Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

COSMOTE: Τέλος στο Προνομιακό Πακέτο Spotify


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:14

Εχει ξεκινήσει στη Γερμανία απο 2/9/2016 με 6μηνη Apple music συνδρομη δωρεαν με απεριοριστο streaming

 

Ουσιαστικά τρίμηνη είναι η δωρεάν συνδρομή που προσφέρει η DT. Εξάμηνη γίνεται μόνο με την προσθήκη των τριών δωρεάν μηνών της Apple. Και δεν βρήκα κάπου απάντηση στο αν μπορούσαν να επωφεληθούν όσοι είχαν εξαντλήσει νωρίτερα το δωρεάν τρίμηνο της Apple.

 

Επίσης, δεν βρήκα κάποια αναφορά για το αν μετά το τρίμηνο αυτό θα υπάρχει ειδική μειωμένη τιμή όπως υπήρχε με το Spotify ή όχι. Αν όχι, τότε μάλλον περί όνου σκιάς μιλάμε και όχι για κάποια αξιόλογη προσφορά.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:21

Ουσιαστικά τρίμηνη είναι η δωρεάν συνδρομή που προσφέρει η DT. Εξάμηνη γίνεται μόνο με την προσθήκη των τριών δωρεάν μηνών της Apple. Και δεν βρήκα κάπου απάντηση στο αν μπορούσαν να επωφεληθούν όσοι είχαν εξαντλήσει νωρίτερα το δωρεάν τρίμηνο της Apple.

 

Επίσης, δεν βρήκα κάποια αναφορά για το αν μετά το τρίμηνο αυτό θα υπάρχει ειδική μειωμένη τιμή όπως υπήρχε με το Spotify ή όχι. Αν όχι, τότε μάλλον περί όνου σκιάς μιλάμε και όχι για κάποια αξιόλογη προσφορά.

 

Κατσε με το καλό να ερθει ελλαδα επισημα διοτι μιλαμε αυτη τι στιγμη με τα δελτια τυπου τις μαμας εταιριας του ΟΤΕ για το τι ισχυει στην Γερμανια. θεωρω οτι στα μεγαλα προγραμματα τις cosmote οταν ερθει η υπηρεσια θα την δωσουν δωρεαν οπως εχουμε και συνεχιζουμε να εχουμε spotify premium. Αλλωστε η συνδρομη premium Spotify εχει 6.99€ και μας το δινουν δωρεαν, δεν πιστευω να κολώσουν για αλλα 2.99€ συνολικα 9.99€.

 

Οσο αναφορα το ερωτημα σου για εμας που ειδη εχουμε χρησιμοποιησει τους 3 μηνες δωρεαν δεν το γνωριζω


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 30/09/2016 - 12:29


#63   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:24

Αν μπορείς, σε παρακαλώ καν' το λίγο πιο λιανά. Πέρυσι, κατά τους πρώτους μήνες (που δοκίμασα εγώ) μετά το λανσάρισμα του Apple Music, το UI παρουσίαζε σοβαρά πρακτικά προβλήματα, μπερδεύοντας αυτά που είχες στη συσκευή και αυτά που δεν είχες, τα οποία σού κατέβαζε σχεδόν "υποχρεωτικά", ενώ παράλληλα πείραζε τα εξώφυλλα άλμπουμ που είχες από δικούς σου πόρους. Υπάρχει φέτος, ειδικά μετά το iOS 10, κάποια σημαντική βελτίωση σε αυτά, ή όχι;

To UI εξακολουθει να μην ειναι καλο, αλλα οκ το συνηθιζεις. Οτιδηποτε θελεις το προσθετεις στην δισκοθηκη σου, αυτο δεν σημαινει πως κατεβαινουν και τοπικα, αλλα μπαινουν σε ενα "καλαθι" στο οποιο υπαρχει και ο,τιδηποτε εχεις δικο σου περάσει ή αγορασει. Η μεγαλη μου ενταση ειναι στο ποσο δυσχρηστο ειναι στο να δωσεις feedback στην εφαρμογη για το αν θες παρομοια τραγουδια (απο το αστερι) ή αν σου αρέσει (love) ένα τραγουδι, με απώτερο σκοπο  την καλύτερη εκπαίδευση της υπηρεσίας πανω στα μέτρα σου,

 

Τωρα αν εχεις ενεργοποιησει το αυτοματο κατεβασμα των τραγουδιων, τα οποια προσθτεις στην δισκοθηκη σου, απο καπου (δεν ξερω που) πρεπει να απενεργοποιειται (ετσι εβγαλε ενα μηνυμα κατα το πρωτο τρεξιμο που εκανα).


legit


#64   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:31

θεωρω οτι στα μεγαλα προγραμματα τις cosmote οταν ερθει η υπηρεσια θα την δωσουν δωρεαν οπως εχουμε και συνεχιζουμε να εχουμε spotify premium. Αλλωστε η συνδρομη premium Spotify εχει 6.99€ και μας το δινουν δωρεαν, δεν πιστευω να κολώσουν για αλλα 2.99€ συνολικα 9.99€.

 

Στη Γερμανία πάντως, μετά τη λήξη του τριμήνου/εξαμήνου, δεν υπάρχει καμία έκπτωση. Ή μάλλον, για να είμαστε και... δίκαιοι, υπάρχει έκπτωση... 0,04 ευρώ το μήνα (9,95 αντί για 9,99). Καταξοδεύτηκαν οι άνθρωποι για τέτοια προσφορά, τι να λέμε τώρα...

 

Επίσης, το θέμα δεν είναι μόνο αν θα προσφέρεται δωρεάν -που δεν το νομίζω- στα "μεγάλα προγράμματα". Υπάρχουν και... μη μεγάλα προγράμματα, και εκεί είναι το θέμα. Αν η "έκπτωση" είναι και εδώ 4 λεπτά (!) και φτάνει στα 6,95 αντί 6,99, και μάλιστα χωρίς δωρεάν streaming quota δεδομένων, θα πρόκειται προφανώς για κοροϊδία και όχι για προσφορά.


Τελευταία επεξεργασία από: DeadPoet, 30/09/2016 - 12:35


#65   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:59

Στη Γερμανία πάντως, μετά τη λήξη του τριμήνου/εξαμήνου, δεν υπάρχει καμία έκπτωση. Ή μάλλον, για να είμαστε και... δίκαιοι, υπάρχει έκπτωση... 0,04 ευρώ το μήνα (9,95 αντί για 9,99). Καταξοδεύτηκαν οι άνθρωποι για τέτοια προσφορά, τι να λέμε τώρα...

 

Επίσης, το θέμα δεν είναι μόνο αν θα προσφέρεται δωρεάν -που δεν το νομίζω- στα "μεγάλα προγράμματα". Υπάρχουν και... μη μεγάλα προγράμματα, και εκεί είναι το θέμα. Αν η "έκπτωση" είναι και εδώ 4 λεπτά (!) και φτάνει στα 6,95 αντί 6,99, και μάλιστα χωρίς δωρεάν streaming quota δεδομένων, θα πρόκειται προφανώς για κοροϊδία και όχι για προσφορά.

Θεωρω οτι απο την στιγμη που το spotify premium το δινουν/εδιναν απο cosmote mobile 65 και ανω προγράματα το ιδιο θα ισχυσει και στο Apple music



#66   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2016 - 13:07

Θεωρω οτι απο την στιγμη που το spotify premium το δινουν/εδιναν απο cosmote mobile 65 και ανω προγράματα το ιδιο θα ισχυσει και στο Apple music

Έχω ζωηρές επιφυλάξεις επ' αυτού, αλλά για την οικονομία της συζήτησης ας δεχτούμε ότι θα δοθεί δωρεάν στα "μεγάλα συμβόλαια".

 

Οι υπόλοιποι; Θα έχουν "ειδική τιμή"... 0,04 ευρώ χαμηλότερα; Είναι "προσφορά" αυτή;



#67   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2016 - 13:12

Έχω ζωηρές επιφυλάξεις επ' αυτού, αλλά για την οικονομία της συζήτησης ας δεχτούμε ότι θα δοθεί δωρεάν στα "μεγάλα συμβόλαια".

 

Οι υπόλοιποι; Θα έχουν "ειδική τιμή"... 0,04 ευρώ χαμηλότερα; Είναι "προσφορά" αυτή;

Είδωμεν



#68   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 30/09/2016 - 15:36

ληγει σε λιγες μερες το spotify και σκεφτομαι ακομη τη μεταβαση

τι λετε ;




Sent from my iPhone using Tapatalk

#69   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/10/2016 - 13:20

Εγω πάντως την προηγούμενη εβδομάδα πήρα τον αριθμό μου απο COSMOTE σε wind και μόλις έβαλα να δω το λογαριασμό μου και είμαι ακομα premium. Λέτε να πληρώνω καμία συνδρομή; Αλλα και παλι δεν μου εχει έρθει κανα λMail. Πως θα μάθω;. 9295cc831f0c3f4832272d406260ae32.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: stacy, 03/10/2016 - 13:21


#70   stapd21

stapd21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2016 - 13:50

Εγω πάντως την προηγούμενη εβδομάδα πήρα τον αριθμό μου απο COSMOTE σε wind και μόλις έβαλα να δω το λογαριασμό μου και είμαι ακομα premium. Λέτε να πληρώνω καμία συνδρομή; Αλλα και παλι δεν μου εχει έρθει κανα λMail. Πως θα μάθω;. 9295cc831f0c3f4832272d406260ae32.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δε ξέρω αν πρόκειται για την ίδια περίπτωση, αλλά εγώ που το είχα με 0,99 για 3 μήνες δοκιμαστικά, μου δίνει μια βδομάδα επιπλέον για να ανανεώσω



#71   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/10/2016 - 13:53

Δε ξέρω αν πρόκειται για την ίδια περίπτωση, αλλά εγώ που το είχα με 0,99 για 3 μήνες δοκιμαστικά, μου δίνει μια βδομάδα επιπλέον για να ανανεώσω

το χω τρία χρόνια περίπου. Δεν θυμαμαι ακριβώς ποσό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#72   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2016 - 18:16

Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι οφείλεται αυτή η αψυχολόγητη ενέργεια, αν και υποψιάζομαι ότι επρόκειτο για επιλογή του Spotify. Το οποίο πλέον αισθάνεται αρκετά "ισχυρό" ώστε να μην κάνει εκπτώσεις σε παρόχους για πελάτες του. Δεν πειράζει. Θα καταλάβει, the hard way, πόσο "σωστή" ήταν η επιλογή του.

Πλέον, χωρίς το κίνητρο των 2 ευρώ λιγότερο, δεν βλέπω το λόγο να παραμείνω στο Spotify. Ήδη από πέρυσι "ψηνόμουν" για το Apple Music, αλλά από τη μία η καλύτερη τιμή του Spotify, από την άλλη κάποια σοβαρά τεχνικά θέματα που είχε το Apple Music στο συνδυασμό του με τις αγορές που είχε κάποιος από το iTunes ή/και με τη μουσική που είχε γενικά στο iDevice (έκανε το άλμπουμ άνω-κάτω, αντικαθιστούσε με το ζόρι τα εξώφυλλα κ.λπ), με είχαν κάνει να παραμείνω στο Spotify. Μήπως ξέρει κάποιος αν, ειδικά τώρα με το ριζικά ανασχεδιασμένο Music App, έχουν εξαλειφθεί αυτά τα προβλήματα του Apple Music ή αν παραμένουν;


Εγώ πλήρωσα στο Apple Music τα 7€ και είναι super κάνεις ότι και στο Spotify λίστες με σύνδεση η χωρίς και της έχεις παντού σε iPhone iPad και υπολογιστή ! Άσε που άμα έχεις και ρολόι τα σπάει ! Μόλις μου το κόψει η Cosmote τέλος !


Sent from my iPad using Tapatalk

#73   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2016 - 18:26

19db26f51ac926d50cafb4380d19f074.png

Αυτό πληρώνω και είναι όλα οκ !!! Και από το ρολογάκι κανείς τα πάντα !!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#74   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/10/2016 - 18:29

19db26f51ac926d50cafb4380d19f074.png

Αυτό πληρώνω και είναι όλα οκ !!! Και από το ρολογάκι κανείς τα πάντα !!!


Sent from my iPad using Tapatalk

κι εγω για να μην εχω πολλα app apple music εβαλα συν αν θελω κατι τοσο πολυ ειμαι jailbreak και θα μπορω να το κατεβασω
Rafael Nadal

#75   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/10/2016 - 19:19

Εγω πάντως την προηγούμενη εβδομάδα πήρα τον αριθμό μου απο COSMOTE σε wind και μόλις έβαλα να δω το λογαριασμό μου και είμαι ακομα premium. Λέτε να πληρώνω καμία συνδρομή; Αλλα και παλι δεν μου εχει έρθει κανα λMail. Πως θα μάθω;. 9295cc831f0c3f4832272d406260ae32.png


Sent from my iPhone using Tapatalk


Επειδη στο Spotify ειναι μηνιαία η χρέωση δες μήπως δεν εχει λήξει ο μήνας σου. Όποτε ισως για αυτό να εισαι ακόμα premium


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες