Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1906   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 06:25

Καλησπέρα και από εμένα, μένω Κύπρο, γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει εδώ κάπου; διότι στο istorm Κύπρου λέει ακόμα πως αναμένεται σύντομα!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Υπάρχει στο istorm. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα. Εγώ από εκεί αγόρασα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1907   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 12:50

καλησπερα,δεν εχω συνδρδεμενο το bluetooth,παρα ειναι στο ιδιο wifi,και μου ερχοντε μνμτα απο messenger.στο watchos 2.2 δμε ερχοντουσαν οταν ημουν στο ιδιο wifi,παρα μονο οταν ηταν με bluetooth.τι εγινε τωρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1908   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 30/01/2017 - 13:49

καλησπερα,δεν εχω συνδρδεμενο το bluetooth,παρα ειναι στο ιδιο wifi,και μου ερχοντε μνμτα απο messenger.στο watchos 2.2 δμε ερχοντουσαν οταν ημουν στο ιδιο wifi,παρα μονο οταν ηταν με bluetooth.τι εγινε τωρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Ξαναγράψε το αν θες για να καταλάβουμε τι θες να πεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1909   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 14:20

Ξαναγράψε το αν θες για να καταλάβουμε τι θες να πεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

το εγραψα λιγο γρηγορα.οταν ημουν στο watchos 2.2 και δεν ειχα συνδρδεμενο το ρολοι με bluetooth,αλλα ηταν στο ιδιο δικτυο wifi δεν ερχοντουσαν μνμτα απο το messenger.Σημερα με 3.1.1 και ενω δεν ειχα το ρολοι συνδεδεμενο με το bluetooth,αλλα ηταν στο ιδιο δικτυο,οταν μου στελνανε μνμτα στο fb messenger,ερχοντουσαν και στο ρολοι.Και κανω την ερωτηση,αλλαξε κατ στην καινουρια εκδοση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1910   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:16

το εγραψα λιγο γρηγορα.οταν ημουν στο watchos 2.2 και δεν ειχα συνδρδεμενο το ρολοι με bluetooth,αλλα ηταν στο ιδιο δικτυο wifi δεν ερχοντουσαν μνμτα απο το messenger.Σημερα με 3.1.1 και ενω δεν ειχα το ρολοι συνδεδεμενο με το bluetooth,αλλα ηταν στο ιδιο δικτυο,οταν μου στελνανε μνμτα στο fb messenger,ερχοντουσαν και στο ρολοι.Και κανω την ερωτηση,αλλαξε κατ στην καινουρια εκδοση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Το ίδιο συνέβαινε και με την 3. Όποτε μάλλον το έκαναν συμβατό για οικονομία μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1911   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:24

Το ίδιο συνέβαινε και με την 3. Όποτε μάλλον το έκαναν συμβατό για οικονομία μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

σε ολα τα apps?και τωρα που με εκανες quote,μου ηρθε ειδοποιηση στο ρολοι ,παρολο που ειναι συνδεδεμενο με wifi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1912   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:24

το εγραψα λιγο γρηγορα.οταν ημουν στο watchos 2.2 και δεν ειχα συνδρδεμενο το ρολοι με bluetooth,αλλα ηταν στο ιδιο δικτυο wifi δεν ερχοντουσαν μνμτα απο το messenger.Σημερα με 3.1.1 και ενω δεν ειχα το ρολοι συνδεδεμενο με το bluetooth,αλλα ηταν στο ιδιο δικτυο,οταν μου στελνανε μνμτα στο fb messenger,ερχοντουσαν και στο ρολοι.Και κανω την ερωτηση,αλλαξε κατ στην καινουρια εκδοση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ότι έχει σχέση με Ίντερνετ κι όχι με πάροχο, ακόμα κι αν δεν είναι συνδεδεμένο με bt το ρολόι σου έρχονται ειδοποιήσεις. Προϋποθεση βέβαια να έχεις συνδεθεί μια φορά στο συγκεκριμένο wifi .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1913   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:27

Ότι έχει σχέση με Ίντερνετ κι όχι με πάροχο, ακόμα κι αν δεν είναι συνδεδεμένο με bt το ρολόι σου έρχονται ειδοποιήσεις. Προϋποθεση βέβαια να έχεις συνδεθεί μια φορά στο συγκεκριμένο wifi .


Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτο ισχυε και στην 2.2;γιατι μονο ειδοποιησεις απο τα messages ερχοντουσαν οταν ηταν με wifi.Επισης οταν λες να εχω συνδεθει μια φορα,εννοεις να ειναι αποθηκευμενος ο κωδικος;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1914   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:33

αυτο ισχυε και στην 2.2;γιατι μονο ειδοποιησεις απο τα messages ερχοντουσαν οταν ηταν με wifi.Επισης οταν λες να εχω συνδεθει μια φορα,εννοεις να ειναι αποθηκευμενος ο κωδικος;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν ξέρω για 2.2. Μήπως δεν είχες ανοιχτές τις ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές όταν ήσουν στην 2.2;
Για το wifi τώρα όταν συνδεθεις μια φορά από το κινητό κι έχεις και το ρολόι συνδεδεμένο με bt, αυτόματα γίνεται γνωστό το συγκεκριμένο wifi στο ρολόι . Έλεγξέ το κάνοντας swipe στο ρολόι από κάτω. Θα σου βγάλει "συνδεδεμένο" και το το συννεφάκι .
Edit: Ενώ όταν είσαι με bt σου βγάζει το εικονίδιο του κινητού


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 30/01/2017 - 15:34


#1915   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:48

ωραια σας ευχαριστω,κατι ακομα,εχω κλεισει τα smart replies στα μηνυματα,αλλα αυτα δεν φευγουν οταν παω να κανω reply απο το ρολοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1916   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:48

Ισχύει κανονικά και στην 2.1 και στην 2.2 που πρόλαβα. Όσο είσαι με το συννεφάκι έχεις ειδοποιήσεις σίγουρα στις μαμά εφαρμογές ακόμα και αν ειναι κλειστό το κινητό. Τώρα viber κλπ άλλες φορές λειτουργούν άλλες όχι. Θα βρείτε την ερώτηση μου σε κάποιο παλιό ποστ. Μου είχε κάνει εντύπωση το συννεφάκι. Μια φορά κατάφερα να πάρω κλήση με το συννεφάκι (το κινητό στο ίδιο wifi κανονικά)!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1917   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:03

Ισχύει κανονικά και στην 2.1 και στην 2.2 που πρόλαβα. Όσο είσαι με το συννεφάκι έχεις ειδοποιήσεις σίγουρα στις μαμά εφαρμογές ακόμα και αν ειναι κλειστό το κινητό. Τώρα viber κλπ άλλες φορές λειτουργούν άλλες όχι. Θα βρείτε την ερώτηση μου σε κάποιο παλιό ποστ. Μου είχε κάνει εντύπωση το συννεφάκι. Μια φορά κατάφερα να πάρω κλήση με το συννεφάκι (το κινητό στο ίδιο wifi κανονικά)!


Sent from my iPhone using Tapatalk

μαλλον επειδη θα ειχα το app background κλειστο γιαυτο δεν ερχοντουσαν οταν ημουν σε wifi.αν κλεισω το κινητο και εχω το ρολοι σε wifi,θα χτυπησει το ρολοι στις μαμα εφαρμογες;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1918   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:14

Αν η εφαρμογής είναι native Watch App, πιθανότατα να μπορεί να λάβει ειδοποιήσεις.

Αν η εφαρμογή χρειάζονταν επί 2.2 το κινητό, τότε λογικό να μην υπήρχαν ειδοποιήσεις σε ασυνδεσία με το κινητό.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#1919   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/01/2017 - 17:02

μαλλον επειδη θα ειχα το app background κλειστο γιαυτο δεν ερχοντουσαν οταν ημουν σε wifi.αν κλεισω το κινητο και εχω το ρολοι σε wifi,θα χτυπησει το ρολοι στις μαμα εφαρμογες;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Άμα περίπτωση. Πχ κλήση όχι. iMessage ναι. SMS όχι. Email ναι.
Να έχεις στο μυαλό σου υπηρεσίες στυλ iCloud και γενικά με το Apple ID μπορούν να χτυπήσουν ενώ έχεις το κινητό εκτός. Αλλα δεν προτείνεται καθότι η σύνδεση με το κινητό ειναι απαραίτητη και για άλλους λόγους μια και το ρολόι πρακτικά δεν ειναι αυτόνομη συσκευή. Απλά ειναι μάλλον εύκολο κάποιες υπηρεσίες της apple να προωθηθούν στο Apple ID σου και μια και το ρολόι κρατεί σύνδεση με wifi τις περισσότερες φορές θα παρει τις ανάλογες ειδοποιήσεις.

Για το viber πχ ειναι αλλόκοτο! Μια έρχονται μια δεν έρχονται αλλα ούτως η άλλως η εφαρμογή ειναι περίεργη γενικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1920   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 17:49

σας ευχαριστω κατι ακομα,γιατι καμια φορα στα μνμτα και στα τηλεφωνα ενω καποιον αριθμο τον εχω σαν επαφη μου βγαζει μονο τον αριθμο του;εκανα ενα τεστ τωρα και εστειλα imessage απο το κιν του αδερφου μου και μου εβγαλε τον αριθμο του και οχι ονομα επαφης


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες