Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερωτηση για jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   nikiforospav

nikiforospav

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2010 - 22:01

εχω παρει το 3gs με τα 16giga και φοραει τη νεα bootrom! Παρολα αυτα αν και το ηξερα (για το προβλημα με τη νεα boot) ειπα να δοκιμασω και ετσι εγινε!

να πω επισης οτι το τηλ φοραγε απο τη μανα του την 3.1.2 οποτε εγω το μονο που εκανα ηταν να κατεβασω το brackra1n και να το περασω!!

ολα καλα λοιπον περασα cydia μαζι με καποια repos και παρολα που 2-3 φορες φορες μου ζητησε επαννεκινηση, συνδεοντας το με το usb και τρεχοντας παλι το JB ολα ηταν παλι καλα!!!

μεχρι που καρεβασα το winterboard οπου μετα το reset μου εμφανισε την γνωστη οθονη με το <<καλωδιο>> αλλα οσες φορες ετρεχα το jb μου εβγαζε την οθονη το geot και μετα μαυρη οθονη!!!

το κινητο το aναγνωριζαν τα windows μεσα απο το itunes ετσι για να το επαναφερω του εκανα restore μεσα απο το itunes!!!!
αφου κατεβασε την 3.1.2 απο το itunes γυρω στα 300mb, την περασε στο κινητο και μετα περασα το backup και καπως ετσι ηρθε στη φαση που ηταν πριν το jb!!!

ηταν σωστη η συγκεκριμενη διαδικασια?
καθε φορα που κανουμε restore κατεβαζει απο το site της apple λειτουργικο(3.1.2 300mb)!!
το DFU δε το δοκιμασα καθολου αφου ανοιγε το κινητο και αναγνωριζοταν απο το itunes, σε ποιες περιπτωσεις μας χρειαζεται λοιπον και ποια η διαφορα απο το restore?

Τελευταία επεξεργασία από: nikiforospav, 27/01/2010 - 22:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/01/2010 - 22:05

συνηθως οταν κανουμε restore καλο θα ηταν να το κανουμε set up as a new iPhone.το DFU το χρησιμοποιουμε σε περιπτωση που δεν το αναγνωριζει το iTunes και ο υπολογιστης.το restore επαναφερει το κινητο στην εργοστασιακη κατασταση(οπως το πηρες δηλαδη).για μενα καλο θα ηταν να κανεις restore/set up as a new iPhone/jailbreak και μετα την γνωριζεις την διαδικασια.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 27/01/2010 - 22:13





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες