ στις συζητήσεις "συμμετοχή" όποτε το ξαναρωτά κ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ.

Θέλω όταν στο gmail είμαι σε ένα mail και σέρνω αριστερά το δάχτυλο η τρίτη επιλογή να μην είναι φύλαξη αλλά κάδος.

Πως μπορώ να το επιτύχω;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:24

Από τις Ρυθμίσεις:

 

Mail --> Λογαριασμοί --> Επιλέγεις το λογαριασμό gmail --> Λογαριασμός --> Προηγμένα 

 

Στη "Μετακίνηση απορριμένων μηνυμάτων αρχείων" τσεκάρεις το "Διεγραμμένα"

 

Επιστρέφεις με το βελάκι πάνω αριστερά στο Λογαριασμό σου και αμέσως μετά, πατάς "Τέλος" επάνω δεξιά για να πάρει τη ρύθμιση.



#18   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2016 - 17:06

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ θα το κάνω εντός ολίγου!


Sent from my iPad using Tapatalk

#19   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 09:33

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Θέλω να κάνω κάτι όπως το είχα στο προηγούμενο λειτουργικό μου (8.4) αλλά το έστειλα για μία αντικατάσταση κάμερας και μου τα άλλαξαν όλα. Πλέον είμαι στην 10.

 

Είχα ρυθμισμένο όταν μου έρχονται τα email και στους δύο λογαριασμούς που έχω περασμένους (έναν hotmail, έναν gmail) να μην χτυπάει ούτε γνωστοποίηση ούτε badges όυτε θορυβος ούτε τπτ, αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή να τα βλέπω ήδη εκεί ότι έχουν έρθει. Να μην πρέπει να μπω δηλαδή, και να περιμένω να μου φορτώσει αν έχω καινούρια μηνύματα, αλλά τα καινούρια (αν ήρθαν πχ πριν 10 λεπτά) να είναι εκεί.

 

Φαντάζομαι το θέμα των γνωστοποιήσεων έχει να κάνει με τισ γνωστοποιήσεις. Απενεργοποιώ τις γνωστοποιήσεις για τα μέιλ από τις ρυθμίσεις.

 

Αρκεί αυτό, ή έχει να κάνει και με το Ρυθμίσεις-->Mail-->Λογαριασμοί-->Νέα δεδομένα-->Ώθηση κλπ....???

 

Γενικά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει αυτή η ώθηση και τι είναι αυτό το μετάκληση και το χειροκίνητα που γράφει εκεί. Σε τι ακριβώς αναφέρεται;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες