Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:29

Και τα 40 μη σου πω.. Έχω ήδη ένα σπλάς εδώ. Δε καίγομαι για άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   manos147

manos147

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:31

Καλημέρα επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα με τα μοντέλα που κάνουν για Ελλάδα.
 
Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική στα τέλη του μήνα και θα προσπαθήσω να πάρω το 7 plus αν βρω στοκ σε apple store.
Απ ότι κατάλαβα από μια μικρή έρευνα που έκανα μόνο αυτό της T-Mobile είναι απευθείας ξεκλείδωτο, ενώ της AT&, Verizon, Sprint θέλουν ξεκλείδωμα από τον πάροχο.
 
Με βάση τα όσα γράφονται όμως θα μπορέσει να λειτουργήσει οποιαδήποτε συσκευή και αν μου δώσουν (άσχετα από το ξεκλείδωμα), στην Ελλάδα ?
Στο site τους αναφέρουν μόνο τα μοντέλα της T-Mobile & της AT&T.
 
Please help !!!
 
Και κάτι τελευταίο, πιστεύεται πως τέλος του μήνα θα υπάρχουν συσκευές σαν στοκ στα apple store ? ή τσάμπα κάνω όνειρα ?
 
Ευχαριστώ.


#318   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:36

 

Καλημέρα επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα με τα μοντέλα που κάνουν για Ελλάδα.
 
Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική στα τέλη του μήνα και θα προσπαθήσω να πάρω το 7 plus αν βρω στοκ σε apple store.
Απ ότι κατάλαβα από μια μικρή έρευνα που έκανα μόνο αυτό της T-Mobile είναι απευθείας ξεκλείδωτο, ενώ της AT&, Verizon, Sprint θέλουν ξεκλείδωμα από τον πάροχο.
 
Με βάση τα όσα γράφονται όμως θα μπορέσει να λειτουργήσει οποιαδήποτε συσκευή και αν μου δώσουν (άσχετα από το ξεκλείδωμα), στην Ελλάδα ?
Στο site τους αναφέρουν μόνο τα μοντέλα της T-Mobile & της AT&T.
 
Please help !!!
 
Και κάτι τελευταίο, πιστεύεται πως τέλος του μήνα θα υπάρχουν συσκευές σαν στοκ στα apple store ? ή τσάμπα κάνω όνειρα ?
 
Ευχαριστώ.

 

To αντίστροφο. Της Verizon είναι ξεκλείδωτο απ' όπου και αν το πάρεις, της T-Mobile μόνο αν αγοράσεις απο Apple Store Full Price.

 

Με τα υπόλοιπα δε μπλέκεις. Πιθανόν να προλάβεις και Free SIM συσκευές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#319   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:37

 

Καλημέρα επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα με τα μοντέλα που κάνουν για Ελλάδα.
 
Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική στα τέλη του μήνα και θα προσπαθήσω να πάρω το 7 plus αν βρω στοκ σε apple store.
Απ ότι κατάλαβα από μια μικρή έρευνα που έκανα μόνο αυτό της T-Mobile είναι απευθείας ξεκλείδωτο, ενώ της AT&, Verizon, Sprint θέλουν ξεκλείδωμα από τον πάροχο.
 
Με βάση τα όσα γράφονται όμως θα μπορέσει να λειτουργήσει οποιαδήποτε συσκευή και αν μου δώσουν (άσχετα από το ξεκλείδωμα), στην Ελλάδα ?
Στο site τους αναφέρουν μόνο τα μοντέλα της T-Mobile & της AT&T.
 
Please help !!!
 
Και κάτι τελευταίο, πιστεύεται πως τέλος του μήνα θα υπάρχουν συσκευές σαν στοκ στα apple store ? ή τσάμπα κάνω όνειρα ?
 
Ευχαριστώ.

 

Απο οτι ειδα στο σαιτ τα τηλεφωνα ειναι ολα ξεκλειδωμενα με την sim του καθε παροχου απλα μεσα εφοσον πληρωσεις ολοκληρο το ποσο του κινητου χωρις καποιο προγραμμα σε παροχο. Δεν ειμαι 100% σιγουρος βεβαια ας με διορθωσει καποιος εαν δεν ισχυει. Πριν 2 χρονια στην κυκλοφορια του iphone 6 δηλαδη βρισκομουν αμερικη μεσα οκτωβρη και το στοκ ανανεωνοταν στα κεντρικα καταστηματα καθε βραδυ 2-3 τα ξημερωματα και οι ουρες ηταν ατελειωτες απο τις 5-6 το πρωι ! Στοκαρουν τηλεφωνα και τα δινουν με σειρα προτεραιοτητας. Οταν καποιο μοντελο τελειωσει ανακοινωνεται στην ουρα και καποιοι αποχωρουν. Ειναι αρκετα κουραστικο και ισως δεν βρεις και το μοντελο που σε ενδιαφερει.



#320   manos147

manos147

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:45

To αντίστροφο. Της Verizon είναι ξεκλείδωτο απ' όπου και αν το πάρεις, της T-Mobile μόνο αν αγοράσεις απο Apple Store Full Price.

 

Με τα υπόλοιπα δε μπλέκεις. Πιθανόν να προλάβεις και Free SIM συσκευές.

 

Απο το site της Apple, όταν πρόκειται για full price payment :

Unlocked iPhone connected to Verizon Wireless

Unlocked iPhone with T-Mobile SIM

 

Της T-Mobile ισχύει ότι απλά αλλάζεις την sim που έχει μέσα πριν την ενεργοποίηση και ξεκλειδώνει κατευθείαν ?

Το ότι αναφέρει στην Verizon, ότι είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο της, αν και ξεκλείδωτο που μας επηρεάζει ? Χρειάζεται για να παίξει κάποιο official unlock ?


Τελευταία επεξεργασία από: manos147, 14/09/2016 - 12:46


#321   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:48

Της Verizon είναι ξεκλείδωτο απ' όπου το πάρεις.

 

Σε κανένα απο τα 2 δε χρειάζεται ξεκλείδωμα. Εκτός και αν καταλήξεις να πάρεις αυτό της T-Mobile εκτός Apple Store.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#322   manos147

manos147

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:53

Απο οτι ειδα στο σαιτ τα τηλεφωνα ειναι ολα ξεκλειδωμενα με την sim του καθε παροχου απλα μεσα εφοσον πληρωσεις ολοκληρο το ποσο του κινητου χωρις καποιο προγραμμα σε παροχο. Δεν ειμαι 100% σιγουρος βεβαια ας με διορθωσει καποιος εαν δεν ισχυει. Πριν 2 χρονια στην κυκλοφορια του iphone 6 δηλαδη βρισκομουν αμερικη μεσα οκτωβρη και το στοκ ανανεωνοταν στα κεντρικα καταστηματα καθε βραδυ 2-3 τα ξημερωματα και οι ουρες ηταν ατελειωτες απο τις 5-6 το πρωι ! Στοκαρουν τηλεφωνα και τα δινουν με σειρα προτεραιοτητας. Οταν καποιο μοντελο τελειωσει ανακοινωνεται στην ουρα και καποιοι αποχωρουν. Ειναι αρκετα κουραστικο και ισως δεν βρεις και το μοντελο που σε ενδιαφερει.

Με ξενέρωσες τώρα,

 

Το 6 είχε ανακοινωθεί 9/9 με release date 19/9 και εσύ πήγες 1 μήνα μετά και δεν τα προλάβαινες.....

 

Δύκολο για εμένα, μια και πρωί θα είμαι για δουλειά... ίσως την τελευταία ημέρα να προλάβω να κάνω κάτι...



#323   manos147

manos147

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:54

Της Verizon είναι ξεκλείδωτο απ' όπου το πάρεις.

 

Σε κανένα απο τα 2 δε χρειάζεται ξεκλείδωμα. Εκτός και αν καταλήξεις να πάρεις αυτό της T-Mobile εκτός Apple Store.

Perfect Thanks !!



#324   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 12:55

Με ξενέρωσες τώρα,

 

Το 6 είχε ανακοινωθεί 9/9 με release date 19/9 και εσύ πήγες 1 μήνα μετά και δεν τα προλάβαινες.....

 

Δύκολο για εμένα, μια και πρωί θα είμαι για δουλειά... ίσως την τελευταία ημέρα να προλάβω να κάνω κάτι...

Παντως κατα 99% θα πετυχεις απευθειας ξεκλειδωμενες συσκευες χωρις καν sim αμερικανικου παροχου. Απλα θελει αρκετο ελευθερο χρονο γιατι πραγματικα οι ουρες ηταν ατελειωτες και δεν εχεις δικαιωμα επιλογης στο τελος εαν θες οπωσδηποτε την συσκευη



#325   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:05

και ομως πιστευω οτι στις 40 αγορες που δειχνει το site του deals365 το ενα πλας ειναι το δικο σου.....(καλοριζικο!)

 

Και τα 40 μη σου πω.. Έχω ήδη ένα σπλάς εδώ. Δε καίγομαι για άλλο.

Ένα plus είναι δικό μου... ελπίζω να μη καθυστερήσει πέραν των 10 εργάσιμων (μετά τις 16/09) όπως λέει στο site τους.


Τελευταία επεξεργασία από: gianton, 14/09/2016 - 13:06


#326   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:10

εγω παρηγγειλα απο Apple Store us,το plus, σε AT&T και στης επιλογές μου έγραφε pay in full,και απο κατω unlocked-AppleCare+sold separately-works with your carrier and rate plan.οποτε λογικά απο Apple Store οταν το πληρώνεις Φουλ νομιζω οτι σχεδόν ολα ειναι ξεκλείδωτα.

#327   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:12

CDMA δίκτυα υπάρχουν μόνο στην Αμερική.

 

Όπως σου 'πα και πιο πάνω, απο το 5 και μετά οι συγκεκριμένες συσκευές είναι GSM+CDMA.

 

Τέτοιο παράδειγμα είναι της Verizon που είναι ξεκλείδωτα παντού και παίζουν μια χαρά και εδώ.

 

Εν ολίγοις.. Μη κολλάς στο μοντέλο. Αυτό που θα πρέπει να σε απασχολεί στο τελος με το deals365, είναι οτι χάνεις το 2ο χρόνο της εγγύησης εδώ.

 


Σ' ευχαριστώ πολύ!


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 14/09/2016 - 13:13


#328   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:28

εγω παρηγγειλα απο Apple Store us,το plus, σε AT&T και στης επιλογές μου έγραφε pay in full,και απο κατω unlocked-AppleCare+sold separately-works with your carrier and rate plan.οποτε λογικά απο Apple Store οταν το πληρώνεις Φουλ νομιζω οτι σχεδόν ολα ειναι ξεκλείδωτα.

μπορει καποις να βοηθησει μηπως εκανα καμια βλακια...



#329   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:44

Και τα 40 μη σου πω.. Έχω ήδη ένα σπλάς εδώ. Δε καίγομαι για άλλο.

Σωστος

#330   manos147

manos147

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/09/2016 - 13:54

μπορει καποις να βοηθησει μηπως εκανα καμια βλακια...

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω απλά απο περιέργεια ρωτάω, όταν πήγες να κλείσεις την παραγγελία σου σου ζήτησε στοιχεία κατόχου για το δίκτυο της AT&T σωστά ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες