Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

macOs Sierra


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
465 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 03:44

Φιλος σε MacBook Pro 2015 οταν ενοικε το mac έβαλε local password στο of και δεν το έκανε να ανοίγει με iCloud κωδικούς. Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να το αλλάξουμε αυτο και να γινει με iCloud?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   ftptuned

ftptuned

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/09/2016 - 04:22

To Siri και το ειδικά το copy-paste (απίστευτο feature) ... κλέβουν την παράσταση !!!



#93   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2016 - 05:00

Καλησπέρα και απο μενα! Με βάση τα λεγόμενα της apple τα MacBook Pro mid 2009 δεν παίρνουν το σιερα!με βάση τις εντολές που ανέβασε το macnotes για έλεγχο του συστήματος για την εγκατάσταση παίρνει! Κάνω κάτι λάθος και δεν το παίρνει η όντως δεν το παίρνει;;

 

Οι εντολές δεν ισχύουν πλέον με την έλευση του macOS 10.12 Sierra, αφού μένουν εκτός και 64bit μηχανήματα.


vires acquirit eundo


#94   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2016 - 06:42

Καλησπέρα και απο μενα! Με βάση τα λεγόμενα της apple τα MacBook Pro mid 2009 δεν παίρνουν το σιερα!με βάση τις εντολές που ανέβασε το macnotes για έλεγχο του συστήματος για την εγκατάσταση παίρνει! Κάνω κάτι λάθος και δεν το παίρνει η όντως δεν το παίρνει;;

 

 

και τότε στις εντολές γιατί λέει οτι αν ειναι αυτές οι τιμές που αναγράφει ειναι εν ταξει;; κοινώς δεν μπορουμε και πάμε για νέο!!!!

 

 

Οι εντολές δεν ισχύουν πλέον με την έλευση του macOS 10.12 Sierra, αφού μένουν εκτός και 64bit μηχανήματα.

 

Φιλε μου οταν η Apple αναφερει επισημα οτι δεν το "σηκωνει" το μηχανημα σου ενω ο ελεγχος δειχνει το αντιθετο, οπως καταλαβαινεις, ακομα και να ειναι δυνατον να το εγκαταστησεις το Sierra το μηχανημα σου θα γινει πιο αργο και απο ετοιμοθανατη υπεραιωνοβια χελωνα (και ουσιαστικα αχρηστο). Οποτε εχεις δυο επιλογες για εμενα, μενεις με την εκδοση λειτουργικου που εχεις εκτος εαν χρειαζεσαι οπωσδηποτε καποιο feature που προσφερει το 10.12 οποτε αναβαθμιζεις το μηχανημα σου.


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 21/09/2016 - 06:44


#95   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2016 - 09:59

Λοιπον εχουμε και λεμε:το μηχανημα μου ειναι macbook pro 15" mid 2010 και του εχω κανει αναβαθμιση στη ram 8gb(μεχρι εκει παιρνει) και ssd 256.
Δουλευουν ολα αψογα τα καινουργια καλουδια ειναι απιστευτα!κανει boot ακομα πιο γρηγορα απο οτι με το ελ καπιταν και επισης κανει shut down ακαριαια!(καμια σχεση με το καπιταν).σε γενικες γραμμες παει σφαιρα πολυ καλυτερα απο το ελ καπιταν!την καλημερα μου

#96   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/09/2016 - 10:01

Καλησπέρα και απο μενα! Με βάση τα λεγόμενα της apple τα MacBook Pro mid 2009 δεν παίρνουν το σιερα!με βάση τις εντολές που ανέβασε το macnotes για έλεγχο του συστήματος για την εγκατάσταση παίρνει! Κάνω κάτι λάθος και δεν το παίρνει η όντως δεν το παίρνει;;

 

 

Καλησπέρα , έχω IMac 2007 με el cap μπορώ να βάλω sierra ;

Είναι πιο βαρύ από το el cap ;



 Petervgr 

 

 

 Μπορειτε να περασετε ανετα Mac OS Sierra για unsupported Macs οδηγος εδω


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 21/09/2016 - 10:02


#97   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2016 - 10:30

To Siri και το ειδικά το copy-paste (απίστευτο feature) ... κλέβουν την παράσταση !!!

Το Siri και εμένα μου άρεσε πολύ.Μπορεί να μην μιλάει Ελληνικά ακόμη,αλλά δίνει πολύ εύχρηστες πληροφορίες για ότι του ζήτησα( εστιατόρια ιταλικά,βενζινάδικα,κρατήσεις,αποτελέσματα καιρού και άλλα)



#98   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 21/09/2016 - 10:56

αυτό που διαπίστωσα είναι πως στο default mail app μετά την αναβάθμιση σε sierra δεν μπορείς πλέον να βάλεις δικό σου ήχο σε εισερχόμενο mail δυστυχώς :(

Πρέπει να επιλέξεις αναγκαστικά τους ηχους που ''προσφέρει'' default η εφαρμογή 

Απορώ γιατί το κόψανε αυτό ....


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 21/09/2016 - 10:57

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#99   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:04

Θα hθελα λίγο την βοήθεια σας παιδιά. Ένα από τα νέα χαρακτηριστικά του Sierra είναι οτι μπορείς να ανεβασεις στο iCloud την επιφάνεια εργασίας. Το θέμα είναι όμως ότι αυτό το χαρατηριστικά δεν μου αρέσει! Δεν μπορώ να βρω πώς απενεργοποιείται. Στις ρυθμίσεις του iCloud που έχει να τσεκάρεις για την επιφανεια εργασίας αν το πατήσεις χάνονται όλα τα αρχεία από την επιφάνεια εργασίας. Υπάρχει τρόπος να απενοχοποιηθεί αυτό το πράγμα;



#100   sakisme

sakisme

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:21

Καποιος οδηγος γι να περασουμε το sierra με clean install υπαρχει;;

Ευχαριστω

#101   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:32

Καποιος οδηγος γι να περασουμε το sierra με clean install υπαρχει;;

Ευχαριστω

Δες εδώ



#102   giannopgeo

giannopgeo

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:33

Σύμφωνα με αυτό πάντως, και δεδομένου ότι το siri με αγγλικά μου είναι άχρηστο, δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσω αφού τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν θα τα έχω...κάνω λάθος; (mbp late2011)



#103   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:35

Παιδια σε macbook air 2015 με 4GB ram θα ειναι οκ ή θα εχω προβληματά;
Μεχρι τωρα στο el capitan παει μια χαρα, απλα εχω λιγη ram και δεν μπορω κ να βαλω κ περισσοτερη αποσο ξερω στο air..

#104   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:38

Παιδια σε macbook air 2015 με 4GB ram θα ειναι οκ ή θα εχω προβληματά;
Μεχρι τωρα στο el capitan παει μια χαρα, απλα εχω λιγη ram και δεν μπορω κ να βαλω κ περισσοτερη αποσο ξερω στο air..

Μία χαρά θα είσαι.

 

Πρίν ξεκινήσεις την εγκατάσταση πάρε ένα back up μέσω του Time Machine



#105   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 21/09/2016 - 11:53

Θα hθελα λίγο την βοήθεια σας παιδιά. Ένα από τα νέα χαρακτηριστικά του Sierra είναι οτι μπορείς να ανεβασεις στο iCloud την επιφάνεια εργασίας. Το θέμα είναι όμως ότι αυτό το χαρατηριστικά δεν μου αρέσει! Δεν μπορώ να βρω πώς απενεργοποιείται. Στις ρυθμίσεις του iCloud που έχει να τσεκάρεις για την επιφανεια εργασίας αν το πατήσεις χάνονται όλα τα αρχεία από την επιφάνεια εργασίας. Υπάρχει τρόπος να απενοχοποιηθεί αυτό το πράγμα;

Βρηκες κάποια λύση; ακούγεται σοβαρό και δεν εχω επιπλέον χώρο στο iCloud και ούτε θελω να αγοράσω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες