Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

watchOS 3.0 - Τα νέα χαρακτηριστικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 14/09/2016 - 01:41

Το ότι θα πέρναγα το iOS 10 σε 10 λεπτά και θα ανυπομονούσα περισσότερο και θα ξενύχταγα για το WatchOS 3 ποιος να μου το λεγε..

 

p.s. Τελειώνει το Install, είδωμεν!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/09/2016 - 07:55

Όλοι έτσι νιώθουμε χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   pavlos1974

pavlos1974

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2016 - 09:04

Καλημέρα θέλω βοήθεια ...δεν μου βγάζει ενημέρωση για το os 3.

#19   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 14/09/2016 - 09:33

πηγαινε στις Watch - Γενικα - Ενημερωση Λογισμικου ( κι αν εχεις πρωτα περασει την 10 στο iphone ) , θα σου την βγαλει 



#20   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 14/09/2016 - 09:34

Καλημέρα θέλω βοήθεια ...δεν μου βγάζει ενημέρωση για το os 3.

Φαντάζομαι ότι έχεις περάσει στο κινητό την iOS 10.

 

Καλό είναι να ασχοληθείς σήμερα το βράδυ. Όταν επιστρέψεις σπίτι, βάλε και τις δύο συσκευές στο ρεύμα (να περάσουν το 50%) και ξαναέλεγξε αν σου βγάζει την ενημέρωση για το ρολόι. Θα πάρει κανά 2 με 3 ώρες να το κατεβάσει και το εγκαταστήσει το watchOS 3.



#21   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 14/09/2016 - 10:25

Πρώτες εντυπώσεις..εξαιρετικές!!

 

Γρήγορο,σβέλτο και άμεσο το λειτουργικό όπως θα έπρεπε να ταν εξ αρχής. Σοβαρά όσοι είστε σε 1st Gen Watch θα νομίζετε πως κάνατε αναβάθμιση σε 2nd Gen και φοράτε 2πύρινο ρολογάκι.  :P

 

Επίσης πολύ καλή δουλειά έχει γίνει και στο Companion του iPhone για προτάσεις νέων Watchface.

 

Από μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμη καθώς το έλιωσα στο ψάξιμο  :D



#22   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 14/09/2016 - 10:36

Πρώτες εντυπώσεις..εξαιρετικές!!

 

Γρήγορο,σβέλτο και άμεσο το λειτουργικό όπως θα έπρεπε να ταν εξ αρχής. Σοβαρά όσοι είστε σε 1st Gen Watch θα νομίζετε πως κάνατε αναβάθμιση σε 2nd Gen και φοράτε 2πύρινο ρολογάκι.  :P

 

Επίσης πολύ καλή δουλειά έχει γίνει και στο Companion του iPhone για προτάσεις νέων Watchface.

 

Από μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμη καθώς το έλιωσα στο ψάξιμο  :D

Την εχω περασει ως tester , εδω κι μια εβδομαδα - οπως κι πριν κραταει , μην σου πω κι ενα τσακ καλυτερα . 



#23   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 14/09/2016 - 10:39

Πρώτες εντυπώσεις..εξαιρετικές!!

 

Γρήγορο,σβέλτο και άμεσο το λειτουργικό όπως θα έπρεπε να ταν εξ αρχής. Σοβαρά όσοι είστε σε 1st Gen Watch θα νομίζετε πως κάνατε αναβάθμιση σε 2nd Gen και φοράτε 2πύρινο ρολογάκι.  :P

 

Επίσης πολύ καλή δουλειά έχει γίνει και στο Companion του iPhone για προτάσεις νέων Watchface.

 

Από μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμη καθώς το έλιωσα στο ψάξιμο  :D

Μου έκανε κάτι νούμερα με την φόρτιση (δεν φόρτιζε) αλλά τελικά μετά από κανά 2 επανεκκινήσεις, έστρωσε.

 

Θέλω να το δω στην καθημερινότητα, πόσο θα βελτιωθεί η χρήση των εφαρμογών. Και καιρός για ένα ξεκαθάρισμα τι εφαρμογές χρειαζόμαστε γενικά στο ρολόι, αλλά και ποιες θα είναι οι προνομιούχες να κάθονται στο Dock.

 

Θα μου λείψει λίγο η ροδέλα με τις επαφές, κυρίως λόγω εμφάνισης. Τη χρησιμοποιούσα με 4-5 άτομα μόνο, κλήσεις και μηνύματα.



#24   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:41

Σφαίρα. Μπράβο τους. Επιτέλους όπως έπρεπε να ειναι εξαρχής.

#25   giannopgeo

giannopgeo

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:42

Μου έκανε κάτι νούμερα με την φόρτιση (δεν φόρτιζε) αλλά τελικά μετά από κανά 2 επανεκκινήσεις, έστρωσε.

 

Θέλω να το δω στην καθημερινότητα, πόσο θα βελτιωθεί η χρήση των εφαρμογών. Και καιρός για ένα ξεκαθάρισμα τι εφαρμογές χρειαζόμαστε γενικά στο ρολόι, αλλά και ποιες θα είναι οι προνομιούχες να κάθονται στο Dock.

 

Θα μου λείψει λίγο η ροδέλα με τις επαφές, κυρίως λόγω εμφάνισης. Τη χρησιμοποιούσα με 4-5 άτομα μόνο, κλήσεις και μηνύματα.

δοκίμασε να βάλεις πρώτη εφαρμογή στο dock την εφαρμογή phone, δεν είναι το ίδιο αλλά...



#26   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:33

Πρώτες εντυπώσεις..εξαιρετικές!!

 

Γρήγορο,σβέλτο και άμεσο το λειτουργικό όπως θα έπρεπε να ταν εξ αρχής. Σοβαρά όσοι είστε σε 1st Gen Watch θα νομίζετε πως κάνατε αναβάθμιση σε 2nd Gen και φοράτε 2πύρινο ρολογάκι.  :P

 

Επίσης πολύ καλή δουλειά έχει γίνει και στο Companion του iPhone για προτάσεις νέων Watchface.

 

Από μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμη καθώς το έλιωσα στο ψάξιμο  :D

αληθεια? περναμε δηλαδη? ειναι πιο γρηγορο σε αοκρηση κλπ κλπ?



#27   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:36

αληθεια? περναμε δηλαδη? ειναι πιο γρηγορο σε αοκρηση κλπ κλπ?


Κοιτα, για μενα προσωπικα αξιζει με τα 1000..!! Νιωθω πραγματικα σα να αλλαξα ρολοι (απο αποψη ταχυτητας και αποκρισης, ακομη και στα Animation ειναι πολυ πιο σβελτο απο τη 2)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2016 - 16:12

Παιδιά αναβάθμισα σε OS 3 σε Apple Watch και δεν έκανα restart όλη μέρα και μου lagαρε τρελά. Μετά από restart έστρωσε λίγο, αλλά τα ψιλοκολληματάκια του τα τρώει εδώ κι εκεί κυρίως στα κινούμενα γραφικά. Πιστεύω ότι ο διπύρηνος είναι απαραίτητος σε αυτή την έκδοση.

Επίσης μου κάνει κάτι κουλά με τα timelapse faces. Όταν τα επιλέγω κολλάνε στην αρχή και με την δεύτερη στρώνουν αλλά όχι πάντα.



#29   pitgrapher

pitgrapher

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@pitgrapher
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2016 - 17:00

Μια γρήγορη ανασκόπηση με θετικά και αρνητικά:

 

:wub:  - HOT!!!!! Ενσωματώθηκε το "Εύρεση My iPhone" και στο Apple Watch!!!!

 

:D- Άμεση ανταπόκριση στης εφαρμογές που έχουν δηλωθεί να είναι στο Dock   

     - Ποιο πολλές επιλογές στης πρόσοψης (αν και κάποιες δεν ενθουσιάζουν ιδιαίτερα)

     - Ποιο γρήγορη απόκριση σε εφαρμογές εκτός Dock σε σχέση με το 2.2.2

     - Η εφαρμογή Breath (Αναπνοές), είναι το new entry και αξίζει να το δοκιμάσετε... αν μη τι άλλο είναι μια ωραία εμπειρία.

 

:excl: - Η διάρκεια της μπαταρίας δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμα αλλά δείχνει ότι είναι στα ίδια επίπεδα με πριν. Αυτό είναι θετικό αν σκεφτεί κανείς ότι το Dock είναι σε συνεχή επικοινωνία με το τηλέφωνο.

 

:wacko: - Το θέμα με τους ήχους ξυπνητηριού δεν το αγγίξανε καθόλου, οπότε απανταχού υπναράδες βάλτε και άλλη συσκευή

      - Δυστυχώς το σύστημα Scribble (δηλ. να στέλνεις SMS με σχηματισμό των γραμμάτων), δεν υποστηρίζει Ελληνικά

      - Δυστυχώς για άλλη μια φορά Siri στα Ελληνικά γιοκ...

      - Αλλαγή έγινε στο πώς κάνουμε Screen Shot. Ενώ πριν χρειάζονται ταυτόχρονο πάτημα του Digital Crown και το πλευρικού πλήκτρου τώρα πρέπει να πατήσεις το DC και δυο φορές το πλευρικό... καθόλου πρακτικό και δεν πιάνει πάντα.   



#30   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2016 - 17:16

Παιδιά αναβάθμισα σε OS 3 σε Apple Watch και δεν έκανα restart όλη μέρα και μου lagαρε τρελά. Μετά από restart έστρωσε λίγο, αλλά τα ψιλοκολληματάκια του τα τρώει εδώ κι εκεί κυρίως στα κινούμενα γραφικά. Πιστεύω ότι ο διπύρηνος είναι απαραίτητος σε αυτή την έκδοση.

Επίσης μου κάνει κάτι κουλά με τα timelapse faces. Όταν τα επιλέγω κολλάνε στην αρχή και με την δεύτερη στρώνουν αλλά όχι πάντα.

ημουν ετοιμοσ αν το περασω....και τωρα με κολλησες.....ο φιλος απο πανω τα λεει ομορφα...χαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες