Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Δωρεάν 10GB στους Χρήστες Vodafone RED για 30 ημέρες!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2016 - 23:30

Προσοχη ακομα και αν ενεργοποιησατε το πακετο η vodafone σας τρωει ηδη απο το πακετο σας το μηνυμα ειναι ψευδες για 10 gb. Ελεξτε το με την εφαρμογη. Ειχα 50 mb και μολις βρεθηκα με 40. Ετοιμαστειτε για ομορφες χρεωσεις απο τους απατεωνες.

37mb με το πακετο ενεργοποιημενο. Υπεροχα θα σπασω και το συμβολαιο μια ωρα αμεσα. 500 ευρω ζητανε 500 αρ..δακια θα παρουνε.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 30/08/2016 - 23:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/08/2016 - 23:39

Προσοχη ακομα και αν ενεργοποιησατε το πακετο η vodafone σας τρωει ηδη απο το πακετο σας το μηνυμα ειναι ψευδες για 10 gb. Ελεξτε το με την εφαρμογη. Ειχα 50 mb και μολις βρεθηκα με 40. Ετοιμαστειτε για ομορφες χρεωσεις απο τους απατεωνες.

37mb με το πακετο ενεργοποιημενο. Υπεροχα θα σπασω και το συμβολαιο μια ωρα αμεσα. 500 ευρω ζητανε 500 αρ..δακια θα παρουνε.

εμενα παντως 1.465 mb μου ειχαν μεινει υπολοιπο απο την μερα που εβαλα την προσφορα και μολις τωρα που μπηκα να δω απο περιεργεια με αυτο που ειπες παλι 1.465 μου λεει.

#33   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2016 - 23:44

Βρεθηκε ο ενοχος. Internet for sharing.
Vdkour thanks.

Internet for sharing τρωει τα mb του κινητου και οχι των 10gb

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 30/08/2016 - 23:45


#34   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/08/2016 - 23:47

Βρεθηκε ο ενοχος. Internet for sharing.
Vdkour thanks.

Internet for sharing τρωει τα mb του κινητου και οχι των 10gb

ναι αλλα απο την αλλη παλι αυτα δεν τα εχουν δωσει για sharing??ευτυχως που το ανακαλυψες γιατι ειχα σκοπο να το σκισω το ipad τωρα που θα εφευγα για ενα τριημερακι....!αρα μονο με hotspot θα κανω την δουλεια μου.

#35   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2016 - 10:15

Ανοιγω εδω το θεμα γιατι δεν βρηκα το νημα για την vodafone. Εχει μηνες που ανεφερα προβλημα στην περιοχη μου και η vodafone σφυριζει αδιαφορα. Το συμβολαιο ληγει Νοεμβριο του 2017 μπορω να κανω καταγγελια του συμβολαιου μου διχως να πληρωσω τα 500 ευρω; Δεν πηρα συσκευη μου τα εβαλαν σε εκπτωση παγιου και για τους δυο αριθμους. Επιθυμω να φυγω στους πρασινους να εχω σημα καλο. Γνωριζει κανεις τη διαδικασια; Οχι θεωρητικα αλλα να μου πει πρακτικα τι γινεται σε αυτη την περιπτωση. Εχω πολλες πτωσεις στο σημα σχεδον οριακα πιανω g και η vodafone παραδεχτηκε σημερα οτι εχει προβλημα στην περιοχη μου

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 06/11/2016 - 10:20


#36   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/11/2016 - 10:39

Ειχα και γω το ιδιο θεμα bill. Τους τα ζαλισα και μου ελεγαν οτι φταιει ο δημαρχος της περιοχης γιατι κατεβασε την κεραια τους κτλ κτλ. Σαν λυση μου προτειναν αφου ειχα wifi στο σπιτι να μου δωσουν δωρεαν τον ενισχυτη σηματος για μεσα στο σπιτι ωστε μεσω wifi να εχω καλυτερο σημα.
Τους λεω λοιπον πως δεν εχω (και καλα wifi) και πως θελω να φυγω. μου εκαναν βεβαια καινουργια προσφορα με μεγαλυτερη εκπτωση.
Δεν ξερω ομως αν μπορεις να κανεις τιποτα με την ακυρωση του συμβολαιου.
Αν εχεις wifi πιεσε τους για τον ενισχυτη σηματος αλλα και εννοειτε για εκπτωση στο συμβολαιο σου (πιεσε τους οτι ειναι δικη τους υπαιτιοτητα αν και θα σου πουνε το κλασικο με την κεραια κτλ κτλ)
Ελπιζω να βοηθησα boy

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 06/11/2016 - 10:40


#37   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2016 - 10:47

άσχετο

το 1γιγα τον μήνα ισχύ για αγορά χρόνου 10 ευρώ και πως γίνετε η διαδικασία δηλαδή αν το βάλεις 6 Νοεμβρίου θα βάλει το επόμενο στις 7 Δεκεμβρίου 

:wub:



#38   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2016 - 10:49

Ειχα και γω το ιδιο θεμα bill. Τους τα ζαλισα και μου ελεγαν οτι φταιει ο δημαρχος της περιοχης γιατι κατεβασε την κεραια τους κτλ κτλ. Σαν λυση μου προτειναν αφου ειχα wifi στο σπιτι να μου δωσουν δωρεαν τον ενισχυτη σηματος για μεσα στο σπιτι ωστε μεσω wifi να εχω καλυτερο σημα.
Τους λεω λοιπον πως δεν εχω (και καλα wifi) και πως θελω να φυγω. μου εκαναν βεβαια καινουργια προσφορα με μεγαλυτερη εκπτωση.
Δεν ξερω ομως αν μπορεις να κανεις τιποτα με την ακυρωση του συμβολαιου.
Αν εχεις wifi πιεσε τους για τον ενισχυτη σηματος αλλα και εννοειτε για εκπτωση στο συμβολαιο σου (πιεσε τους οτι ειναι δικη τους υπαιτιοτητα αν και θα σου πουνε το κλασικο με την κεραια κτλ κτλ)
Ελπιζω να βοηθησα boy

Εχω το full σημα αλλα ειναι ψευτοσημα. Βγαινοντας απο το σπιτι δεν εχω παλι σημα. Θα ζητησω απο δευτερα να φυγω δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση αν και μου ειπαν οτι θα διορθωθει(εδω και ενα χρονο το ιδιο μου λενε) αλλα δεν με ακουνε συχνα πυκνα.

#39   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/11/2016 - 18:28

Εχω το full σημα αλλα ειναι ψευτοσημα. Βγαινοντας απο το σπιτι δεν εχω παλι σημα. Θα ζητησω απο δευτερα να φυγω δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση αν και μου ειπαν οτι θα διορθωθει(εδω και ενα χρονο το ιδιο μου λενε) αλλα δεν με ακουνε συχνα πυκνα.


Αν εχεις ενα χρονο που παλευεις, αλλαζει το θεμα. Πες τους οτι θα πας στον συνηγορο του πολιτη (σαν την διετια με τα iphone) και οτι εχεις ολες τις συνομιλιες γραμμενες και τοσο καιρο αυτοι σε γραφουν. πες τους οτι θελεις να διακοψεις λογω δικης τους υπαιτιοτητας και οχι δικης σου.

#40   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2016 - 18:45

Αν εχεις ενα χρονο που παλευεις, αλλαζει το θεμα. Πες τους οτι θα πας στον συνηγορο του πολιτη (σαν την διετια με τα iphone) και οτι εχεις ολες τις συνομιλιες γραμμενες και τοσο καιρο αυτοι σε γραφουν. πες τους οτι θελεις να διακοψεις λογω δικης τους υπαιτιοτητας και οχι δικης σου.


Οκ μετα επομενη κινηση; Θελω να μην χαθουν οι αριθμοι και να μεταφερθουν σε αλλον παροχο και απο εκει δεν προκειται να ξαναφυγω.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 06/11/2016 - 18:45


#41   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/11/2016 - 19:46

Οκ μετα επομενη κινηση; Θελω να μην χαθουν οι αριθμοι και να μεταφερθουν σε αλλον παροχο και απο εκει δεν προκειται να ξαναφυγω.

Μα δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα με την μεταφορα αριθμων. Για σενα το προβλημα ειναι η καλυψη δικτυου. Ας βαλουνε κεραια στην περιοχη σου και τοτε μενεις για αλλα 10 χρονια στη βοντα. Τονισε τους οτι εχεις θεμα που χανεις κλησεις (πχ λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων ή πρεπει να σε βρισκουν ατομα της οικογενειας σου). Μην τσακωθεις καθολου αλλα τονισε τους οτι αν και σεβεσαι την εταιρια εχεις θεμα με την καλυψη. Ας φερουν και τεχνικους να το τσεκαρουν
Σε υπαιτιοτητα της εταιριας δεν μπορουν να μην δεν σου ακυρωσουν το συμβολαιο σου. Ειναι υποχρεωμενοι γιατι στην τελικη αυτο πληρωνεις και οχι το να χανεις κλησεις!!

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 06/11/2016 - 19:46


#42   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2016 - 22:25

2 red 1 στα 63 ευρώ με σπασμένο πλέον συμβόλαιο όποτε θελήσω να φύγω. Αν υπάρχει κανείς που δουλεύει σε τμήμα προσφορών στην cosmote πμ ευχαριστώ.

 

Vagfilippo είσαι μοναδικός μου ήρθε και sms για το σήμα στην περιοχή μου οτι θα καλυφθεί άγνωστο πότε. Και δεύτερο sms με οφειλή 0.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 21/11/2016 - 22:25


#43   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/11/2016 - 22:29

2 red 1 στα 63 ευρώ με σπασμένο πλέον συμβόλαιο όποτε θελήσω να φύγω. Αν υπάρχει κανείς που δουλεύει σε τμήμα προσφορών στην cosmote πμ ευχαριστώ.
 
Vagfilippo είσαι μοναδικός μου ήρθε και sms για το σήμα στην περιοχή μου οτι θα καλυφθεί άγνωστο πότε. Και δεύτερο sms με οφειλή 0.


Και ο αγιος φοβερα θελει Billara ;)

#44   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/11/2016 - 22:31

σήμερα με κάλεσαν από cyta 1000 λεπτά και 1γιγα 16 εύρω τελική τιμή,δεν έκανα κάτι  γιατί την περασμένη εβδομάδα ανανέωσα με voda.



#45   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2016 - 22:36

Και ο αγιος φοβερα θελει Billara ;)

Αντιθέτως :P μίλησα όσο πιο ευγενικά μπορούσα. Τους ζήτησα συγγνώμη τους ευχαρίστησα για την ευγένεια τους και για την όποια προσπάθεια κάνουν και μου είπαν ευχαριστούμε για την συνεργασία αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για την περιοχή σας. Τους υπέδειξα δρόμους που δεν πιάνει το σήμα αλλά και πάλι μου είπαν οτι δε γίνεται τίποτα. Σήμερα χρειαζόμουν γερανό γιατί το αμάξι μου βγήκε εκτός δρόμου από λαλακία μου(10 χρόνια οδηγώ μια απροσεξία και την παθαίνεις σαν πρωτάρης πάλι καλά δεν έπαθα ζημιά καμία) έπαιρνα την οδική βοήθεια και δεν με ακούγανε ούτε εγώ τους άκουγα με τίποτα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες