Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 / Plus: Αναφορές για "περίεργο ήχο σφυρίγματος" όταν ο A10 ζορίζεται


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/09/2016 - 08:56

Αυτό το λίγο που αν δεν γινόταν θέμα δε θα το καταλαβαίναμε το κάνουν όλα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   yoriko

yoriko

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/09/2016 - 11:27

Κι εμενα με απασχολει το συγκεκριμενο θεμα παιδια. Αν απλα κανει ηχους οταν πιεζεται, ενταξει δεν ειναι μεγαλο θεμα. Το προβλημα ειναι αν αυτοι οι ηχοι ηχογραφουνται κατα τη διαρκεια ενος βιντεο (δεν θα ηθελα να δωσω 1000+ ευρω και να εμφανιζει το οποιοδηποτε προβλημα το κινητο). Βεβαια σημερα προσπαθησα να τραβηξω βιντεο με το HTC One M8 που εχω, το οποιο δεν εμφανιζει ηχους οταν υπερλειτουργει, και η αληθεια ειναι πως static ηχοι οπως αυτοι που εμφανιζονται στα βιντεο του 7 σε απολυτη ησυχια, εμφανιστηκαν κανονικα και στα βιντεο που τραβηξα. Οποτε καταληγω στο συμπερασμα οτι static ηχοι εμφανιζονται σε ολα τα κινητα οταν τραβανε βιντεο και απλα τωρα εγινε ντορος λογω του hissing sound κατα την υπερλειτουργια του chip (η τουλαχιστον ετσι ελπιζω γιατι θελω πολυ να ξαναγυρισω στην apple :P )



#48   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/09/2016 - 14:09

Κι εμενα με απασχολει το συγκεκριμενο θεμα παιδια. Αν απλα κανει ηχους οταν πιεζεται, ενταξει δεν ειναι μεγαλο θεμα. Το προβλημα ειναι αν αυτοι οι ηχοι ηχογραφουνται κατα τη διαρκεια ενος βιντεο (δεν θα ηθελα να δωσω 1000+ ευρω και να εμφανιζει το οποιοδηποτε προβλημα το κινητο). Βεβαια σημερα προσπαθησα να τραβηξω βιντεο με το HTC One M8 που εχω, το οποιο δεν εμφανιζει ηχους οταν υπερλειτουργει, και η αληθεια ειναι πως static ηχοι οπως αυτοι που εμφανιζονται στα βιντεο του 7 σε απολυτη ησυχια, εμφανιστηκαν κανονικα και στα βιντεο που τραβηξα. Οποτε καταληγω στο συμπερασμα οτι static ηχοι εμφανιζονται σε ολα τα κινητα οταν τραβανε βιντεο και απλα τωρα εγινε ντορος λογω του hissing sound κατα την υπερλειτουργια του chip (η τουλαχιστον ετσι ελπιζω γιατι θελω πολυ να ξαναγυρισω στην apple )

Μόλις τράβηξα ένα βίντεο σε 4k με το Nexus 6p μου σε δωμάτιο με απόλυτη ησυχία και ακούγεται ένας static/hishing ήχος στην αναπαραγωγή. Τη Δευτέρα παραλαμβάνω το απλό 7άρι μου και θα τραβήξω ένα 4k βίντεο στις ίδιες συνθήκες να δω αν υπάρχει πιο δυνατός ήχος.

#49   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/09/2016 - 15:59

Σήμερα παρέλαβα το 7άρι μου και τράβηξα ένα βίντεο σε 4K στο ίδιο δωμάτιο με απόλυτη ησυχία και δεν παρατήρησα τον static ήχο. Θα το παρατηρώ και στο μέλλον σε δυσκολότερες εργασίες.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες