Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6s ξεθωριασμενο χρωμα αλουμινιου γυρω απο την καμερα


  • Please log in to reply
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   valkyre

valkyre

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2016 - 00:58

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα iphone 6s και ενω το προσεχω σαν τα ματια μου και ειναι αψεγαδιαστο, παρατηρησα οτι στην περιοχη της οπισθιας καμερας εχει ξεθωριασει το χρωμα στο αλουμινιο. Φυσικα το σχημα που εχει προκυψει απο το ξεθωριασμα ειναι ακριβως αυτο που μενει ακαλυπτο απο την θηκη προστασιας που χρησιμοποιω (puro)...

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ισως ακουγεται αλλα δεν παυει να με ξενερωνει και ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω αν υπαρχει τροπος να επαναφερω το χρωμα ή να διορθωσω καπως το προβλημα.

Εχει κανεις ιδεα για τι μιλαω και μπορει να μου πει αν υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

Σας ευχαριστω πολυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2016 - 01:38

δοκιμασες με ενα υγρο μαντηλακι ποτισμενο με χαμομηλι να το καθαρισεις?...υπαρχουν τετοια μαντηλακια στο εμποριο (εχω δει και στο Lidl στα ταμεια)

η περιοχη αυτη ειναι αυτη που ειναι εκτεθειμενη υποτιθεται στον αερα...μηπως απλα εχει "μαυρισει" απο καυσαεριο η οτιδηποτε και δεν ειναι αποχρωματισμος?



#3   valkyre

valkyre

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2016 - 02:07

Εχω δοκιμασει με απλο μαντηλακι και αρκετο τριψιμο με το χερι και δεν φευγει. Αυτο με το χαμομηλι οχι δεν το εχω δοκιμασει, θα το κοιταξω ομως. Μακαρι να ειναι αυτο που λες!

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο;

Τελευταία επεξεργασία από: valkyre, 11/09/2016 - 02:08.


#4   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2016 - 09:31

Εχω δοκιμασει με απλο μαντηλακι και αρκετο τριψιμο με το χερι και δεν φευγει. Αυτο με το χαμομηλι οχι δεν το εχω δοκιμασει, θα το κοιταξω ομως. Μακαρι να ειναι αυτο που λες!

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο;

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την original θήκη στο ίδιο σημείο αλλά και στο σημείο που το κινητό ήταν εκτεθειμένο στο κάτω μέρος που έχει τη θύρα φόρτισης...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες