Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1861   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 12:43

Υπάρχει κάποιος που έχει το Nike. Plus I watch και έχει δοκιμάσει να τρέξει χωρίς το τηλέφωνο ; δοκίμασα σήμερα και δεν μετρούσε απόσταση. Το κανονικό app δούλεψε κανονικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα φίλε. Σορρυ για την καθυστέρηση αλλά τώρα βρήκα ευκαιρία να το δοκιμάσω.
Ήμουν έξω και έβαλα το κινητό σε airplane mode για να μην επικοινωνεί με το ρολόι. Ξεκίνησα την εφαρμογή της προπόνησης και επέλεξα το βάδισμα εκτός.
Η διαδρομή καταγράφηκε κανονικά στον χάρτη στην εφαρμογή δραστηριότητα στο κινητό και μέτρησε τα πάντα.
Μήπως έχεις απενεργοποιήσει κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1862 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 16/01/2017 - 16:54

Δε ξέρω τι έκανα. Κάτι μου έγραφε να ενεργοποιήσω στο health app. Αλλά δε βρήκα τίποτα. Σε ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1863 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 18/01/2017 - 17:15

Καλησπέρα. Πως μπορώ να κάνω κλήσεις από το iwatch και να μιλήσω από το Bluetooth hands free ;

Τελευταία επεξεργασία από: fitspiros, 18/01/2017 - 17:17


#1864   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/01/2017 - 17:21

Καλησπέρα. Πως μπορώ να κάνω κλήσεις από το iwatch και να μιλήσω από το Bluetooth hands free ;

Πρέπει να είναι πρώτα συνδεδεμένο το Bluetooth με το ρολόι. Έπειτα ανοίγεις την εφαρμογή τηλεφώνου από το ρολόι και επιλέγεις την επαφή. Προϋποθέτει να έχεις και το iPhone κοντά και connected.

Σε περίπτωση που έχει και ο άλλος iPhone, μπορείς και χωρίς το κινητό να κάνεις κλήση Facetime Audio. Πάντα όμως μέσω Internet.

 

Πιο εύκολη μου φαίνεται η έναρξη κλήσεων μέσω Siri, αρκεί να του έχεις "πει" ποιος είναι ο αδερφός, γκόμενα, πατέρας, μάνα, κόρη κτλ. Ακόμα και τον κομμωτή μου έχω βάλει να αναγνωρίζει φωνητικά.



#1865 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 18/01/2017 - 17:55

Δε ξέρω όλα τα κουλά σε εμένα. Συνδεμένο το Bluetooth headset. Καλώ από το iwatch και ακούγετε από το ρολόι ο ηχος!! Αναγνωρίζει ελληνικές επαφές η Siri για να κάνω φωνητική κλήση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1866   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 18/01/2017 - 18:19

Παιδια πηρα κ εγω το 42αρι το nike...Μιλαμε εχω ενθουσιαστει!!!ακομα το ψαχνω αλλα πολυ γαματο... τωρα βεβαια λουρακι πρεπει να αλλαξω γιατι ηθελα αλλο και δεν το ειχε διαθεσιμο οποτε τωρα κοιταω κ για λουρακι και καμια glass ζελατινα



#1867   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2017 - 22:03

Παιδια πηρα κ εγω το 42αρι το nike...Μιλαμε εχω ενθουσιαστει!!!ακομα το ψαχνω αλλα πολυ γαματο... τωρα βεβαια λουρακι πρεπει να αλλαξω γιατι ηθελα αλλο και δεν το ειχε διαθεσιμο οποτε τωρα κοιταω κ για λουρακι και καμια glass ζελατινα


Έχει πάρα πολλά εγώ έχω 6-7 και αλλάζω :-)


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1868   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2017 - 00:00

Πρέπει να είναι πρώτα συνδεδεμένο το Bluetooth με το ρολόι. Έπειτα ανοίγεις την εφαρμογή τηλεφώνου από το ρολόι και επιλέγεις την επαφή. Προϋποθέτει να έχεις και το iPhone κοντά και connected.

Σε περίπτωση που έχει και ο άλλος iPhone, μπορείς και χωρίς το κινητό να κάνεις κλήση Facetime Audio. Πάντα όμως μέσω Internet.

 

Πιο εύκολη μου φαίνεται η έναρξη κλήσεων μέσω Siri, αρκεί να του έχεις "πει" ποιος είναι ο αδερφός, γκόμενα, πατέρας, μάνα, κόρη κτλ. Ακόμα και τον κομμωτή μου έχω βάλει να αναγνωρίζει φωνητικά.

Χρόνια σου πολλά Αθανάσιε. Εγώ που έχω προφορά σαν τους σκωτσέζους δεν με βόλεψε και πολύ η Siri(la)! Οταν θα έρθει με το καλό και στα ελληνικά (που μάλλον προυποθέτει επένδυση σε καλό τοπικό σερβερ) θα την ξαναδοκιμάσω. Ωστόσο, μπορώ να πω πως είναι αρκετά χρήσιμη. Στο 7+ θα την ξαναδοκιμάσω.

 

Δε ξέρω όλα τα κουλά σε εμένα. Συνδεμένο το Bluetooth headset. Καλώ από το iwatch και ακούγετε από το ρολόι ο ηχος!! Αναγνωρίζει ελληνικές επαφές η Siri για να κάνω φωνητική κλήση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απο όπου καλείς εκεί θα είναι εξαρχής ο ήχος με μια μοναδική εξαίρεση. Οταν καλείς απο το κινητό και έχεις ΒΤ handsfree το στέλνει αυτόματα εκεί. Μπορείς απο το εικονίδιο να το αλλάξεις κατά την διάρκεια της κλήσης. Επίσης απο το control panel αλλάζεις το ηχείο ώστε να ακούς τους ήχους πχ viber, e-mail κλπ ακόμα και όταν έχεις το ΒΤ handsfree

 

Έχει πάρα πολλά εγώ έχω 6-7 και αλλάζω :-)


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

Εγώ θα ήθελα ένα στυλ Nike. Ωστόσο, το TOMS είναι φοβερό. Άνετο, όμοεφο και δεν ερεθίζει το δέρμα όπως κάποια φτηνιάρικα



#1869   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/01/2017 - 00:12

παιδιά μόνο από εξωτερικό έχετε πάρει το series2? τιμή χοντρικά για το απλό μοντέλο?



#1870   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/01/2017 - 00:29

Χρόνια σου πολλά Αθανάσιε. Εγώ που έχω προφορά σαν τους σκωτσέζους δεν με βόλεψε και πολύ η Siri(la)! Οταν θα έρθει με το καλό και στα ελληνικά (που μάλλον προυποθέτει επένδυση σε καλό τοπικό σερβερ) θα την ξαναδοκιμάσω. Ωστόσο, μπορώ να πω πως είναι αρκετά χρήσιμη. Στο 7+ θα την ξαναδοκιμάσω.


Ευχαριστώ για τις ευχές.
Χρησιμοποιούσα εδώ και καιρό τα αγγλικά μου για την Siri (πιο αμερικανική προφορά), αλλά από τότε που άλλαξα σε γερμανικά που έχω μάθει από γεννησιμιού, μπορώ να πω ότι λειτουργεί πολύ καλύτερα.

Ότι αφορά τους τεχνητής νοημοσύνης βοηθούς, έχουμε πολλά να δούμε ακόμα.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι η Apple μέσω ρολογιού και ακουστικών το προωθεί.
Και έχω πετύχει τον εαυτό μου να έχω τα δυο χέρια κατειλλημένα και να γυρίζω τον καρπό μου και να μιλάω στην Siri. Κυρίως για καμιά κλήση, για χρονόμετρα, για υπενθυμίσεις.

Πάντως αξίζει να ξεκινήσει κανείς μέσω των έτοιμων εντολών που υπάρχουν στην οθόνη του Siri στο iPhone. Έστω και σε σπασμένη προφορά.


Όσο για τα ελληνικά ονόματα και για κλήσεις, υπάρχει διαδικασία να ορίσεις τους συσχετισμούς των επαφών με εσένα. Μετά από αυτό απλά λες: Call my brother, sister, girlfriend, father, hairstylist κτλ.

Επίσης μια καλή υπενθύμιση, είναι: Remind me tomorrow to call my wife. Και φτιάχνει άμεσα μια ειδοποίηση με έτοιμη συντόμευση την κλήση προς τη γυναίκα σου.

Αυτά και μέσω ρολογιού. Για να μην ξεφεύγουμε.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

#1871   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/01/2017 - 09:28

παιδιά μόνο από εξωτερικό έχετε πάρει το series2? τιμή χοντρικά για το απλό μοντέλο?

Από iStorm μη μπλέκεις με εξωτερικό. Θα δεις τις τιμές στο σάιτ τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1872   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 19/01/2017 - 10:02

Απο storm το πηρα εγω εχουν μερικα ετοιμοπαραδοτα οποτε μπορεις να ρωτησεις τι κ ποιο εχουν.



#1873   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 19/01/2017 - 10:04

Έχει πάρα πολλά εγώ έχω 6-7 και αλλάζω :-)


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

Κοιταω να δω τι να παρω γιατι το λουρακι το nike δεν μου αρεσει κ τοσο για καθημερινο.... καλα δεν πεθραζω και πολλα δεν θελω να μου χτυπαει το ρολοι για τα παντα....το θεωρω τραγικο... δυο τρια βασικα...



#1874   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2017 - 10:09

Καλημέρα!

 

Έχει τύχει σε κανέναν να έχει εισερχόμενη κλήση, να μην απαντήσει και ο καλών να το κλείσει, κι ενώ το ρολόι σταματάει να χτυπάει, το iphone να συνεχίζει να κουδουνίζει;



#1875   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2017 - 10:45

Καλημέρα!

 

Έχει τύχει σε κανέναν να έχει εισερχόμενη κλήση, να μην απαντήσει και ο καλών να το κλείσει, κι ενώ το ρολόι σταματάει να χτυπάει, το iphone να συνεχίζει να κουδουνίζει;

 

Μετά από δοκιμή παρατήρησα ότι τελικά το ρολόι σταματάει να χτυπάει μετά από (αρκετά) δευτερόλεπτα αλλά το ρολόι συνεχίζει κανονικά μέχρι το τέλος της κλήσης από τον καλών.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες