Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καμμένο pixel


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 14:44

Αν έχεις φωτ/φική με Macro επιλογή, βάλε μια φώτο εδώ.

Ή ακόμα και με μεγενθυντικό μπορείς να το δεις αν μιλάμε για σκόνη.


Εχω ενα sharp gx 20 με macro mode κανει;


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2016 - 14:46

Πιθανόν όχι, αλλά τσέκαρε το.

 

Βασικά σκοπός είναι να φαίνεται καθαρά τι σκ@τά είναι αυτό, πίξελ ή σκόνη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/10/2016 - 21:06

Μπορω καπως να καταλαβω με σιγουρια αν προκειται για πιξελ ή σκονη; Γτ ακρη δε βγαζω. Αυτονπου ισχυει με σιγουρια ειναι οτι σε μαυρο φοντο δε το βλεπω


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Για να βεβαιωθείς ότι είναι σκόνη πήγαινε κάτω από δυνατό φωτισμό και δες εάν βλέπεις ένα άσπρο κόκκο σκόνης. Έτσι θα το δεις κάτω από από δυνατό φωτισμό! Η σκόνη φαίνεταί έτσι όπως στο iPhone που είχα εδώ και η φώτο για να καταλάβεις τι θα δεις

 

Στην φωτογραφία είναι το πολύ πονεμένο iPhone 5s και είναι τοποθετημένο κάτω από δυνατό φωτισμό και τράβηξα επίσης την φωτογραφία με φλας.

 

PpBVgsQ.jpg

 

Αυτό που βλέπεις είναι σκόνη κάτω από το digitizer ανάμεσα σε LCD και Digitizer για την ακρίβεια.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#34   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 21:24

Ναι οκ δεν μπορω να καταλαβω τιποτα γτ φοραω μια κωλοζελατινα που κραταει πανω της το πατερα και τη μανα της. Αυριο θα την βγαλω και θα προσπαθησω να δω. Αυτο που με ανησυχει περισσσοτερο ειναι το γεγονος που ειπες οτι οταν το δωσες στο γραντζουνισαν και οτι επισης παιζει να μην κουμπωσουν καλα την οθονη. Πραγματικα σκεφτομαι να το διαολοστειλω.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 01/10/2016 - 21:25


#35   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/10/2016 - 21:35

Ναι οκ δεν μπορω να καταλαβω τιποτα γτ φοραω μια κωλοζελατινα που κραταει πανω της το πατερα και τη μανα της. Αυριο θα την βγαλω και θα προσπαθησω να δω. Αυτο που με ανησυχει περισσσοτερο ειναι το γεγονος που ειπες οτι οταν το δωσες στο γραντζουνισαν και οτι επισης παιζει να μην κουμπωσουν καλα την οθονη. Πραγματικα σκεφτομαι να το διαολοστειλω.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Εάν διάβασε το τόπικ με το 5s που το έστειλαν για αλλάγη οθόνης στην Ολλανδία και το επέστρεψαν με χτυπήματα και ότι το επόμενο ανακατασκευασμένο ήρθε με ΠΟΛΛΑ περισσότερα προβλήματα πχ μίση κίτρινη οθόνη, σκόνη στο κέντρο της οθόνης κτλπ... Έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη και στο Service της Apple και εδώ αλλά και στην Ολλανδία, ΑΑΑΑ και δεν βγάζεις άκρη με το Apple Custome Service εδώ το Ελληνικό, είναι δυο λαλούν και τρις χορεύουν! 

 

Εάν το πας για αλλαγή είτε Document είτε infoπ@υτσετ να τους ζητήσεις εγγράφως μπροστά τους ότι το τηλέφωνο που παραλαμβάνουν δεν φέρει καμία φθορά κτλπ. 

 

Και εάν το πας σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία και να έχεις υπομονή. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#36   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 21:46

Εάν διάβασε το τόπικ με το 5s που το έστειλαν για αλλάγη οθόνης στην Ολλανδία και το επέστρεψαν με χτυπήματα και ότι το επόμενο ανακατασκευασμένο ήρθε με ΠΟΛΛΑ περισσότερα προβλήματα πχ μίση κίτρινη οθόνη, σκόνη στο κέντρο της οθόνης κτλπ... Έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη και στο Service της Apple και εδώ αλλά και στην Ολλανδία, ΑΑΑΑ και δεν βγάζεις άκρη με το Apple Custome Service εδώ το Ελληνικό, είναι δυο λαλούν και τρις χορεύουν!

Εάν το πας για αλλαγή είτε Document είτε infoπ@υτσετ να τους ζητήσεις εγγράφως μπροστά τους ότι το τηλέφωνο που παραλαμβάνουν δεν φέρει καμία φθορά κτλπ.

Και εάν το πας σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία και να έχεις υπομονή.


Βλεπω να το πουλαω σε καποιον που να μην ειναι ψειρας οσο εγω. Και σου ξαναλεω υποτιθεται ειμαι χαλαρος γτ δεν εχω σκασει ουτε ευρω. Σε αντιθετη περιπτωση δε ξερω σε τι καρβουνα θα καθομουν.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#37   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2016 - 22:23

Βλεπω να το πουλαω σε καποιον που να μην ειναι ψειρας οσο εγω. Και σου ξαναλεω υποτιθεται ειμαι χαλαρος γτ δεν εχω σκασει ουτε ευρω. Σε αντιθετη περιπτωση δε ξερω σε τι καρβουνα θα καθομουν.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

ποιος ο λογος να μην το πας πισω να σου αλλαξουν την οθονη αφου εισαι σε πληρη εγγυηση.

#38   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:29

ποιος ο λογος να μην το πας πισω να σου αλλαξουν την οθονη αφου εισαι σε πληρη εγγυηση.

1. Φοβοι γραντζουνιων στο σασι απο χασαπηδες
2. Αν εξαιρεσεις εκεινο τον κοκο η οθονη μου δεν εχει yellow tint και ειναι uniform. Μπορει να παω για μαλλι και να φυγω κουρεμενος εν ολιγοις
3. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αισθηση του button μου. To button φιλου μου με 6s ειναι τελειως gtp. Λες και πατιεται το μισο.
4. Να μη κανει καλη δουλεια ο χασαπης και να εχω παλι τα ιδια και τα ιδια.

Τι λες; Περα απο το οτι ειμαι junkie τι αλλο λες;


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 01/10/2016 - 23:31


#39   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:37

εκανες κανενα τεστ να δεις τα pixel σου?



#40   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:37

εκανες κανενα τεστ να δεις τα pixel σου?

Οπως;


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#41   ParisGou

ParisGou

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Twitter:@parisgou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:40

πριν ενα μηνα πηρα το δικο μου πισω με αλλαγμενη οθονη για το ιδιο θεμα. μη φοβασαι τιποτα αν εχεισ εγγυηση που εχεισ στειλτο ινφοκουεστ. ειναι καλοι στην δουλεια τους το δικο μου γυρισε αψεγαδιαστο με νεα οθονη!



#42   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:45

Οπως;


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

δοκιμασε αυτο, ειναι web εφαρμογη http://www.jscreenfix.com/ πας τερμα κατω και πατας launch JScreenFix και στο επομενο βημα θα πας το κουτι στο σημειο που εχεις το pixel. δινει 60% επιτυχια



#43   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:49

παραθετω το κειμενο στα αγγλικα 

 

JScreenFix is a web app that’s very similar to PixelHealer, except that you don’t need to download anything to use it. That makes it suitable for a wide variety of platforms, and it’s notably the best solution for iOS and Mac devices at the moment.
 
 
In practice, the steps are basically the same as PixelHealer. Launch the web app, drag the window over the damaged pixel, and run the app for a half hour. JScreenFix claims that most stuck pixels can be repaired in under 10 minutes, though, so you shouldn’t worry too much if you’re the impatient type. Try using it a couple times if the first run wasn’t successful.
 
Keep in mind that this method uses both HTLM5 and JavaScript, and may work with LCD or OLED screens. JScreenFix reports a success rate of greater than 60 percent when it comes to restoring stuck pixels, which sound like good odds when the alternative is paying for a new display.


#44   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:55

δοκιμασε αυτο, ειναι web εφαρμογη http://www.jscreenfix.com/ πας τερμα κατω και πατας launch JScreenFix και στο επομενο βημα θα πας το κουτι στο σημειο που εχεις το pixel. δινει 60% επιτυχια

Το χω κανει απο χθες αυτο. Τζιφος


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#45   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2016 - 23:55

πριν ενα μηνα πηρα το δικο μου πισω με αλλαγμενη οθονη για το ιδιο θεμα. μη φοβασαι τιποτα αν εχεισ εγγυηση που εχεισ στειλτο ινφοκουεστ. ειναι καλοι στην δουλεια τους το δικο μου γυρισε αψεγαδιαστο με νεα οθονη!


Σκονη ή πιξελ ηταν;


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες