Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#886   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2016 - 21:40

Για να καταλαβω οταν τρεχεις δεν μπορεις να δεις ποσες θερμιδες εκαψες και ποσα χιλιομετρα ετρεξες εκείνη την ωρα?πρεπει να το δω στο τελος απο το κινητο??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2016 - 23:38

Και μην ξεχνάμε να το ξεπλένουμε καλά γιατί το αλάτι θεωρώ την επίστρωση με χρωμα θα την χαλάσει και θα κάνει σημάδια. Όχι πως θα το βάλω σε θάλασσα προσωπικά .. ποτέ κανένα δεν έχω βάλει! :·) Μόνο στους Ολυμπιακούς στα παγκόσμια και Πανευρωπαϊκά τα φοράω ..


On_7+

Νομίζω και το χλώριο της πισίνας κάνει ζημιά ..και εκεί θέλει πλύσιμο μετά


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#888   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/10/2016 - 23:59

Νομίζω και το χλώριο της πισίνας κάνει ζημιά ..και εκεί θέλει πλύσιμο μετά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάντα! Απλά δε το ανέφερα γιατί και αυτο είναι σίγουρο .

Όπως και να έχει από την στιγμή που το χρησιμοποιείς σε γλυκό η αλμυρό νερό πάντα το ξεπλένουμε όπως κάνουμε και με αλλά πράγματα π.χ τα μπρατσάκια μας ! :)


On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 22/10/2016 - 23:59

@CaLi@


#889   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2016 - 10:26

Λοιπόν παιδιά..αποφάσισα σήμερα η αύριο να κάτσω να παραγγείλω στο series 2 από Apple U.K.φανταζομαι μπορώ .εχει πάρει κανεις από εκεί να με βοηθήσει ;φαντάζομαι πιστωτική λειτουργεί τώρα πια.επισης αξίζει ο κόπος;μένω επαρχία όποτε και από Ελλάδα παραγγελία πρέπει να κάνω .αν έχει πάρει κανεις από εκεί Ας μου στείλει πμ


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#890   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2016 - 11:06

Για να καταλαβω οταν τρεχεις δεν μπορεις να δεις ποσες θερμιδες εκαψες και ποσα χιλιομετρα ετρεξες εκείνη την ωρα?πρεπει να το δω στο τελος απο το κινητο??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορείς! Όταν τρέχεις εμφανίζει συνέχεια συνολική ώρα, χιλιόμετρα, ρυθμό, μέσο ρυθμό και καρδιακούς παλμούς. Μόλις τελειώσεις σου κάνει μια σύνοψη + θερμίδες που έκαψες. Χάρτη μόνο στο κινητό.

 

Μερικά ερωτήματα που ψάχνουν απαντήσεις

 

1) Είναι αδιάβροχο στα 50μ. Όταν θα βουτήξεις το ρολόι σε νερό, κάνεις swipe-up κι επιλέγεις τη "σταγόνα" ή δεν χρειάζεται (δεν μιλάω για προπόνηση) ? 

2) Κάνεις προπόνηση (π.χ. τρέξιμο). Πού και πώς εμφανίζεται η διαδρομή που έκανες ? 

3) Οι μετρήσεις της "Ορθοστασίας" και των "Βημάτων" που εμφανίζονται στην "Δραστηριότητα", κατά πόσο είναι ακριβείς ?  

1) Βουτάς,τελειώνεις, ξεπλένεις το ρολόι και κάνεις τη διαδικασία με τη σταγόντα.

2) Η διαδρομή εμφανίζεται σε χάρτη, στο τέλος στο κινητό. Σύνοψη εμφανίζεται και στο ρολόι μόλις τελειώσεις.

3) Τα βήματα είναι 95+% ίδια με ένα garmin που έχω. Η ορθοστασία από την άλλη όχι και τόσο. Μπορεί να είμαι όρθιος 2-3' και να μη το καταλάβει και να μην φύγει το status.



#891   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 23/10/2016 - 12:37

Παιδιά καλημέρα! Σαν να έχω παρατηρήσει battery drain στο ρολόι που πήρα πριν 3 μέρες... χθες το βράδυ το αφήνω με 60% σε flight mode, και σήμερα το πρωί είχε χάσει 21%... κρίνοντας και από το πρώτο που έχω, δεν είναι λογικό να χάσει τόσο... από που θα μπορούσε να προέρχεται;;

#892   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2016 - 12:40

Κατι το προκαλεί αλλά δεν βρήκαμε λύση. Το έχουμε αναφέρει αν δεις σε προηγούμενα ποστ. Εγώ κατέληξα να το βάζω κάθε φορά για φόρτιση και ησύχασα. Αλλιώς το απενεργοποιείς κάθε βράδυ και το ανοίγεις πάλι το πρωί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#893   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2016 - 12:43

3) Τα βήματα είναι 95+% ίδια με ένα garmin που έχω. Η ορθοστασία από την άλλη όχι και τόσο. Μπορεί να είμαι όρθιος 2-3' και να μη το καταλάβει και να μην φύγει το status.

Είσαι σίγουρος για την ορθοστασία; Δεν υπάρχει περίπτωση να μου εχει έρθει ειδοποίηση , να περπατήσω για ένα λεπτό και να μην το εχει καταλάβει. Μήπως ήσουν ακίνητος όρθιος; γιατί σε αυτήν την περίπτωση ειναι σαν κάθεσαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#894   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 23/10/2016 - 12:51

Παιδιά καλημέρα! Σαν να έχω παρατηρήσει battery drain στο ρολόι που πήρα πριν 3 μέρες... χθες το βράδυ το αφήνω με 60% σε flight mode, και σήμερα το πρωί είχε χάσει 21%... κρίνοντας και από το πρώτο που έχω, δεν είναι λογικό να χάσει τόσο... από που θα μπορούσε να προέρχεται;;


Δν το έχω ακόμα το ρολόι αλλά μήπως (μπορεί να ακουστεί χαζό) κάνει συνεχόμενο search για καρπό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#895   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/10/2016 - 13:01

Έκανα και γω την παραγγελία μου από το istorm. Μαύρο με μαύρο λουράκι. Τι χρόνο αναμονής έχουμε περίπου ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#896   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 23/10/2016 - 13:18

Δν το έχω ακόμα το ρολόι αλλά μήπως (μπορεί να ακουστεί χαζό) κάνει συνεχόμενο search για καρπό;
Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εγω σκέφτηκα κάτι τέτοιο, επομένως οχι δεν είναι χαζή καθόλου η σκέψη σου!!

Κατι το προκαλεί αλλά δεν βρήκαμε λύση. Το έχουμε αναφέρει αν δεις σε προηγούμενα ποστ. Εγώ κατέληξα να το βάζω κάθε φορά για φόρτιση και ησύχασα. Αλλιώς το απενεργοποιείς κάθε βράδυ και το ανοίγεις πάλι το πρωί.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατάλαβα! Η αλήθεια είναι ότι φαίνεται ότι χάνει περισσότερο όταν δεν το φοράς παρά όταν το φοράς! Άρα φαντάζομαι είναι θέμα λογισμικού;; δηλαδή με το watchOS 3.1 ίσως διορθώνεται;;

Τελευταία επεξεργασία από: alexandros4, 23/10/2016 - 13:18


#897   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2016 - 13:23

Λοιπόν παιδιά..αποφάσισα σήμερα η αύριο να κάτσω να παραγγείλω στο series 2 από Apple U.K.φανταζομαι μπορώ .εχει πάρει κανεις από εκεί να με βοηθήσει ;φαντάζομαι πιστωτική λειτουργεί τώρα πια.επισης αξίζει ο κόπος;μένω επαρχία όποτε και από Ελλάδα παραγγελία πρέπει να κάνω .αν έχει πάρει κανεις από εκεί Ας μου στείλει πμ


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κανεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#898   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/10/2016 - 13:27

Κανεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αγόρασέ το από Ελλάδα. 

 

Ίδια τιμή θα σου βγει. 448 κάνει Αγγλία και τα μεταφορικά θα είναι άλλα 20-30ευρω. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#899   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2016 - 13:29

Κανεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

έχεις πμ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#900   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2016 - 13:34

Αγόρασέ το από Ελλάδα.

Ίδια τιμή θα σου βγει. 448 κάνει Αγγλία και τα μεταφορικά θα είναι άλλα 20-30ευρω.

Ελλάδα δεν έχει τώρα πουθενά και μένω Δράμα...πρέπει να πάω σαλονικη και πάλι πρέπει να περιμένω κανένα μήνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)