Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2011   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:43

Κανονικά (στις προπαραγγελίες αναφέρομαι) θα έπρεπε να υπάρχει πανελλαδική λίστη προτεραιότητας).

 

Τα τιμολόγια άνω των 500€ και οι αποδείξεις άνω των 1500€ πρέπει υποχρεωτικά να εξοφλούνται μέσω του τραπεζικού συστήματος.

Το ξερω, επιτηδες εδωσα ετσι την παραγγελια για να δω ποιος θα με ειδοποιησει πρωτος ωστε να κανω την καταθεση ;)

 

Δεν υπαρχει καταστημα Public στη Χιο, ηλεκτρονικα οτι κανουμε εδω στα συνορα.....


Τελευταία επεξεργασία από: Mikachuchios, 29/09/2016 - 12:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2012   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:49

Η λογική λέει ότι πρέπει όλα τα καταστήματα να μπορούν να εξυπηρετήσουν έστω και 1 πελάτη. 

 

Για αυτό και βλέπαμε ότι οι συσκευές μοιράζονται στα καταστήματα και δεν πάνε όλες σε ένα.

 

Π.χ. Είδαμε ότι όλα τα ιStorm πήραν συσκευές, αντίστοιχα όλα τα public κλπ κλπ.

 

Φαντάζομαι μοιράζονται αναλογικά. Δλδ το Public στο Σύνταγμα θα πάρει 20 συσκευές, ενώ το Public στη Χίο θα πάρει 1.

 

Αν ο φίλος ήταν νούμερο 1 στη λίστα της Χίου και εσύ νούμερο 35 στης Αθήνας , αυτός θα παραλάβει, εσύ θα περιμένεις.

Απλά διαφωνώ με την λογική, κατά την άποψή μου θα έπρεπε η προτεραιότητα να πηγαίνει με βάση μέρα και ώρα παραγγελίας. Δηλαδή αν πάω στη Χίο που λες και είμαι νούμερο 2-3 θα παραλάβω άμεσα αλλά κάποιος άλλο που περιμένει από Σύνταγμα εδώ και μια εβδομάδα και βάλε θα πάρει τα τρία μου; Πόσο δίκαιο (όχι απαραίτητα λογικό) σου ακούγεται αυτό;



#2013   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:51

Και φαντάσου δεν υπάρχει στην Χίο κατάστημα. Ηλεκτρονικά το έκανε με παράδοση σπίτι.

#2014   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:53

Α τόσο καλά. Και εγώ σαν μ@λ@κ@ς θα περιμένω τον Κώτσο έως 3 εβδομάδες ακόμα. Ας όψεται η καφέ leather case που θα πάρω δώρο. Έχω αφήσει και μια παραγγελία στο Public να βρίσκεται πάντως αλλά δεν νομίζω να την παραλάβω. Αν έρθει και έχω παραλάβει την κανονική μου προπαραγγελία θα ενημερώσω εδώ μήπως κάποιος από Πάτρα θέλει να παραλάβει 128άρι χρυσό.



#2015   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:54

Απλά διαφωνώ με την λογική, κατά την άποψή μου θα έπρεπε η προτεραιότητα να πηγαίνει με βάση μέρα και ώρα παραγγελίας. Δηλαδή αν πάω στη Χίο που λες και είμαι νούμερο 2-3 θα παραλάβω άμεσα αλλά κάποιος άλλο που περιμένει από Σύνταγμα εδώ και μια εβδομάδα και βάλε θα πάρει τα τρία μου; Πόσο δίκαιο (όχι απαραίτητα λογικό) σου ακούγεται αυτό;

Δίκαιο δεν είναι, αλλά δεν είναι και παράλογο.

 

Όπως είπα, θεωρώ σωστό να στέλνουν έστω και μια συσκευή σε κάθε κατάστημα.

 

Επίσης ίσως επειδή μιλάμε για τιμολόγιο να υπάρχει διαφορετική σειρά προτεραιότητας από αυτή των απλών αποδείξεων γιατί 30/9 κλείνει 3μηνο οπότε θα πρέπει να έχει τιμολογηθεί για να περαστεί στη δήλωση και να μη χρειαστεί να περιμένει το επόμενο τρίμηνο.

 

Παίζουν πολλά γενικά και δεν θα βγάλουμε άκρη. 

 

Υπομονή μέχρι να έρθουν οι συσκευές σας.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2016   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:56

Τώρα είδα την ανάρτηση για τη μη ύπαρξη καταστήματος.

 

Τότε είναι αυτό που λέω για το ΦΠΑ προφανώς.

 

Εσείς που θέλετε απόδειξη και να παραλάβετε 1/10 δεν θα πάθετε κάτι. 

 

Για τον επαγγελματία το 30/9 με το 1/10 είναι 3 μήνες διαφορά.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2017   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:56

Παιδιά καλησπέρα επειδή ενδιαφέρομαι να φέρω το iPhone από Αμερική ποια εταιρία μέσω Apple store διαλέγουμε για να είναι ξεκλείδωτο. Τmobile η Verizon

#2018   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:58

Τώρα είδα την ανάρτηση για τη μη ύπαρξη καταστήματος.

Τότε είναι αυτό που λέω για το ΦΠΑ προφανώς.

Εσείς που θέλετε απόδειξη και να παραλάβετε 1/10 δεν θα πάθετε κάτι.

Για τον επαγγελματία το 30/9 με το 1/10 είναι 3 μήνες διαφορά.

Το έχω πάρει με τιμολόγιο...

#2019   Panos382

Panos382

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:58

Απλά διαφωνώ με την λογική, κατά την άποψή μου θα έπρεπε η προτεραιότητα να πηγαίνει με βάση μέρα και ώρα παραγγελίας. Δηλαδή αν πάω στη Χίο που λες και είμαι νούμερο 2-3 θα παραλάβω άμεσα αλλά κάποιος άλλο που περιμένει από Σύνταγμα εδώ και μια εβδομάδα και βάλε θα πάρει τα τρία μου; Πόσο δίκαιο (όχι απαραίτητα λογικό) σου ακούγεται αυτό;

Εννοείται οτι είναι λογικό, δίκαιο και πάει αναλογικά, τότε αν ήταν θα υπήρχαν καταστήματα - φυσικά ή ηλεκτρονικά με κάλυψη μόνο μεγάλες πόλεις. Υπάρχουν προτεραιότητες αλλά και αναλογίες στη τροφοδότηση των καταστημάτων, η αθήνα θα πάρει το 40-50% και αναλογικά το υπόλοιπο σε όλη την Ελλάδα. Αν ήταν μόνο προτεραιότητα και όχι αναλογία, τότε δεν υπάρχει ισσοροπία στο customer service. Βεσικές θεωρίες logistics, υπάρχουν προτεραιότητες αλλά δεν αφήνεις πελάτες με 10-20% κάλυψη και πελάτες με 80-90% κάλυψη. 



#2020   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:59

Το έχω πάρει με τιμολόγιο...

Είσαι άτυχος τότε.

 

Βάλε άλλη μια το link για το giveaway να μαζέψεις καμια συμμετοχή μπας και το πάρεις από εκεί :P 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 29/09/2016 - 12:59

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2021   bettytsa

bettytsa

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 13:03

μηπως ενδιαφερεται καποιος να παραλαβει απο Public 7 Plus black 128gb? το πηρα απο αλλου ακι μολις με ενημερωσαν



#2022   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 29/09/2016 - 13:06

μηπως ενδιαφερεται καποιος να παραλαβει απο Public 7 Plus black 128gb? το πηρα απο αλλου ακι μολις με ενημερωσαν

Εγω! Μολις σου στειλα πμ



#2023   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 13:11

μηπως ενδιαφερεται καποιος να παραλαβει απο Public 7 Plus black 128gb? το πηρα απο αλλου ακι μολις με ενημερωσαν

ετοιμασου να γεμησει το inbox σου!

#2024   Robbin

Robbin

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 13:14

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες. Είμαι νέο μέλος όπω βλέπετε.

Έχω κάνει προπαραγγελία από πλαίσιο 16/9/2016 00:20 2 iphone 7 plus 256 black. Σε όσα τηλεφωνήματα έχω κάνει, πάντα δεν ξερουν τίποτα. Το κερασάκι στη τούρτα ήταν πριν από λίγο που τυχαία μπήκα στη σελίδα τους και είδα το συγκεκριμένο τηλέφωνο με status 'Παράδοση σε 24 ώρες' και πατώντας το link 'Πρόλαβε πριν εξαντληθεί' Έκανα πάλι παραγγελία κι επειδή έχω φίλο σε εταιρία στη Μαγούλα, του είπα να πάει να το αγοράσει επι τόπου για μένα.

Η απάντηση των υπαλλήλων ήταν: ναι σε 24 ώρες αλλα με προπαρραγελία και προπληρωμή LOL. Οταν ζητήσαμε τον υπεύθυνο είπε πως έχουν 57 κομμάτια στην αποθήκη τα οποία θα δοθούν με σειρά προτεραιότητας (ξανά LOL).

Υπάρχουν και screenshots από το site πριν το μπαλώσουν. Απλά οι άνθρωποι πρέπει να είναι απατεώνες τελικά.



#2025   ross2280

ross2280

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/09/2016 - 13:15

Γεια σας, εχω να γραψω κατι χρονια νομιζω αλλα οκ. Παρελαβα και εγω απο τα public ενα μαυρο 128, οχι Plus.. Ειχα κανει παραγγελια 21/9 και το παρελαβα σημερα απο το καταστημα οπου με ενημερωσαν οτι θα το κρατησουν για μια ημερα μονο λογω ζητησης. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες