Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2019 - 20:44

Ναι κι εμενα πολυ συχνα μου εχουν κανει παραπονα πως ακουγομαι «περιεργα» η ακουνε καποιους θορυβους παραξενους. Πριν λιγο μαλιστα μιλουσα με καποιον και μου λεει να σε ξαναπαρω γιατι ακουω κατι χλατσα χλουτσα στο τηλεφωνο. Μου το κανει σε διαφορετικους ανθρωπους τοσο σε κλησεις κινητης αλλα και σε wifi calls (πχ facetime audio, viber, κτλ).
Πιστευω ειναι καποιο προβλημα στη συνδεσιμοτητα μεταξυ ακουστικων κ συσκευης μαλλον.

Εγώ που μιλάω με τα AirPods μέσω FaceTime ήχου, μου κάνουν συνέχεια παράπονα ότι ακούν ενοχλητικούς θορύβους σαν ελικόπτερο κ τέτοια κουλά..
Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 05/04/2019 - 22:55

Το ίδιο αντιμετωπίζω κι εγώ, ακούω κάτι περίεργους ήχους όταν ανοίγει η κλήση. Αλλά τους ακούω εγώ και οι άλλοι δεν έχουν AirPods. Κάτι άλλο συμβαίνει και μάλλον σχετίζεται με την κινητή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#768   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/04/2019 - 23:55

Εγώ που μιλάω με τα AirPods μέσω FaceTime ήχου, μου κάνουν συνέχεια παράπονα ότι ακούν ενοχλητικούς θορύβους σαν ελικόπτερο κ τέτοια κουλά..
Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;

Δεν είναι πρόβλημα των ακουστικών αυτό πάντως.

 

Είναι αποτέλεσμα του ΒΤ που όταν εν/ποιείται το μικρόφωνο, το Upstream μειώνεται δραστικά, συν απο τη σύνδεση που έχεις.

 

Επίσης αν είσαι και με Mac, έχουν κατά καιρούς αναφερθεί διάφορα θέματα με AirPods.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#769   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 06/04/2019 - 00:16

Ειχα κατι σαν πονοκέφαλο τις πρώτες μερες .
Το ειχα ψάξει σε φόρουμ και το είχανε και αλλοι.
Μετα μου έφυγε.
Πλεον δεν αντιμετωπίζω κατι και αποφεύγω συστηματικά να μιλάω με κατι αλλο εκτος απο τα AirPods, γιατι αλλιώς με σκέτη την συσκευή μου προκαλείται πονοκέφαλος λόγω υψηλού Sar.
Συμπέρασμα: 1. Μην ανησυχείς.

2. Λίγες μερες υπομονη.

3. Διαβασε και αυτο και καλη τύχη..


https://medium.com/j...ut-edd9e04ea066


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάνω από ένα watt βγάζουν ισχύ τα AirPodsκαι τα δυο μαζί , σχεδόν όσο το κινητο δηλαδή
Το AirPods μάλιστα πλησιάζουν πολύ περισσότερο τον εγκέφαλο όποτε το μην ανησυχείς δεν είναι κάτι το οποίο μπορείς να αναφέρεις με σιγουριά
Την τεχνολογια ναι μεν δεν πρέπει να την φοβάσαι αλλά πρέπει να την σέβεσαι ...:)

https://www.saferemr...ss-earbuds.html

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 06/04/2019 - 00:18

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#770   evaki17

evaki17

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/04/2019 - 09:36

Εγώ που μιλάω με τα AirPods μέσω FaceTime ήχου, μου κάνουν συνέχεια παράπονα ότι ακούν ενοχλητικούς θορύβους σαν ελικόπτερο κ τέτοια κουλά..
Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;

 

 

Ναι κι εμενα πολυ συχνα μου εχουν κανει παραπονα πως ακουγομαι «περιεργα» η ακουνε καποιους θορυβους παραξενους. Πριν λιγο μαλιστα μιλουσα με καποιον και μου λεει να σε ξαναπαρω γιατι ακουω κατι χλατσα χλουτσα στο τηλεφωνο. Μου το κανει σε διαφορετικους ανθρωπους τοσο σε κλησεις κινητης αλλα και σε wifi calls (πχ facetime audio, viber, κτλ).
Πιστευω ειναι καποιο προβλημα στη συνδεσιμοτητα μεταξυ ακουστικων κ συσκευης μαλλον.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Μου το έκαναν κι εμένα και τα πήγα στο Πλαίσιο από όπου τα είχα αγοράσει και μου τα αντικατέστησαν (refurbished). Αλλά και τα καινούρια το κάνουν. Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Τόσα λεφτά δίνεις, δε δικαιολογείται να μην μπορείς να μιλήσεις! Κι είναι τόσο καλά κατά τα άλλα!



#771   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/04/2019 - 09:38

Αυτά τα προβλήματα με τη συνομιλία σας τα κάνει συνέχεια; Γιατί εγώ διάβαζα ότι έχουν παρά πολύ καλή απόδοση στη συνομιλά.
Διαβάζω επίσης ότι δεν υπάρχουν τα ακουστικά και χωρίς δεύτερη σκέψη να καταλήξει κάποιος σε αυτά αλλά το θέμα με το να ακούν θορύβους οι άλλοι είναι σοβαρό.
Έχω αποφασίσει να τα πάρω αλλά 200€ και να έχει θέμα στα βασικά που είναι η συνομιλά είναι σοβαρό.

#772   evaki17

evaki17

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/04/2019 - 09:40

Αυτά τα προβλήματα με τη συνομιλία σας τα κάνει συνέχεια; Γιατί εγώ διάβαζα ότι έχουν παρά πολύ καλή απόδοση στη συνομιλά.
Διαβάζω επίσης ότι δεν υπάρχουν τα ακουστικά και χωρίς δεύτερη σκέψη να καταλήξει κάποιος σε αυτά αλλά το θέμα με το να ακούν θορύβους οι άλλοι είναι σοβαρό.
Έχω αποφασίσει να τα πάρω αλλά 200€ και να έχει θέμα στα βασικά που είναι η συνομιλά είναι σοβαρό.

 

Μου το έκαναν συχνά, αλλά κυρίως στη δουλειά μου που δεν έχει καλό σήμα. Αλλά αν ξεκινήσει να το κάνει στη συνομιλία, ναι, το κάνει συνέχεια μετά. Είναι τραγικό βασικά. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί! 



#773   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/04/2019 - 10:44

Εγώ πάντως με δυο ζευγάρια AirPods ενός χρόνου και πάνω και τα δυο δεν έχω κανένα παράπονο με το να μην με ακούν ή να με ακούν με παράσιτα κλπ. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι λίγο η μπαταρία στο ένα ζευγάρι.

#774   evaki17

evaki17

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/04/2019 - 10:47

Εγώ πάντως με δυο ζευγάρια AirPods ενός χρόνου και πάνω και τα δυο δεν έχω κανένα παράπονο με το να μην με ακούν ή να με ακούν με παράσιτα κλπ. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι λίγο η μπαταρία στο ένα ζευγάρι.

Εγώ τα πήρα τα Χριστούγεννα. Μήπως ήταν η φουρνιά; Σίγουρα πιστεύω δε γίνεται σε όλα, αλλά σε αυτά που γίνεται είναι απίστευτα ενοχλητικό.



#775   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/04/2019 - 10:51

Αυτά τα προβλήματα με τη συνομιλία σας τα κάνει συνέχεια; Γιατί εγώ διάβαζα ότι έχουν παρά πολύ καλή απόδοση στη συνομιλά.
Διαβάζω επίσης ότι δεν υπάρχουν τα ακουστικά και χωρίς δεύτερη σκέψη να καταλήξει κάποιος σε αυτά αλλά το θέμα με το να ακούν θορύβους οι άλλοι είναι σοβαρό.
Έχω αποφασίσει να τα πάρω αλλά 200€ και να έχει θέμα στα βασικά που είναι η συνομιλά είναι σοβαρό.

Τα όποια "προβλήματα" μπορούν να υπάρξουν στις VoIP συνομιλίες, γιατί πολύ απλά έτσι λειτουργούν όλα τα ΒΤ.

 

Ειδικά αν δεν έχεις καλή σύνδεση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#776   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2019 - 10:58

Σε εμενα το παρουσιαζει 1-2 φορες τη βδομαδα τοσο σε κλησεις μεσω Wifi (εχω VDSL) αλλα και στις κλησεις της κινητης. Εχτες πχ με πηραν δυο φορες δυο διαφορετικοι ανθρωποι (απο κινητο) και το εκανε και στους δυο.

Μπορει να ειναι η παρτιδα. Μπορει καποια οντως να εχουν θεμα. Μπορει να φταινε τα λειτουργικα, κατα καιρους τα update στρωνουν λιγο την κατασταση. Μετα το τελευταιο update παρατηρησα οτι συνδεονται πιο γρηγορα και με τις αλλες συσκευες. Πχ στο mac αργουσαν σχεδον 30´´ και μετα εμεναν εκτος στο καπακι και επρεπε να κανω 2-3 επανασυνδεσεις. Με το νεο update αυτο σχεδον εξαλειφθηκε. Και στην τηλεοραση μου τα πετουσε εξω ανα διαστηματα. Συνηθως αμα τα βαλω για 1-2 λεπτα μεσα στη θηκη ειδικα στην tv λειτουργουν πολυ καλα. Βοηθαει και το reset θεωρω.

Παντως απο ηχο, ανεση στο αυτι, και γενικα σχεδιασμο ειναι πολυ δυνατα.

Αυτά τα προβλήματα με τη συνομιλία σας τα κάνει συνέχεια; Γιατί εγώ διάβαζα ότι έχουν παρά πολύ καλή απόδοση στη συνομιλά.
Διαβάζω επίσης ότι δεν υπάρχουν τα ακουστικά και χωρίς δεύτερη σκέψη να καταλήξει κάποιος σε αυτά αλλά το θέμα με το να ακούν θορύβους οι άλλοι είναι σοβαρό.
Έχω αποφασίσει να τα πάρω αλλά 200€ και να έχει θέμα στα βασικά που είναι η συνομιλά είναι σοβαρό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 06/04/2019 - 11:00


#777   Gagapo123

Gagapo123

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/04/2019 - 23:45

Καλημέρα σας. Λοιπόν έχω τα AirPods εδώ και 6 μήνες περίπου. Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα πως όταν τα άνοιγω για να δω την μπαταρία της θήκης και των ακουστικών δεν μου εμφανίζει τιποτα στο κινητό. Ενώ κάνει κανονικά ζευγαροποίηση. ( Το δείχνει στο Bluetooth ότι είναι συνδεδεμένο.) Πριν από λίγο τα έκανα και ένα reset από το κουμπάκι στην θήκη αλλά πάλι δεν έβγαλε τιποτα. (Που κανονικά θα έπρεπε καθώς όταν τα κάνεις reset είναι σαν "ξένη" συσκευή και σου πετάει το παράθυρο ότι βρήκε την συσκευή αυτή.) Καλή ανάσταση να εχετε.

#778   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 27/04/2019 - 00:12

Σε αυτούς που κάνει προβλήματα στον ήχο στις συνομιλίες, παιπζει να έχετε κοσμοτε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#779   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/04/2019 - 00:13

Καλημέρα σας. Λοιπόν έχω τα AirPods εδώ και 6 μήνες περίπου. Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα πως όταν τα άνοιγω για να δω την μπαταρία της θήκης και των ακουστικών δεν μου εμφανίζει τιποτα στο κινητό. Ενώ κάνει κανονικά ζευγαροποίηση. ( Το δείχνει στο Bluetooth ότι είναι συνδεδεμένο.) Πριν από λίγο τα έκανα και ένα reset από το κουμπάκι στην θήκη αλλά πάλι δεν έβγαλε τιποτα. (Που κανονικά θα έπρεπε καθώς όταν τα κάνεις reset είναι σαν "ξένη" συσκευή και σου πετάει το παράθυρο ότι βρήκε την συσκευή αυτή.) Καλή ανάσταση να εχετε.


Για να αου εμφανίσει το παραθυράκι πρεπει να το ανοιξεις σε μικρη απόσταση απο το κινητο και με τα ακούστηκα ηδη μεσα
Για τσεκαρε το


Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας και 10ευρω με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

#780   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2019 - 02:43

Vodafone


Σε αυτούς που κάνει προβλήματα στον ήχο στις συνομιλίες, παιπζει να έχετε κοσμοτε;


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες