Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Εδω Λονδινο! iphone 7 home button...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:18

Καλησπερα σε όλους!

Πριν απο λιγο πέρασα απο ενα Apple Store στο Λονδίνο να δω το iPhone 7.Εφαγα ενα απίστευτο ξενέρωμα και ηθελα να το αναφέρω εδώ στην ομάδα.Στο πρώτο που δοκίμασα πατώντας το home button νόμιζα ότι ήταν ελλατωματικο και ξεχαρβαλωμένο.

Σκέφτηκα ότι θα έπεσα στην περιπτωση.Στη συνέχεια όμως δοκίμασα αλλα 5-6 και με έκπληξη μου διαπίστωσα ότι ήταν ολα το ίδιο.Η αίσθηση που σου δίνει το home button οταν το πατας, ειναι ότι κατι παίζει και δεν ειναι στερεωμένο καλά στο εσωτερικό της συσκευής.Δεν ξέρω εαν ειναι προσωπική μου εκτίμηση,αλλα αυτος ειναι και ο λόγος που πολυ δύσκολα θα σκεφτώ να πάω στο 7 εφέτος.Κατα τα αλλα,ειναι πολυ γρηγορο και στο χερι εαν ερχεσαι απο τα αντιστοιχα 6 και 6s δεν καταλαβαινεις διαφορα.


Τελευταία επεξεργασία από: AZAZ, 21/09/2016 - 18:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:19

Λαθος εκτιμηση καμια σχεση



#3   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:20

Φίλε μου έχω εντελώς αντίθετη άποψη το έχω από χθες στα χέρια μου και το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν το ποσό σταθερό και άψογο λειτουργικά ειναι το home button.

#4   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:37



Καλησπερα σε όλους!

Πριν απο λιγο πέρασα απο ενα Apple Store στο Λονδίνο να δω το iPhone 7.Εφαγα ενα απίστευτο ξενέρωμα και ηθελα να το αναφέρω εδώ στην ομάδα.Στο πρώτο που δοκίμασα πατώντας το home button νόμιζα ότι ήταν ελλατωματικο και ξεχαρβαλωμένο.

Σκέφτηκα ότι θα έπεσα στην περιπτωση.Στη συνέχεια όμως δοκίμασα αλλα 5-6 και με έκπληξη μου διαπίστωσα ότι ήταν ολα το ίδιο.Η αίσθηση που σου δίνει το home button οταν το πατας, ειναι ότι κατι παίζει και δεν ειναι στερεωμένο καλά στο εσωτερικό της συσκευής.Δεν ξέρω εαν ειναι προσωπική μου εκτίμηση,αλλα αυτος ειναι και ο λόγος που πολυ δύσκολα θα σκεφτώ να πάω στο 7 εφέτος.Κατα τα αλλα,ειναι πολυ γρηγορο και στο χερι εαν ερχεσαι απο τα αντιστοιχα 6 και 6s δεν καταλαβαινεις διαφορα.

πως σου φαίνεται εσένα ξεχαρβαλωμένο είναι μεγάλο θαύμα. Το καινούργιο home button είναι τελείως σταθερό μιας και δεν κάνει καν κλικ. Δεν έχει φυσικό πάτημα είναι ακίνητο άρα δεν μπορεί να "παίζει" κάτι μέσα όπως ισχυρίζεσαι.

#5   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:37

Φίλε μου έχω εντελώς αντίθετη άποψη το έχω από χθες στα χέρια μου και το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν το ποσό σταθερό και άψογο λειτουργικά ειναι το home button.

 

 

Λαθος εκτιμηση καμια σχεση

Παιδια,μακαρι να εισαστε ολοι ευχαριστημενοι και να το απολαυσετε στο φουλ.Εγω προσωπικα ειχα θεμα και για να σιγουρευτω πριν γραψω,καθησα καμια ωρα και δοκιμαζα με τα αμετρητα 7 που ηταν διαθεσιμα.Ο καθενας βεβαια εχει τη δικη του αισθηση και αποψη.Χωρς παντως καμια διαθεση να θαψω τη συσκευη θα προτεινα να ερθει Ελλαδα και να το δουλεψει καποιος στα χερια πριν αποφασισει εαν με το συγκεκριμενο home button εχει θεμα η οχι.
Ταπεινη μου γνωμη παντα...



#6   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:40

πως σου φαίνεται εσένα ξεχαρβαλωμένο είναι μεγάλο θαύμα. Το καινούργιο home button είναι τελείως σταθερό μιας και δεν κάνει καν κλικ. Δεν έχει φυσικό πάτημα είναι ακίνητο άρα δεν μπορεί να "παίζει" κάτι μέσα όπως ισχυρίζεσαι.

Δεν ειπα οτι παιζει κατι μεσα.Ειπα απλα οτι εμενα μου εδωσε αυτη την αισθηση.Υπηρχε για μενα ενα ενοχλητικος συντονισμος,σαν να αφαιρουσε κατι απο την στιβαροτητα της κατασκευης.



#7   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:40

Σίγουρα είδες το 7/plus ;......φιλικά πάντα .

#8   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 18:46

Σίγουρα είδες το 7/plus ;......φιλικά πάντα .

Ηταν παρα πολλα 7 plus και 7 διαθεσιμα για δοκιμη.Δοκιμασα αρκετα και απο τα δυο μοντελα.Ειλικρινα μακαρι να εχω μονο εγω αυτη τη αισθηση.
Το λεω γιατι αυτες τις μερες θα το αγοραζα και τωρα  μπαινω σε σκεψεις και αναβολες.
Το ξαναλεω.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ.ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Απλα σκεφτηκα να το γραψω εδω γιατι εγω εχω τοσο θεμα μ αυτο που σκεφτομαι να μην το παρω.ΜΙΛΑΩ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ και απλα το αναφερω.


Τελευταία επεξεργασία από: AZAZ, 21/09/2016 - 18:48


#9   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2016 - 19:36

Ηταν παρα πολλα 7 plus και 7 διαθεσιμα για δοκιμη.Δοκιμασα αρκετα και απο τα δυο μοντελα.Ειλικρινα μακαρι να εχω μονο εγω αυτη τη αισθηση.
Το λεω γιατι αυτες τις μερες θα το αγοραζα και τωρα  μπαινω σε σκεψεις και αναβολες.
Το ξαναλεω.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ.ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Απλα σκεφτηκα να το γραψω εδω γιατι εγω εχω τοσο θεμα μ αυτο που σκεφτομαι να μην το παρω.ΜΙΛΑΩ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ και απλα το αναφερω.

Καλα κανεις και το αναφερεις απλα πιστευω οτι τα παντα ειναι θεμα συνηθειας. Ετσι και αυτο λογω οτι εχει παει σε εντελως διαφορετικη τεχνολογια και υλοποιηση ειναι λογικο να σε ξενιζει. Παρτο αν σκοπευες να το κανεις, θα το συνηθισεις.



#10   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2016 - 20:12

Και εγω το δοκιμασα το home και ειναι λιγο παραξενο η αληθεια ειναι αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.δεν ειχα χρονο πολυ να κατςω να το ψαξω αν απενεργοποιειτε αυτη η ψιλοδονηςη που κανει οταν το πατας(φυςιολογικα κατι θα εχει αλλα και να μην εχει δεν με χαλαει καθολου)ειδα ενα 7 black matte(οντως black)

#11   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 20:39

Και εγω το δοκιμασα το home και ειναι λιγο παραξενο η αληθεια ειναι αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.δεν ειχα χρονο πολυ να κατςω να το ψαξω αν απενεργοποιειτε αυτη η ψιλοδονηςη που κανει οταν το πατας(φυςιολογικα κατι θα εχει αλλα και να μην εχει δεν με χαλαει καθολου)ειδα ενα 7 black matte(οντως black)

Ναι.Επειδη εχει αυτη την περιεργη αισθηση εκατσα μια ωρα και τα πηρα ολα αμπαριζα μπας και το συνηθισω γιατι το εχω καψουρευτει και ηθελα να το παρω.Δεν τα καταφερα ομως να το ξεχασω και καθε φορα ειχα την ιδια αισθηση...Μη νομιζεις οτι δεν στεναχωριεμαι παντως...



#12   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2016 - 20:43

Ναι.Επειδη εχει αυτη την περιεργη αισθηση εκατσα μια ωρα και τα πηρα ολα αμπαριζα μπας και το συνηθισω γιατι το εχω καψουρευτει και ηθελα να το παρω.Δεν τα καταφερα ομως να το ξεχασω και καθε φορα ειχα την ιδια αισθηση...Μη νομιζεις οτι δεν στεναχωριεμαι παντως...

κοίτα να δεις σε μια ώρα-δυο που έκατσες και έπαιζες μην νομίζεις ότι είναι ικανές να σε κάνουν να συνηθίσεις κάτι που το γνωρίζεις για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια που έχεις το "κλικ" σε όλα τα phone..και αυτό είναι μια συνήθεια άλλα πρέπει να έχεις καιρό μαζί του και μετά ούτε που θα το καταλαβαίνεις καθόλου.



#13   wyclef

wyclef

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2016 - 20:45

Το κουμπί είναι απίστευτο ... κατα την γνωμη μου ανώτερο απο πριν που ήταν μηχανικό. 



#14   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/09/2016 - 20:49

Έχεις δίκιο,απλά εμένα με ενοχλούσε συνέχεια και δεν μπορώ να δώσω 819 λιρες που εχει το 128gb και να τσαντίζομαιι συνέχεια με την ελπίδα ότι θα το συνηθίσω.
Εύχομαι βέβαια να ειμαι μονο εγω ο παράξενος και να μη βρεθεί κάποιος άλλος σε ίδια περίεργη θέση, γιατί τουλάχιστον εγω λόγω Αγγλίας ειχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   wyclef

wyclef

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2016 - 21:12

Συμφωνώ , όπως το πάρει ο καθένας... Εγω που το χρησιμοποιώ λίγες μέρες τώρα καθημερινά μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες