Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Poll: iPhone 7/Plus - Airpods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα αγοράσετε...

iPhone 7/Plus

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...ποιά συσκευή θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...τι χρώμα θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...τι χωριτικότητα θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

AirPods

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2016 - 00:46

Ήρθε η ώρα για την μεγάλη αναβάθμισή μου!! 
Από iPhone 5 16GB Black σε iPhone 7 Plus 128GB JetBlack!

Τα ίδια λέγανε και για το 5αρι και το χρώμα του αλλά δε με τρομάζει τίποτα :P
Είναι elegant, και ο χώρος επαρκεί για όλες τις δουλειές!

Βέβαια κακά τα ψέματα θα περιμένω το 1ο τρίμηνο του 2017 για την αγορά να δω τι παίζει και στην πράξη με το Jet και το φινίρισμα του!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2016 - 00:53

Θα αγοράσω το 7 plus 128gb black,μόνο αν πουληθεί το 6s μου. Αλλιώς τόσα λεφτά δεν δίνω με τίποτα...Αν δεν πουληθεί, μετά του χρόνου θα πάρω το 8 που θα είναι και oled.



#63   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/09/2016 - 11:24

περυσι αγορασα το 6s+ 64gb. Κατα τον Μαρτη κατεφθασε το νεο μελος της οικογενειας και εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το τριπακι-καθε χρονο κινητο γιατι θα σφιξουν οι ....πατοι :)

Οποτε Θεου θελοντος και τσεπης επιτρεποντος παμε για νεα αγορα το 2017. καλοριζικο σε οσους το παρουν και γεμιστε μας φωτο και βιντεο να χαρουμε μαζι σας!

 

Airpods ουτε για πλακα. 1-πανακριβα! 2-δεν θελω να εχω κατι ακομα στο μυαλο μου να φορτιζω...εδω και 5 χρονια τα καλωδια των handsfree εχουν γινει προεκταση των αυτιων μου.


Τελευταία επεξεργασία από: Mikachuchios, 12/09/2016 - 11:27


#64   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2016 - 11:40

περυσι αγορασα το 6s+ 64gb. Κατα τον Μαρτη κατεφθασε το νεο μελος της οικογενειας και εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το τριπακι-καθε χρονο κινητο γιατι θα σφιξουν οι ....πατοι :)

Οποτε Θεου θελοντος και τσεπης επιτρεποντος παμε για νεα αγορα το 2017. καλοριζικο σε οσους το παρουν και γεμιστε μας φωτο και βιντεο να χαρουμε μαζι σας!

 

Airpods ουτε για πλακα. 1-πανακριβα! 2-δεν θελω να εχω κατι ακομα στο μυαλο μου να φορτιζω...εδω και 5 χρονια τα καλωδια των handsfree εχουν γινει προεκταση των αυτιων μου.

Αγοράκι ή κοριτσάκι; (έχει σημασία η απάντηση καθώς θα αλλάξουν οι οικογενειακές χρωματικές σου μηλο....υποχρεώσεις!! :P )

 

Να σου ζήσει φίλε και μην ξεχνάς οτι δικαιούνται και αυτά μηλόφωνο πολύ πιο νωρίς απ ότι θα μπορέσεις να φανταστείς!!

 

Θα τα μοιράζεστε όλαααα!!!  :P



#65   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/09/2016 - 13:21

περυσι αγορασα το 6s+ 64gb. Κατα τον Μαρτη κατεφθασε το νεο μελος της οικογενειας και εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου να κοψω το τριπακι-καθε χρονο κινητο γιατι θα σφιξουν οι ....πατοι :)

Οποτε Θεου θελοντος και τσεπης επιτρεποντος παμε για νεα αγορα το 2017. καλοριζικο σε οσους το παρουν και γεμιστε μας φωτο και βιντεο να χαρουμε μαζι σας!

 

Airpods ουτε για πλακα. 1-πανακριβα! 2-δεν θελω να εχω κατι ακομα στο μυαλο μου να φορτιζω...εδω και 5 χρονια τα καλωδια των handsfree εχουν γινει προεκταση των αυτιων μου.

:D

Συνημμένα αρχεία



#66   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/09/2016 - 13:53

:D


Ο ορισμός του "Apple fanBOY" :P

#67   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/09/2016 - 17:41

Αγοράκι ή κοριτσάκι; (έχει σημασία η απάντηση καθώς θα αλλάξουν οι οικογενειακές χρωματικές σου μηλο....υποχρεώσεις!! :P )

 

Να σου ζήσει φίλε και μην ξεχνάς οτι δικαιούνται και αυτά μηλόφωνο πολύ πιο νωρίς απ ότι θα μπορέσεις να φανταστείς!!

 

Θα τα μοιράζεστε όλαααα!!!  :P

Να σαι καλα φιλε μου! Αγορακι ειναι και δεν μπορεις να φαναστεις πως κοζαρει το χρυσο χρωμα καθε φορα που τον τραβαω φωτο ή βιντεο, το space grey της μανας του δεν του κανει αισθηση ,οποτε ξερω τι χρωμα θα ειναι και το επομενο :))

Σε 2-3 χρονια θα ποσταρει και αυτος φανατικα και μονο στο iphonehellas :P



#68   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/09/2016 - 23:57

Έχουμε και λέμε: iPhone 7 - 128gb - Black, η μετάβαση γίνεται από 6s Silver 64gb. 

 

Επέλεγα τη μεγάλη χωρητικότητα γιατί προτιμώ να περισσεύουν gb παρά να λείπουν.

 

Έχω γύρω στις 120 εφαρμογές, τις οποίες προφανώς δεν χρησιμοποιώ καθημερινά , αλλά δεν μπορώ αν θέλω π.χ. να πάω ένα ταξίδι να κατεβάζω TripAdvisor , Booking, Taxibeat, Uber και μετά να τις ξανασβήνω μόνο και μόνο για να έχω χώρο. Επίσης όταν ταξιδεύω θέλω να έχω τη δυνατότητα να βγάλω όσες φωτογραφίες και βίντεο 4k θέλω χωρίς τον φόβο ότι μπορεί να μου τελειώσουν τα gb. Έτσι θεωρώ ότι τα 128 είναι η ιδανική επιλογή (αν είχε 32-64 , τότε θα πήγαινα στα 64).

 

Το χρώμα, αν και στην αρχή (πριν δω τα νέα χρώματα) έλεγα ότι θα πάρω Gold ή Silver με τράβηξε αμέσως. Ήμουν ανάμεσα στο Jet Black & Black και επέλεξα το δεύτερο γιατί δεν θέλω να έχω θήκη στη συσκευή και θα ξενερώσω αν δω κάποια "τριχούλα" στη συσκευή.

 

Ο λόγος που επέλεξα το μικρό έναντι του Plus είναι ότι θέλω φορητότητα και προσωπικά στη χρήση και στη μεταφορά με βολεύουν πιο πολύ οι 4,7 ίντσες (2 φορές έχω πάει σε Plus μοντέλο και τελικά γύρισα πάλι πίσω. Τη μια φορά από 6 Plus πήγα στο 6S και τη δεύτερη από 6S Plus στο 6S). Σίγουρα η κάμερα του 7 Plus θα το κάνει να ξεχωρίζει, αλλά προτιμώ να μη χρειάζεται να κρατάω το κινητό στο χέρι για να το μεταφέρω και να μπορώ να γράψω ένα SMS με το ένα χέρι.

 

Ο λόγος της μετάβασης από το 6S? Απλά η όρεξη να δοκιμάσω την καινούρια συσκευή και το γεγονός πως μικρά πραγματάκια που προσθέσανε (όπως το OIS στην κάμερα ή η αντοχή στο νερό) μου φάνηκαν αρκετά χρήσιμα.

 

Για τα AirPods τώρα, ψήφισα ναι αν και η σωστή απάντηση θα ήταν "θα δούμε". Σε πρώτη ματιά μου φάνηκαν ιδιαίτερα όμορφα, ενώ το γεγονός ότι η θήκη τους είναι και powerbank μου φάνηκε ιδιαίτερα θετικό. Προτιμώ να μπορώ να ξεχάσω να τα φορτίσω μια μέρα αλλά να ξέρω ότι θα έχω ρεζέρβα, παρά να ξεχάσω να τα φορτίσω και να πρέπει να συμβιβαστώ με τα απλά ακουστικά. Αυτό είναι κάτι που βρήκα θετικό έναντι των Jaybirds Bluebads X2 που δεν το έχουν (βέβαια έχουν 2πλάσια διάρκεια μπαταρίας) , ενώ τα jaybird freedom χρειάζεται να έχεις συνδεμένη τη μπαταρία επάνω ώστε να κερδίσεις έξτρα χρόνο χρήσης.

Κάποιοι, που δεν θα αποκαλύψω τα ονόματά τους, με ψήσανε να αλλάξω την παραγγελία μου και έτσι θα πάω σε Black / 128 αλλά Plus. 

 

Οι υπόλοιπες επιλογές παραμένουν οι ίδιες και με το ίδιο σκεπτικό.

 

Απλά σκέφτηκα ότι αφού μπορώ, ας το δοκιμάσω και αν  δεν, θα μου είναι πολύ εύκολο να πάω στο μικρό , ακόμα και στο 256 χωρίς να δώσω κάποια διαφορά.

 

Οπότε τώρα υπομονή και το πότε θα έρθει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#69   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/09/2016 - 00:01

Κάποιοι, που δεν θα αποκαλύψω τα ονόματά τους, με ψήσανε να αλλάξω την παραγγελία μου και έτσι θα πάω σε Black / 128 αλλά Plus.

Οι υπόλοιπες επιλογές παραμένουν οι ίδιες και με το ίδιο σκεπτικό.

Απλά σκέφτηκα ότι αφού μπορώ, ας το δοκιμάσω και αν δεν, θα μου είναι πολύ εύκολο να πάω στο μικρό , ακόμα και στο 256 χωρίς να δώσω κάποια διαφορά.

Οπότε τώρα υπομονή και το πότε θα έρθει.


Χαχαχαχαχχαχχαχαχα νταξει τερματισμος. Εγω απο τα λιγα ποστ σου που τυχαινει να εχω διαβασει ημουν σιγουρος οτι θα παιρνες το plus. Φορητοτητα πανω απο ολα. Ε και αθηκωτο day 1...


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#70   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 13/09/2016 - 00:02

Χαχαχαχαχχαχχαχαχα νταξει τερματισμος. Εγω απο τα λιγα ποστ σου που τυχαινει να εχω διαβασει ημουν σιγουρος οτι θα παιρνες το plus. Φορητοτητα πανω απο ολα. Ε και αθηκωτο day 1...


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Με φάγανε τα κυκλώματα.

 

Για τη θήκη παραμένει η άποψη μου. Θήκη - glass περιττά.

 

Το πολύ στις διακοπές και αυτό αν είσαι έξω όλη μέρα και δεν έχεις τσάντα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#71   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2016 - 00:03

Προδοτη

#72   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/09/2016 - 00:06

Με φάγανε τα κυκλώματα.

Για τη θήκη παραμένει η άποψη μου. Θήκη - glass περιττά.

Το πολύ στις διακοπές και αυτό αν είσαι έξω όλη μέρα και δεν έχεις τσάντα.

Κοιτα πραγματικα προσπαθω να σε αναλυσω. Νομιζω ειχες plus γυριζοντας σε 6s και νομιζω ειχες πει οτι σε δυσκολεψε το θεμα φορητοτητας (ειδικα το καλοκαιρι αν δε κανω λαθος). Ειχες αναλυσει πολυ ωραια και ειχες υπερασπιστει αμετακλητα γιατι θα πας παλι στο 7. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θες να επιβαλεις στον εαυτο σου το plus. Ειναι λιγο fail με βαση τις αναλυσεις σου για τις αναγκες και τις ευκολιες σου.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 13/09/2016 - 00:10


#73   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 14/01/2017 - 20:49

Δε παιζει να το εχεις αθηκωτο απο day 1.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Χωρίς θήκη από πρώτη μέρα ( αν και αγορασμένη κλασικά )
iPhone 7 plus


Sent from my iPhone using Tapatalk

#74   jimceltic13

jimceltic13

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2017 - 01:09

Αυριο η μεθαυριο θα εχω και εγω επιτελους στα χερια μου το 7αρι στα 32 gb!  :) Λογικα τα 25-26 gb που μενουν πρεπει να ειναι αρκετα για καποιες φωτογραφιες,μουσικη αρκετες εφαρμογες και 3,4 παιχνιδακια.Οποτε ψηφισα 7αρι στα 32 μαυρο χωρις airponts.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες