Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iOS 10 και Ρολόι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   jackc

jackc

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:36

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω το iPad Pro 9.7'' και έως τώρα το χρησιμοποιούσα κάθε βράδυ ως ρολόι νυκτός και πρωινό ξυπνητηρι (κάτι που έκανα και παλαιότερα με προηγούμενα iPad που είχα).

 

Πιο συγκεκριμένα, το έβαζα να κάθεται σε μορφη landscape στο κομοδίνο μου, απενεργοποιούσα το auto-lock (για να μην σβήνει μετά από λίγο η οθόνη), και έτρεχα το clock app. Στη συνέχεια πήγαινα στο section "World Clock" της εφαρμογής, επέλεγα το ρολόι με την Αθήνα (καθώς εχω κι άλλες πόλεις περασμένες), και εμφανιζόταν ένα full screen ρολόι το οποίο με συνόδευε για τη βραδιά, και ήταν και το πρωινό μου ξυπνητήρι. Μάλιστα το ρολόι αυτό είχε μαύρο background τις νυχτερινές ώρες, και άσπρο background από την ώρα που ανέτειλλε ο ήλιος και έπειτα.

 

Δυστυχώς όμως, με το iOS 10 τα πράγματα δείχνουν να έχουν αλλάξει. Συγκεκριμένα, ενώ συνεχίζει να υπάρχει το section "World Clock", δεν μπορώ να κάνω tap στην Αθήνα (ή σε οποιοδήποτε άλλο ρολόι) και να μου το δείχνει full screen. Ούτε έχω βρει κάποιο άλλο τρόπο για να το κάνω...

 

Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με μια third-party εφαρμογή (το White Noise), αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι η Apple αφαίρεσε ένα τόσο βασικό feature... Κάνω κάτι λάθος; Γνωρίζει κανείς;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες