Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2019 - 15:30

Με το συγκεκριμένο καθαρίζεις και με τη βρωμια που πιάνει στους μαγνήτες?? Κάνει δουλεια?


On iPad Air 2

Ναι, μπορώ να πω ότι του φίλου μου που όταν τα πρωτοέπιασα στα χέρια μου για να τα καθαρίσω, ήταν μες στη μαυρίλα, βοήθησε πάρα πολύ!

Τα δικά μου που τα καθαρίζω πολύ συχνά από την αρχή που τα αγόρασα, έχουν διατηρηθεί σαν να βγήκαν μόλις από τη συσκευασία, και η θήκη τους επίσης!

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 12/02/2019 - 15:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/02/2019 - 15:30

Το blu-tack τα κάνει όντως σαν καινούρια, όπως και όλα τα αντικείμενα με μικρές εγκοπές, που είναι δύσκολο να φτάσεις.

Λίγη προσοχή μόνο στην πίεση στα ευαίσθητα σημεία, όπως τα καλύμματα ακουστικών.

 

Στους μαγνήτες να πως την αλήθεια δεν κάνουν 100% την δουλειά. Βγάζουν μεν αρκετό, αλλά όχι εντελώς.

Ίσως στα δικά μου να έχω κάνει λίγο πιο τραχιά την επιφάνεια εκεί, επειδή επέμεινα αρχικά πιο πολύ με οινόπνευμα και πανάκι και τώρα να μην καθαρίζει καλά.



#708   dimpup

dimpup

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/02/2019 - 16:19

Κι εγώ νόμιζα ότι τα καθάριζα καλά και μάλιστα είχα τέτοια εμμονή που τα καθάριζα κάθε φορά πριν τα βάλω στη θήκη τους, παρ´όλο που δεν έδειχναν να έχουν κάτι

Μ'αυτά και μ'αυτά, μετά από κανά χρόνο η ένταση είχε πέσει στο μισό

Είχα εκνευριστεί τόσο, που τα χάρισα στο φίλο μου και είπα ότι δε θέλω να ξανακούσω για δαύτα. Τα είχα πληρώσει αδρά βλέπεις, όταν είχαν πρωτοβγει.

Μέχρι που μια μέρα διάβασα τυχαία σε ένα forum για καθάρισμα με χρήση blu tack, το δοκίμασα και έγιναν πραγματικά σαν καινούρια!

Εννοείται την ίδια κιόλας μέρα, τα ξαναγόρασα


Λοιπον εχεις δικιο. Τα καθαρισα με μια μαλακη οδοντοβουρτσα κ δουλευουν παλι σαν καινουργια!!!! Θα δοκιμασω και blue tack.

K εγω νομιαχα οτι τα καθαριζα καλα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#709   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2019 - 17:40

Το blu-tack τα κάνει όντως σαν καινούρια, όπως και όλα τα αντικείμενα με μικρές εγκοπές, που είναι δύσκολο να φτάσεις.
Λίγη προσοχή μόνο στην πίεση στα ευαίσθητα σημεία, όπως τα καλύμματα ακουστικών.

Στους μαγνήτες να πως την αλήθεια δεν κάνουν 100% την δουλειά. Βγάζουν μεν αρκετό, αλλά όχι εντελώς.
Ίσως στα δικά μου να έχω κάνει λίγο πιο τραχιά την επιφάνεια εκεί, επειδή επέμεινα αρχικά πιο πολύ με οινόπνευμα και πανάκι και τώρα να μην καθαρίζει καλά.

Λοιπον εχεις δικιο. Τα καθαρισα με μια μαλακη οδοντοβουρτσα κ δουλευουν παλι σαν καινουργια!!!! Θα δοκιμασω και blue tack.

K εγω νομιαχα οτι τα καθαριζα καλα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πραγματικά σαν καινούρια παιδιά, φαντάσου ο φίλος μου πλέον είχε σταματήσει να ακούει τελείως, έπρεπε οι άλλοι να φωνάζουν για να τους ακούει. Ήμασταν ένα βήμα πριν να τα πετάξουμε.
Και κάπως τυχαία, είδα το κόλπο για το blu tack και πάθαμε σοκ! Με οδοντόβουρτσα που είχα προσπαθήσει δεν είχα δει κάτι ιδιαίτερο...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 12/02/2019 - 17:41


#710   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/02/2019 - 19:42

Τι είναι αυτό το Blu tack ρε παίδες;
Υπάρχει κανα βίντεο, κανα site να δούμε τι είναι και πως γίνεται ;

#711   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2019 - 19:55

Τι είναι αυτό το Blu tack ρε παίδες;
Υπάρχει κανα βίντεο, κανα site να δούμε τι είναι και πως γίνεται ;

Είναι αυτό με το οποίο κολλούσαμε αφίσσες στους τοίχους όταν ήμασταν μικροί

Σαν πλαστελίνη είναι στο περίπου, αλλά πιο κολλώδες.

Η διαδικασία είναι πάναπλη, απλά παίρνεις κάποια ποσότητα και την κολλάς στα σημεία των ακουστικών που υπάρχει βρωμιά, και την ξεκολλάς γρήγορα.

Θέλει γρήγορες κινήσεις, να μην "κάτσει" πολύ πάνω και κολλήσει.

Επίσης, καλό θα ήταν η ποσότητα να μην είναι πάρα πολύ μικρή, γιατί θα αρχίσει το υλικό να ζεσταίνεται από τη θερμοκρασία των δαχτύλων σου και μετά είναι πιο εύκολο να μείνουν υπολείμματα σε σημεία που δεν πρέπει.

Βίντεο δεν έχω δει, αν θέλετε να δοκιμάσω να ανεβάσω εγώ ένα, αλλά πραγματικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία!

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 12/02/2019 - 19:55


#712   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/02/2019 - 21:05

Δεν χρειάζεται να κάθεσαι να κανείς βιντεάκια. Μου αρκεί η περιγραφή που έκανες! Κατάλαβα τι εννοείς!
Ευχαριστώ πολύ

#713   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/02/2019 - 17:34

Είναι αυτό με το οποίο κολλούσαμε αφίσσες στους τοίχους όταν ήμασταν μικροί
Σαν πλαστελίνη είναι στο περίπου, αλλά πιο κολλώδες.
Η διαδικασία είναι πάναπλη, απλά παίρνεις κάποια ποσότητα και την κολλάς στα σημεία των ακουστικών που υπάρχει βρωμιά, και την ξεκολλάς γρήγορα.
Θέλει γρήγορες κινήσεις, να μην "κάτσει" πολύ πάνω και κολλήσει.
Επίσης, καλό θα ήταν η ποσότητα να μην είναι πάρα πολύ μικρή, γιατί θα αρχίσει το υλικό να ζεσταίνεται από τη θερμοκρασία των δαχτύλων σου και μετά είναι πιο εύκολο να μείνουν υπολείμματα σε σημεία που δεν πρέπει.
Βίντεο δεν έχω δει, αν θέλετε να δοκιμάσω να ανεβάσω εγώ ένα, αλλά πραγματικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία!



Με το blu tac κάνετε και τα ακουστικά ή μόνο την θήκη και αν ναι το ακουμπάτε το υλικό αυτό και στην σίτα των ακουστικών ;

#714   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2019 - 17:57

Με το blu tac κάνετε και τα ακουστικά ή μόνο την θήκη και αν ναι το ακουμπάτε το υλικό αυτό και στην σίτα των ακουστικών ;

Εννοείται κάνουμε όλες τις σίτες γιατί έτσι ξεμπουκώνουν, γι'αυτό το σκοπό προτάθηκε το blu tack αρχικά! Συμπληρωματικά από μόνη μου το δοκίμασα και στη θήκη σε κάποια φάση, και είδα ότι κάνει κι εκεί δουλειά!

#715   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/02/2019 - 18:01

Παρέλαβα σήμερα τα Airpods που είχα στείλει στην iSystem λόγω του οτι δεν δούλευε το double tap και όσο ήταν στην θήκη έδειχναν να φορτίζουν συνεχώς.
Έγιναν οι έλεγχοι και τα δούλεψαν μια μέρα και δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα. Το double tap σε αυτούς δουλεύει, σε μένα πιάνει μετά από πολλές προσπάθειες.
Δεν μπορώ να καταλάβω αν ακουμπάω σε λάθος σημείο και δεν πιάνει ή όντως έχουν πρόβλημα.
Όσο για την φόρτιση μου είπαν ότι έτσι πρέπει να είναι. Όσο είναι στην θήκη να φορτίζουν ακόμα και αν είναι στο 100% τα ακουστικά.
Δυσκόλευε να τα πιστέψω, και σκέφτομαι να τα στείλω στην Document αν και νομίζω ότι δεν έχω πολλές ελπίδες να παραδεχτούν ότι κάτι δεν πάει καλά!

Μου είπαν να κάνω restore το κινητό σε περίπτωση που συνεχίσω να έχω θέμα με το double tap.

Τελευταία επεξεργασία από: sakissalonika, 16/02/2019 - 18:03


#716   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/02/2019 - 18:51

Η θήκη των ακουστικών έχει ένα led όταν φορτώνουν τα ακουστικά είναι πορτοκαλί. Όταν φορτίσουν γίνετε πράσινο. Όποτε σταματάει να φορτίζει. Μην κοιτάτε τι βγάζει το κινητό σαν ένδειξη ότι φορτίζουν αλλά το λαμπάκι το οποίο σου δείχνει ότι είναι πλήρες φορτισμένα και έχει σταματήσει η φόρτιση τους

#717   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 16/02/2019 - 19:09

Ρε παιδια ετσι ειναι ολα τα ακουστικα οπως εγραψε ο φιλος πιο πανω...Αφηστε να σας δειχνει τον κεραυνο...και σε μενα εται ειναι αλλα μου κρατανε 5 μερες αν δεν πολυμιλησω...Αν πρασινισει τ λαμπακι μεσα στην θηκη δεν φορτιζουν!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
XS Max 256 Gb Space Gray

#718   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/02/2019 - 23:57

Ρε παιδια ετσι ειναι ολα τα ακουστικα οπως εγραψε ο φιλος πιο πανω...Αφηστε να σας δειχνει τον κεραυνο...και σε μενα εται ειναι αλλα μου κρατανε 5 μερες αν δεν πολυμιλησω...Αν πρασινισει τ λαμπακι μεσα στην θηκη δεν φορτιζουν!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν είναι περίεργο να δείχνει τον κεραυνό σε ένα από τα δυο ακουστικά; Και τα δυο στο 100% αλλά το ένα συνεχίζει να δείχνει να φορτίζει. Είτε το αριστερό είτε το δεξί. Να το έδειχνε και στα δυο να πω οκ!

#719   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 17/02/2019 - 09:52

Εννοείται κάνουμε όλες τις σίτες γιατί έτσι ξεμπουκώνουν, γι'αυτό το σκοπό προτάθηκε το blu tack αρχικά! Συμπληρωματικά από μόνη μου το δοκίμασα και στη θήκη σε κάποια φάση, και είδα ότι κάνει κι εκεί δουλειά!


Έχει η θήκη σε κάποιο σημείο σιτα, δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο.

#720   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/02/2019 - 09:54

Έχει η θήκη σε κάποιο σημείο σιτα, δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο.


Όχι η θήκη δεν έχει. Τα ακουστικά έχουν σίτα. Η θήκη έχει κάποιες εγκοπές που πιάνει σκόνη και τους μαγνήτες που πιάνουν επίσης σκόνη ή δεν ξέρω κ εγώ τι είναι αυτό που πιάνουν κ δεν φεύγει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες