Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/04/2018 - 00:03

Αυτό με τις επιπλέον περιττές προστασίες γενικότερα, το συνειδητοποίησα με τα AirPods.

 

Στο τέλος δεν τα ευχαριστιέσαι καθόλου.

 

Για τις θήκες της θήκης πάλι που κυκλοφορούν, γέλασα δυνατά.

 

Γυμνά όπως τα πήρα να τα ευχαριστηθώ. Όπως έκανα και στο AW.

 

Το τηλ πάλι είναι μια άλλη ιστορία..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   jb12

jb12

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/04/2018 - 20:25

Έχετε παρατηρήσει όταν μειώνεται η στάθμη της μπαταρίας των και αρχίζει και εμφανίζεται  το ποσοστό τους ξεχωριστά δεξί και αριστερό να έχουν μια απόκλιση μεταξύ τους 10%-15%  π.χ  L 23% R 10% και φυσικά μετά κάποια στιγμή να σταματάει το ένα και να λειτουργεί το άλλο έχοντας ένα εναπομείναν ποσοστό γύρω στο 10%.Στην Infoquest που ρώτησα γι αυτό, μου είπαν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και ολα λειτουργούν έτσι. 



#393   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/04/2018 - 21:28

Είμαι κι εγώ κάτοχός τους εδώ και 1 μήνα περίπου και το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δεν δουλεύουν χωρίς παρέμβαση και με το MacBook Pro μου καθώς επίσης και με το Mac μου. Θα πρέπει να τα συνδέσεις χειροκίνητα μαζί τους (πατάς connect από το mac) που αυτό σημαίνει αυτόματα αποσύνδεση από τις iOS συσκευές. Και επειδή με αναγκάζει να έχω ξεχωριστά ακουστικά για το λόγο που περιέγραψα τότε δεν μπορώ να είμαι σουπερ ευχαριστημένος μαζί τους, είμαι απλά ευχαριστημένος...

 

Επίσης αισθάνομαι ότι αν τα βγαλεις για λίγο από την θήκη για να μιλήσεις και τα ξαναβάλεις πάλι πίσω, αυτό θα προκαλεί συνεχώς μίνι φορτίσεις εκφορτίσεις και έτσι ίσως φθαρεί γρηγορότερα η μπαταρία τους. Μπορεί και να μην ισχύει κάτι τέτοιο αλλά μπορεί να μας πει κάποιος που τα έχει από την αρχή αν έχει παρατηρήσει κάποια πτήση της απόδοσης μπαταρίας, ειδικά των ακουστικών;



#394   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/04/2018 - 21:50

Δε τίθεται κανένα θέμα για τη μπαταρία/αυτονομία τους.

 

Όταν δε τα χρησιμοποιείς να τα έχεις στη θήκη τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#395   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/04/2018 - 14:24

Έχετε παρατηρήσει όταν μειώνεται η στάθμη της μπαταρίας των και αρχίζει και εμφανίζεται  το ποσοστό τους ξεχωριστά δεξί και αριστερό να έχουν μια απόκλιση μεταξύ τους 10%-15%  π.χ  L 23% R 10% και φυσικά μετά κάποια στιγμή να σταματάει το ένα και να λειτουργεί το άλλο έχοντας ένα εναπομείναν ποσοστό γύρω στο 10%.Στην Infoquest που ρώτησα γι αυτό, μου είπαν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και ολα λειτουργούν έτσι. 

Αν τα χρησιμοποιείς πάντα μαζί και ποτέ το ένα μεμονωμένα, τότε κάτι τέτοιο θα μπορούσε να συμβεί όταν η θήκη αρχίζει να είναι κοντά στα όρια εξάντλησης της μπαταρίας και δίνει προτεραιότητα στη φόρτιση του ενός από τα δύο.



#396   jb12

jb12

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/04/2018 - 18:33

Tα χρησιμοποιώ πάντα μαζί και ποτέ το ένα μεμονωμένα η διαφορά στο ποσοστό που αναφέρω μεταξύ δεξιού και αριστερού airpod είναι πάντοτε, αλλά η θήκη τους δεν νομίζω να είναι ο λόγος μιας και την αφήνω πάντοτε σπίτι και τα παίρνω μαζί μου φεύγοντας χωρίς αυτήν και επιστρέφοντας σπίτι μου τα βάζω στην θήκη τους για φόρτιση, Συμβαίνει και σε άλλους αυτό και εάν ναι είναι λογικό να συμβαίνει και να έχουν τέτοια μεγάλη απόκλιση μεταξύ τους, αφού τα χρησιμοποιώ πάντα μαζί είτε για τηλεφωνική ομιλία είτε για να ακούω μουσική η είναι πρόβλημα και η infoquest μου είπε ότι είναι φυσιολογικό για να αποφύγει κάτι, τα είχα αφήσει για έλεγχο 3-4 ημέρες και μου τα έδωσαν πίσω ως λειτουργούντα σωστά.   


Τελευταία επεξεργασία από: jb12, 15/04/2018 - 18:34


#397   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/04/2018 - 08:20

Σκέψουότι ακόμα και ταυτόχρονα να τα χρησιμοποιείς, μόνο το ένα λειτουργεί ως μικρόφωνο σε κάθε δεδομένη στιγμή και όχι και τα δύο.

 

Άρα το ένα είναι κάπως λογικό να τρώει παραπάνω μπαταρία.

 

Από την άλλη να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει γιατί όοτε δεν είναι στο αυτί ειναι στη θήκη.



#398   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 16/04/2018 - 11:27

Προφανώς και δεν ενοχλεί στο αυτί.

 

Δε μπορώ να βλέπω τέτοιες αστοχίες υλικού ουσιαστικά "Out Of The Box" όμως.

 

Βαράνε OCD λαμπάκια

Αλλαξα το δεξι ακουστικο στην Document γιατι ηταν οπως στη φωτοφραφια.Ειμουν ακομη σε καθεστως DOA και προτιμησα να παω στη Document απο το να παρω αλλα σφραγισμενα ρισκαρωντας να εχω το ιδιο θεμα.. Απο οτι τσεκαρα ολο το internet, τα περισσοτερα ειναι ετσι. Το αριστερο δεν ειχε θεμα. Παντως ειναι κατασκευαστικο καθαρα και κριμα για την ποιοτητα Apple!! Μου αναψαν περισσοτερα λαμπακια απο αυτα που λες!!! Δε γινοταν να το κρατησω ετσι !! Ειμαι ψειρας και δεν επαιζε τετοια περιπτωση ειδικα για 200 ευρω ακουστικα!!



#399   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/04/2018 - 12:24

Σε ενοχλούσε στο αυτί, ή το άλλαξες μόνο για το μαύρο στίγμα στην εγκοπή?

 

Το θέμα είναι πως και αυτά που θα πάρεις πίσω (αν στα αντ/στησουν) θα γίνουν πάλι το ίδιο.

 

Γι' αυτό και δε μπήκα στη διαδικασία να τα παω πίσω. Έμεινα με το OCD να μου κάνει μόνιμα παρέα..

 

Πάντως είναι ξεκάθαρα κατασκευαστικό και ταυτόχρονα ρίχνει το Quality Control της Apple.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#400   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 16/04/2018 - 12:54

Σε ενοχλούσε στο αυτί, ή το άλλαξες μόνο για το μαύρο στίγμα στην εγκοπή?

 

Το θέμα είναι πως και αυτά που θα πάρεις πίσω (αν στα αντ/στησουν) θα γίνουν πάλι το ίδιο.

 

Γι' αυτό και δε μπήκα στη διαδικασία να τα παω πίσω. Έμεινα με το OCD να μου κάνει μόνιμα παρέα..

 

Πάντως είναι ξεκάθαρα κατασκευαστικό και ταυτόχρονα ρίχνει το Quality Control της Apple.

Το μεγαλυτερο μου θεμα ηταν το αισθητικο κομματι αλλα με ενοχλησε κιολας εντονα  μετα απο κανα 30λεπτο χρησης. Το ακουστικο αντικαταστασης ειναι σαν το αριστερο ακουστικο το οποιο ναι μεν εχει το θεμα της εγκοπης, αλλα ειναι στο πισω μερος, οποτε δεν ενοχλει. Επιπλεον ειναι πολυ μικρη η εγκοπη και δεν μαυριζει. Απο οσα διαβασα παντως δεν ειναι μαυριλα λογω βρωμιας αλλα περισσοτερο λογω κολλας που χρησιμοποιειται απο την Apple. Δε τα ειχα φορεσει και ηταν μαυρα!! Παντως κατι πρεπει να κανουν με το quality control.



#401   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 16/04/2018 - 13:07

Το μεγαλυτερο μου θεμα ηταν το αισθητικο κομματι αλλα με ενοχλησε κιολας εντονα  μετα απο κανα 30λεπτο χρησης. Το ακουστικο αντικαταστασης ειναι σαν το αριστερο ακουστικο το οποιο ναι μεν εχει το θεμα της εγκοπης, αλλα ειναι στο πισω μερος, οποτε δεν ενοχλει. Επιπλεον ειναι πολυ μικρη η εγκοπη και δεν μαυριζει. Απο οσα διαβασα παντως δεν ειναι μαυριλα λογω βρωμιας αλλα περισσοτερο λογω κολλας που χρησιμοποιειται απο την Apple. Δε τα ειχα φορεσει και ηταν μαυρα!! Παντως κατι πρεπει να κανουν με το quality control

 

Παντως και το κλικ κλικ στο καπακι αριστερα-δεξια ειναι θεμα. Βεβαια ειναι μαγνητης οποτε θεωρητικα πρεπει να εχει καποιο κενο για να μην ειναι σφιχτο στο ανοιξε-κλεισε. Το θεμα ειναι μη παραχαλαρωσει με τον καιρο!!



#402   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/04/2018 - 13:18

Βρωμιά δεν είναι σίγουρα.

 

Φαντάσου το παρατήρησα και 'γω κάτι ώρες αργότερα αφού τα 'χα πάρει και είχαν φορεθεί για λίγα λεπτά.

 

Για το κλικ στη θήκη είπαμε.. "It's a feature!"


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#403   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 17/04/2018 - 21:54

Μπορεί κάποιος που τα έχει και έχει και bluetooth στο αυτοκίνητο να μου πει, αν όταν δέχομαι κλήση και το κινητό μου είναι συνδεδεμένο στο αμάξι αλλά και στα airpods, αν η κλήση όταν απαντήσω πηγαίνει στα airpods και όχι στο αμάξι; Ευχαριστώ



#404   chadpsy

chadpsy

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/04/2018 - 22:05

Μπορεί κάποιος που τα έχει και έχει και bluetooth στο αυτοκίνητο να μου πει, αν όταν δέχομαι κλήση και το κινητό μου είναι συνδεδεμένο στο αμάξι αλλά και στα airpods, αν η κλήση όταν απαντήσω πηγαίνει στα airpods και όχι στο αμάξι; Ευχαριστώ

 

Τα έχω εγώ έτσι. Εξαρτάται σε μένα τι θα πατήσεις. Αν κάνω διπλό tap στα ακουστικά θα πάει στα ακουστικά, αν πατήσω τα χειριστήρια στο τιμόνι θα πάει στο αυτοκίνητο και αν κάνω answer από το iphone θα πάει στο κινητό. Έχω alfa romeo με το blueandme. Το ίδιο ισχύει και στο bluetooth της toyota. 



#405   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 17/04/2018 - 22:09

Τα έχω εγώ έτσι. Εξαρτάται σε μένα τι θα πατήσεις. Αν κάνω διπλό tap στα ακουστικά θα πάει στα ακουστικά, αν πατήσω τα χειριστήρια στο τιμόνι θα πάει στο αυτοκίνητο και αν κάνω answer από το iphone θα πάει στο κινητό. Έχω alfa romeo με το blueandme. Το ίδιο ισχύει και στο bluetooth της toyota. 

Σε ευχαριστώ πολύ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες