Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θήκες iPhone 7/7 Plus & 8/8Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3581 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2026   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.696 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:29

Για 7 plus αξίζει η αυθεντική σιλικόνης? Θα έπαιρνα δερμάτινη αλλά θα τη διαλύσω. Γιατί δεν αλλάζω συχνά θήκες οπότε σε συνδυασμό με γυμναστήριο, ιδρώτα και καμιά φορά ψηλοβρεγμένα χέρια στο SE έιχε περάσει το στάδιο vintage χαχαχαχα. Σκέφτομαι τη κόκκινη. Γιατί θα κάνει αντίθεση με το Jet black. Λέτε να είναι πολυυυυύ έντονο ή μπορδελέ :huh: :P

δες



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2027   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:39

H Caudabe -25% με κωδικό STPATTY2017 στο Checkout.

 

H Spigen -10% με κωδικό SHAMROCK  στο Checkout.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2028   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:47

Παιδιά μια ερώτηση : το tempered ice max 3D της G.D. Smith είναι ίδιο με το Knight ή έχουν διάφορες ;; ευχαριστώ εκ των προτέρων


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2029   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:53

Παιδιά μια ερώτηση : το tempered ice max 3D της G.D. Smith είναι ίδιο με το Knight ή έχουν διάφορες ;; ευχαριστώ εκ των προτέρων


Sent from my iPhone using Tapatalk


Φιλε πρέπει να ναι το ίδιο με νέο όνομα. Για 6s το παρηγγειλα απ το eBay ως ice max 3D και μου ρθε Knight. Πολύ καλό παρεμπιπτόντως.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2030   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:57

Εγώ παρηγγειλα το Knight για 7 plus και μου ήρθε το ice max 3D ... σε ερώτηση μου για εάν έγινε λάθος μου απάντησαν όχι είναι το ίδιο απλά άλλαξε η συσκευασία .. σήμερα η αύριο θα το περάσω λοιπόν να το δω πάνω στο κινητό .. σε ευχαριστώ για την απάντηση ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2031   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.696 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2017 - 15:12

Εγώ παρηγγειλα το Knight για 7 plus και μου ήρθε το ice max 3D ... σε ερώτηση μου για εάν έγινε λάθος μου απάντησαν όχι είναι το ίδιο απλά άλλαξε η συσκευασία .. σήμερα η αύριο θα το περάσω λοιπόν να το δω πάνω στο κινητό .. σε ευχαριστώ για την απάντηση ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

:huh: ..περιεργο



#2032   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/03/2017 - 15:58

Παιδιά μια ερώτηση : το tempered ice max 3D της G.D. Smith είναι ίδιο με το Knight ή έχουν διάφορες ;; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για το 7 θες το Knight.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2033   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/03/2017 - 23:47

Η original silicone red της apple για 7plus πως έχει το σήμα πίσω;; Είναι ανάγλυφο;; Υποχωρεί το υλικό προς τα μέσα δηλαδή ή είναι σαν τύπωμενο πιο σκούρο κόκκινο (μπορντώ σχεδόν) με ελαχιςτο ανάγλυφο προς τα πάνω;; Επίσης στα πλαϊνά της, περιμετρικά, έχει μια μικρή γραμμή σαν ένωση;; Εντελώς ανεπαιςθητη βεβαια, αλλά υπάρχει;

Σε παλιά της apple για 5c βέβαια ήταν ανάγλυφο το σήμα με υποχώρηση και δεν υπήρχε ούτε πλαϊνή γραμμή.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2034   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/03/2017 - 12:08

Λοιπόν ψάχνω μια διαφανή σιλικόνη χωρίς να δίνει όγκο στην συσκευή ταυτόχρονα να προστατεύει και λίγο από τυχόν πτώσεις ξέρουμε καμια ?

σήμερα παρέλαβα spigen https://www.spigen.c...ant=21930240897 η μόνη σοβαρή πρόταση σε διάφανη σιλικόνη και με προστασία στην συσκευη .



#2035   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.696 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2017 - 14:04

σήμερα παρέλαβα spigen https://www.spigen.c...ant=21930240897 η μόνη σοβαρή πρόταση σε διάφανη σιλικόνη και με προστασία στην συσκευη .

μεγειες Μανο. Την καμερα την καλυπτει ικανοποιητικα?



#2036   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/03/2017 - 14:07

ναι Δημήτρη έχει στις γωνίες κάτι πολύ διακριτικά εξογκώματα που πατάει εκεί η συσκευη όταν την ακουμπάς στο τραπέζι .



#2037   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:47

Η original silicone red της apple για 7plus πως έχει το σήμα πίσω;; Είναι ανάγλυφο;; Υποχωρεί το υλικό προς τα μέσα δηλαδή ή είναι σαν τύπωμενο πιο σκούρο κόκκινο (μπορντώ σχεδόν) με ελαχιςτο ανάγλυφο προς τα πάνω;; Επίσης στα πλαϊνά της, περιμετρικά, έχει μια μικρή γραμμή σαν ένωση;; Εντελώς ανεπαιςθητη βεβαια, αλλά υπάρχει;

Σε παλιά της apple για 5c βέβαια ήταν ανάγλυφο το σήμα με υποχώρηση και δεν υπήρχε ούτε πλαϊνή γραμμή.


Sent from my iPad using Tapatalk

Η αίσθηση είναι ιδιαίτερη, όπως την περιγράφεις, δεν είναι ανάγλυφο, αλλά με την αφή μπορείς να το ξεχωρίσεις, εκεί που νομίζεις πως είναι απλά τυπωμένο, διαπιστώνεις μικρή διαφορά στην υφή. Για τη γραμμή της ένωσης, θα το κοιτάξω όταν πάω σπίτι και την έχω μπροστά μου!



#2038   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/03/2017 - 17:50

Η αίσθηση είναι ιδιαίτερη, όπως την περιγράφεις, δεν είναι ανάγλυφο, αλλά με την αφή μπορείς να το ξεχωρίσεις, εκεί που νομίζεις πως είναι απλά τυπωμένο, διαπιστώνεις μικρή διαφορά στην υφή. Για τη γραμμή της ένωσης, θα το κοιτάξω όταν πάω σπίτι και την έχω μπροστά μου!

Ευχαριστώ για την ενημέρωση
Βλέποντας βίντεο στο YouTube όντως έχει ανάγλυφο στο πλάι σαν ανεπαίσθητη ένωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2039   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:11

Μετά από δυο βδομάδες περίπου χρήσης του 7αριου και της επίσημης δερμάτινης( ήταν δώρο με το 7), έχω να πω τα καλύτερα.Σαν προστασια, μετά από μια πολύ μικρή πτώση, δεν ένιωσε πολλά. Σαν εμφάνιση,μου αρέσει παρά πολύ. Φαίνεται πιο ποιοτική από την αντίστοιχη δερμάτινη που είχα παλιότερα στο 5αρι. Βέβαια πιστεύω οτι μετά από καιρό θα γίνει πιο σκούρη και θα φαίνεται πιο "βρώμικη".

Συνημμένα αρχεία



#2040   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 15/03/2017 - 18:36

Προχθές αντάλλαξα μια θήκη που δεν χρησιμοποιούσα με την Moshi. Αν και ποτέ δεν ήμουν φαν τέτοιου είδους θηκών , με αυτή εντυπωσιάστηκα διότι προφυλάσσει το κινητό και ταυτόχρονα μπορείς να απαντήσεις χωρίς να χρειαστεί να ανοίξεις το κάλυμμα. dcd6c42be822b8f3e0ad66cd402ae22d.jpg
7d49c3689144abe578ef7db2e8df1f21.jpg
186a6cfb0f10aa9d7f97d3a21b8dc799.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες