Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2016 - 10:38

Προπαραγκελια το jet black 256 plus απο public στης 5 μιση το πρωι...λογικα θα προλαβα;....ξερει κανεις κατι για ποσσοτητες;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/09/2016 - 10:44

ε τοτε πως μερικοι λενε να το προτιμησουμε :/
εγω το 6αρι ετσι το ειχα παρει αλλα πληρωσα λιγα παρολο που καταλαβαν οτι ηταν κιμητο καινουριο..
η αραμεχ πως δουλευει;βαζεις διευθυνση τους στο αππλεμαγαζο και εκεινη το στελνουν ελλαδα;

#453   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/09/2016 - 10:56

Παντως με δοσεις ρε παιδες μου φαινεται λιγο βλακεια η αγορα του. Αν ειναι για ενα χρονο παει κ ερχεται αλλα για 4 χρονια θα το χεις βαρεθει στα 2 χρονια κ μετα θα πληρωνεις ακομα δοσεις :)

Εγώ το δικό μου το 6S Plus το πήρα από Κωτσόβολο και έβαλα 36 δόσεις.Πρώτον γιατί δεν αλλάζω συσκευή συχνά και δεύτερον διότι ακόμα και 100 ευρώ φθηνότερα να το βρώ στο Skroutz η από το εξωτερικό, θα πρέπει να τα ''σκάσω'' σε μετρητα, πράγμα που μου είναι απλά αδύνατο.Οπότε αν το καλοσκεφτείς λίγο οι δόσεις βολεύουν για άτομα όπως εγώ.Εκεί βρίσκουν και πατάνε φυσικά και οι μεγάλες αλυσίδες και έχουν τις τιμές που έχουν



#454   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 10:56

Πρώτη επαφή στο Apple Store με το iPhone 7.

 

Αρκετά γρήγορο, ωραίο Home Button και το νέο Jet Black από κοντά είναι ποιό ωραίο.

 

Δέστε φώτος.

 

 

Συνημμένα αρχεία



#455   stakar

stakar

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:08

Αν και δεν θα ανανεώσω τη συσκευή φέτος, αποφάσισα κάθε 2 χρονια μετα το 6s μου και θα το τηρήσω, πλέον (και με τις τιμές αυτές, εφόσον δεν αλλάξει κατι του χρόνου, που αποκλείεται), για μένα ειναι μονόδρομος το expansys ή το e-mac.eu που θα γλιτώνω το ΦΠΑ λογω. Ενδοκοινοτικών συναλλαγών. Έτσι πήρα το 6s, έτσι θα παίρνω οτιδήποτε με μηλαρακι απο δω και πέρα, για πάντα.
Καλές αγορές σε όσους τυχερούς προχωρήσουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σε ρωτησω my friend.

Το iphone από ποια χώρα προέρχεται ? προφανως απο EU άρα και θα ισχύει η 2ετης εγγυηση,

Κατ τ άλλα πλήρωσες μόνο την αξία εκτός του ΦΠΑ? Μ ενδιαφέρει γιατί η εταιρεία που δουλευω έχει ΦΠΑ ενδοκοινοτικών συναλλαγών οπότε να το κόψω εκεί το τιμολόγιο...

Επίσης από άποψη φερεγγυότητας τα 2 site είναι εγγυημένα ???

 

Σ ευχαριστώ



#456   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:09

ε τοτε πως μερικοι λενε να το προτιμησουμε :/
εγω το 6αρι ετσι το ειχα παρει αλλα πληρωσα λιγα παρολο που καταλαβαν οτι ηταν κιμητο καινουριο..
η αραμεχ πως δουλευει;βαζεις διευθυνση τους στο αππλεμαγαζο και εκεινη το στελνουν ελλαδα;

Μάλλον ήσουν τυχερός... Όλες οι forward εταιρείες έτσι δουλεύουν.

#457   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:13

Οσο το βλεπω το jet black σε φωτο και βιντεο μου μοιαζει σαν το 3GS. Απο την αρχη το black μου κατσε πιο καλα. Φαινεται stealthy.

#458   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:15

Οσο το βλεπω το jet black σε φωτο και βιντεο μου μοιαζει σαν το 3GS. Απο την αρχη το black μου κατσε πιο καλα. Φαινεται stealthy.

Είναι σάν 5C black. 



#459   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:16

Είναι σάν 5C black.


Σαν πλαστικο; :P

#460   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:16

Προπαραγκελια το jet black 256 plus απο public στης 5 μιση το πρωι...λογικα θα προλαβα;....ξερει κανεις κατι για ποσσοτητες;


Κανεις δεν ξέρει κάτι.

Αν δεν ειχαν φροντισει να κρατησουν απόθεμα για το 2ο κυμα χωρών (κοινώς να έχουν αλλες παρτίδες ετοιμες σε όλα τα χρώματα), καλό Νοέμβρη. Επίσης να ξέρεις πως ακόμα και αν εκανες προπαραγγελία, πρώτα θα πάρουν οι κολλητοι, οι γνωστοί, ο μπατζανάκης του αφεντικού και τελευταίος εσύ.

Μακάρι να πέφτω εξω. Να το χαρείς πάντως όποτε και αν ερθει!
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#461   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:17

Να σε ρωτησω my friend.
Το iphone από ποια χώρα προέρχεται ? προφανως απο EU άρα και θα ισχύει η 2ετης εγγυηση,
Κατ τ άλλα πλήρωσες μόνο την αξία εκτός του ΦΠΑ? Μ ενδιαφέρει γιατί η εταιρεία που δουλευω έχει ΦΠΑ ενδοκοινοτικών συναλλαγών οπότε να το κόψω εκεί το τιμολόγιο...
Επίσης από άποψη φερεγγυότητας τα 2 site είναι εγγυημένα ???

Σ ευχαριστώ


Το iPhone ειναι απο Ευρώπη, δεν ξερω απο ποια χώρα, 2 χρονια, ναι.
Ναι, πλήρωσα μονο την αξία, απλά πρεπει να δηλώσει την αγορα (επισυνάπτοντας το τιμολόγιο) ο λογιστής σε κάποια φόρμα ειδική που υπάρχει και φυσικα το προϊόν πρεπει να ειναι διαθέσιμο σε τυχόν έλεγχο εφορίας.
Εγω ψώνισα απο expansys, παρέλαβα κανονικά, η συσκευή οκ κτλ., απλά εχει θέμα με χρόνους παράδοσης, κλασσικά.
Το e-mac.eu δεν εχω αγοράσει ακομα, σκοπεύω στο μέλλον να παρω iMac, όποτε θα σου πω τοτε..!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#462   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:23

Σαν πλαστικο; :P

Ναι ακριβώς. Εμένα δεν μου κάτσε προσωπικά.

 

Πραγματικά ακόμη και η υφή του είναι σαν 5C 



#463   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:26

Ναι ακριβώς. Εμένα δεν μου κάτσε προσωπικά.

Πραγματικά ακόμη και η υφή του είναι σαν 5C

Black και τα μυαλα στα μπλεντερ.!!

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 16/09/2016 - 11:26


#464   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:28

Black και τα μυαλα στα μπλεντερ.!!

χαχα με νιώθεις!!! 

 

Οι αριθμοί μιλάνε από μόνοι τους



#465   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/09/2016 - 11:41

Ειναι δυνατον να εισαι διατεθιμενος να δωσεις σχεδον 1 χιλιαρικο, για να παρεις ενα προηγμενης τεχνολογιας smartphone και να επιλεγεις την εκδοση με τα 32gb? Χωρις παρεξηγηση, εγω δεν την καταλαβαινω αυτην την λογικη. Φυσικα και ΔΕΝ θα σου φτασουν τα 32GB... (ειδικα εφοσον αναρωτιεσαι κι εσυ ο ιδιος) εκτος και αν παιρνεις το καλυτερο τηλεφωνο της apple με σκοπο να χρησιμοποιησεις τα μισα απο οσα κανει... ενα βιντεο 1080p 60 fps ενος λεπτου θελει 200ΜΒ αν πας σε 4Κ θες 400ΜΒ και αυτα στο 6s χωρις τα ζουμ-ξεζουμ και την νεα καμερα του 7 plus που σιγουρα θα ζηταει παραπανω...ετσι ενα προχειρο παραδειγμα.

Να πω οτι το τηλεφωνο ηταν φτηνο οποτε δεν βαριεσαι παει στο καλο. Αλλα εδω μιλαμε για 1000ρικο. Καλυτερα να παρεις το απλο 7αρι στα 128 GB αν ειναι ετσι κατα την γνωμη μου.

Οτι λεω το λεω εντελως φιλικα και με καλη διαθεση. Γραψε-σβησε επι μονιμου βασεως με το iphone 7 plus δεν ακουγεται σωστο.

Πολλες φορες καταληγεις να εχεις μεσα πραγματα που δε χρειαζεσαι πχ 7,7 gb φωτογραφιων εδω και ενα χρονο. θα μπορουσε να ηταν λιγοτερες δε χρειαζεται απαραιτητα να ειναι εκει. Τα 64 θεωρω πως ηταν το ιδανικο για το μεσο χρηση βασικα για εμενα δε τα γεμιζα ποτε τελειως αλλα ουτε αχρηστα. Τα 128 ειναι παααρα πολλα και η δαιφορα δεν ειναι αμελητεα. με τη διαφορα παιρνεις γυαλι θηκη πχ.. Συμφωνω πως οταν δινεις τοσα τα 70 δε κανουν διαφορα. 16 αρι δε πηρα ποτε ηξερα τι επαιενα αλλα τα 128 παλι ξερω οτι θα μου ειναι αχρηστα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες