Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iOS 9.3.4: Update που διορθώνει σημαντικό κενό ασφαλείας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 04/08/2016 - 23:14

θα προτιμουσες δλδ να χρησιμοποιεις ενα λειτουργικο με γνωστα κενα ασφαλειας, τα οποια η εταιρια δεν αποφασιζει να πατσαρει;
Για ποιο λογο; Το θεμα με το jb δεν ειναι αυτο καθεαυτο το jb, αλλα πως μπορει να το εκμεταλλευτει καποιος κακοβουλα.

Θα προτιμούσα να είχα ένα λειτουργικό που δεν θα χρειαζόταν να παρεμβεις για να κάνεις κάτι που σε άλλη πλατφόρμα υπάρχει από χρόνια. Εγώ για παράδειγμα δεν θέλω μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα και το location η Apple διαφωνεί γιατί όμως να με χρεώνει 800€ και να θέλει να κάνει κουμάντο αυτή πως θα το χειρίζομαι εγώ. Για να μην μπούμε σε συζήτηση για themes κλπ Σιγά τις super αναβαθμίσεις που κάνει!! ειδικά η νέα έκδοση βγάζει μάτι ότι δόθηκε για καλύψει τα κενά του jailbreak. Ο Cook έχει μεγαλύτερη εμμονή με το jailbreak απ ότι φενεται.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/08/2016 - 23:59

Χρονια τωρα διαβαζω για ενα προβλημα με το "s". Δε το χω συναντησει ποτε ή μαλλον δε καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα.


Sent from my jb iPhone 4 using Tapatalk

#18   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2016 - 00:35

Θα προτιμούσα να είχα ένα λειτουργικό που δεν θα χρειαζόταν να παρεμβεις για να κάνεις κάτι που σε άλλη πλατφόρμα υπάρχει από χρόνια. Εγώ για παράδειγμα δεν θέλω μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα και το location η Apple διαφωνεί γιατί όμως να με χρεώνει 800€ και να θέλει να κάνει κουμάντο αυτή πως θα το χειρίζομαι εγώ. Για να μην μπούμε σε συζήτηση για themes κλπ Σιγά τις super αναβαθμίσεις που κάνει!! ειδικά η νέα έκδοση βγάζει μάτι ότι δόθηκε για καλύψει τα κενά του jailbreak. Ο Cook έχει μεγαλύτερη εμμονή με το jailbreak απ ότι φενεται.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν είχες κ άλλο iphone θα ήξερες για τα κενά που ανοίγουν και η apple τα κλείνει. Κάθε φορά το ίδιο γίνεται. Εκτός από κάτι 3g που επιλέγαμε και το παλιό ispw μετά που αναβαθμίζαμε το κινητό. Μα δεν σε υποχρεώνει κανείς να πάρεις iphone. Δεν σε υποχρεώνει κανείς να δώσεις 800. Το παρουσιάζεις λες και ζούμε στα ένδοξα χρόνια του κομμμουνισμού που μας απαγορεύεται να επιλέξουμε εναλλακτικά. Δες android/wp/samsung τιμώρησε τους αν νομίζεις οτι θα αλλάξουν σκεπτικό στην apple.

 

 

Το ς πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται. Για μένα καλά έκαναν και έδωσαν το update. Έχει ακουστεί στο ιντερνετ για δεδομένα που κλάπηκαν. Ο καθένας μας νομίζω οτι θέλει να νιώθει προστατευμένος ακόμα και αν δεν έχει να κρύψει τίποτα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 05/08/2016 - 00:38


#19   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/08/2016 - 00:41

Όποτε λοιπόν σύμφωνα με σένα δεν θα έπρεπε να με ενοχλεί τίποτα και ότι όλα είναι η του ύψους η του βάθους η το αγοράζεις η όχι. Δεν παίζει δηλαδή να σε ενδιαφέρει ενα λειτουργικό αλλά να έχεις και κάποια παράπονα!!! Ας τελειώσει εδω η συζήτηση


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2016 - 00:53

Όποτε λοιπόν σύμφωνα με σένα δεν θα έπρεπε να με ενοχλεί τίποτα και ότι όλα είναι η του ύψους η του βάθους η το αγοράζεις η όχι. Δεν παίζει δηλαδή να σε ενδιαφέρει ενα λειτουργικό αλλά να έχεις και κάποια παράπονα!!! Ας τελειώσει εδω η συζήτηση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μα δεν είπα αυτό. Ο καθένας πράττει όπως νομίζει. Απλώς θα σου πω τι πιστεύω  το ios πριν δεχτεί όλες αυτές τις αναβαθμίσεις ήταν οτι πιο σταθερό υπήρχε. Όταν το επέλεξες ήξερες οτι δεν μπορεί να κάνει όσα κάνει τo android(αυτό είναι μια γενική αλήθεια) ήξερες όμως οτι είναι και ένα σταθερό λειτουργικό συγκριτικά με το android  με ένα δυνατό κατάστημα( και αυτό είναι μια ακόμα γενική αλήθεια). Το να λέμε γιατί η apple δεν μου κάνει τα κέφια όταν κάτω από το 9.2% έχουν jailbroken την συσκευή τους δεν νομίζω οτι αυτή η άποψη εκπροσωπεί τους πάντες.



#21   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/08/2016 - 01:32

Με κάθε επισημότητα.

 

 

Ep49V8b.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#22   hrta

hrta

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2016 - 08:18

Είμαι στην 9.3.2 jailbreak είναι κακή επιλογή λέτε να μείνω εδώ η να κάνω update στην 9.3.3 και γιατί ;

#23   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/08/2016 - 10:58

@istan

 

ειναι απλο...δεν σε αναγκασε να τους σκασεις 800€ , ουτε σε υποχρεωσε να το αγορασεις βαζοντας το μαχαιρι στο λαιμο...συνεπως οταν παιρνεις ενα προιον συμβιβαζεσαι και με αυτα που σου παρεχει...

 

Σιγουρα δεν μας αρεσουν καποια πραγματα σε ενα προιον...αλλα εις γνωσην μας τα αγοραζουμε...



#24   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/08/2016 - 12:12

Για μένα το μεγαλύτερο αυτής της αναβάθμισης ειναι που έφτιαξαν επιτέλους το πρόβλημα με το "σ"! Μαλλον εχει γίνει σε πολλούς συνήθειο και δε το πρόσεξε κανεις ε; Άξιζε το κόπο ο βομβαρδισμός και συγχαρητήρια στον Βασίλη Ανανιάδη για την ιδέα. Τελικά όλοι μαζί μπορούμε!!!

#25   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/08/2016 - 12:22

Για μένα το μεγαλύτερο αυτής της αναβάθμισης ειναι που έφτιαξαν επιτέλους το πρόβλημα με το "σ"! Μαλλον εχει γίνει σε πολλούς συνήθειο και δε το πρόσεξε κανεις ε; Άξιζε το κόπο ο βομβαρδισμός και συγχαρητήρια στον Βασίλη Ανανιάδη για την ιδέα. Τελικά όλοι μαζί μπορούμε!!!

Στην 10 λύθηκε. όχι στην 9.3.4 άρα απο Σεπτέμβρη



#26   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/08/2016 - 12:31

Στην 10 λύθηκε. όχι στην 9.3.4 άρα απο Σεπτέμβρη



Στην 9.3.4 δεν υπάρχει θέμα πάντως.

#27   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/08/2016 - 12:35

Στην 9.3.4 δεν υπάρχει θέμα πάντως.

οταν η λεξη τελειωνει σε σιγμα και χωρις να αφησεις κενο πας να σβησεις το σιγμα σβηνει ολοκληρο. αρα ναι υπαρχει



#28   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/08/2016 - 12:41

οταν η λεξη τελειωνει σε σιγμα και χωρις να αφησεις κενο πας να σβησεις το σιγμα σβηνει ολοκληρο. αρα ναι υπαρχει


Και μετα απο κενό το έσβηνε αν δεν κανω λάθος το οποίο δε το κανει τωρα. Σωστα;

#29   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/08/2016 - 13:50

ρε παιδια μηπως ξερετε που μπορω να βρω το ipsw, γιατι εδω στο forum δεν εχει ανεβει ακομα και το βιαζομαι.



#30   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 05/08/2016 - 14:04

Δεν εχει διορθωθει το ς. Μονο στην iOS 10 beta 3 και πανω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες